Polecane posty

hefaj6    0

Witam panowie. Mam pytanko małe. Jeśli pracuję na umowę zlecenie, i chcę się ubezpieczyć, podpiąć pod rodziców rolników ( bo jeszcze się uczę ) w KRUSIE to czy jak będzie w przyszłości nabór na MR to będę mogł z niego skorzystać? Bo z tego co niegdyś wyczytałem to osoby które są w KRUSIE dłużej niż rok tego prawa nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jeżeli będziesz ubezpieczony jako domownik to możesz później ubiegać się o premię dla młodego rolnika.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Niewiem jak jest w młodym rolniku ale raczej musisz mieć go 5 lat, bo w PROW kolega po 4 latach napisał oświadczenie że ciągnik nie spełnił jego oczekiwań i okazał się za słaby i przyszło mu pismo że może go sprzedać po 4 latach. I sprzedał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maiki    0

Ja w mijającym tygodniu podpisałem umowę o kredyt nMR wreszcie się udało po 4 miesiącach przepychanek. Życzę wytrwałości wszystkim w papierkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

Od ilu hektarów przysluguje premia dla mlodego rolnika w powiecie kujawsko pomorskim? Słyszałem, ze coś się zmieniło.

 

w woj. kuj-pom bylo 10,12 ha nie wiem czy cos sie zmienilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Witam, sorki ze zdaje tyle pytan ale no po prostu musze. Czy jak w deklaracji co chce kupic jak wpisalem ze ma byc ciagnik nowy w przedziale od 70-90 KM, a teraz chcialbym kupic uzywke 100 KM to musze wprowadzic poprawki czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

Musisz poprawkę nanieść, jak nie chcesz mieć nieprzyjemności. Zmieniła się moc no i już nie będzie to nowy traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Mam następujacy problem, we wniosku w młodym rolniku w biznesplanie miałem wpisane, że kupie prasę za premię, miesiąc temu napisałem podanie o zamianę prasy na ciągnik do tej pory nie dostałem odpowiedzi, fakturę na ciągnik dealer ma mi wystawić za tydzień co zrobić w tej sytuacji, dodam że ciągnik biorę na modernizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Dzwoniłem, dali mi numer do osoby która się tym zajmuje ale nikt nie odbiera, spróbuje jeszcze jutro. Jak składałem to podanie o zmiane to w okienku powiedzieli mi ze wg. procedur to mają 2 tyg. na wydanie decyzji, ale to chyba tylko w teorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

witam mam pytanko kiedy moge kupic maszyny deklarowne w bp po zlozeniu wniosku czy po wydaniu tej decyzji czy tez dopiero po wyplacie gotowki moze moje pytanie wyda sie komus dziwne ale aktualnie nie jestem w temacie bo wnisek zlozylem w 2008 lecz arimr odmowil mi przyznania pomocy i dopiero po 4 latach rozpraw postawilem na swoim a maszyny deklarowne wtedy juz dawno kupilem i zastanawiam sie czy da rade na nie wziasc czy nowe bedzie trzeba a ile czekaliscie od decyzji do wyplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

Mam następujacy problem, we wniosku w młodym rolniku w biznesplanie miałem wpisane, że kupie prasę za premię, miesiąc temu napisałem podanie o zamianę prasy na ciągnik do tej pory nie dostałem odpowiedzi, fakturę na ciągnik dealer ma mi wystawić za tydzień co zrobić w tej sytuacji, dodam że ciągnik biorę na modernizacje.

 

u mnie decyzja w sprawie zmian w BP przyszla po 1.5 tyg. oczywiscie pozytywna ;)

ARIMR TORUN

Edytowano przez karste85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derform12    1

Witam Chciał bym się dowiedzieć czy dostałbym dofinansowanie na młodego rolnika z 10h pola i z ukonczeniem kursu na rolnika ?? czego by mi jeszcze brakowało ?

Gospodarstwo bym dostał w spadku po ojcu. Teraz uczę się ale nie w szkole o profilu rolniczym tylko całkiem innnym technik informatyk co da rade z tym zrobic? prosze o szybka odp

Edytowano przez Derform12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Panowie ile czasu trzeba byc nieprzerwalnie ubiezpieczoneym w krusie zeby nie zwracac premii?

Edytowano przez zuras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ummie zmiany w BP trwały 4 miesiące ale maszyny kupiłem prędzej bo facet co prowadził wniosek mówił że mogę kupić że nie widzi przeciwwskazań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam Chciał bym się dowiedzieć czy dostałbym dofinansowanie na młodego rolnika z 10h pola i z ukonczeniem kursu na rolnika ?? czego by mi jeszcze brakowało ?

Gospodarstwo bym dostał w spadku po ojcu. Teraz uczę się ale nie w szkole o profilu rolniczym tylko całkiem innnym technik informatyk co da rade z tym zrobic? prosze o szybka odp

Znawcą nie jestem,ale chyba po kursie nie dostaniesz premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derform12    1

wiec co bym musiał ukonczyć i co by było najszybciej?

i tylko brakowało by mi jakiejś szkoły czy coś jeszcze?

Edytowano przez Derform12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Na razie śpij spokojnie, bo teraz nie ma naborów i nie wiadomo czy i kiedy będą. A jeśli będą to nie wiadomo na jakich zasadach. Do tej pory było tak, że wykształcenie można było "wykupić" w KRUS'ie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derform12    1

o widzisz i na jakiej zasadzie to się odbywało ?:) prawde mówiąc to ja jeszce mam 2 lata do tego no ale chciałem się dowiedzieć co i jak xD żeby wcześniej coś móc zrobić xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Defrom12,politycy tak mieszają,że to o czym się dowiesz teraz może być nieaktualne za 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj