Polecane posty

Xawier    222

A na ile to wyceniłeś? Ja dałem 2300 za 16 ha darowizny bez budynków.

Edytowano przez Xawier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U mnie to ma być w granicy 2tys zł . Przepisuje z ciotki i dowiedziałem się że podatku jednak nie będę płacił , jedynie od budynku mieszkalnego który jest wyceniony na 8tys zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja za samego notariusza za przepisanie 23ha bez budynków i maszyn zapłaciłem 1300zł+vat ale u tego notariusza już kilka spraw było załatwiane więc zniżki daje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

a łaczy ktoś z was premie z preferencyjnym kredytem na zakup ziemi?? ja chciałbym tak zrobic ale nie wiem jeszcze jak sie do tego zabrac <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Normalnie idziesz do banku po kredyt :P Z gminy trzeba wziąć informacje o planie zagospodarowania, z geodezji informacje o klasach bonitacyjnych kupowanej działki, do odr zrobić biznes plan, składasz wszystko do banku i czekach na decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

A czy do kredytu preferencyjnego jest też potrzebne wykształcenie rolnicze?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Moglby ktos podac jakie sa warunki zeby dostac pieniadze.

 

Na stronie agencji nie moge znalesc a 277 stron tematu zbytnio niemam czasu czytac.

 

Tak z grubsza opisac i tak pojade sie jutro dopytac w agencji ;)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A czy do kredytu preferencyjnego jest też potrzebne wykształcenie rolnicze?

 

Nie. Bank tylko interesuje zdolność kredytowa.

 

 

Moglby ktos podac jakie sa warunki zeby dostac pieniadze.

 

Na stronie agencji nie moge znalesc a 277 stron tematu zbytnio niemam czasu czytac.

 

Tak z grubsza opisac i tak pojade sie jutro dopytac w agencji ;)

 

 

Słabo szukasz.

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Kolego,zeby dostac kredyt preferencyjny (czyli do 40 lat) to musisz byc min... 3 lata w KRUSIE badz miec wyksztalcenie rolnicze;)Wiem bo sam sie staram o ten kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Kolego,zeby dostac kredyt preferencyjny (czyli do 40 lat) to musisz byc min... 3 lata w KRUSIE badz miec wyksztalcenie rolnicze;)Wiem bo sam sie staram o ten kredyt.

A coś takiego jak czas na uzupełnienie wykształcenia (tak jak w agencji 3 lata) banki honorują? Bo wykształcenie rolnicze będę miał dopiero za niecałe dwa lata, a premia niebawem.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam do przejęcia od rodziców 15ha gruntów głównie V i VI klasy i 1,5 ha IV oraz oborę i stodołę. Jak myślicie na ile to mamy wycenić, aby wszystko było zgodne z prawem, bo ceny, które podajecie są dziwnie niskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Wycena zależy od Ciebie i od tego notariusz nalicza taksę notarialną i ewentualnie podatek ale jak od rodziców w darowiźnie to podatku się nie płaci (ja nie płaciłem) tylko nie wiem jak z tymi budynkami ale myślę że tak samo jak z ziemią czyli bez podatku będzie. Ja średnio 1ha wyceniłem na 12tyś bo ta wycena na stronie Agencji jest wg mnie kosmiczna... podsumowując najlepiej podać zaniżoną cenę ale nie można też za bardzo przesadzić możesz wycenić coś mniej więcej koło 200 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Mam do przejęcia od rodziców 15ha gruntów głównie V i VI klasy i 1,5 ha IV oraz oborę i stodołę. Jak myślicie na ile to mamy wycenić, aby wszystko było zgodne z prawem, bo ceny, które podajecie są dziwnie niskie?

Jak przepisywałem w zeszłym roku to notariusz mówił że za ha najmniej 4tyś. podać bo tak mają podane z góry i tyle podałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

ja podałem takie wartości mam 21 ha 10tyś od ha = 210,000 zł

dom + zabudowania = 150, 000 zł

notariuszowi zapłaciłem = 2,100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Witam. Czy jeśli podałem we wniosku że 4 ha będę dzierżawił od pana X to czy ten pan w przyszłym roku może przepisać tą ziemię na syna? Wtedy musiałbym zawrzeć taką samą umowę z synem i byłoby ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

witam sporządziłem umowę o dzierżawę i tu moje pytanie czy taka wystarczy do agencji na młodego rolnika oczywiście jeszcze nie jest uzupełniona czy czegoś w niej brakuje?????:

 

…………………………………………..

/pieczęć organu/

 

Umowa Dzierżawy

Zawarta w dniu……………………………… w Placówce Terenowej KRUS Starogardzie Gdańskim, pomiędzy wydzierżawiającymi:

Panią………………………………………………………………………………………………………..

Zamieszkałą

Legitymująca się dowodem osobistym-seria Nr

Panem……………………………………………………………………………………………………..

Zamieszkałym

Legitymującym się dowodem osobistym-seria Nr

A dzierżawcą:

Panem……………………………………………………………………………………………………..

Zamieszkałym

Legitymującym się dowodem osobistym-seria Nr

&1

Wydzierżawiająca/y ………………………………………………………………………………………………. oświadczają, że są właścicielami gospodarstwa rolnego o powierzchni:…………. Położonego w miejscowości………………………………………. Ujętych rejestrze gruntów gminy………………............... Grunty rolne wchodzą w skład w/w gospodarstwa, obejmujące obszar o powierzchni………….. położone w…………………….. , dla których założona jest Księga wieczysta nr…………………

&2

Pani………………………………………………… i Pan……………………………………………….. wydzierżawiają Panu …………………………………………………………… grunty o powierzchni…………………..

Umowa została zawarta na okres…………… lat, od dnia………………………………. do dnia………………………………

 

&3

Dzierżawca z dniem…………………… przystępuje do użytkowania gruntów wymienionych w &1 niniejszej umowy.

&4

W sprawach nie określonych niniejszej umowie mają zastosowanie odpowiednie Przepisy Kodeksu Cywilnego o dzierżawie.

&5

Dzierżawca zobowiązany jest użytkować przedmiot dzierżawy zgodnie z przeznaczeniem ustalonym w umowie, a po rozwiązaniu niniejszej umowy zwrócić go w stanie nie gorszym wyjąwszy naturalne zużycie.

&6

W czasie trwania dzierżawy Dzierżawca zobowiązany jest opłacić podatki i utrzymać nieruchomość w stanie zgodnym z przepisami prawa, w szczególności o ochronie gruntów i środowiska naturalnego.

Dzierżawca jest zobowiązany utrzymać w należytym stanie rowy i urządzenia melioracyjnena dzierżawionym terenie.

Dzierżawcy na dzierżawionym gruncie nie wolno bez zgody Wydzierżawiającego:

-Usuwać drzew i krzewów,

-Wznosić na dzierżawionym terenie budowli,

-Sadzić drzew i krzewów owocowych,

-zmieniać przedmiot dzierżawy wynikającego z charakteru niniejszej umowy.

Za poczynione ewentualne nakłady niezgodne z przeznaczeniem wynikającym z umowy dzierżawy, nie przysługuje odszkodowanie.

&7

Dzierżawcy nie wolno poddzierżawić w całości lub w części przedmiotu dzierżawy.

&8

Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

 

&9

Koszty związane z zawarciem niniejszej umowy ponosi dzierżawca.

&10

Umowę sporządzono w 4egzemplarzach pa 2szt. Dla każdej ze stron

 

……………………………………………………. ……………………………………………………

/wydzierżawiający/ .…………………………………………………..

/dzierżawca/

 

Pieczęć organu administracji

Państwowej, Samorządowej

 

.………………………………………………….

/podpis stwierdzający wiarygodność podpisów/

……………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Potwierdzenie Starostwa Powiatowego

Zarejestrowaniu Umowy do

Ewidencji Gruntów i Budynków

Zgodnie z art. 37 ust.3 ustawy o u.s.r.

 

 

Zarejestrowano w ewidencji gruntów i budynków w dniu…………………………………. Po poz……………………………………..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

może być w gminie tzn zawierać datę jawną. Tylko czy po roku może zmienić się włściciel ale cały czas ja bym dzierżawił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peterol    0

Nie "datę jawną", tylko "datę pewną" a to różnica. A jeżeli chodzi o umowę dzierżawy to ja to widzę w ten sposób:

Podpisujesz w 2011 umowę dzierżawy z "X" na 10 lat, następnie X sprzedaje/daruje ziemie Panu "X junior" i zgodnie z Kodeksem Cywilnym "X Junior" wstępuje w prawa poprzedniego właściciela. Zastosowanie mają tu przepisy o najmie, które stosuje się również przy dzierżawie. art. 694 k.c. w zw. z art. 678 par 1 i 2 k.c.

 

Polecam się na przyszłość :)

 

Jeżeli ktoś już po złożeniu wniosku o płatność otrzyma przelew, to niech podzieli się z nami swoją radością :D ciekawy jestem ile się będzie czekać na przelew.

Edytowano przez Peterol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek32    1

witam.

będę budować oborę dla opasów z MR.

macie jakieś doświadczenia z tym tematem?

czy wszystko musie się zgadzać idealnie z projektem- wymiary, okna, itp (mam na myśli jak jest w razie kontroli) ?

czy grunt to mieć faktury no i oczywiście wystarczająca ilość zwierząt?

będąc MR będę mógł się ubiegać o ulgę podatkową (z racji wybudowanej obory)?

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Witam, mam takie pytanie ktore dotyczy pewnie nie jednego z nas na tym forum. OCzywiscie chodzi o premie "Młody Rolnik". Wszyscy w tym roku rzucili się na gwałt gdyż ogłoszony że ten program jest realizowany po raz ostatni. Podobnie jak inni ja też chciałem załapać się na tego młodego. Wniosek wszystko zostało poprawnie zlozone ziemi było około 14.22 i nie mam wykształcenia i znalazlem sie na liscie oczekujacych. I mam pytanie czt jest mozliwosc udzielenia takiego wsparcia np z innego naboru albo jakos tak? Nie ukrywam ze byloby to dla mnie wazne. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj