Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Madzia20    16

No to fakt

tylko że do dnia dzisiejszego jak i pewnie w przyszłości najwazniejsze jest wykształcenie

więc wydaję mi się że jak ktoś będzie miał te wykształcenie technik rolnik lub mgr to nie powinno być problemu

Ja też pisemka jeszcze nie dostałam, ale ostatnio kobieta z ODR kłóciła się ze mną że to zmniejszenie nie jest możliwe w szczególności dla poprzednich naborów bo prawo nie działa wstecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Krus nam skracają ponieważ chcą się za niego wziąć, ale jeszcze nie wiedzą jak. Prawo nie działa wstecz i jak powiedzmy, że nam składki podniosą to my będziemy bulić nie ma lipy. A w ciągu roku rząd nam numeru nie zdąży wywinąć:)

Listy o krusie dostajecie przed wnioskiem o płatność czy po? bo ja jestem jeszce przed przepisaniem, ale nic jeszcze nie dostałem(Mazowieckie)?


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel369    0

Fakt prawo nie działa wstecz ale u nas to różnie bywa. Z tym ubezpieczeniem to jest i tak pewnie będzie że prawdziwy rolnik (młody rolnik) powinien być ubezpieczony w KRUS żeby dostać pomoc z przyszłego PROW. A tak w ogóle to ja jeszcze nic nie dostałem z ARiMR, o skróconym okresie ubezpieczenia (nabór 2011), czy ktoś z tegorocznego naboru otrzymał takie pisemko z ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja otrzymałem to pismo jakieś tydzień temu (zachodniopomorskie nabór 2011).


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Napiszę może komuś się przyda kiedyś. Dowiadywałem się dziś jak to jest z tym jeśli ktoś chce wcześniej zrealizować biznesplan i okazuje się, że nie ma z tym problemu, nie trzeba zmieniać biznesplanu.Ale nie wiem czy tak samo jest jak ktoś chce później zrealizować niż określił to w biznesplanie. Jest to pewna informacja dzwoniłem na infolinie potem w ODR pytałem a na końcu w wojewódzkim odziale arimr -wszędzie jednoznaczna odpowiedź chociaż na infolini jak zwykle nie byli pewni :)


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Próbowałem dziś coś ruszyć z kompletacją wniosku ...

nadal wszystko stoi ;) papiery od notariusza nie doszły jeszcze nawet do starostwa nie mówiąc o gminie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Próbowałem dziś coś ruszyć z kompletacją wniosku ...

nadal wszystko stoi ;) papiery od notariusza nie doszły jeszcze nawet do starostwa nie mówiąc o gminie <_<

jakoś dziwnie ty to załatwiasz, ja od notariusza z aktem poszedłem do gminy, tam od ręki naliczyli mi podatek i wypisali zaświadczenie z którym poleciałem do KRUSu, i tam się ubezpieczyłem jako rolnik, i tylko od nich czekałem aż mi przyślą zaświadczenie, notariusz-starostwo-gmina, co cie to obchodzi niech sobie załatwiają , ty masz akt notarialny i z nim zbierasz zaświadczenia potrzebne do wniosku o płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dziwnie ?

 

Naczelnik działu podatkowego w naszej gminie powiedziała ,że na podstawie aktu notarialnego mi tego nie wyda ...

Miałem akt przy sobie , chciałem pokazać a ona powiedziała ,że akt jej nie interesuje :unsure: Dzwoniła przy mnie do starostwa do jakiejś pani Basi i tam też jeszcze nic nie ma .

 

Chciałem zaświadczenie o wielkosci gospodarstwa hektarów fizycznych i przeliczeniowych , Ty może poleciałes do krusu tylko z nakazem ? może to jakas różnica ? sam juz nie wiem , wkur... mnie to wszystko bo bez tego zaświadczenia nie załóżę konta rolniczego w BS , nie ubezpieczę się jako rolnik , no i numeru gospodarstwa też nie ma sensu juz robić , bez numeru konta ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

Ja załatwiłem wszystkie papiery w 2 dni tylko byłem dwa dni wcześniej u notariusza zanieść papiery i się umówić piszę jak to zrobić;

10;00 notariusz przepisanie( 3 egzemplarze aktu , 1 geodezja 2 agencji 3 dla siebie oczywiście trzeba dopłacić za te dwa dodatkowe)

11;30 z aktem do geodezji trochę bajeru i pani za godzinę kazała już być po zmiany dla gminy

w między czasie do agencji o nadanie siedziby stada bo już numer gospodarstwa miałem wcześniej

1;00 w gminie ze zmianami z geodezji i aktem i tu trochę znajomości i godzinka i mam już nakaz płatniczy

2;30 krus i tu troche bajeru i pani obiecała że dzisiaj wprowadzi do systemu a żebym jutro o 10tej zgłosić się po zaświadczenie

dzień drugi

9;00 do agencji przepisać zwierzątka

9;30 do lekarza wet zgłosić stado

10;00 krus zaświadczenie i tu poczekałem jeszcze z godzinę

12;00 do domu wypełnić wniosek i papiery w kopertę i na pocztę.

 

Mała podpowiedz dla tych co przejmują całe gospodarstwo wystarczy z aktem i starym nakazem płatniczym do krusu i wydadzą zaświadczenie i wtedy to można w jeden dzień załatwić.

ciekawe ile trzeba czekać na kasę w mazowieckim

Edytowano przez massey2645

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jak ze starym nakazem ? nakaz jest potrzebny tylko do wypełnienia wniosku i wpisania ha przeliczeniowych i fizycznych ?

 

To by dużo ułatwiło - stary nakaz + akt własnosci na mnie (a raczej jego kopia ?)

Ja chciałem tak zrobic , ale patrzę w instrukcjii do wniosku do KRUS "aktualny nakaz płatniczy lub zaswiadczenie z gminy o wielkosci gospodarstwa w ha fizycznych i przeliczeniowych" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

jeśli całe gospodarstwo to wystarczy nakaz na poprzedniego właściciela i akt i muszą, znaczy powinni to ci w krusie uznać bo hektary przeliczeniowe i fizyczne zostają takie same

Edytowano przez massey2645

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Mi do nakazu podatkowego wystarczył akt notarialny a całego gosp nie przejmowałem(jeden dzień złożyć wniosek i na drugi odebrać), w KRUS akt i nakaz podatkowy (tak samo jak w Gminie razem 2 dni)

Edytowano przez Xawier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

W KRUSie za ch.....le nie przejdzie stary nakaz płatniczy(a jeśli przejdzie to aby ktoś mądry tego później nie zauważył niech ubezpieczony się modli), potrzebują zaświadczenie o posiadanych ha bądź aktualny nakaz płatniczy(tam jest liczba ha) i do tego ksero aktu.

Z aktem przy przepisaniu całości gmina może załatwić od ręki bo nie brak na nowo naliczać podatku tylko się przepisuje z poprzedniego właściciela na obecnego. Ale to też tylko dobra wola urzędników będzie, bo prawidłowo muszą mieć jeszcze podstawę ze starostwa ze zmiany są wprowadzone do rejestru gruntów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

massey2645 w mazowieckim czeka sie na kase do 6 tygodni, ja dostalam po 5,5 tygodnia. Musialam dostarczyc aktualne wypisy z rejestru gruntow (wypisane na mnie a nie na poprzednich wlascicieli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

A na co im te wypisy? Nie ma nigdzie napisane że trzeba wypisy dostarczyć przy wniosku o płatność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Nie mam pojecia na co im to, kolega tez dowozil . Myslalam ze tylko wniosek o platnosc i koniec, a potem kobieta dzwonila zeby dostarczyc aktualne wypisy. Nie wiem jak jest w tym naborze z 2011r. Ja decyzje MR dostalam poczatek grudna 2010, koniec kwietnia notariusz, potem ubezp. KRUS i 19 maja wniosek o platnosc, dostarczenie aktualnych wypisow i 27 czerwca 2011 kasa na koncie :-)

Edytowano przez anka81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

Witam... mam pytanie dotyczące wniosku: czy jesli w tabelce - planowane inwestycje wpisałem ciągnik rolniczy to czy można jego moc napisać w widełkach np: 70- 90 KM?

Edytowano przez daro87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

mi w krusie powiedzieli że by dało się ze starym nakazem ale tylko całe gospodarstwo co do joty, a jak już by był właściwy nakaz to by tylko w papierach kserówkę podmienili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

ja w KRUS-ie (dziś załatwiałem) miałem stary nakaz płatniczy. Mam ubezpieczenie już, mam jeden akt notarialny i umowę dzierżawy. Jeszcze tylko notariusz odnośnie nowo zakupionej ziemi i składamy wniosek. Ktoś wie ile czeka się na kasę w kujawsko-pomorskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Witam... mam pytanie dotyczące wniosku: czy jesli w tabelce - planowane inwestycje wpisałem ciągnik rolniczy to czy można jego moc napisać w widełkach np: 70- 90 KM?

 

 

W między czasie odpowiem : TAK ;)

 

 

Czyli ta w d*pe kopana biurokracja wszędze działa tak samo <_< to znaczy wszystko zależy od bajeru i dobrej woli pracowników urzędu . W gminie mi za chorobe zaden bajer nie przejdzie bo ta pani naczelnik jest jak "osa" :lol:

Za to w krusie może warto spróbowac o ile trafię na tą samą babkę co mi tłumaczyła co potrzebne do wniosku .

 

 

Ja się wkur**e jak każą mi wypisy z rejestru gruntów przywozić <_< już do pierwszego wniosku były zawirowania i opóźnienia z tym związane ...

 

Drugi wniosek (o płatnosc) tez sprawdza ta sama osoba co prowadziła pierwszy wniosek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

wniosek o płatność sprawdza inna osoba... tak przynajmniej u mnie było

A czy w tej tabelce z wyliczaniem ESU pisał ktoś np: 0,01 ha truskawki, 0,1 ogórki gruntowe ... itd?

Edytowano przez daro87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Ja tak wypisałem ale pani w agencji kazała napisać warzywa na własny użytek i powierzchnię a nie wyszczególniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

tomek30 : ale liczyły się te warzywa do ESU ? czy nie warto tego wpisywać??

Edytowano przez daro87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj