Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maniek20    71

No to po kontroli. Sprawdzali działki na których była QQ, wykryto nie zgodność powierchni. Kontrolerzy byli bardzo mili i uprzejmi :) Nic więcej nie było sprawdzane.

a kiedy zakoniczą ten chory bałagan powiedzieli

Wiadomość z agroFakt.pl

MAti348    0

Mr 2015 

Jak można uzasadnić wybór opryskiwacza o pojemności 3000 litrów ? Bo nie chcą się zgodzić z ich wyliczeń wynika że mogę jedynie 1500 litrów mam jakieś 40 ha sama uprawa roślinna ? Pozdrawiam

mid7    26

mam pytanie odnośnie młodego rolnika z PROW 2007-2013, dostałem dofinansowanie ponad rok temu, i w biznes planie zakładałem tylko produkcję rośliną a teraz chciałbym również zacząć produkcję zwierzęcą, hodowla bydła opasowego z zakupu cieląt(na początek ojciec zrobi przemieszczenie 20-30 sztuk na mnie bo ma wszystkiego 70 sztuk, a później będę już kupować od okolicznych rolników), i czy muszę występować o zgodę do dyrektora oddziału o zmianę założeń biznesplanu ? i co najpierw zrobić: poprawić wniosek i biznesplan czy przemieszczenie bydła ?

marasp    7

dziś zajechałem do agencji spytać się co i jak z tym MR, Pan powiedział żebym się zgłosił w poniedziałek w celu jakiś tam drobnych poprawek, powiedział też że kierownik BP dostał pismo aby do końca stycznia BP wysłały do OR opracowane listy, także początkiem lutego powinny być listy wojewódzkie. Oby...

freetaxi    169

Mid7 podanie ze zmianą do wniosku i zaktualizowanym biznesplanem składasz i robisz sobie przemieszczenie.

mid7    26

Mid7 podanie ze zmianą do wniosku i zaktualizowanym biznesplanem składasz i robisz sobie przemieszczenie.

a te podanie to wystarczy odręcznie napisać czy są na stronie agencji jakieś specjalne druki ? i jeśli będę korzystał z budynku ojca do hodowli bydła to wystarczy umowa użyczenia ustna czy musi być na piśmie ?

Gogusss96    12

Wczoraj jeszcze cisza a dziś z rana telefon o zgłoszenie się o poprawi w biznes planie i uzgodnienia w sprawie opryskiwacza ( pewnie za duży 2500l na 30 ha )

freetaxi    169

Nie ma jakiegoś "sztywnego" podania więc jak napiszesz to będzie dobrze. Co do użyczenia budynku to nie składasz żadnej unowy na tym etapie. W razie ewentualnej kontroli możecie sobie ją spisać na kolanie ☺

zeno    7

Z praktyki od 14 dni do 2 miesięcy.

Aż specjalnie sprawdziłem. Wniosek o zmiany złożyłem 10.11 a odpowiedź przyszła 19.11 także 9dni. Oddział Elizówka  :) Kasa też jakoś szybko mi wpłynęła 

mid7    26

Nie ma jakiegoś "sztywnego" podania więc jak napiszesz to będzie dobrze. Co do użyczenia budynku to nie składasz żadnej unowy na tym etapie. W razie ewentualnej kontroli możecie sobie ją spisać na kolanie ☺

a mam jeszcze jedno pytanie: wraz z podaniem składam tylko te strony wniosku i biznesplanu co różnią się w porównaniu to pierwszej wersji czy wszystkie jeszcze raz?

mid7    26

Proponuję wydrukowanie całości.

dzięki za porady :) Pozdrawiam

freetaxi    169

Zmiany, o których piszesz będą wymagać pozwolenia Kierownika BP. Raczej zgodę Ci wydadzą :) Jeśli chodzi o zmiany w inwestycjach w środowisko i klimat to pamiętaj, że nie możesz spaść poniżej 15 punktów. 

Piotrek6911    0

Witam czy mogę zadzwonić do oddziału agencji w celu sprawdzenia czy moja prośba o zmiany została w ogóle sprawdzona ponieważ mija już prawie 3 miesiąc i żadnego odzewu ??? Oddział to Lublin Elizówka.

crvx40    7

Piotrek6911 mi 21 stycznia minie 4 miesiace od skladania podania o zmiane BP i nic

MobbDeep    0

Witam. We wrześniu 2015 roku dostałem decyzję o przyznaniu dofinansowania(Ułatwianie startu młodym rolnikom). Jestem jeszcze uczniem, chodzę do 4 technikum rolniczego. Gdy składałem wniosek napisałem w nim,że jeszcze się uczę w technikum rolniczym. By spełnić wymagania dotyczące dotacji wystarczy posiadać wykształcenie zawodowe rolnicze, które już zdobyłem. Niebawem będę zdawać kwalifikację na technika. 
I tu moje pytanie: Czy skoro we wniosku napisałem że uczęszczam do technikum rolniczego muszę zdobyć wykształcenie technik rolnik? Czy zasadnicza zawodowa rolnicza wystarcza?(jeśli nie zdałbym teraz mam jeszcze 2 lata by zdobyć wykształcenie technik rolnik.Pytam się na wszelki wypadek, gdybym nie zdał kwalifikacji technika). 

Z góry dzięki za pomoc :D 

axe300    1

Kolega się uczy w technikum rolniczym w nowym systemie gdzie zdaje sie 3 egzaminy, 2egz na zawód a ostatni 3 egzamin na tytuł technika. Jeżeli po 2 zdanych egzaminach zdobędziesz tą kwalifikacje/zaświadczenie R3  (Prowadzenie produkcji rolniczej) To masz czystą sytuacje. Po zdaniu R3 możesz ambitnie podejść do R16. Powinieneś wiedzieć takie rzeczy, czego uczą w tej szkole? :D Jest wykaz zawodów które kwalifikują się do premii MR.

maniek20    71

Witam. Dzisiaj miałem kontrol w sprawie MR 2015 wszystko było Ok nie byli bojowo nastawieni ;)

a cos poza tym powiedzieli np do kiedy maja byc te chore kontrole

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się