Polecane posty

krzysiek29    24

Ale numer... jak przyszły do mnie poprawki powiedziałem osobie prowadzącej wniosek żeby dała sobie spokój, a ta osoba nałożyła poprawki, no i... udało się!!!! :lol:

Myślałem że mając 13ha nie ma szans a tu jestem na prawie 700 miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

kto wie co dalej ????

Teraz w ciągu tygodnia dwóch dostaniesz do domu decyzję o warunkowym przyznaniu pomocy. Od jej odbioru masz 180 dni na złożenie w Oddziale Regionalnym ARiMR wniosku o płatność wraz z załącznikami (najważniejsze to akt notarialny potwierdzający nabycie gospodarstwa i zaświadczenie z KRUSu o ubezpieczeniu jako rolnik). Od złożenia tego wniosku Agencja ma dwa miesiące na wypłatę premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

Aha, czyli pieniądze pewnie gdzieś na początek grudnia.... to w miarę dobrze bo dealerzy nie raz robią wyprzedaże starych roczników więc może być okazja na zniżkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

i ja też na TAK :)

i nawet aż na 32 miejscu :)

ale z tego co widze to na dolnym śląsku wszyscy dostali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi16l    2

w mazowieckim gdzie jest rozdrobnienie gospodarstw otrzymali wszyscy co zlozyli ponad 1100 wnioskow a w innych wojewodztwach ograniczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Umnie NIE 67 miejsc poza limitem jestem. Może minister dożuci kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zieja224    0

Mam pytanko jakie wykształcenie potzrebne jest do premi młodego rolnika?? czy wystarczy samo " Rolnik" czy musi byc 'Technik rolnik" bo słyszałem że to zależy gdzie sie wniosek składa w którym oddziale agencji. bo chcę złożyć wniosek tylko nie wiem jakię papiery trzeba dokładnie no i te wykształcenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Hehe i ja też na TAK! Normalnie nie wierze!!

Wielkopolskie miejsce 435 no i mój kuzyn też sie załapał miejsce 472


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

zieja224 teraz to chyba będziesz musiał poczekać dość sporo bo w przyszłym roku podobno nie będzie naboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

wie ktoś może czy dożuca kasy czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja także jestem na tak. Jestem na 197 miejscu z 402 pozytywnych decyzji, w warmińsko-mazurskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przepraszam za dwa posty. Myszka coś szwankuje.

 

Ja także jestem na tak. Jestem na 197 miejscu z 402 pozytywnych decyzji, w warmińsko-mazurskim.

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj