Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
luki15146    13

Jak zmienia się biznes plan (w moim wypadku będzie zmiana nazwiska osoby od której dostanę darowiznę) to długo się czeka na odpowiedź tego pana prezesa z agencji? Można zrobić tak że jedzie się z tą poprawką i od razu nam odpowiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chop    0

Witam, z tego co było gdzieś tu kiedyś napisane to 14 dni :rolleyes:

 

PS.

również czekam na decyzję/lubelskie

Edytowano przez chop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja myślę że dorzuci kasy i to przed samymi wyborami po to aby zyskać glosy wyborców i jak dorzuci kasy to odemnie głos ma na 100%. Do modernizacji kiedy dorzucić teraz przed wyborami a miał czas od stycznia także jest duża nadzieja a jak w Top agrar tak napisali to raczej mają poważne źródło bo głupot by chyba nie wypisywali i złudnej nadziei nie robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienia się biznes plan (w moim wypadku będzie zmiana nazwiska osoby od której dostanę darowiznę) to długo się czeka na odpowiedź tego pana prezesa z agencji? Można zrobić tak że jedzie się z tą poprawką i od razu nam odpowiada?

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI

z dnia 16 marca 2011 r

 

§ 21 ust. 6.

Wyrażenie zgody na zmianę założeń biznesplanu

w zakresie powierzchni użytków rolnych

w gospodarstwie rolnym następuje w terminie

14 dni od dnia złożenia wniosku, o którym mowa

w ust. 1.

 

proszę bardzo :-)

Edytowano przez WesternRiding

www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Mam dla was dobrą nowine(mam nadzieje ze sie tak stanie). W 10 numerze Top Agrar Polska piszą ze wg. nieoficjalnych zródeł mają dorzucić kasy na Mlodego Rolnika i dostaną wszyscy którzy złozyli wnioski ;) cale 8600 wniskodawców ;)

Obyś miał rację, z tego co widzę to nie 8600, a tylko 7970 złożyło poprawnie wniosek i tyle osób jest w listach , wiec kasy brakuje dla 1354 co daje 101,55mln zł do dołożenia zeby wszyscy dostali. Tylko, że i tak nie wszyscy złoża wszystkie dokumenty i w miedzy czasie zrezygnują nawet jesli są na "TAK", wiec gdyby dorzucił minister jakieś 70-80mln to pewnie już by grała gitara.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chop    0

Wg mnie jeśli coś takiego miało by nastąpić, to chyba już to powinno się zdarzyć :rolleyes: Sam po sobie nie liczyłem na pozytywne rozpatrzenie wniosku, lecz jednak i z 13 ha widocznie było możliwe. Więc ja rozumiem przez to, że pieniędzy było faktycznie więcej, ale jak zawsze, nie dla wszystkich

 

Ale kibicuje tym, którzy się nie załapali, aby i oni dostali dofinansowanie. Trzeba się wspierać, bo my już tylko rolnictwo mamy, wszystko leży <_<

Edytowano przez chop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucio    1

witam dostał juz ktoś decyzje z mazowieckiego bo jak narazie u mnie i u kolegi nic nie ma co jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

Kasy dorzucił na modernizację więc i na młodego dorzuci bo będzie chciał mieć sprawę MR rozwiązaną z PROW2007-13... a poza tym to teraz myślę że nie dorzuci przed wyborami, bo jeszcze nie wie ile by musiał dołożyć bo być może że ktoś jeszcze zrezygnuje z tych co dostali decyzję pozytywną. Podejrzewam że dorzuci w nowej kadencji, żeby pokazać że od razu wziął się za robotę ;)

Wielkopolska czekała chyba od 2009 roku i się doczekała a wy czekacie miesiąc i się nie możecie doczekać???

Jeszcze wspomnicie moje słowa że decyzję będziecie mieli pozytywne.

A propos tych decyzji z mazowieckiego ja i moich dwóch kumpli jeszcze nie dostaliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

He i myśle ze i teraz Wielkopolska w głównej mierze liczy na zwiekszenie puli na MR2011

I ja tak na to liczę :D

 

A według mnie jesli minister nie dorzuci kasy za obecnej kadecji to nie ma co liczyc po wyborach a no widzicie bo wydaje mi sie ze jak to zrobi przed wyborami to zysta sobie sporo głosów a tak po wyborach juz nic nie zyska a kazdy kto siedzi na stołku tam na Wiejskiej zanim cos zrobi to dwa razy pomysli czy na tym zyska :D

 

ps. oby te 1354głosy były dla niego wazne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Nie tylko Wielkopolska liczy na zwiększenie bo chyba wszyscy na to liczą.

Pewnie że po wyborach to nie odłoży tego bo skąd morze wiedzieć że nadal będzie ministrem a tak jak dorzuci przed to zyska glosy.

 

Kujawsko Pomorskie tez liczy na kasę przynajmniej ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

ile mam dni na zmianę inwestycji od odebrania decyzji??? pozdrawiam

 

 

Z tego co wiem to w moim woj. pomorskim dla wszystkich wystarczy kasy oby wam się udało:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile mam dni na zmianę inwestycji od odebrania decyzji??? pozdrawiam

 

 

Z tego co wiem to w moim woj. pomorskim dla wszystkich wystarczy kasy oby wam się udało:D

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI

z dnia 16 marca 2011 r.

§ 21 ust. 5 pkt 1

 

beneficjent wystąpi do dyrektora oddziału

regionalnego Agencji z wnioskiem, o którym

mowa w ust. 1, nie później niż w terminie

150 dni od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu

pomocy;

Należy jednak pamiętać, że w przypadku zmiany działek ich powierzchnie muszą być równe lub większe do ujętych we wniosku, ponieważ pozwolenie na zmianę otrzyma osoba której:

 

§ 21 ust. 5 pkt

2 (...) przysługiwałaby pomoc

w kolejności określonej na podstawie § 15

ust. 1—1g, wynikającej z przyznanej liczby

punktów na podstawie zmienionej powierzchni

użytków rolnych w gospodarstwie

rolnym, a złożony przez niego wniosek

o przyznanie pomocy finansowej mieściłby

się w odpowiednim limicie środków w danym

województwie określonym w przepisach

w sprawie podziału środków Programu

Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata

2007—2013

 

Chociaż nie wiem jak się to ma do województw w których dostali wszyscy.

Edytowano przez WesternRiding

www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mazowieckie, decyzja nr. 144 z dnia 22.09. Druga setka listy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ale mi chodziło o zmianę inwestycji z prasy na ciągnik. Chyba nie zrozumiałem tego co napisałeś.

 

masz 150 dni czasu na zmiany od dnia otrzymania decyzji o przyznaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

jestem z mazowieckiego i na razie decyzji nie dostałem a jestem w pierwszej setce na liście, to albo nie po kolejności wysyłają albo poczta śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

składał już ktoś wniosek o płatność????wiecie może jak długo kasa idzie na konto po złożeniu wniosku??

Edytowano przez arku3060

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Agencja ma 60 dni na płatność.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

składał już ktoś wniosek o płatność????wiecie może jak długo kasa idzie na konto po złożeniu wniosku??

w moim przypadku prawie równe 3 mieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Ja niestety dzisiaj otrzymałem list z informacją, że przekraczam limit środków na ten cel, jesli piniądze się nie znajdą dla mnie to do 30 czerwca 2012 zostanę poinformowany o odmowie przyznania dofinansowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

W Arimr nie widzą nic o tym żeby minister miał dorzucić kasy. Decyzji odmownych nie będą wysyłać teraz tylko pisma informujące że zabrakło środków. Decyzje Odmowne będą wysyłać w czerwcu 2012 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj