Polecane posty

janczar810    302

dziś sie spróbuje czegoś dowiedzieć w ODR i dam znac czego sie dowiedzialem

A mi sie wydaje ze uzupełnienie areału do śr. krajowej wglada na podobnej zasadzie co w/w czyli podpisujecie umowe na 10lat ze zgodnością podpisów w gminie lub u notariusza a nastepnie idziesz do starostwa ja zarejestrować i chyba spokój :)

 

ale jeszcze sie spytam czy tak to wyglada bo jakoś za prosto by to wygladało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Panowie mam taką sprawę. W biznesplanie mam napisane że kupie ładowacz czołowy i rozrzutnik obornika. Po zastanowieniu dochodzę do wniosku że wystarczy jak kupie sam rozrzutnik więcej niż te wymagane 52,5tyś. Zmianę już złożyłem ale wiem że na odpowiedz czeka się strasznie długo. Czy sądzicie że skoro i tak miałem ten rozrzutnik i czy mogę go kupić wcześniej niż dostanę decyzję o akceptacji zmian w BP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

pewnie ze mozesz predzej kupić wiem bo sam tak robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Byłbym wdzięczny :)

 

sorry ale nie dowiedzialem sie praktycznie nic waznego a znalazłem na ten temta tylko to: :(

 

 

 

---- uzupełnić powierzchnię użytków rolnych w gospodarstwie co najmniej do średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju - w ciągu 3 lat od dnia doręczeni decyzji o przyznaniu pomocy

----dokument potwierdzający uzupełnienie powierzchni użytków rolnych w gospodarstwie do średniej krajowej â w ciągu 3 lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy

Edytowano przez janczar810
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Panowie chciałbym rozliczyć inwestycje co musze ze sobą zabrać ?? polecenia przelewu,faktury,dowód rejestracyjny i cos jeszcze ?? coś tam u nich na miejscu muszejeszcze wypełnić ??

Edytowano przez 2xandrzej360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Po pierwsze Andrzeju to musisz pochwalić się swoimi nabytkami na AF , bez tego żaden urzędnik ARIMR nie wpuści Cię nawet do biura regionalnego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

witam, ja mam taka sytuacje ze mama. przeznaczyla ona na mnie swoja czesc ziemi w dzierzawe, i w krusie powiedzieli jej ze juz nie podlega ubezpieczeniu bo sie pozbyla ziemi. nie moze rowniez oplacac skladek do tego ubezpieczenia ani byc podpieta pode mnie. wiec moje pytanie brzmi a sa dwa:D czy mama moze po prostu nie przepisywac tej ziemi co jednoczesne jest z tym ze bede mial przepisane mniej niz na wniosku(ale nadal te 10,23ha). a drugie pytanie, czy mama moze przepisac na mnie calosc swoja i wtedy pode mnie. i nie byloby to na dzierzawe tylko na wlasnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Kolego @sylwekbaarca2 z tego co ja wiem dzierżawy od tak blisko spokrewnionych osób nie są przyjmowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

;) kupić tylko od rodziców nie możesz a dzierżawić owszem - tak pisano kilkadziesiąt stron wcześniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomfarm    1

Witam

Jak ma wyglądać podanie o zmiane założeń biznesplanu. Posiada ktoś jakiś wzór?. Byłbym wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Kolego @sylwekbaarca2 z tego co ja wiem dzierżawy od tak blisko spokrewnionych osób nie są przyjmowane.

ja mam dzierżawe od mamy i jakoś dostałem pozytywna decyzje MR2011

 

I ja mam pytanie w co warto zainwestować 75,000PLN doszłem do wniosku iż zakup ciagnika na mój areał 13ha (10ornego) własności+13ha dzierżaw pastwiska,15ha łaki jest zbednym wydatkiem a chcialbym owe pieniądze ulokować w cos co w przyszłości przyniesie korzyści :)

a moje ciagniki to 4011, 360 ,330M ,255

Aktualnie jestem na 90% skierowany na zakup ziemi.

 

Chodzi o to aby poobracać pieniędzmi przez ten okres ok. 2lat albo jak w/w i spokój

ps. ewentualne podpowiedzi prosze na PW bo chyba nie chcemy robić temat w temacie :)

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

witam, wszystko zalatwione. teraz pytanie. jestem zalatwilem w krusie. teraz jakies nastepne kroki? moze mi to ktos dokladnie opisac wiem ze bylo opisane kilka stron wczesniej, ale obecnie komputer mam popsuty i pisze ze telefonu co jest uciazliwe, pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

-oświadczenie o samodzielnym prowadzeniu gospodarstwa <<<zgoogluj . jest na ARiMR

-dokument potwierdzajacy posiadaną nieruchomość jeśli dzierżawa czy przepis to kopia i podpisana ZA ZGODNOŚCIĄ Z ORGINAŁEM przez pracownika ARIMR w Twoim oddziale

-no i papierek potwierdzający iż jesteś ubezpieczony w KRUS

 

Na koniec pozostaje wypełnić wniosek o płatność i wysłać do swojej głownej placówki

Wniosek bez problemu wypełnisz wiec nie zlecaj tego nikomu :) he raptem 1szt. wiecej czasu poświecisz na adresowanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

no tak, ale NIP i REGON? konto bankowe. narazie zalatwiłem w krusie nic od nich nie dostałem więc teraz co moge robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

@janczar810,

Zakup ziemi to dobry kierunek. Ja prawie całą premię przeznaczyłem na zakup gruntów rolnych, maszyny z czasem tracą na wartości a ziemia wprost przeciwnie. Jak będą dopłaty po 2013, to można kiedyś dać w dzierżawę i zarabiać leżąc do góry ja..mi. Brutalna prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

ja mam dzierżawe od mamy i jakoś dostałem pozytywna decyzje MR2011

 

I ja mam pytanie w co warto zainwestować 75,000PLN doszłem do wniosku iż zakup ciagnika na mój areał 13ha (10ornego) własności+13ha dzierżaw pastwiska,15ha łaki jest zbednym wydatkiem a chcialbym owe pieniądze ulokować w cos co w przyszłości przyniesie korzyści :)

a moje ciagniki to 4011, 360 ,330M ,255

Aktualnie jestem na 90% skierowany na zakup ziemi.

 

Chodzi o to aby poobracać pieniędzmi przez ten okres ok. 2lat albo jak w/w i spokój

ps. ewentualne podpowiedzi prosze na PW bo chyba nie chcemy robić temat w temacie :)

 

 

Drobniejszym makiem się nie dało ? :P

 

A dlaczego masz nie kupowac ciągnika ? Zawsze to nowy :)

 

Ale jeśli masz możliwość kupowania ziemi to sie nawet nad innymi opcjami nie zastanawiaj bo to najlepsza chyba lokata kapitału :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Po co mu nowy ciągnik jak nie będzie miał co robić? Po to żeby ładnie wyglądał na podwórku?

 

Zakup ziemi to bardzo dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a mam pytanie czy ziemia kupiona na MR musi mieć tylko i wyłacznie zapisane w rejestrze zagospodorowania przestrzennego cele rolne czy również mogę obejmować owy plan w przyszłości działki bud. Ale wiadomo iż w trażniejszosci i w przyszłości (5lat) cały obszar bedzie jednolity i wykorzystany na cele rolne a po owym czasie zrobi sie z tym co należy :). W czasie pżniejszym z takiej powierzchni przeznaczonej na cele budownicze bede mógł realizować juz na spokojnie swoje ambicje zwiazane z rolnictwem.

He zaznaczam iż przez dłuższy okres byłem "napalony" na zakup ciagnika ale ciagłe czekanie na dezycje odwlekło mnie od tego zamiaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Jeśli ktoś nie jest rolnikiem a ma konto rolnicze w banku to będzie to przeszkadzało aby dostać premie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Po co mu nowy ciągnik jak nie będzie miał co robić? Po to żeby ładnie wyglądał na podwórku?

 

Zakup ziemi to bardzo dobry pomysł.

 

 

Tak po to własnie kupiłem swojego <_< A na poważnie to na 10 hektarów już można kupić ciągnik który sie nudził nie będzie to raz , a dwa ,że nie musi stac w miejscu tylko się rozwijac , powiększac gospodarstwo i racjonalność zakupu nowego ciągnika byłaby tym większa ;)

 

 

Ale jak ma możliwość kupna ziemi tymbardziej rolnej , z nadzieją na przeobrazenie w budowlane to lepszego interesu zrobić nie można za te pieniądze jak kupić , po 6 latach sprzedac i inwestowac w gospodarstwo bez łaski unii .

 

 

@szpieniek - Samo konto rolnicze nie . Ale konto rolnicze jak dobrze pamiętam zakłada się na podstawie nakazu płatniczego , czyli posiada się pole a to już może być problem w razie składania wniosku o przyznanie pomocy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj