Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz493    0

A żadnego druczku do wypełnienia nie ma ? Bo taką informację gdzieś słyszałem ale nie mogę nic na ten temat znależć

Wiadomość z agroFakt.pl

Dboss    0

Posiadam takie pytanie odnośnie starego naboru:

Czy brany z młodego rolnika silos zbożowy musi zostać postawiony na działce mojej własności? Sprawa wygląda tak, że rodzice odpisali mi działki leżące dalej, a dwie leżące przy budynkach wraz z budynkami zostawili sobie. We wnioski napisałem silos zbożowy, ale teraz pojawiła się wątpliwość czy może on zostać postawiony na działce należącej do rodziców, tzn znajdującej się przy budynkach? Na zdrowy rozsądek to chyba nie, tylko jak to bywa w Polsce, czy wystarczyłaby jakaś umowa dzierżawy albo użyczenia gruntu? Może ktoś miał już taki problem

warchest    44

a jesli ktos otrzymal mlodego rolnika to po jakim czasie mozna isc do pracy i od keidy ten czas sie liczy , bo ponoc ten czas czyli 1 rok liczy sie od wplyniecia pieniedzy i gdzie mozna sprawdzic ta date ze od tej i tej pory mozna zaczac pracowac ?

lukasz493    0

Byłem dziś z tym dokumentem, tak czy owak musiałem to przepisać na ich druk plus wypełnić dwie strony odnośnie tego jakie kwity zdaję i coś o tym że zakupy nie były fikcyjne bądź od rodziny.

:)

gelorolnik    2

Dziś miałem telefon z ARiMR z zapytaniem odnośnie jednej działki. Na koniec zapytałem jak mają się sprawy z wnioskami ogółem i dowiedziałem się że do 15 stycznia agencje muszą przygotować listy rankingowe i przesłać je do centrali.

Fugeo    9

Byłem dziś z tym dokumentem, tak czy owak musiałem to przepisać na ich druk plus wypełnić dwie strony odnośnie tego jakie kwity zdaję i coś o tym że zakupy nie były fikcyjne bądź od rodziny.

:)

A masz może jakiś wzór jak to poprawnie uzupełnić?  ;)

Maniaa    0

Witam, czy komuś może obiło się o uszy kiedy ma być nowy nabór? Czy już coś wiadomo? (Chodzi mi o miesiąc :))

pablo6234    0

Witam mam kilka pytań odnośnie MR. Mianowice z jakiego wzoru liczymy punkty w wykazie ochrony klimatu i środowiska  P= O x U x 15/M   czy P= O x U x 10/M  bo juz nie wiem wszędzie podane to pierwsze a jak byłem w doradztwie to mówią to drugie.    Drugie pytanie to odnośnie punktów za powierzchnie gosp. 10,48 ha  kazdy dodatkowy hektar powyżej to 0,25 punktu i tu moje pytanie czy liczą się dzierżawy notarialne na 10 lat aby uzyskać te punkty i czy mając łąki też mogą one się liczyć do tych punktów nie posiadam bydła na siebia proszę o pomoc:)

pioter03    26

Witam, czy komuś może obiło się o uszy kiedy ma być nowy nabór? Czy już coś wiadomo? (Chodzi mi o miesiąc :))

Następny nie wiadomo ponoć w 2016 ma coś ruszyć ale kiedy to nikt ci nie powie bo nie wiadomo, a dodatkowo  jeszcze obecne nabory są do ogarnięcia i niewiele się dzieje do tej pory.

Edytowano przez pioter03

michal12301    7

Orientuje się ktoś czy można będzie usunąć z wniosku jedną maszynę? Sytuacja wygląda tak że do wniosku wpisalem trzy pozycje(zgarniacz obronika, dojarka, silosy na kiszonkę). Proporcje ceny 15tys-30tys-25tys. Chciałbym zrezygnować z zakupu zgarniacza jednocześnie przeznaczajac te pieniądze na pozostaje inwestycje(40tys dojarka i 30tys silosy). Czy da radę to zrobić. Nabór wrzesień 2015

Palmusny    11

Orientuje się ktoś czy można będzie usunąć z wniosku jedną maszynę? Sytuacja wygląda tak że do wniosku wpisalem trzy pozycje(zgarniacz obronika, dojarka, silosy na kiszonkę). Proporcje ceny 15tys-30tys-25tys. Chciałbym zrezygnować z zakupu zgarniacza jednocześnie przeznaczajac te pieniądze na pozostaje inwestycje(40tys dojarka i 30tys silosy). Czy da radę to zrobić. Nabór wrzesień 2015

Nie jestem jakimś doradcą ale czytając 40 stron wywnioskuję z tego co napisałeś że musisz zrobić jakąś zmianę tylko nie pamiętam jaką (ze 4-5 stron temu ktoś się pytał o podobną sytuację tylko że z maszynami)

plusz    0

ostatnio byłem w agencji z korektami i zapytałem kiedy decyzje bedą. babka powiedziała ze mają przyspeszyc teraz i ze w styczniu

maniek20    71

panowie jak sie ma dzierżaw do użyczenia czy mozna zamiast umowy dzierzawy zrobić umowe uzyczenia  ziemi nabur 2015

Edytowano przez maniek20

michal12301    7

To wiem, tylko chodzi o to czy będzie dało się to zrobić bo przecież za te maszyny naliczane były punkty(są to maszyny z listy z rozporządzenia)

freetaxi    169

Poczekaj na listę. Jak nie spadniesz z punktami poniżej 15 to napiszesz podanie o zmianę. Kierownik powinien zgodę Ci wydać. A jak będzie to się okaże.

Piotrek6911    0

Mam pytanie ile maksymalnie można czekać na decyzje o zmianie w agencji byłem osobiście w połowie października i do dziś nie ma decyzji ???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się