Polecane posty

chomik111    18

czyli sprawdzali ci tylko powierzchnie dziełek czy sie zgadza z podaną???? ale nie czepiali się czy jest powierzchnie zasiewów i roślina taka jak podana we wniosku????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margo22    1

Witam, do wniosku o płatność wymagane jest dostarczenie wypisu z rejestru gruntów w których młody rolnik musi być wpisany jako właściciel albo dzierżawca i tu jest problem bo w geodezji nie chcą wpisywać dzierżawcy. Mogą wpisać ale tylko w przypadku kiedy dzierżawa jest w zamian za rentę lub emeryturę. Tu moje pytanie. Czy ktoś może miał taki przypadek albo wie jak rozwiązać ten problem?

Edytowano przez margo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Witam, do wniosku o płatność wymagane jest dostarczenie wypisu z rejestru gruntów w których młody rolnik musi być wpisany jako właściciel albo dzierżawca i tu jest problem bo w geodezji nie chcą wpisywać dzierżawcy. Mogą wpisać ale tylko w przypadku kiedy dzierżawa jest w zamian za rentę lub emeryturę. Tu moje pytanie. Czy ktoś może miał taki przypadek albo wie jak rozwiązać ten problem?

Wypis z rejestru gruntów? ja 15listopada składałem wniosek o płatność i nic takiego nie chcieli dałem zaświadczenie z KRUS i akty notarialne 3 dzierżawy i jeden własności. przecież w akcie wszystko jest wpisane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja też przy składaniu wniosku o płatność nie dawałem wypisu z rejestru gruntów. Dawałem tylko przy poprawkach do wniosku o pomoc bo coś im się nie zgadzało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Witam, do wniosku o płatność wymagane jest dostarczenie wypisu z rejestru gruntów w których młody rolnik musi być wpisany jako właściciel albo dzierżawca i tu jest problem bo w geodezji nie chcą wpisywać dzierżawcy. Mogą wpisać ale tylko w przypadku kiedy dzierżawa jest w zamian za rentę lub emeryturę. Tu moje pytanie. Czy ktoś może miał taki przypadek albo wie jak rozwiązać ten problem?

 

Niestety KONIECZNIE jest wymagany. Mam ten sam problem. Dzwoniłem do ARiMR w tej sprawie i kazali złożyć podanie dlaczego nie chcą wystawić wypisu. Ich decyzję odmowną należy dołączyć do wniosku o płatność i będzie git


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Wg przepisów, wypis rejestru gruntów, NIE jest wymagany. Sam składałem w ub. roku wniosek o płatność bez tego wypisu (kasa na koncie). Widocznie zalezy w jakim oddziale składa się wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A budynki miałaś na własność juz przepisane czy użyczenie??

 

budynki na własność

 

czyli sprawdzali ci tylko powierzchnie dziełek czy sie zgadza z podaną???? ale nie czepiali się czy jest powierzchnie zasiewów i roślina taka jak podana we wniosku????

 

nie czepiali się, tylko sprawdzali wszystko, o czym mówisz.


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprinter    1

Ja mam też problem z wypisami z rejestru.nie rejestrują takowych umów.wyjątkiem jest renta lub emerytura.Ale powinni wydać zaświadczenie dlaczego odmawiają zarejestrowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Mnie choroba bierze na tych urzędników <_< Mianowicie KRUS , darmozjady jedne nie chcą mi wystawić decyzji o ubezpieczeniu w krus wczesniej niż w ciągu miesiąca :( Na dodatek dopiero jak dostanę decyzję to mam przyjsc po zaswiadczenie ze jestem ubezpieczony , a nie jak radził ktoś w temacie wczesniej ,żeby przysłali razem zaswiadczenie .

W banku tez w ciągu jednego dnia się nie udało no i chcą 100zł za założenie konta (paranoja) :mellow:

 

Także można się pożegnac z otrzymaniem kasy w tym roku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Mnie choroba bierze na tych urzędników <_< Mianowicie KRUS , darmozjady jedne nie chcą mi wystawić decyzji o ubezpieczeniu w krus wczesniej niż w ciągu miesiąca :( Na dodatek dopiero jak dostanę decyzję to mam przyjsc po zaswiadczenie ze jestem ubezpieczony , a nie jak radził ktoś w temacie wczesniej ,żeby przysłali razem zaswiadczenie .

W banku tez w ciągu jednego dnia się nie udało no i chcą 100zł za założenie konta (paranoja) :mellow:

 

Także można się pożegnac z otrzymaniem kasy w tym roku ...

 

W krusie można dostać zaświadczenie na drugi dzień, że jest się ubezpieczonym jako rolnik ale trzeba być wcześniej ubezpieczonym jak domownik.

 

Co to za bank, który chce stówę za otwarcie konta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Mi też w KRUSIE kazali czekać miesiąc na decyzję ale przyszła po niecałych dwóch tygodniach i dziś wysłałem papiery do agencji i czekam na kasę, może będzie w tym roku.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Mnie choroba bierze na tych urzędników <_< Mianowicie KRUS , darmozjady jedne nie chcą mi wystawić decyzji o ubezpieczeniu w krus wczesniej niż w ciągu miesiąca :( Na dodatek dopiero jak dostanę decyzję to mam przyjsc po zaswiadczenie ze jestem ubezpieczony , a nie jak radził ktoś w temacie wczesniej ,żeby przysłali razem zaswiadczenie .

W banku tez w ciągu jednego dnia się nie udało no i chcą 100zł za założenie konta (paranoja) :mellow:

 

Także można się pożegnac z otrzymaniem kasy w tym roku ...

 

No rzeczywiście albo masz takie szczęście albo tacy urzędnicy są wszędzie. Co do banku to możesz przecież w innym założyć konto gdzie na pewno nie zapłacisz tyle. To pewnie jakiś społdzielczy bank chce te 100 zł.

Z tym krusem to naprawdę dziwne mi wypisali na miejscu decyzję, i to dwa razy w czerwcu no i teraz we wrześniu. Tak to już u nas jest coś załatwić...


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pavlus224 to w jakim banku chcesz założyć konto, że to tyle kosztuje? Ja wczoraj ze względu na późniejszy kredyt preferencyjny założyłem w Banku Spółdzielczym za darmo jedynie prowadzenie będzie kosztować chyba 15zł/msc i konto internetowe 10zł/msc, zaś karta debetowa to 1zł(to później). Tu nie zapłaciłem za to dzisiaj w mleczarni usłyszałem, że za przekazanie udziału z mamy na mnie chcą 500zł(potrącą za mleko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Wszystko zależy na jakiego urzędnika się trafi, ot co.

U mnie identycznie z bankiem było jak u @Thomas2135.

Ja w mleczarni za udziały musiałem wpłacić równowartość 3,5tys litrów za każde 25tys. kg kwoty(25tys kg kwoty=1 udział). Kwotę tą potrącono z wypłaty udziałów taty, reszta poszła na konto taty na pożegnanie ;)

 

Ja jestem już 3 tygodnie od złożenia wniosku o płatność i głucha cisza :(

Edytowano przez versus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak , bank Spółdzielczy ;) kiedyś było 10 zł , później 30 - jak rodzice zakładali , a ode mnie chcą stówę ;) Ale nie wiem czy czasem tylko jakiejs czesci nie potrącają na założenie/prowadzenie konta a reszta poprostu będzie na tym koncie , jutro się dowiem .

Może "nasz " bank jest jakiś rzeczywiscie ... bo nie ma możliwosci informowania o przypływach gotówki innej jak iść osobiscie i pytac :unsure: przez internet nie , sms nie , a podobno w innych BS się tak da ?

 

Własnie pytałem tą urzędniczkę (zacząłem się z nią kłócic , bo przyniosłem dokumenty a ona chciała zebym je zkserował sam - jakby prukfa jedna tyłka ruszyc nie mogła, dac 2 kroki do kserokopiarki i zrobic tych 3 kserówek ;[ ) czy nie można tego jakos przyspieszyc , powiedziała MIESIĄC <_< Ja pytam dlaczego , a ona na to "bo nasza kierowniczka wysyła po miesiącu" , wczesniej trafiłem na "ludzką" urzedniczkę a teraz taka małpa się trafiła :(

 

Ech... czynnik ludzki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

No a widzisz, ja powiedziałem panu w KRUS że pilnie jest mi potrzebne zaświadczenie do wniosku, to powiedział że nadał sprawie tryb pilny i żebym zadzwonił za 2 dni i się dowiedział i rzeczywiście wtedy juz było ;)

 

W geodezji w powiecie poznałem co znaczy czynnik ludzki-siedzą sobie 3 młode panie w pokoju, pytam się czy długo się czeka na załatwienie tego przepisu, wtedy jedna pani "łaskawie" powiedziala że jeszcze papierów od notariusza nie mają, druga pani dała numer tel i kazała za kilka dni przedzwonić i wtedy się dowiedzieć czy papiery doszły. Gdy pojechałem drugi raz, ta miła pani co wcześniej kazała zadzwonić załatwiała coś z jakimś panem, musiałem podejsć do innej i usłyszałem "my mamy 30 dni na załatwienie tej sprawy" po czym ta druga pani kazała chwilę poczekać. Po paru minutach wyszedłem z kserówkami papierów dla gminy(oryginał musiał iść pocztą).... :)

 

Swoją drogą po wizytach w urzędach zastanawiam się ilu urzędników pracuje w instytucjach związanych bezpośrednio z rolnictwem(weterynaria, KRUS, ARiMR, ARR, ANR itp.) i jak wygląda stosunek ilości urzędników do ilości rolników. Osobiście mam wrażenie że stosunkowo strasznie mała różnica pomiędzy urzędnikami a rolnikami mogla by się pojawić.... Dać mało urzędników, będą zajęci pracą to i głupot wymyślać nie będą wtedy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Ja mam w BGŻ konto i jak z niego korzystam, a korzystam to nie płacę ani złotóweczki za nic. Wszystko mam za free.

versus Chyba w Przasnyszu tak Cię pięknie obsłużyli.. W Makowie dyrektora prawie za krawat wyciągnąłem, nie chcieli mi zarejestrować dzierżaw i sprawa trafiła aż do starosty.

Żeby wziąć nakaz płatniczy z gminy to wystarczy tylko do nich jechać z wypisem z rejestru gruntów?

ARiMR o krusie do tej pory nic nie napisała;/


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Tak w Przasnyszu. Właśnie z banku wracam i kierowniczka powiedziała że -przynajmniej u nas na Mazowszu-ARiMR z wypłatą premii czeka do samego końca, czyli 2 m-ce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Pavlus224 to w jakim banku chcesz założyć konto, że to tyle kosztuje? Ja wczoraj ze względu na późniejszy kredyt preferencyjny założyłem w Banku Spółdzielczym za darmo jedynie prowadzenie będzie kosztować chyba 15zł/msc i konto internetowe 10zł/msc, zaś karta debetowa to 1zł(to później). Tu nie zapłaciłem za to dzisiaj w mleczarni usłyszałem, że za przekazanie udziału z mamy na mnie chcą 500zł(potrącą za mleko).

 

25zł za miesięczne prowadzenie kona to prawie darmo... :blink: Ludzie nie dajcie się tak skubać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

U mnie w BS z tego co czytałam w regulaminie jest 8zł za prowadzenie konta.

 

Dużo osób tu pisze, i duzo pisze różnych rzeczy jeżeli chodzi o KRUS itd (mój tato tak sprawę spieprzył ze kupnem maszyny że musze mieć kasę do końca roku- jak nie to znów będą problemy z firmą która mi robi opryskiwacz na zamówienie)- ale ja coś wątpie abym się wyrobiła z tym wszystkim.

We wtorek mam wizytę u notariusza i pole przepiszemy, a potem co... konto w Banku i zaświadczenie, nr gospodarstwa z ARiMR

I nie wystarczy iść do Urzedu gminy, pospisywać co trzeba i potem do KRUS-u się ubezpieczyć i tyle?

Dużo ludzi pisze tutaj o tym że z papierami od notariusza jedzie do Powiatu, po co? żeby naliczyć ha fizyczne, to nie robi się tego w gminie?

 

A drugie pytanie, do osób które już złożyły wniosek o płatność (już ktoś zadawał to pytanie) składacie to co jest na stronie ARiMR, drukujecie i ręcznie wypełniacie?

Czy macie jakąś inną aktywną wersję lub może ODR wam to robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Tak , bank Spółdzielczy ;) kiedyś było 10 zł , później 30 - jak rodzice zakładali , a ode mnie chcą stówę ;) Ale nie wiem czy czasem tylko jakiejs czesci nie potrącają na założenie/prowadzenie konta a reszta poprostu będzie na tym koncie , jutro się dowiem .

Może "nasz " bank jest jakiś rzeczywiscie ... bo nie ma możliwosci informowania o przypływach gotówki innej jak iść osobiscie i pytac :unsure: przez internet nie , sms nie , a podobno w innych BS się tak da ?

 

Własnie pytałem tą urzędniczkę (zacząłem się z nią kłócic , bo przyniosłem dokumenty a ona chciała zebym je zkserował sam - jakby prukfa jedna tyłka ruszyc nie mogła, dac 2 kroki do kserokopiarki i zrobic tych 3 kserówek ;[ ) czy nie można tego jakos przyspieszyc , powiedziała MIESIĄC <_< Ja pytam dlaczego , a ona na to "bo nasza kierowniczka wysyła po miesiącu" , wczesniej trafiłem na "ludzką" urzedniczkę a teraz taka małpa się trafiła :(

 

Ech... czynnik ludzki ;)

Ci urzędnicy to potrafią wkurzać ja całe szczęście trafiłem na normalnych i zaświadczenie z krus miałem po 2 dniach.Jakiś słaby ten bank w moim jest informacja o środkach sms-em, opłata za prowadzenie konta 3zł a powiadomienia sms 2zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Madzia20 ja jestem 2 dni po przepisaniu ziemi od rodziców. najpierw był notariusz i przepisywanie ziemi z budynkami, maszyn oraz zwierząt. Za wszystko wyceniliśmy rozsądnie 250000zł, bo o mniejszych sumach jakich tu pisano to nie chciał słyszeć. Zakosztowało nas to 2500zł z czego 140 zł pójdzie do sądu na wpis do ksiąg wieczystych. Notariusz osobiście lub sekretarka zanosi dokumenty do sądu i geodezji. Z geodezji powinni wysłać do gminy zaświadczenie o zamianach w rejestrze, aby można było się ubezpieczyć(dzisiaj się tego dowiedziałem). Tego samego dnia co notariusz poszedłem do ARiMR wypełnić wniosek o nadanie nr gospodarstwa i siedziby stada powiedziano mi, że mają na wydanie tego 2 tygodnie, ale kobieta zadzwoniła do koleżanki i udało się dostać na miejscu. Pamiętaj, że zanim złożysz wniosek musisz już mieć założone konto bankowe, bo trzeba wpisać nr konta, dostałem też kartkę do przepisania zwierząt z jednej siedziby do drugiej. Następnego dnia pojechałem do mleczarni przepisać kwotę mleczną. Dzisiaj złożyłem wspomnianą kartkę z przemieszczeniem bydła powinny być obie osoby ze starą księgą, aby sprawdzić poprawność ale kobieta wpisała wszystko do komputera i zwierzęta są już na mnie. Do gminy idzie się po to aby obliczyli stawkę podatku rolnego na podstawie ha fizycznych. Ja jako, że posiadam zwierzęta muszę dodatkowo jeszcze założyć książeczkę zdrowia i iść do weterynarii po zaświadczenie o wolności stada od chorób, zmianę danych w ateście i z tym znów do mleczarni(można kierowcy).

 

Co do banku to zawsze można zmienić w przyszłości. Pawlus224 przejdź się może do głównego banku w mieście zamiast oddziału w gminie. Jeśli to też bank spółdzielczy to powinieneś mieć dostęp do konta internetowego i karty debetowej tylko musisz wypełnić wnioski. Ja powiedziałem, że ma to być konto rolnicze jak pytali się jakie chcę założyć.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margo22    1

Witam. Ja mam taki problem. Otóż ojciec skorzystał z modernizacji gospodarstw rolnych na zakup ciągnika i sprzętu. Żeby przekazać 6 ha musieliśmy złożyć do ARIMR podanie o pozwolenie na przekazanie gruntów. Czy ktoś z was miał podobny problem? Jaka była decyzja i ile to trwało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Witam! Ile mam czasu od doręczenia decyzji o przyznaniu premii na złożenie wniosku o płatność, bo do którego urzędu bym nie poszedł to prawie wszędzie trzeba czekać na jakiś głupi papierek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj