Polecane posty

przemasboss    3

w młodym rolniku ich nie interesuje moc nie tak jak na prow

Kolego ale program ''ułatwienie startu młodym rolnikom'' to również PROW:) A jak w kujawsko -pomorskim z wypłatą kasy? Ile się czeka bite 60 dni czy krócej?

Edytowano przez przemasboss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

To chyba zależy od gminy , bo chłopaki wyżej pisali ,że są dwie opcje , albo podatek płaci dzierzawca albo dzierzawiący , być może da się to ustalić między stronami i dokonac jakiejś adnotacji w umowie ? Ja podatek mam miec na siebie , wydzierzawiający zapomina na 10 lat ,że ma pole :)

 

 

W sprawie czy trzeba im zawieźć tą umowę , bedę się dowiadywał w odr , a wiosną gdy pojadę sie rozliczac z inwestcji zapytam osobiście w arimr i dam wam znac na forum , jeśli jeszcze ktoś wtedy będzie potrzebował takich informacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszkon    0

versus, mogę wytłumaczyć:

 

-posiadałem wypis z rejestru gruntów z ubiegłego roku (maj, wypis pobrał tato) i na tej podstawie obliczyłem samodzielnie ha przeliczeniowe, (kartę przeliczeniową dostałem w gminie tam gdzie naliczają podatki):)

 

-w KRUS wartość ha przeliczeniowe podpisujesz swoim nazwiskiem w oświadczeniu, jeśli będę miał na nakazie podatkowym (kwiecień) inną niż zadeklarowałem wartość, to uzupełnię tę zmianę, na marginesie planuję wydzierżawić kilkanaście ha, więc ona się zmieni...

 

-jeśli osoba w całości przejmuje gospodarstwo - mniej kłopotu - to na nakazie płatniczym ma ha fizyczne i przeliczeniowe, więc omija gminę

 

A na specjalne życzenie kolegi versus mogę przesłać skany dokumentów z datami (wczorajsza aktu i dzisiejsza przyjęcia wniosku w ARiMR)

 

Jeszcze raz piszę, że w gminie i w KRUS nie było łatwo!!:/ ale poddać sie nie można

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

mam pytanko

jak wygląda sprawa z płatnością jeżeli przejmuje sie w tym roku gospodarstwo na młodego za rok 2011

narazie sprawa siedzi u notariusza i mam jeszcze czas do 29.03

wniosek o płatność złoży nowy właścicel ale to czy dopiero od tego roku płatności a za zeszły poprzedni czyli ojciec czy kasa za zeszły przepadnie czy ja ją odbiore??

niby pare groszy ale zawsze przydatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

A jak to zrobić gdy mam dziwrżawy a nie moge ich zarejestrować. Co wtedy z podatkiem? Czy musi być na mnie?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hej mam do was pytanie :) w biznespalnie na młodego rolnika miałem wpisane ze posiadam krowy mleczne i ze musze utrzymac obecny stan w gospodarstwie. Pod koniec marca zamykaja zlewnie i z 9 krów zostawię sobie 3 żeby odchwywac cielaki czy musze im to zgłaszac i pisac wyjasnienie czemu ubyło mi 6 krów i nie oddaje mleka i że z produkcji mleka przenoszę sie na opasy? z góry dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Według mnie musisz utrzymać tyle co masz bydła a nawet na pewno musisz je zwiększyć w innym przypadku pewnie zwrot premi chyba coś 20-25 % nie wiem dokładnie.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

@januszkon musialeś trafić na wyjątkowo przychylnego urzędnika. Mi problemów nie robili, ale w zeszłym tygodniu gdy zawiozłem oświadczenie do składki zdrowotnej byłem świadkiem jak pewien chłopak próbował załatwić sprawę podobnie jak Ty i pani powiedziała że na starych zasadach składki zdrowotnej można by tak zrobić, ale teraz już nie i że obecnie w przypadku nowego zgłoszenia trzeba złożyć dokument potwierdzający ha fizyczne i przeliczeniowe(nakaz podatkowy lub zaświadczenie z gminy), inaczej mogą przyjąć zgłoszenie ale do czasu złożenia tego dokumentu nie wydadzą zaświadczenia. Stąd moje zdziwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

mam pytanko

jak wygląda sprawa z płatnością jeżeli przejmuje sie w tym roku gospodarstwo na młodego za rok 2011

narazie sprawa siedzi u notariusza i mam jeszcze czas do 29.03

wniosek o płatność złoży nowy właścicel ale to czy dopiero od tego roku płatności a za zeszły poprzedni czyli ojciec czy kasa za zeszły przepadnie czy ja ją odbiore??

niby pare groszy ale zawsze przydatne

 

Czego nie rozumiesz ?

 

ten kto składa wniosek , ten bierze pieniądze (we wniosku są jego dane , nr. gospodarstwa itp.) W tym roku Ty składasz wniosek na swoje hektary i Ty weźmiesz za rok za to pieniądze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszkon    0

Łatwo nie było ale mimo kłótni z panią z KRUS (łącznie prawie dwie godziny okupywałem biuro), to ciesze się, że sie nie poddałem i sprawa przeszła, pani powiedziała że mam donieść później zaświadczenie z gminy... Ale gdybym wspólnie z rodzicami nie postawił się jej to nic by nie było i premia by mi przepadła... :( A tak na marginesie to ciekawe jak jest w rozporządzeniu, bo w zasadzie składkę zdrowotną od ha przeliczeniowych naliczać będą dopiero od 1 kwietnia... i w marcu powinno to chyba być na starych zasadach... nie wiem... :/

Cieszę się, że już tylko zostaje mi oczekiwanie na kasę, życzę powodzenia reszcie MR aby dopełnili formalności...

Ciekawe ile we wrocławskim ARiMR należy czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gm18    5

Dostawaliście potwierdzenie złożenia wniosku o płatność? Ja składałem w pon w Lublinie i nic takiego nie dostałem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Jak dopisujecie swoje dzierżawy we wniosku do dopłat swoim? Wpisujecie numery działek pod swoimi a co jeśli osobie wydzierżawiającej przyszło już drukiem te numery działek które się dzierżawi nie wpisuje on tam nic czy przekreśla to jakoś?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

a czy mogę brać dopłaty na inne działki niż te co podałem w biznesplanie + nowe dzierżawy ( które muszę zgłosić do ARiMR tylko nie wiem czy mam jakiś termin bo gospodarstwo mam powiększyć do 3 lat ) jest to jakiś problem gdy nie mam umowy dzierżawy na te działki a brałbym dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

możesz brać nawet na 30 hektarów więcej i nie ma żadnych problemów tylko żebyś utrzymał minimum co masz w biznesplanie reszta ich nie interesuje ja mam o wiele więcej niż we wniosku i pani powiedziała że to jeszcze lepiej jak jest wiecej i przynajmniej to jest bardzieje realne niż ci co trzymają sie minimum i aby tylko kasę wyciagnąć bo ich rolnictwo nie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Jeśli ktoś z Was wysyłał aneks do umowy odnośnie zmiany w biznesplanie ze np. zamiast ciągnika kupi prasę to czy dostawał z agencji pismo że oni zatwierdzili tą zmianę czy w ogóle nie zostaliście poinformowani że zmiana została zaakceptowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dostawaliście potwierdzenie złożenia wniosku o płatność? Ja składałem w pon w Lublinie i nic takiego nie dostałem;/

 

 

Ja też nie dostałem , a gdy zapytałem o to , to pani powiedziała ,że potwierdzeniem jest wpis do tej księgi :)

 

Witek , poprzedni własciciel nie wpisuje tych wydzierzawionych działek , ewentualnie wykreśla je , mapek wcale nie wypełnia tylko oddaje puste , lub oddaje Tobie , Ty przekrelasz jego dane a wpisujesz swoje - przynajmniej tak mnie "szkolono" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

tak dostajesz list z agencji, aby kwota się zgadzała jaka jest wymagana przeznaczona była na gospodarstwo i zastrzeżeń nie mają :rolleyes: sam dwa razy zmieniałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Dzięki kolego za wytłumaczenie. Jak coś będziesz działać w tym temacie pisz tutaj odrazu może się przyda innym. :)

 

Ja jak zmieniałem biznesplan to nic nie przychodziło wszędzie mi mówili, że nie musi przyjść. Potem jak przyjechali na kontrol mieli stare karty tabelki ze sprzętem itp. i dopiero jak zawoziłem faktury to dwa dni po tym przyszło, że zmiany zostały zaakceptowane. :) Teraz zobaczymy jak to z dzierżawami się robi, podobno musi być na umowie wpisane ile będzie wynosił czynsz bo bez tego agencja niby nie przyjmie umowy...


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

hmm to ciekawe bo już półtora miesiąca temu złożyłem aneks o zmianę maszyn no i nic mi nie przysłali... Chyba trzeba będzie zadzwonić do Poznania żeby nie było jaj jak pojadę do nich z fakturami się rozliczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

Jeśli ktoś z Was wysyłał aneks do umowy odnośnie zmiany w biznesplanie ze np. zamiast ciągnika kupi prasę to czy dostawał z agencji pismo że oni zatwierdzili tą zmianę czy w ogóle nie zostaliście poinformowani że zmiana została zaakceptowana?

Ja wprowadziłem zmiane w biznesplanie bo zakupiłem ziemie, zgłosiłem to do agencji i po paru miesiącach dostałem pismo że zmiany w biznesplanie zostały zaakceptowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj