Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mate02    0

a jeżeli w BP miałem wpisane ze kupie 4ha a naprawdę kupie 4,06ha to tez trzeba zmienic to w BP czy juz nie trzeba?? babka z ODR mówiła ze to nie przeszkadza ale teraz to juz sam nie wiem :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

 

Witam wszystkich

przerabiałem to -postaram odpowiedzieć na kilka pytań

Vat nie jest kosztem kwalifikowanym każdy to przerabiał pisząc wniosek

potrzeba wydać min.52500 netto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! obojętnie vatowiec czy nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

BREDNIE to już trzecia wersja

1.Vatowcy wydają wg kwoty netto reszta brutto-BREDNIE

2.Wszyscy wydają wg kwot netto- twoja wersja

3.Wszyscy wydajemy wg kwot brutto.-i taka jest prawda!

 

Skąd ty to wziąłeś podaj źródło wiedzy jeżeli potrafisz.

pozdrawiam

 

 

Beneficjent, który otrzymał premię, będzie zobowiązany do zaangażowania przynajmniej 70% kwoty pomocy (52 500 zł) w proces modernizacji i rozwoju gospodarstwa. Kwota ta odnosi się do wydatków brutto (łącznie z podatkiem VAT) i może być m.in. przeznaczona na:


  1. realizację inwestycji obejmującej:

[...]

UWAGA!

Przy takim rozliczaniu premii należy pamiętać, że podatek VAT nie jest kosztem kwalifikowalnym w działaniu „Modernizacja gospodarstw rolnych”.

PRZYKŁAD:

Beneficjent działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” podpisał umowę na dofinansowanie inwestycji w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”. Zakupił maszynę o wartości 150 000 zł brutto (122 951 zł netto). Może uzyskać zwrot 60% kosztów kwalifikowalnych, czyli 73 770 zł. Nierefundowana część wydatków (wkład własny beneficjenta) na tę inwestycję wyniesie, więc 76 230 zł (150 000 zł – 73 770 zł). Kwota ta daje możliwość rozliczenia w całości 70 % premii dla młodego rolnika, ponieważ przewyższa kwotę 52 500 zł.

Należy przy tym pamiętać, że:


  1. nie uznaje się, wydatków poniesionych przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy na „Ułatwianie startu młodym rolnikom”; [...]
    Źródło ARiMR


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tym podatkiem tez cos pokreciles bo w swietle prawa o podatku rolnym to dzierzawca placi podatek ale nikt chyba raczej tego do tej pory nie respektowal- jednak gdy poszedlem zarejstrowac umowe w gminie- kazali mi ten nieszczesny podatek placic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

dziś pytałem sie na stanowisku ministerstwa rolnictwa na premierach o to jak daleko są prace nad dodatkową kasą na MR. podobno pan Sawicki na konferenci mówił, że do maja wszystko się rozwiąże... ciekawe z jakim skutkiem :/ najlepsze jest to że obok na stanowisku agencji kompletnie nic nie wiedzieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karste85    4

rozumiem ze chodzi o ewentualny nowy nabor bo wczesniej pisano tutaj ze w lutym ma wejsc w zycie rozporzedzenie mrirw o przesunieciu srodkow z wojewodztw w ktorych limity nie zostaly wykorzystane i miala byc kasa dla wszystkich z naboru 2011

moze ktos to potwierdzic/zaprzeczyc/cokolwiek?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Można brać dzierżawy od osób spokrewnionych? Np. od brata, ciotki itp. ?

Maszyn nie można kupować od rodziny podobno a jak z gruntami jest?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

Koledzy jakie dokumenty trzeba aby udokumentować KRUS?. Bo już dla mnie minął rok i trzeba by było już udokumentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Można brać dzierżawy od osób spokrewnionych? Np. od brata, ciotki itp. ?

Maszyn nie można kupować od rodziny podobno a jak z gruntami jest?

Dzierzawy mozna na pewno. Grunty przed wyplata tez mozna. Sprzetu zakupic od rodziny nie mozna, ale gruntow chyba tez nie.


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakie dokumenty trzeba aby udokumentować KRUS?. Bo już dla mnie minął rok i trzeba by było już udokumentować.

 

 

idziesz do najbliższego oddziału KRUS i mówisz że potrzebne jest ci zaświadczenie że podlegasz ubezpieczeniu jako rolnik ponad rok

u mnie takie zaświadczenie wydali od ręki ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Grunty można od rodziny np. wujka i cioci, nie można od rodziców i rodzeństwa oraz dziadków (w linii prostej spokrewnieni dziadek ojciec syn wnuk- od nich nie można)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

z tym podatkiem tez cos pokreciles bo w swietle prawa o podatku rolnym to dzierzawca placi podatek ale nikt chyba raczej tego do tej pory nie respektowal- jednak gdy poszedlem zarejstrowac umowe w gminie- kazali mi ten nieszczesny podatek placic;)

No widzisz to chyba zależy od urzędu bo ja też dzierżawie grunty i mam umowę zarejestrowaną w starostwie a mimo to nakaz jest na właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Grunty można od rodziny np. wujka i cioci, nie można od rodziców i rodzeństwa oraz dziadków (w linii prostej spokrewnieni dziadek ojciec syn wnuk- od nich nie można)

 

Kupować nie ale z dzierżawą chyba nie ma problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

można dzierżawić od rodziców i kupować też można od rodziców. Mój znajomy składał wniosek i kupował ziemię od rodziców i już ma kasę na koncie.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareoo    6

Grunty można od rodziny np. wujka i cioci, nie można od rodziców i rodzeństwa oraz dziadków (w linii prostej spokrewnieni dziadek ojciec syn wnuk- od nich nie można)

 

 

Nie można od wstępnych i zstępnych. Brat lub siostra nie mieszczą się w tej kategorii i możemy dokonywać z nimi tranzakcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ale chyba tylko kupować nie można , bo słyszałem ,że bajer z dzierzawą od rodziców przechodzi bez problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leinad8    0

Witam. Czy dostał ktoś już kasę na konto z województwa Pomorskiego?? Ja osobiście składałem wniosek 22 grudnia, poprawkę miałem 19 stycznia i jak do tej pory ani żadnego odzewu ani kasy na koncie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

Wiadomo coś co beneficjentami co się nie załapali w 2011 roku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Decyzja o "NAS" tj. o osobach na żółtej liscie ma byc wydana z ministerstwa w lutym wiec nalezy jeszcze troszke poczekac. :(

Bynajmiej cos takiego bylo mowione w AGROBIZNESIE o ile pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

Decyzja o "NAS" tj. o osobach na żółtej liscie ma byc wydana z ministerstwa w lutym wiec nalezy jeszcze troszke poczekac. :(

Bynajmiej cos takiego bylo mowione w AGROBIZNESIE o ile pamietam

 

jakby nie patrzeć luty się kończy a decyzji jak nie ma tak nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacza696    0

a ja mam pytanie czy po roku w krusie nabór 2010 jak pójde do pracy to płace krus czy zus???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faryy    0

Wniosek złożyłem 3 stycznia ...poprawka 20 stycznia ...i nadal Cisza :huh: nawet w warszawie jeszcze nie mają moich dokumentów do płatności :( ....ciekawe czy wyślą dalej w terminie czy będą mieli poślizg ...dzwoniłem do agencji tam gdzie składałem wniosek a babka nic nie chciała powiedzieć tylko to że mają 2 miesiące na to :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

Ale chyba tylko kupować nie można , bo słyszałem ,że bajer z dzierzawą od rodziców przechodzi bez problemu ;)

 

 

Ja zrobiłem taki "bajer" z dzierżawą od rodziców. Część dostane w darowiźnie a część w dzierżawie.

Podczas weryfikacji nie było żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Ja zrobiłem taki sam bajer i to najlepsze wyjście dla wielu organów w tym również US.

 

Dostałem kasę na konto 7 stycznia, czy przyślą mi jakiś papier, ze została kasa wypłacona?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Raczej nic nie przyślą. Ja dostałem pieniądze pod koniec grudnia i żadnego potwierdzenia o przelewie do tej pory nie otrzymałem.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj