Polecane posty

arek888    0

mam pytanie mój brat ma w dzierżawie na siebie 1,2 ha ziemi. Czy w przyszłości czyli po 2014 będzie mógł starać się o dotację na : Ułatwianie startu?

 

 

1,2 ha? to napewno nie dostanie nie wiem jak w twoim województwie ale jest minimum na wlkp było to ponad 10 ha w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jeśli na tej podstawie jest płatnikiem krusu w pełnym zakresie to o ile nie zniosą punktu ,że nie można prowadzić samodzielnie działalności rolniczej dłużej niż rok w dniu składania wniosku to raczej nie ma szans nawet gdyby miał 20 ha . pożyjemy zobaczymy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8705    0

 

 

1,2 ha? to napewno nie dostanie nie wiem jak w twoim województwie ale jest minimum na wlkp było to ponad 10 ha w tym roku

 

chodziło mi o to czy posiadanie tej dzierżawy nie przeszkodzi mu w ubieganiu się o premię w przyszłości a co do gospodarstwa to przejmie ponad 10h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

witam. pytałem parę dni temu o możliwość odliczenia VAT z faktur na zakupy w MR (konkretnie o to jak rozwiązać sprawę z oryginalem faktury dla agencji). odpisaliście, że dla agencji wystarczy kopia oryginalu z potwierdzeniem oryginalności przez agencję i pieczątką.

parę dni wczesniej wysłałem @ do agencji z takim zapytaniem i odpisali, ze wyplacana premia nie ma refundacji kosztów, oraz nie ma kwalifikowalności kosztow czy też odzyskiwania VAT. ponadto trzeba wykazac 70% brutto oraz faktury i dowody musza być przedlożone w oryginale, celem ostemplowania pieczątką.

wyraźnie napisali, ze musze dać im oryginały. macier pewność, że nic się nie zmienilo w tych kwestiach?

 

Zawoziłem faktury i brali oryginał kserowali podbijali sobie tam jakieś pieczątki pewnie o zgodności z oryginałem i oddali faktury i cały czas mam oryginały.

 

Mam pytanie z innej beczki. Może czytaliście to: (dotyczy osób co mają uzupełnić wykształcenie)

 

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/od-nowego-roku-szkolnego-zmieni-sie-system-ksztalcenia-zawodowego.html

 

Na końcu tego artykułu jest takie zdanie "Nauka w szkole policealnej trwa 2 lata, a świadectwo jej ukończenia jest dokumentem potwierdzającym średnie wykształcenie rolnicze."

Jak to rozumieć? Czyli wygląda na to, że zdanie egzaminu zawodowego nie jest konieczne w szkole policealnej wystarczyć powinno niby świadectwo ukończenia?

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin00794    15

Moim zdaniem oznacza to, że jeżeli do tej pory ukończyłeś liceum ogólnokształcące to teraz, aby uzyskać to średnie wykształcenie, ale rolnicze, trzeba jedynie ukończyć szkołę policealną, a jej świadectwo wystarczy; egzamin zawodowy jest niepotrzebny. Niestety ograniczyli wybór jedynie do dwóch zawodów właśnie w szkole policealnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Wysłałem Ci parę dni temu odpowiedź na pw ale widzę jeszcze nie odczytałeś. U góry w prawym roku wejdź w "kopertę" i poczytaj


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek888    0

chodziło mi o to czy posiadanie tej dzierżawy nie przeszkodzi mu w ubieganiu się o premię w przyszłości a co do gospodarstwa to przejmie ponad 10h

 

Jeśli płacił krus więcej niż rok to nie skorzysta z tej możliwości

Edytowano przez arek888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

świadectwo ukończenia szkoły policealnej wystarczy na młodego rolnika w zawodzie technik rolnik, ogrodnik , agrobiznesu

a tytuł był kiedyś potrzebny , w zeszłorocznym na pewno nie choć dodatkowy papier w ramce ładnie wygląda :)

co sie martwić tytułem z naszej grupy na 15 nie zdało 2 jeden totalny debil nawet nie pisał drugi miał pecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Czytaliście o zmianach dla Młodych rolników którzy nie maja wykształcenia ??? http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/od-nowego-roku-szkolnego-zmieni-sie-system-ksztalcenia-zawodowego.html w sumie nie wiem czy to dobrze czy źle ?? ja chciałem iść na studia podyplomowe ciekawe czy w tym coś się zmieniło bo za bardzo nie piszą chyba że ja nie wszystko zrozumiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skiner    0
Napisano (edytowany)

Też jestem młodym rolnikiem i trochę obawiam się jak to będzie ze zdobyciem odpowiedniego wykształcenia.

Czytam ten artykuł http://www.arimr.gov...zawodowego.html i ciężko mi go zinterpretować do mojej sytuacji.

