Polecane posty

szatek    3

Wyczytane na stronie Agencji. Jestem w podobnej sytuacji jak kolega, pieniądze mają iść na ziemię. Troszkę zawile jest tu napisane, szczególnie ostatnie zdania.

 

Prezes Agencji, w terminie 7 dni od dnia otrzymania informacji, podaje tę informację do publicznej wiadomości na stronie internetowej administrowanej przez Agencję.

Dyrektor oddziału regionalnego Agencji wydaje decyzję w sprawie przyznania pomocy, w terminie 150 dni od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

 

Możliwe jest wydanie decyzji przyznającej pomoc z zastrzeżeniem dopełnienia, w terminie 180 dni od jej doręczenia, następujących warunków:

1) nabycia gospodarstwa wskazanego w biznesplanie,

2) podjęcia samodzielnego prowadzenia gospodarstwa, o którym mowa w biznesplanie,

3) ubezpieczenia na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników z mocy ustawy w pełnym zakresie jako rolnik,

4) uzyskania wpisu do ewidencji producentów, stanowiącej część krajowego systemu ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności, jeżeli jego małżonek nie został dotychczas wpisany do tej ewidencji. chyba, że dany warunek był spełniony w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy. W terminie 180 dni od doręczenia decyzji przyznającej pomoc wnioskodawca powinien w tym samym oddziale ARiMR złożyć Wniosek o płatność. Należy do niego załączyć dokumenty potwierdzające spełnienie warunków, z zastrzeżeniem których została wydana decyzja o przyznaniu pomocy. Premia zostanie wypłacona w terminie 60 dni od daty złożenia tego wniosku.

Edytowano przez szatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Chodzi mi o tych z 2010 roku co dla nich zabrakło i dostali z naszej puli 2011 bez pkt na preferencyjnych warunkach a tak nie powinno być. Jak mieli dostać kasę z tego naboru bo zabrakło to na tych samych warunkach co my. A w kuj pomorskim było ich ok 200osub. Gdyby nie oni byś dostał kasę jak i ja. Bo kasy było dla ok 600osub u nas w kuj pomorskim a ile dostało z nas sam widzisz reszta spady z 2010 dostało

 

Na konstytucji nie trzeba się znać tylko trzeba ją czytać :)

ale czy ty nie rozumiesz, ze oni nie dostali twojej kasy. Jest ogólna pula gdzie nie masz rozpisane, że to jest na rok 2010 a to na 2011. To był osobny nabór w poprzednim roku więc dlaczego mieli by mieć naliczane pkt skoro pkt weszły w życie dopiero na wiosne 2011!! To tak jak by ci przyznali kase, a za rok zabrali, bo są nowe warunki. Prawo nie działa wstecz zasada stara jak świat i prawdziwa. ja też się wkurzam, bo kase wywaliłem, a nie dostałem, ale nie szukajmy dziury tam gdzie jej nie ma.

Problemem to jest tylko to, że agencja sobie co rok zmienia warunki i robi z nas wała jak chce.

@szatek kolego, żeby dostać kasę musisz przejąć te działki, które wypisałeś we wniosku czy tam w biznes planie gdzieś się to wpisywało. Jak to przejmiesz na własność to dopiero stajesz się rolnikiem i ubezpieczasz się w krusie i możesz składać wniosek o płatność inaczej chyba się nie da, ale może za głupi jestem na to.

Edytowano przez Kojak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

na którym miejscu byłeś?

miałem 11,6ha

bezrobocie 9

nie miałem szkoły rolniczej ale za to miałem krus 3lata

a byłem na 1033 miejscu...:/

 

Ja miałem 11,8ha

Bezrobocie 14,7

Wykształcenie średnie,Rolnicze w trakcie

i byłem daleko za Tobą na liście.

ch*j wie o co w tym wszystkim chodzi,powinna być przedstawiona jasna punktacja dla każdego i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kojak niby to wszystko proste. Dostajesz decyzję, przejmujesz ziemię, piszesz wniosek o płatność, do którego załączasz zaświadczenie o przejęciu gospodarstwa i agencja w ciągu 60 dni wypłaca premię. Jest tak jeżeli w biznesplanie i wniosku napisałeś, że chcesz kupić np ciągnik. W moim natomiast przypadku i jak sądzę w przypadku kolegi szatkaw planie rozwoju gospodarstwa w tabeli 1.2, 1.3 oraz najważniejsze 5.2 planowane inwestycje, było jasno napisane, że premia jest przeznaczona na zakup gruntów. Wiec jeżeli ARiMR uzależnia wypłatę od okazania aktu własności to jest paranoja. Albo powinni taki wniosek skierować do poprawy albo rozpatrzyć go negatywnie.

 

Koledzy czy ktoś jeszcze ma podobną sytuację?


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Ile najczęściej trzeba czekać za decyzją? Bo czy mogę skoro już są decyzje w internecie to czy mogę już łatwić rejenta skoro nie mam decyzji na papierku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

ale czy ty nie rozumiesz, ze oni nie dostali twojej kasy. Jest ogólna pula gdzie nie masz rozpisane, że to jest na rok 2010 a to na 2011. To był osobny nabór w poprzednim roku więc dlaczego mieli by mieć naliczane pkt skoro pkt weszły w życie dopiero na wiosne 2011!! To tak jak by ci przyznali kase, a za rok zabrali, bo są nowe warunki. Prawo nie działa wstecz zasada stara jak świat i prawdziwa. ja też się wkurzam, bo kase wywaliłem, a nie dostałem, ale nie szukajmy dziury tam gdzie jej nie ma.

Problemem to jest tylko to, że agencja sobie co rok zmienia warunki i robi z nas wała jak chce.

@szatek kolego, żeby dostać kasę musisz przejąć te działki, które wypisałeś we wniosku czy tam w biznes planie gdzieś się to wpisywało. Jak to przejmiesz na własność to dopiero stajesz się rolnikiem i ubezpieczasz się w krusie i możesz składać wniosek o płatność inaczej chyba się nie da, ale może za głupi jestem na to.

 

 

 

 

to ty się mylisz składałem wniosek osobiście i się pytałem i powiedzieli że ci z 2010 roku co dla nich zabrakło dostaną kasę z tej puli a co zostanie to dostaniemy my. I to nie jest sprawiedliwe. nawet w telewizji mówił sam dyrektor o tym że najpierw dadzą tym z 2010 potem co zostanie to dla nas . Kasy mieli do rozdysponowania 40mlzl czyli dla około 600 osób a dostało 418 reszta z naszej puli 2011 poszła dla tych z 2010 roku. I taka jest prawda.

Ja nie mam pretensji dla tych co to dostali tylko do Ministra i jego elity.

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Wiec jeżeli ARiMR uzależnia wypłatę od okazania aktu własności to jest paranoja. Albo powinni taki wniosek skierować do poprawy albo rozpatrzyć go negatywnie.

 

Koledzy czy ktoś jeszcze ma podobną sytuację?

To co masz w biznesplanie dotyczy rozwoju twojego nowego gospodarstwa (sama nazwa to plan rozwoju gospodarstwa). Więc jeśli wpisałeś, że premie wydasz na zakup gruntów to Agencja uznaje, że chcesz dokupić grunty które już będziesz posiadał. Trzeba było dokładnie przeczytać zasady przed składaniem wniosku, a nie teraz płakać, że nie masz za co kupić ziemi. Masz rację, że to mocno nielogiczne ale tak już jest.

 

Swoją drogą jakoś dużo ludzi w ogóle nie rozumie zasad tego działania (pytania kiedy będzie kasa, co dalej robić i tym podobne). Podpisując wniosek podpisywaliście też oświadczenie że znacie zasady przyznawania pomocy. Dla tych osób mam dobrą radę przeczytajcie dokładnie zasady, bo decyzja i wniosek o płatność to dopiero początek męki z Agencją. To działanie jest mocno restrykcyjne, szczególnie jeśli chodzi o zobowiązania, za drobne wykroczenia są kary liczone w tysiącach zł. Potem są pretensje, że nie wiedziałem, że ktoś coś wymyśla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja w mazowieckim jestem w drugiej setce z wpisanymi 28ha, wykształceniem średnim ogólnym oraz średnim bezrobociem w skali województwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemasboss    3

To co masz w biznesplanie dotyczy rozwoju twojego nowego gospodarstwa (sama nazwa to plan rozwoju gospodarstwa). Więc jeśli wpisałeś, że premie wydasz na zakup gruntów to Agencja uznaje, że chcesz dokupić grunty które już będziesz posiadał. Trzeba było dokładnie przeczytać zasady przed składaniem wniosku, a nie teraz płakać, że nie masz za co kupić ziemi. Masz rację, że to mocno nielogiczne ale tak już jest.

 

Ja też tak miałem wpisane ale pani która prowadziła mój wniosek kazała mi to właśnie zmienić i ziemię którą mam zamiar kupić uwzględnić tylko w biznesplanie a nie we wniosku.

Edytowano przez przemasboss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co masz w biznesplanie dotyczy rozwoju twojego nowego gospodarstwa (sama nazwa to plan rozwoju gospodarstwa). Więc jeśli wpisałeś, że premie wydasz na zakup gruntów to Agencja uznaje, że chcesz dokupić grunty które już będziesz posiadał. Trzeba było dokładnie przeczytać zasady przed składaniem wniosku, a nie teraz płakać, że nie masz za co kupić ziemi. Masz rację, że to mocno nielogiczne ale tak już jest.

 

Swoją drogą jakoś dużo ludzi w ogóle nie rozumie zasad tego działania (pytania kiedy będzie kasa, co dalej robić i tym podobne). Podpisując wniosek podpisywaliście też oświadczenie że znacie zasady przyznawania pomocy. Dla tych osób mam dobrą radę przeczytajcie dokładnie zasady, bo decyzja i wniosek o płatność to dopiero początek męki z Agencją. To działanie jest mocno restrykcyjne, szczególnie jeśli chodzi o zobowiązania, za drobne wykroczenia są kary liczone w tysiącach zł. Potem są pretensje, że nie wiedziałem, że ktoś coś wymyśla.

 

Jeżeli we wniosku zaznaczam, że nie posiadam żadnych gruntów to jak Agencja może uznać,że chce dokupić grunty.

 

Bardzo proszę o merytoryczną dyskusję, a nie bzdety bo się wystraszę tysięcy złotych kar i nie będę mógł zasnąć. Mocno restrykcyjne to były działania gestapo w okupowanej Warszawie a nie działania PROW :-)


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

na którym miejscu byłeś?

miałem 11,6ha

bezrobocie 9

nie miałem szkoły rolniczej ale za to miałem krus 3lata

a byłem na 1033 miejscu...:/

Jestem z moimi 18ha, wyzszym nierolniczym i 9%bezrobociem w ostatniej 10 osób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzianna    0

Matko wy nawet nie wiecie na co składacie te wnioski!! i na czym to polega! gdyby można było dostać najpierw 75 tysiecy a potem kupić sobie za to ziemię to każdy by składał na tego młodego rolnika! wkurza mnie że ktoś tylko dla kasy to robi! a dla prawdziwych rolników potem kasy nie starcza!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Zgadza się. Ludzie nie wiedzą na co wniosek złożyli. Powiedzcie mi cwaniaki jakie działki wpisaliście we wniosku skoro nie macie gruntów. Bo te działki zadeklarowane we wniosku musicie przejąć zanim wam agencja przekaże kase na konto. Tak to każdy by sobie wpisywał co by chciał. Przecież do tego trzeba było wyciągi z ksiąg wieczystych mieć. Skąd wzięliście powierzchnie tych deklarowanych działek we wniosku? z głowy? A to, że składacie oświadczenie, że nie macie gruntów i nie opłacacie KRUSu to dlatego, że chcecie dopiero przejąć zadeklarowane działki, bo to jest ułatwianie startu młodym rolnikom. Wy co niektórzy to nie macie pojęcia o co w tym chodzi ja widzę.

 

@marekfarmer jak tak rozumiesz to tak se tłumacz. Ja żadnych petycji nie będę składał, ani podpisywał, bo jesteś w błędzie. Jak sobie wyobrażasz naliczenie pkt tym rolnikom z drugiego naboru z 2010r skoro zasady punktacji weszły w życie w bodajże kwietniu tego roku. Jak mają to naliczyć wstecz? Prawo nie działa wstecz zapamiętaj to sobie. A ministry i agencje to mogły te kasę odjąć z puli, a nie nabijać rolników w bambuko.

 

Mam nadzieję, że w koj-pom 26 rolników się wycofa i dostanę kasę, bo tylko 25 mnie wyprzedza, a jak widzę to niektórzy są w głębokim poważaniu skoro myślą, że za te 75 tysi sobie kupią kektary na start, bo to jest kasa na zwiększenie, a nie na założenie gospodarstwa.

Edytowano przez Kojak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ludzie nie wiedzą na co wniosek złożyli. Powiedzcie mi cwaniaki jakie działki wpisaliście we wniosku skoro nie macie gruntów. Bo te działki zadeklarowane we wniosku musicie przejąć zanim wam agencja przekaże kase na konto. Tak to każdy by sobie wpisywał co by chciał. Przecież do tego trzeba było wyciągi z ksiąg wieczystych mieć. Skąd wzięliście powierzchnie tych deklarowanych działek we wniosku? z głowy? A to, że składacie oświadczenie, że nie macie gruntów i nie opłacacie KRUSu to dlatego, że chcecie dopiero przejąć zadeklarowane działki, bo to jest ułatwianie startu młodym rolnikom. Wy co niektórzy to nie macie pojęcia o co w tym chodzi ja widzę.

 

@marekfarmer jak tak rozumiesz to tak se tłumacz. Ja żadnych petycji nie będę składał, ani podpisywał, bo jesteś w błędzie. Jak sobie wyobrażasz naliczenie pkt tym rolnikom z drugiego naboru z 2010r skoro zasady punktacji weszły w życie w bodajże kwietniu tego roku. Jak mają to naliczyć wstecz? Prawo nie działa wstecz zapamiętaj to sobie. A ministry i agencje to mogły te kasę odjąć z puli, a nie nabijać rolników w bambuko.

 

Mam nadzieję, że w koj-pom 26 rolników się wycofa i dostanę kasę, bo tylko 25 mnie wyprzedza, a jak widzę to niektórzy są w głębokim poważaniu skoro myślą, że za te 75 tysi sobie kupią kektary na start, bo to jest kasa na zwiększenie, a nie na założenie gospodarstwa.

 

Mylisz się

 

ze strony arimr:

 

Pomoc finansowa w ramach działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" może zostać przyznana osobie fizycznej, która m.in.:

 

- planuje nabyć gospodarstwo rolne i rozpocząć po raz pierwszy prowadzenie działalności rolniczej

 

- posiada gospodarstwo rolne i rozpoczęła prowadzenie działalności rolniczej ale od jej rozpoczęcia do dnia złożenia wniosku o pomoc nie upłynie więcej niż 12 miesięcy, a do dnia wydania decyzji o przyznaniu pomocy - więcej niż 18 miesięcy.

 

PS. Jak się zostaje PRAWDZIWYM rolnikiem? Trzeba się rolnikiem urodzić?


www.westernriding.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

Ja miałem 11,8ha

Bezrobocie 14,7

Wykształcenie średnie,Rolnicze w trakcie

i byłem daleko za Tobą na liście.

ch*j wie o co w tym wszystkim chodzi,powinna być przedstawiona jasna punktacja dla każdego i tyle.

 

kumpel ma 14ha

wyższe rolnicze

bezrobocie 9

i był tylko 15 miejsc przede mną czyli 1014... to i tak daleka za tymi co dostali

 

coś czuje że będą telefony o punktacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A może kolejność ns liście wcale nie jest wg punktacji....? Ja mam wpisane 21ha w łódzkim, technik rolnik i jestem na początku listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

 

 

@marekfarmer jak tak rozumiesz to tak se tłumacz. Ja żadnych petycji nie będę składał, ani podpisywał, bo jesteś w błędzie. Jak sobie wyobrażasz naliczenie pkt tym rolnikom z drugiego naboru z 2010r skoro zasady punktacji weszły w życie w bodajże kwietniu tego roku. Jak mają to naliczyć wstecz? Prawo nie działa wstecz zapamiętaj to sobie. A ministry i agencje to mogły te kasę odjąć z puli, a nie nabijać rolników w bambuko.

 

 

 

 

 

To ty sie mylisz oni dostawali decyzje o przyznaniu w maju kwietniu czerwcu i z kasy z 2011 roku. Powiedz mi dlaczego z puli kasy dla kuj pomorskiego 40ml/zl zostało tak mało wyparowało czy co dostali ci z 2010 roku nawet sam dyrektor w zbliżeniach tak mówił w czerwcu ale ty jesteś przecież mądrzejszy. wejdź sobie na stronę zbliżeń weź zobacz sobie a nie głupoty wypisujesz. Ty jesteś z ARIMR czy co że tak ich bronisz. Siedź sobie w domu nic nierób. Jak tak wszyscy będą siedzieć to kasy nie dołożą ale jak wszyscy zaczniemy dzwonić pytać mówić to kasy dorzucą.

Do modernizacji kasy dołożyli bo oni nie siedzieli w domach tylko działali.

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

kolega po części mma racje jak w tym kraju sie nie będziesz o cos dopominać to "oni" beda mieli nas gdzieś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Mylisz się

 

ze strony arimr:

 

Pomoc finansowa w ramach działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" może zostać przyznana osobie fizycznej, która m.in.:

 

- planuje nabyć gospodarstwo rolne i rozpocząć po raz pierwszy prowadzenie działalności rolniczej

 

- posiada gospodarstwo rolne i rozpoczęła prowadzenie działalności rolniczej ale od jej rozpoczęcia do dnia złożenia wniosku o pomoc nie upłynie więcej niż 12 miesięcy, a do dnia wydania decyzji o przyznaniu pomocy - więcej niż 18 miesięcy.

 

PS. Jak się zostaje PRAWDZIWYM rolnikiem? Trzeba się rolnikiem urodzić?

 

Ale żeby dostać kasę musisz być rolnikiem. O tym, że jesteś rolnikiem świadczy posiadanie gruntów rolnych (minimum 1 ha przeliczeniowy, ale na 1 ha nikt ci nie przyznał tej dotacji, bo napewno wpisałeś więcej we wniosku ...[tu powinno paść kilka ostrych słów])to ja się pytam jakie ty działki zadeklarowałeś we wniosku. Sorry za tą agresję w mojej wypowiedzi, ale nie wiem kto ci powiedział, że nie mając ziemi dostaniesz kasę. Sam wypełniałeś, czy jakiś mądry doradca tak cie w maliny wyprowadził? Nie wiem ludzi skąd wam się wzięło, ze dostaniecie kasę na ręke i za tą kasę kupicie ziemie.

Pkt XIV wniosku o przyznanie pomocy na MR:

Oświadczenie o posiadanych / zadeklarowanych do przejęcia działkach ewidencyjnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego przedstawionego w biznesplanie.

Jeżeli w tej tabeli wpisałeś działki, które chcesz zakupić za tą kasę na MR to się wycofaj od razu.

Dopiero jak przejmiesz te zadeklarowane działki to możesz składać wniosek o płatność.

 

@marekfarmer ta dyskusja do niczego nie prowadzi. Ja mam inne zdanie.

Edytowano przez Kojak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

To ty sie mylisz oni dostawali decyzje o przyznaniu w maju kwietniu czerwcu i z kasy z 2011 roku. Powiedz mi dlaczego z puli kasy dla kuj pomorskiego 40ml/zl zostało tak mało wyparowało czy co dostali ci z 2010 roku nawet sam dyrektor w zbliżeniach tak mówił w czerwcu ale ty jesteś przecież mądrzejszy. wejdź sobie na stronę zbliżeń weź zobacz sobie a nie głupoty wypisujesz. Ty jesteś z ARIMR czy co że tak ich bronisz. Siedź sobie w domu nic nierób. Jak tak wszyscy będą siedzieć to kasy nie dołożą ale jak wszyscy zaczniemy dzwonić pytać mówić to kasy dorzucą.

Do modernizacji kasy dołożyli bo oni nie siedzieli w domach tylko działali.

 

To co w takim razie my(Ci którzy nie dostali)mamy robić?wydzwaniać do agencji i prosić o dorzucenie kasy,chodzić,prosić się skoro i tak wiadomo, że mają nas i nasze zdanie w d*pie?

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

kolega po części mma racje jak w tym kraju sie nie będziesz o cos dopominać to "oni" beda mieli nas gdzieś...

 

Ja razem z moim kolegom czekamy na decyzje pisemną potem ruszamy do boju jak by byl ktoś chętny powalczyć o te 75 tyś serdecznie zapraszam.

Pisać na PW podam gg.

 

Trzeba działać a nie siedzieć koledzy. Do modernizacji dołożyli bo się szum zrobił musimy zrobić tak samo może pomoże.

 

To co w takim razie my(Ci którzy nie dostali)mamy robić?wydzwaniać do agencji i prosić o dorzucenie kasy,chodzić,prosić się skoro i tak wiadomo, że mają nas i nasze zdanie w d*pie?

 

Tak trzeba dzwonić wszędzie jak jesteś chętny do działania to zapraszam pisz na pw. Im więcej osób będzie dzwonić i się burzyć tym lepiej

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

a ile trzeba bylo miec ha w war-maz zeby dostac premie??

Ja mielem 15 ha,technikum rolnicze nie wiem jakie bezrobocie(powiat braniewski) byłem na 151 miejscu.....myślalem ze bedzie gozej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Mi to się wydaje że można wpisywać działki które dopiero będzie się miało, zamierza kupić lub wydzierżawić, w końcu napisane jest ,,dla osób które planują rozpoczęcie działalności" Co do zrobienia szumu to jestem raczej sceptykiem ale kto nie próbuj ten nie ma ;)

Edytowano przez luki15146

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj