Polecane posty

robi57362    2344

wiadomo coś na temat mr 2015 kiedy będzie lista czy coś w tym stylu bo nigdzie nie mogę znaleźć jakich kolwiek informacji .


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie szybko. Kierownik ma czas 180 dni na wydanie decyzji więc biorąc pod uwagę ilość wniosków za jakiś miesiąc, może półtora. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MirekCase4230 dużo ludzi było? ja jutro jadę

 

Ja byłem tam ok 13.00 i nie było nikogo ale po chwili zjawiło się z 5 młodych z rodzicami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

21.09 złożyłem wniosek o płatność to jeżeli będzie trzeba robić jakieś poprawki to po ilu dniach agencja się odezwie że coś jest nie tak ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Co stanowi o samodzielnym prowadzeniu gospodarstwa? Data podpisania umowy, data ubezpieczenia w KRUS, czy data wpisania do ewidencji gospodarstw rolnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2344

Pewnie szybko. Kierownik ma czas 180 dni na wydanie decyzji więc biorąc pod uwagę ilość wniosków za jakiś miesiąc, może półtora.

to według ciebie jest mało osób składających w tym roku wnioski ?

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A1fe26c2 data podpisania umowy = data podlegania ubezpieczeniu. Robi57362 ponad 3000 wniosków w tym roku. A w starym naborze ponad 23000. Jest różnica?  :D


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ok, może nie będą robić problemów z wypłatą i może nie będą żądać zwrotu premii z odsetkami. :)

Freetaxi spytam ponownie o podpisy na umowach dzierżawy budynków i użyczenia - mają być z datą pewną, czyli z potwierdzoną autentycznością podpisów, czy wystarczy "zatłuszczona kartka z zeszytu nagryzmolona na kolanie"?

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

freetaxi przypomniałbyś szczegóły odnośnie zakupu z premii MR. Chodzi mi o przelew. Jakieś potwierdenie bankowe?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Byłem dziś w agencji w związku z niewypełnieniem wybryk związanych z osobami przekazującymi (MR2015, gospodarstwo mam już na siebie), po poprawkach pani wyliczyła mi 17,5 pkt czyli jeśli będzie zmiana rozporządzenia to będzie kasa. Od razu dodała że nie wiedzą jak z listami bo nie mają pojęcia jak takie przypadki jak mój będą traktowane i rozpatrywane. Tak więc na listę do czasu zmiany rozporządzenia bym nie liczył.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

 MR 2014 składałem poprawke 08.09.15 wraz z wnioskiem o płatość. dzis przyszło pismo ze poprawka została zatwierdzona. Czyli chyba wszystko na dobrej drodze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

ja dzisiaj składalem dok o płatność dość sporo ludzi było w tym młodzi rolnicy z ojcami i jeden rodzynek z rodzicami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Byłem dziś w agencji w związku z niewypełnieniem wybryk związanych z osobami przekazującymi (MR2015, gospodarstwo mam już na siebie), po poprawkach pani wyliczyła mi 17,5 pkt czyli jeśli będzie zmiana rozporządzenia to będzie kasa. Od razu dodała że nie wiedzą jak z listami bo nie mają pojęcia jak takie przypadki jak mój będą traktowane i rozpatrywane. Tak więc na listę do czasu zmiany rozporządzenia bym nie liczył.

A co w tym twoim przypadku jest takiego szczegolnego? Masz 17.5p to na 99 % załapiesz się, wogóle o jakiej zmianie rozporządzenia mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie chodzi o zmianę dotyczącą osób kierujących gospodarstwem. Taka zmiana będzie wymagała procesów legislacyjnych. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Może mi ktoś powiedzieć na 100% czy jeżeli mam wykształcenie wyższe to wystarczy że zrobię kurs R3 i zdam egzamin na rolnika ? Czy muszę robić jeszcze kurs r 6 lub r 16 oprócz r3 ?
Na stronie agencji trochę jest to zagmatwana ale moim zdaniem wystarczy sam r3 i wtedy będę miał tak jakby zawodowe oczywiście po zdaniu egzaminu. W szkole która organizuje te kursy mnie wprowadzili chyba w błąd i w beznesplanie wpisalem oba kursy. Mogę to zmienić na jeden oraz zmienić oświadczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Wnioskodawcy posiadający minimum wykształcenie gimnazjalne czy podstawowe (w tym również wyższe, średnie oraz zawodowe inne niż rolnicze), mogli uzyskać kwalifikacje rolnicze kończąc szkoły dające zasadnicze zawodowe wykształcenie rolnicze. W zmienionym systemie kształcenia można to zrobić kończąc kwalifikacyjny kursu zawodowy w jednej z niżej wymienionych kwalifikacji oraz przystępując do egzaminu i uzyskując dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie Rolnik - kwalifikacja R.3. - Prowadzenie produkcji rolniczej, Ogrodnik - kwalifikacja R.5. - Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych lub Pszczelarz - kwalifikacja R.4. - Prowadzenie produkcji pszczelarskiej. Należy mieć na uwadze, że kwalifikacyjny kurs zawodowy obejmuje swoim zakresem program nauczania zawodowego (teoretycznego i praktycznego) porównywalny z zasadniczą lub średnią szkołą zawodową kształcącą w ww. zawodach i przewiduje przeprowadzenie łącznie minimum 880 godzin nauczania. Przy takiej liczbie godzin zrealizowanie zakresu kwalifikacyjnego kursu zawodowego dla jednej z ww. kwalifikacji trwa ponad 1 rok. Dodatkowo, należy uwzględnić czas związany z przystąpieniem do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie i uzyskaniem dyplomu.

Ten akapit wg mnie mówi o tym że wystarczy jeden r3. Chyba że chcesz miec technika to wtedy musisz drugi kurs np r16. Ciekawe jak to interpretuje agencja. Dlatego chciałbym aby wypowiedziała się osoba która już uzupełniała wykształcenie i czy wystarczyło r3


Michał kto ci powiedział że trzeba oba ? W agencji?

Edytowano przez sony87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano32    0

czy jesli składałem w 2014 roku wniosek o młodego rolnika i nie jestem na liście szczęśliwców(brakuje mi około 900 miejsc) mogę dokonać korekty i zmienić wykształcenie na wyższe rolnicze, które niedawno uzyskałem i zyskać więcej punktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie kolego to byłoby za proste :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

Witam!
Dzisiaj dostałem wezwanie do poprawki wniosku o płatność. Chodzi u wyjaśnienie na czym polega służebność zapisana w dziele III ksiegi wieczystej jednej z działek których jestem włascicielem.
Sprawa wygląda tak, że służebność pozostała po poprzednich właścicielach działki- moich dziadkach, którzy dostali ziemię od babci ojca. I właśnie ciągle w ksiedze wieczystej widnieje sluzebnosc dla mojego pradziadka, ktory juz nie zyje 30 lat. Zmarl czyli sluzebnosc wygasla ale w ksiedze wieczystej jeszcze widnieje.
Proszą mnie o wyjasnienie na czym ta sluzebnosc polega.
Wie ktoś z was jak mam to wyjaśnić, jakie dokumenty przedlozyc
mam tylko 7 dni na poprawki, boje sie ze jezeli trzeba bedzie wykreslic tą sluzebnosc to potrwa dluzej i kasa przepadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj