Polecane posty

beowulf87    1

koledzy z naboru 2011 dostaliscie papier z arimr odnosnie zaswiadczenia z krus, ogolnie odnosnie zmian w przepisach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Pismo z informacją że zmieniło się rozporządzenie odnośnie obowiązkowego ubezpieczenia w KRUS z 3 lat skrócono do roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

A ja słyszałem że w 2012 ma być jeszcze jakiś nabór na MR.

Nie wiem czy to prawda ale takie mnie słuchy doszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Dziś byłem u notariusza i przepisane mam na własność 2ha, a w dzierżawę 10ha. Jutro od notariusza biorę papiery i idę do geodezji po wypisy,a następnie do gminy po nakaz płatniczy do krus.

Czy można jakoś to przyśpieszyć?

Na wypisie z rejestru gruntów będzie widniało to, że jestem dzierżawcą?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antygen    0

Witam! Jestem nowy na forum i w branży rolniczej;) mam pytanie. dostałem premię MR i złożyłem wniosek o płatność na początku października. Dziś powiadomiono mnie ze w drodze LOSOWEJ zostałem wybrany do kontroli na miejscu! Powiedzcie proszę jaki cel tej kontroli i co oni będą chcieli???? Mam waśnie mały problem bo w drodze użyczenia coby pusta obora nie stała oddałem znajomym do hodowli i co zrobić bo na moim podwórku w mojej oborze użyczonej im są ich krowy? jak na to kontrola popatrzy???

PROSZĘ O POMOC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

poco dogrywak jak wszyscy nie dostali premii bo zabraklo kasy. Dogrywki to są w sporcie a nie w ARIMR

 

wiecie jak naliczają składkę jak teraz się przejmie ziemie to płaci się za cały kwartał czy tylko za ten czas co się będzie ubezpieczonym

Płacisz za czas w jakim będziesz ubezpieczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Dla niedowiarków którzy nie dostali jeszcze pisma z ARiMR i nie oglądali agrobiznesu mam informację że dzisiaj w agrobiznesie wypowiadali się na temat skróconego KRUS z 3 lat do 1 więc jest to pewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Witam! Jestem nowy na forum i w branży rolniczej;) mam pytanie. dostałem premię MR i złożyłem wniosek o płatność na początku października. Dziś powiadomiono mnie ze w drodze LOSOWEJ zostałem wybrany do kontroli na miejscu! Powiedzcie proszę jaki cel tej kontroli i co oni będą chcieli???? Mam waśnie mały problem bo w drodze użyczenia coby pusta obora nie stała oddałem znajomym do hodowli i co zrobić bo na moim podwórku w mojej oborze użyczonej im są ich krowy? jak na to kontrola popatrzy???

PROSZĘ O POMOC.

 

 

Mam podobną sytuację tj. tata trzyma zwierzęta w moich budunkach . Rozwiązanie podsunięte przez pracownika ODR to dzierżawa budynków - piszesz umowę dzierżawy z tym znajomym poprostu (najlepiej na czas nie okreslony , mi kazali to sformułowac , ze wydzierzawiam budynki tacie do czasu ich remontu <a remont nie wiadomo kiedy> ) , dopilnuj jednak ,żeby na podwórku był jako taki ład , bez rażących uchybień typu pryzma obornika na podwórku ;)

 

Daj znac na forum o wynikach kontroli i jak na to zareagują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Niby rozwiązanie jest, ale numer siedziby stada jest związany ściśle z numerem działki. Wiem że podczas kontroli o dopłaty ludzie mieli przez to kłopoty i kary. To jest do tego stopnia paranoja, że ja mając podwórze na 2 działkach musiałbym mieć dwa numery siedziby stada(potwierdzone w wojewódzkiej ARiMR) jesli miałbym 2 obory na 2 działkach, no chyba że jedna byłaby jednocześnie na obydwu to można na jednym ciagnąć.... Pytałem się czy można wpisać 2 numery działek(sąsiadujace ze sobą) to usłyszałem że nie... Paranoja... No chyba że ktoś ma inne info na ten temat to z miłą chęcia posłucham i jeszcze raz z miłą chęcia porozmawiam sobie z kochanymi urzędnikami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek26    0

fdhndfjdfjn

 

koledzy powiedzcie mi taka sprawe . czy przy zmianie planu zakupu , np sprzetu jak sie zmienia we wniosku trzeba zostac przy tym samym roku inwestycji co sie tasm wpisuje w tych tabelkach 1.3 PLANOWANE ETAPY ROZWOJU GOSPODARSTWA i 5.2 PLANOWANE INWESTYCJE. to jak zmieniam z zakupu ciagnika na zakup ładowacza i belarki to musze trzymac sie tego roku co tam miłem wpisany w starym planie rozwoju??? tam miłem zakup 2011/2012 a teraz bym chciał zrobic zakup ładowacz powiedzmy ze nawet 2011/2012 a belarkie w 2013 czy moge to sobie pozmieniac czy musze sie trzymac juz tego roku co było napisane przy składaniu wniosku??? dodam iż okres 3 letni na wydatkowanie od wypłaty pomocy konczy mi sie w styczniu 2014 r. takze spokojnie bym sie wyrobił. czy ktoś mógłby mi pomóc bede bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wszystko możesz zmienić tylko musisz napisać wyjaśnienie dlaczego chcesz to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezus przede mną pierwsza kontrola, dziś ok. 10. niby wszystko jest ok, ale trochę się boję...


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek26    0

mam jeszcze takie pytanko. posiadam ogólnie uzytkow 8,90 i mam 3 lata na uzupełnienie tego do 10,15ha taka jest minimalna w mazowieckim , stad moje pytanie czy musze dokupic tej brakujacej ziemi zeby miec to na siebie ??? czy moze byc ziemia wzieta w dzierżawe notarialnie od jakiegos rolnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Jezus przede mną pierwsza kontrola, dziś ok. 10. niby wszystko jest ok, ale trochę się boję...

Nie bój nic, będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Pewnie wpadniesz i nam opowiesz, jestem bardzo ciekawa :)

Ale na pewno nic nie będzie, może pójda na pole z gps gdzie co i jak albo i nie- na pewno jest ok :)

 

co do tych ha, to wg mnie wystarczy dzierżawa ale musi to ktoś potwierdzić a najlepiej dzwoń do ARiMR lub ODR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

może być dzierżawa tylko że na 10lat w urzędzie lub u notariusza, ja mam 10,5 ha w dzierżawie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Dziadostwo u nas w geodezji... Byłem zarejestrować dzierżawy od ojca żeby wziąć wypis z rejestru gruntów a tu kij... Powiedzieli, że nie mogą bo ojciec prowadzi nadal działalność rolniczą... Wszedłem na drogę formalną z nimi


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem już po. w sumie wszystko ok, tylko sprawdzali na razie uprawy, powierzchnię budynków i stan zwierząt. ale protokół, jaki mi zostawili się nie zgadza ze stanem faktycznym, są błędy ponieważ byków, ani cieląt na rzeź nie chowam a takowe mam zaznaczone. co gorsza opatrzone jest to moim podpisem, bo im się spieszyło i tak szybko szybko, nawet człowiek nie ma czasu przeczytać, co podpisuje. do tego gościa nie mam tel, nie wiem jak to odkręcić, oni u siebie maja druga wersję, ciekawe, czy tez błędną...


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

no ciekawie skoro sprawdzają uprawy,, ciekawie co robią za niezgodność powierzchni ze stanem rzeczywistym czy coś obcinają z dopłat czy też z premii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antygen    0

jestem już po. w sumie wszystko ok, tylko sprawdzali na razie uprawy, powierzchnię budynków i stan zwierząt. ale protokół, jaki mi zostawili się nie zgadza ze stanem faktycznym, są błędy ponieważ byków, ani cieląt na rzeź nie chowam a takowe mam zaznaczone. co gorsza opatrzone jest to moim podpisem, bo im się spieszyło i tak szybko szybko, nawet człowiek nie ma czasu przeczytać, co podpisuje. do tego gościa nie mam tel, nie wiem jak to odkręcić, oni u siebie maja druga wersję, ciekawe, czy tez błędną...

[/quote

 

 

Powiem Ci iż podpisując protokół już nie ma odwołania od niego tak jest napisane w przepisach odnośnie kontroli na miejscu. Powiedz co dokładnie chcieli i co sprawdzali bo jestem przed taką kontrolą??? powierzchnia budynków? działki? wywóz fekalii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Byłem dzisiaj na poprawkach zmiany biznes planu. Każdą zmianę trzeba im na papierze wyjaśnić po co i dlaczego się zmieniło... I powiedzieli, ze decyzja zatwierdzająca też jest przez nich wysyłana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, mierzyli działki i sprawdzali czy i w jaki sposób są użytkowane rolniczo. mierzyli budynki (czy powierzchnia zgadza się z zadeklarowaną) i płytę gnojową. na razie w sumie tylko tyle. zapytali mnie też, ile mam obecnie sztuk i w jakim wieku, a że powpisywał palant jeden winne kolumny to inna sprawa...


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj