Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kobra89    66

Jak masz wpisane w bizneslanie i wniosku tak ma byc do czasu złożenia wniosku o płatnośc

kiko80    1

tylko nigdzie nie ma napisane ze przed zlozeniem mam  przejac te zwierzeta w decyzji jest mowa o gruntach   ubezpieczeniu krus  i oswiadczeniu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa

Edytowano przez kiko80

Bartek01    1

Panowie, wezwanie do uzupełnienia zaświadczeń we wniosku o płatność ile może czekać na odebranie na poczcie? Mam spore problemy żeby uzyskać hektary przeliczeniowe( tydzień trzeba czekać) z urzędu miasta przez co KRUS nie chce mnie ubezpieczyć, 7 dni czy 14 dni jest na odbiór listu ? Orientuje się ktoś ?

Wiadomość z agroFakt.pl

marcin1832    3

do wniosku o płatność oprócz wymaganych dokumentów w decyzji dołączyć trzeba wypisy z rejestru gruntów :) a za kasą poczekajcie spokojnie 60 dni tak jak w rozporządzeniu!

witam. muszę do  rozliczenia sie z młodego rolnika kopic  łyżkę i krokodyla do tura i zastanawiam sie czy to może być obojętne jakiej firmy czy musi spełniać jakieś wymogi unijne  ? na pewno wiem że musi być nowy i poświadczone przez producenta .

Kris5    1

Panowie mam mały problem mianowicie w wyniku Modernizacji ewidencji gruntów i budynków która była w tym roku zmieniła mi się powierzchnia gospodarstwa o 20 arów w stosunku do tego co miałem wpisane w wniosku co mam teraz zrobić dołączyć do wniosku o płatność wypisy z ewidencji???

freetaxi    169

Marcin1832 kolego nie pisz bzdur. Wypis z rejestru nie jest załącznikiem do wniosku. To widzimisię urzędnika. Kris5 musisz zrobić najpierw zmianę do wniosku o przyznanie pomoc bo zmieniła się powierzchnia ewidencyjna działki. 

matingus    107

Witam a jesli w tym roku odpuszczam siew przenzyta a mialem w biznesplanie 1 ha to mam to zglosic do nich ?

jeśli masz więcej niż 30% ,musisz dokonać zmiany.jeśli natomiast nie przekracza ci tego nic nie musisz robić.

Kris5    1

Nie wiem czy zdążę do środy to zrobić, mogę wysłać wniosek o płatność a ewentualne poprawki zrobić już po złożeniu wniosku?

axe300    1

witam. muszę do  rozliczenia sie z młodego rolnika kopic  łyżkę i krokodyla do tura i zastanawiam sie czy to może być obojętne jakiej firmy czy musi spełniać jakieś wymogi unijne  ? na pewno wiem że musi być nowy i poświadczone przez producenta .

W tym przypadku możesz wpisać to jako osprzęt, napisać ogólnie jaki i ewentualną szerokość roboczą. Nie radze wypisywać szczegółów bo potem musisz robic korekty. Towar musi być nowy, A rok produkcji nie istotny bo NOWY to NOWY!

Z drugiej strony tam pisze co należy wpisać. Nie obraz się ale czytanie ze zrozumieniem u Ciebie kuleje!

krystek1992    4

U mnie już się szykuję kontrol ze starego naboru na MR. Ciekawe co będą kontrolować. Może ktoś dokładnie mi opowie? Kasy jeszcze nie dostałem.

batista1902    0

Hej. mam pytanie czy zakup gruntów podlega pod modernizacje gospodarstw rolnych, i czy w końcu można traktować MR2014 jako wkład własny w modernizacje 2015 ??? Dzięki

lolq1660    12

Witam jak ktoś może to niech opisze jak mniej więcej wyglądają kontrolę, z góry dzięki za wszelkie info.

oscilek    0

Mam wykształcenie wyższe, nierolnicze. W jaki najszybszy sposób mogę zdobyć odpowiednie kwalifikacje zawodowe do premii młodego rolnika? Znacie może jakieś eksternistyczne kursy czy coś? Przyznam się szczerze że zależy mi trochę na czasie :)

kasiula8013    1

hit z dzisiejszego dnia odnośnie nowego naboru, punkty za przekazanie są dopiero liczone, jeżeli jest więcej własnośći niż dzierżaw, i co wy na to????????

SZKOPSSON    3

Pytanie do użytkowników którzy składali wnioski o płatność ze starego naboru, czy ankiete dotyczącą spełnienia/niespełnienia wymagań w zakresie utrzymania dobrostanu zwierząt, środowiska i bezpieczeństwa dołączaliście razem z wnioskiem o płatność czy też dopiero będzie się to robiło odpowiednio po upływie 3 lat i 5 lat.

kasiula8013    1

kiedy ?, czy jest coś o tym w rozporządzeniu ? ja dowiedziałam sie dzisiaj jak zadzwonili i pani prowadząca mój wniosek powiedziała, że wyszło to dopiero po ich piątkowym szkoleniu

tomrolnik    111

szkopsson złóż tylko te dokumenty które od Ciebie wymagają na teraz masz je wypisane w zawiadomieniu

freetaxi    169

Ja ze 3 tygodnie się temu dowiedziałem. Wcześniej była mowa twardo o tym, że punktów nie będzie jeśli jest oprócz gospodarstwa na własność będą wydzierżawione jakieś dodatkowe grunty. 

freetaxi    169

Kasiula8013 wyskakujesz na mniej niż 15 pkt jeśli nie dadzą Ci punktów za to przekazanie w całości?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się