Maturę zrobiłem w LO ale teraz w celu uzyskania wymaganego wykształcenia chodzę do technikum architektur krajobrazu, jestem w 1 klasie (technikum 2-letnie) i nie wiem czy muszę zdać ten egzamin techniczny na koniec technikum czy wystarczy że ukończę szkołę

Dodatkowo słyszałem o takich kursach których zaliczenie wystarcza żeby spełnić warunek odnośnie wymaganego wykształcenia, czy ktoś może powiedzieć coś więcej na ten temat?.

Edytowano przez Skiner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Mógłby mi ktoś wyjaśnić jakie są warunki dostania tych 75tys. zł? W tym roku kończę technikum elektryczne,mam 20 lat,muszę mieć na siebie przepisaną jakąś ziemię?Wiem tylko że w ciągu 3 lat musiałbym skończyć jakąś szkołę rolniczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131
Napisano (edytowany)

KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Ubiegający się o pomoc powinien posiadać następujące kwalifikacje wynikające z wykształcenia i stażu pracy w rolnictwie:

1)
wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe lub ...

 

 

wykształcenie średnie (jakie kolwiek liceum bądz technikum) całkowicie wystarczy do spełnienia warunku kwalifikacji zawodowych

 

Edytowano przez PanAres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Czy w wieku 32 lat po liceum bio-chem i studiach weterynaryjnych i jako weterynarz już od 8 lat i inseminator od 2 lat oraz posiadacz 16 hektarowego gospodarstwa z dzierżawami dostanę premię młody rolnik ?


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Chyba ,że przez przerwę w programie , zmodyfikują ten zapis , że będzie to 2-3 lata (,żeby nie było że ktoś nie miał szansy dostac przez brak naboru).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Witam mam panowie zapytanie. We wnisoku mam napisane ze kase przeznacze na agregat uprawowo-siewny 3 metry i pytaniemoje czy jesli kupie np teraz sam agregat z hydropakiem a na jesieni siewniki wsumie beda dwie faktury na agregat i siewnik to czy nie beda sie czepiac ze to nie pisze agregatupr-siew tlyko oddzielnieagrgati siewnik? aa i czy bede mógł od tych maszyn odliczayc sobie VAT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Witam panowie. Gubie sie powoli w tym wszystkim nikt nie wie co maja na mysli. Zadam pytanie czy po liceum jak zdam mature to musze isc na jakis kurs, czy wystarczy mi tylko ta matura? Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Witam. Mam spory problem. Nie dostarczyłem do ARiMR dokumentów w sprawie ubezpieczenia KRUS w ciągu 12 do 14 miesięcy od otrzymania premii MR. W związku z tym muszę zwrócić agencji 15% premii. Oczywiście jestem ubezpieczony, ale zapomniałem dostarczyć dokumentów. Moje pytanie do kogoś zorientowanego w sprawie jest takie: Czy warto się odwoływać czy już raczej nie ma żadnych szans i 15 % przepadło nieodwracalnie? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Witam panowie. Gubie sie powoli w tym wszystkim nikt nie wie co maja na mysli. Zadam pytanie czy po liceum jak zdam mature to musze isc na jakis kurs, czy wystarczy mi tylko ta matura? Pozdro

 

Musisz wtedy po szkole zrobić szkołę policealną trwa 2 lata kończy się egzaminem zawodowym.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

witam

mam pytanko!!

wniosek o płatnośc złożyłem 18 marca. Miałem już kontrolę z agencji 3 tyg temu ale pieniążków wciaz nie ma na koncie nawt dostałem decyzje o zatwierdzeniu zmian we wniosku tydzien temu. Radzicie zadzwonić do Wawy bo czas wybrać się na zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

do Warszawy niema sensu dzwonić bo i tak się nie dodzwonisz...

ostatnią poprawie miałem 6 marca i również zmieniałem maszyny pismo zatwierdzające zmiany otrzymałem 27 marca a na koncie pustka a w warszawie cisza ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja złożyłem wniosek o płatność 15 marca i pieniedzy tez nie mam na koncie. Z drugiej strony mają jeszcze czas na wypłate. 60 dni jest na wypłate. Czyli jesli chodzi o mnie to mają czas do 15 maja. A podczas kontroli co sprawdzali u Ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

kontrola zrobiłą tzw spis z natury pokazałek akty notarialne, faktury za mleko za paliwo bo kto prowadzi gosp musi ponieść wydatki. apytali sie o ilośc zwierząt i wyliczyli esu, na koniec zaljechali na łąke i zdjęcie zrobili ( telefonem) bo aparat się popsuł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

z jakiego okresu mogli wyliczyc esu jak esu jest wyliczane w roku bazowym i w roku docelowym. czyli u mnie bazowy to 2010 a docelowy 2017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj