Polecane posty

Wojtal    0

Tak jest z tymi wnioskami i mapkami ja wzeszłym roku już tak składałem że część tych mapek od rodziców wziołem a wniosek czysty dostałem. A na CC mamy 3 lata od wypłaty kasy. Każdy zdaje sobie sprawę że przes ten okres trzeba wszystko zrobić aby nikt się nas nie czepiał ja myślę ze pewne zmiany nam też troche usprawnią prace i jak sobie tak na spokojnie te wszystkie wymogi przemyśleć to napewno też są w tym i zalety a nie tylko wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W KRUS zamkneli miesiąc i czekam żeby byc ubezpieczonym ale boje sie że terminu na MR nie dotrzymam na 180 dni. Nie wiem co robic !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Opisz dokładniej sytuację grzegorz1998, Jak coś więcej to na PW. Jeżeli potrzebna jakaś interwencja, bo nie rozumiem stanowiska KRUS, postaram się pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregson    0

powiedz w krusie ze pilnie ci potrzebne zaswiadczenie do agencji i powinni ci na drugi dzien zrobic, u mnie tak przynajmniej bylo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak mi powiedzieli w ARiMR i tak mówię. Ojczulek składa mapki ze wszystkimi działkami które mu pozostały. Jeśli na którejś z mapek są działki moje i taty to sklada je tata. A jaki problem z numeracja? Się wykreśla na liście załączników i parafka :) Chyba coś źle musiałeś mnie zrozumieć z poprzedniego mojego posta ;) A jeśli na jakiejś mapce jest tylko moje pole to co... pustą ojczulek ma oddać? Wedy ja ją przejmuję do siebie ;):)

 

 

Mi tak samo powiedzieli w przypadku gdy mam ziemie po tacie , mamie itp. , ale jak składa się pierwszy raz wniosek o dopłaty to mapki nie są konieczne - głowy nam nie urwą jesli ich miec nie będziemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faryy    0

Miałem dzisiaj kontrolę ....przebiegła całkiem przyjemnie ..kontrolerzy byli w porządku tylko sprawdzili papiery :) niecałe 20 minut trwała..Ps nie ma czego się bać :rolleyes: myślałem że będzie o wiele gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

ile wynosił czas od zlozenia wniosku o platnosc do wyplaty premii? skladalem wczoraj we wroclawiu i podobno w polowie miesiaca... teraz zachodze czy tego miesiaca czy ktoregos z przyszlych ;P

Edytowano przez rzewoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregson    0

kolego faryy a ta kontrol miales przed dostaniem kasy??? i jakie papiery chcieli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Panowie i panie z góry przepraszam ,że odgrzebuję stary temat , ale gdy była o tym mowa mni to nie dotyczyło otóż , dziś spadła mi z nieba dzierżawa (kobieta musi komus wydzierzawić bo cofneli jej rentę) , do młodego rolnika w ciągu 3 lat mam powiększyc areał także to taki "bonus" od losu , pytanie brzmi czy ARIMR zakwalfikuje mi umowę napisaną na kartce + podanie o odtajnienie umowy <- zatwierdzone w starostwie powiatowym jako ważną do powiększenia areału ?

Dopłaty na mnie podatek również .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

mam podobny problem mam podpisaną ostatnio dzierżawę w gminie (10lat) i nie wiem czy to trzeba od razu zgłaszać do zmian w biznes planie w ARIMR bo planuje tez zmienić moc zakupionego ciągnika miałem 75-85 a planuje 110-120km czy trzeba to zmieniać w biznes planie w ODR mówili ze w młodym rolniku nie trzeba żeby był tylko nowy ciągnik i nie mniejszy niż podano moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Panowie i panie z góry przepraszam ,że odgrzebuję stary temat , ale gdy była o tym mowa mni to nie dotyczyło otóż , dziś spadła mi z nieba dzierżawa (kobieta musi komus wydzierzawić bo cofneli jej rentę) , do młodego rolnika w ciągu 3 lat mam powiększyc areał także to taki "bonus" od losu , pytanie brzmi czy ARIMR zakwalfikuje mi umowę napisaną na kartce + podanie o odtajnienie umowy <- zatwierdzone w starostwie powiatowym jako ważną do powiększenia areału ?

Dopłaty na mnie podatek również .

 

Też mam podoobną sytuację. Pytałem tutaj ale też nikt nie napisał jak to jest. Ja robię z ludźmi dzierżawę normalnie potem idę z nimi do gminy i przy wójcie się podpisuje i przybijają tam pieczątki. Czy to przejdzie tego nie wiem wszystko się okaże. Ja czekam aż przyjdą mapki na kolejny rok i odrazu im wszystko zawiozę.

 

Nie wiem jak to z tym podatkiem jest. Wygląda na to, że można tak zrobić że podatek zostaje na osobie wydzierżawiającej bo agencję interesuje tylko mapki i dopłaty ogólnie.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faryy    0

kolego faryy a ta kontrol miales przed dostaniem kasy??? i jakie papiery chcieli??

Wniosek złożyłem na początku stycznia o wypłatę pieniędzy ...moje papiery leżą już w agencji ponad 2 miesiące i dopiero dzisiaj przyszli na kontrolę ...ale 2 dni prędzej dostałem telefon że będzie kontrola :) Dokumenty które sprawdzają podczas kontroli to; Decyzja z KRUS i ostatnią opłatę składki. Podatek rolny tak samo Decyzja i ostatnią opłatę ....i faktury im więcej tym lepiej ...na siebie ze sam prowadzisz samodzielnie gospodarstwo ..mogą być to faktury z przychodów np za sprzedaż mleka , zwierząt, pszenicy lub wydatków za paliwo nawozy środki ochrony roślin ..Co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło to uprzejmość i kultura kontrolerów Nie ma czego się bać :) bo więcej tego strachu i nerwów przed tą kontrolą niż sama kontrola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Wiesz, nie wszędzie urzędasy sa tak uprzejmi i życzliwi.W wielu okręgach potrafią być upierdliwi,byle sie do czegoś doj**ać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

w młodym rolniku ich nie interesuje moc nie tak jak na prow

 

MŁODY ROLNIK TO TEŻ PROW, tak samo jak MGR, nie wiem czemu większość myśli inaczej, czasami są śmieszne rozmowy typu 'ja kupiłem ciągnik na PROW, strasznie dużo papierów nie to co ty jak brałeś na MR'. Nawet większość dealerów tak myśli, i to wprowadza bałagan potem.

Wracając do pytania to z tego co wiem to przy MR nie ma rzeczywiście żadnych tabelek jak w MGR i raczej patrzą na to przez palce, w końcu to jest premia, a nie dotacja na konkretną maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

witam wszystkich...ja to wam powiem ze im bardziej sie zagłębiam w te papiery i działania arimr to coraz bardziej mi sie odechciewa tej kasy MR...w skrucie o co mi chodzi???wniosek złozylem koniec listopada...pod koniec grudnia złozyłem zmiany w BP....milem robic szambo za ta kase ale zdecydowałem sie kupic ziemie....w połowie stycznia przychodzi poprawka- wniosek wypełniony na nieprawidłowym druku co najlepsze pobrrany był ze strony arimr oraz ze jakas jego czesc musi byc wypełniona recznie...paranoja...Od złozenia poprawki w BP mija 1,5 miesiąca i zadnej wiesci ale w tym czasie wpływa kaska:)) huraaa... i co z tego jak nie moge jej wydac na tamta chwile....w koncu jest odzew koniec lutego (telefon)arimr olsztyn "pana zmiany w BP zostały przyjete"" euforia huraaa....ale ?????? zaraz jaka mam pewnosc ze jest ok jak nie mam tego na kwitku????/ telefon do olsztyna....odp"zmiany nie przekraczaja 30% (tylko nie powiedziała czego) to powiadomienie jest telefoniczne" nalegam o wysłonie potwierdzenia pocztą ale niestety jak głowa w mur...ponoć w dokumentach cos tam odnotowali....w marcu dzwonie ponownie upewnic sie niby wszystko gra ale.....to co słysze dalej to mnie krew zalewa...."ziemia która pan kupi to musza to byc UR" to wiem "no tak ale popszedni własciciel musial ja uprawiac lub chociaz raz złozyc wniosek o doplate minimum rok od dnia w ktorym otrzymal pan decyzje lub zebym mial tą ziemie w dzierzawie przed otrzymaniem decyzji"... ziemie chce kupic w ANR a oni nie chca dawac w dzierzawe...dzwonie do nich i okazuje sie ze oni na te działki nie składali doplat...normalnie szambo....miał ktos z was podobnie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

pierwszy raz slysze ze ktos musial na to doplaty skaldac. Gdzie to jest napisane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

ponoc w jakims rozporządzeniu jest cos takiego ale chodzi chyba głównie o to zeby była uprawiana bo jak nie to leze i kwicze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszkon    0

Kilka informacji dla osób mających problem z dopełnieniem formalności, dla ścisłości wszystko załatwiłem w 1dzień (wczoraj), na drugi dzień (dziś) wniosek o wypłatę premii złożyłem we wrocławskim ARiMR (termin mija mi w poniedziałek 180 dni od dnia wydania decyzji:

 

-przepis notarialny.

 

następnie

 

-KRUS- z dniem złożenia oświadczenia o ubezpieczeniu, KRUS musi na naszą prośbę wydać zaświadczenie, że z dniem złożenia oświadczenia do KRUS (wszystkie druki) zostajemy ubezpieczeni, później dostaniemy decyzje. W moim przypadku pani nie chciała tego uczynić ponieważ nie miałem zaświadczenia z gminy o ha fizycznych i przeliczeniowych (wydadzą dopiero w przyszłym miesiącu gdy podatek będzie naliczany na mnie, po złożeniu deklaracji podatkowej).

 

następnie

 

-wpis do EP (ewidencji producentów) w ciągu jednego dnia wydali (mają 14 dni) ale uśmiech do ślicznej młodej kobiety i załatwione.

 

następnie

 

-oświadczenie + wniosek (wypełniał doradca)

 

i pozostaje złożenie wniosku

 

DONE :-)

 

dopisze zaraz inf dot wniosku o płatność, zmiany w zasiewach i zmiany maszyny w BP.

 

MR składa nowy pusty wniosek o płatność (może być bez załączników graficznych), w moim przypadku:

 

-grunty przejęte od taty obszar PEG, dane przepisuje z taty wniosku, tato składa cały wniosek który już otrzymał, wykreślając moje działki. Gdyby ktoś był nadgorliwy to w powiatowym o/ ARiMR może uzyskać mapki do swoich gruntów (przejętych od taty) i złożyć wniosek z załącznikami graficznymi.

 

-planuje rozszerzyć gospodarstwo o dzierżawy od osób prywatnych (wielkość PEG można uzyskać w powiatowym o/ ARiMR, informacje dotyczące ONW i N2 (Natura 2000) można uzyskać również w powiatowym o/ ARiMR

 

Jeśli chodzi o zmiany w zasiewach:

 

-chodzi o to aby kontrola krzyżowa nie wykryła błędów!! Tak więc, jeśli 30% zasiewów danej grupy roślin odbiega od tych zadeklarowanych w BP, to należy wysłać korektę BP, tu mam problem:(

 

Zmiana maszyny:

 

-deklarowałem opryskiwacz oraz siewnik, teraz tylko opryskiwacz mam zamiar kupić, więc muszę również złożyć korektę wniosku i cały BP przesłać na nowo ze zmianą i uzasadnieniem. podobno nastąpi to bez problemu.Po uzyskaniu zgody można kasę wydawać.

 

MR składa nowy pusty wniosek o płatność (może być bez załączników graficznych), w moim przypadku:

 

-grunty przejęte od taty obszar PEG, dane przepisuje z taty wniosku, tato składa cały wniosek który już otrzymał, wykreślając moje działki. Gdyby ktoś był nadgorliwy to w powiatowym o/ ARiMR może uzyskać mapki do swoich gruntów (przejętych od taty) i złożyć wniosek z załącznikami graficznymi.

 

-planuje rozszerzyć gospodarstwo o dzierżawy od osób prywatnych (wielkość PEG można uzyskać w powiatowym o/ ARiMR, informacje dotyczące ONW i N2 (Natura 2000) można uzyskać również w powiatowym o/ ARiMR

 

Jeśli chodzi o zmiany w zasiewach:

 

-chodzi o to aby kontrola krzyżowa nie wykryła błędów!! Tak więc, jeśli 30% zasiewów danej grupy roślin odbiega od tych zadeklarowanych w BP, to należy wysłać korektę BP, tu mam problem:(

 

Zmiana maszyny:

 

-deklarowałem opryskiwacz oraz siewnik, teraz tylko opryskiwacz mam zamiar kupić, więc muszę również złożyć korektę wniosku i cały BP przesłać na nowo ze zmianą i uzasadnieniem. podobno nastąpi to bez problemu.Po uzyskaniu zgody można kasę wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Co do dzierżaw to wystarczy spełnić warunek "daty pewnej", czyli potwierdzenia np w starostwie. Najlepiej jednak iść do notariusza i zrobić potwierdzenie podpisów.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

po co chodzić po starostwach i notariuszach płacić kasę jak można pójść do gminy i wójt przybije pieczątkę podpiszę się i spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

@Januszkon w wyliczeniach pierwszego dnia pominąłeś starostwo i gminę, czyli największy hamulec. Bez z nich w KRUS nic nie załatwisz.... Mów co chcesz, ale nie uwierzę że jednego dnia załatwisz od notariusza po zaświadczenie w KRUS, tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

po co chodzić po starostwach i notariuszach płacić kasę jak można pójść do gminy i wójt przybije pieczątkę podpiszę się i spokój...

 

Czyli rozumiem ,że umowę musi "poprzeć powaga urzędu" burmistrz , starosta itp. ktoś kto przybije pieczątke ,podpisze sie i tym stwierdzi ,że zawarta umowa jest wiążąca ?

 

Jesli w bp , konkretnie w planie rozwoju gospodarstwa zadeklarowałem ,że powiększę gospodarstwo do x ha , to tą umowę mam im pokazac na takiej samej zasadzie jak w przypadku rozliczania sie z maszyn , czy moge ją sobie trzymac , brac dopłaty na powiększony areał a okazac umowę muszę tylko w razie kontroli z młodego rolnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wader881    0

Koledzy jeżeli dokonałem zmian we wniosku o płatność a chodzi tu o zmniejszenie zadeklarowanej powierzchni gospodarstwa po upływie 150 dni od otrzymania decyzji czy wpłynie to na wstrzymanie wypłaty premii?pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

 

Czyli rozumiem ,że umowę musi "poprzeć powaga urzędu" burmistrz , starosta itp. ktoś kto przybije pieczątke ,podpisze sie i tym stwierdzi ,że zawarta umowa jest wiążąca ?

 

Jesli w bp , konkretnie w planie rozwoju gospodarstwa zadeklarowałem ,że powiększę gospodarstwo do x ha , to tą umowę mam im pokazac na takiej samej zasadzie jak w przypadku rozliczania sie z maszyn , czy moge ją sobie trzymac , brac dopłaty na powiększony areał a okazac umowę muszę tylko w razie kontroli z młodego rolnika ?

 

Nie wiem jak ty ale ja mam wpisany rok w którym uzyskam tę średnią krajową itp. według mnie trzeba trzeba zawieść im lepiej niech sobie tam leży.

 

Ale w jaki sposób wziąść na siebie podatek aby przychodził z gminy na mnie a nie na osobę wydzierżawiacjącą? W krusie chyba wykazuje się tylko podatkiem a jeśli ma się zrobioną dzierżawę bez podatku to jak?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj