Polecane posty

in2dex    0

A skąd masz informacje o liczbie wniosków w mazowieckim? To pewne źródło?

Ze strony arimr. Ponawiam pytanie


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSTERNPILZ    1

Czy wie ktoś może do kiedy można składać zmiany we wniosku, a dokładniej dopisać hektary. Bo właśnie się dowiedziałem że do wczoraj i nie wiem czy to prawda. Załamka, mam wpisane ok 12 ha a w zachodniopomorskim o ok 70 wniosków za dużo ;[ A tak w ogóle to po ile ha macie wpisane

Edytowano przez AUSTERNPILZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Już rozliczyłem zawiozłem im homologacje,dowód rejestracyjny,fakturę,dowód zapłaty i oświadczenie o niezawieraniu umowy kupna z małżonkiem oraz wstępnymi i zstępnymi umów kupna - sprzedaży,nie trzeba się umawiać.

 

a tą homologację to sprzedawca daje bez problemu czy trzeba się upominać , specjalnie załatwiać ? Rozumiem że dowód rejestracyjny tylko do wglądu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Bez wyciągu z homologacji nie zarejestrujesz w ogóle ciągnika.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Homologację musisz dostać przy zakupie inaczej nie zarejestrujesz.Wszystkie dokumenty tylko do kserowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam własnie otrzymałem poprawki i czytajac to mam wrażenie ze dyplom potwierdzający kwalifikacje zwododowe nie jest potrzebny przeczytajcie to o to zdanie i powiedzcie czy mam racje:) :

,, z uwagi na fakt , iż w dostarczonym przez pana świadectwie ukończenia technikum brak jest informacji o zawodzie, nalezy dostarczyc dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe lub zaświadczenie potwierdzające w jakim zawodzie Pan sie kształcił"

wiec na mój rozum jak ktos ma dyplom to go dostarcza a jak nie ma, to zaswiadczenie ze szkoły. ja skończyłem technikum rolnicze wiec mam nadzieje ze mi przejdzie to zaswiadczenie i nie bede musiał dawac im dyplomu :)

piszcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A na świadectwie ukończenia technikum nie masz wpisane że kształciłes się w zawodzie "technik rolnik" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

U mnie w szkole nie wpisuja tam nic, poprostu miejsce na wpisanie zawodu jest przekreslone. Niemniej jednak z ustaw jasno wynika, ze wlasnie tak sie to robi i zaden egz. zawodowy nie jest potrzebny.

 

Ale znow banda wszechwiedzacych ludzi zacznie wypisywac swoje madrosci, a nie przeczytaja odpowiednich ustaw.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomus007    0

na zmianę areału było chyba 45 dni po złożeniu wniosku lub po końcu naboru nie pamiętam dokładnie, tak przynajmniej mówił mi prowadzący wniosek w tym momencie chyba jest i tak już za późno ale nie jestem tego pewny, ja mam wpisane we wniosku 21 ha sam dodawałem 2 ha bo w lubelskim duża konkurencja a wykształcenie wyższe ale do uzupełnienia więc narazi za to mam 0 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Witam. Dostalam premie dla mlodego rolnika 2010. Prosze o rade bo nie wiem jaki kupic ciagnik w cenie okolo 70 tys do max. 5 lat, na 12 ha gospodarstwo. Prosze o propozycje konkretnych modeli do tej kwoty lu nieco wzwyz.Dodam ze wiekszosc to laki do koszenia,zwozenia siana,ewentualnie prasowanie i reszta do 5ha ornego, siewu itp. Mieszanka zboz ,kukurydza na kiszonke, w poznijszych latach marchew i pietruszka.Chodzi mi o marke, model parametry, dodatki itd i male zuzycie paliwa,ropy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A na świadectwie ukończenia technikum nie masz wpisane że kształciłes się w zawodzie "technik rolnik" ?

Na świadectwie jest napisane ze mam ukończone technikum a o zawodzie nie ma nic jest tylko napisane ze świadectwo jest dokumentem potwierdzającym posiadanie wykształcenia średniego . I dla informacji dodam ze w tym roku są inne świadectwa rok temu było to świadectwo ukonczenia technikum rolniczego a teraz pisze ukonczenie technikum bez zadnego zawodu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Witam. Dostalam premie dla mlodego rolnika 2010. Prosze o rade bo nie wiem jaki kupic ciagnik w cenie okolo 70 tys do max. 5 lat, na 12 ha gospodarstwo. Prosze o propozycje konkretnych modeli do tej kwoty lu nieco wzwyz.Dodam ze wiekszosc to laki do koszenia,zwozenia siana,ewentualnie prasowanie i reszta do 5ha ornego, siewu itp. Mieszanka zboz ,kukurydza na kiszonke, w poznijszych latach marchew i pietruszka.Chodzi mi o marke, model parametry, dodatki itd i male zuzycie paliwa,ropy.

 

 

Poczytaj tematy w dziale "jaki ciągnik wybrac" :)

 

Co do używanych modeli to nic Ci nie podpowiem ;) Ja za tą kwotę i więcej celuję w nowy ciągnik typu farmtrac 555 , ursus 3724 , kioti , lub podobne też na taki areał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejaaa    0

Witam. Dostalam premie dla mlodego rolnika 2010. Prosze o rade bo nie wiem jaki kupic ciagnik w cenie okolo 70 tys do max. 5 lat, na 12 ha gospodarstwo. Prosze o propozycje konkretnych modeli do tej kwoty lu nieco wzwyz.Dodam ze wiekszosc to laki do koszenia,zwozenia siana,ewentualnie prasowanie i reszta do 5ha ornego, siewu itp. Mieszanka zboz ,kukurydza na kiszonke, w poznijszych latach marchew i pietruszka.Chodzi mi o marke, model parametry, dodatki itd i male zuzycie paliwa,ropy.

Lepiej kup MF 255 za kase z ktorej nie musisz sie rozliczac, a na te 5ha lepiej nając kogoś kto Ci zaorze i zasieje za pewnie 1000-1200zł co roku i spokoj z drogim sprzetem, sam traktor nie wystarczy do tego musisz doliczyc kase na osprzet, tylko po co na 5ha? Lepiej nastaw się na jakąs wąską specjalizacje, bo tej wielkosci gospodarstwo nie ma praw bytu, troche smutne ale prawdziwe, mimo to ze masz checi i zapał to jednak czasem to nie wystarcza, wez długopis i kartke i podlicz sobie czy w ogole masz szanse utrzymać się na takim gospodarstwie. Juz wczesniej widziałem wiele postow tu na forum w ktorych osoby które mają po 10-15ha decydują się na młodego rolnika, ludzie to dotacja powinna byc do osob które minimum bedą gospodarzyc na 50ha, w przeciwnym wypadku ta dotacja tylko przedłuza agonie rolnictwa, zobaczcie sobie jak wyglądają gospodarstwa w Anglii czy Niemczech, to samo nas czeka za jakies 20lat.

PS. To moje osobiste odczucia, troche brutalne, ale wedlug mnie prawdziwe. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

No i za pszeprozeniem ch*j ! Ty zapewne kolego masz większe gospodarstwo ?

 

O czym Ty wogóle mówisz ? nająć kogoś ? bez sensu ;) przez 6 lat najmowania kogos do obróbki pola to już wyjdzie spora suma , można powiedziec wyrzucona w błoto , przykładowo niech policzyć tylko 500zł (orka,uprawa,siew) za hektar x 5 ha x 6 lat = 1500 zł !!! i co i nic po tym nie masz , a jak kupisz ciągnik to obrobisz siebie , zdarzy sie wykonac komus usługę a po 6 latach jakies tam pieniądze wezmiesz za ciągnik ;)

 

 

Jesli ktoś się chce rozwijac to go nie zniechęcaj , bo jeśli ktoś ma głowę na karku to za te 20 lat może mieć gospodarstwo bardziej dochodowe i większe niż 50 ha <_< Mówiz o premii ze nie powinna być przyznawana małym gospodarstwom , bo to jest tylko przedłużanie ich bytu ? A Ja ci powiem ,że ta kasa nie jedno małe gospodarstwo może postawić na nogi , może nie od razu ale pomóc w jego rozwoju , po drugie nie sądzę zeby ktoś kto chce tylko gospodarzyc tak "aby aby" brał premie młodego rolnika , bo sądzę ,że po taką pomoc sięgają ludzie którzy powaznie myślą o swoich gospodarstwach i chcą je rozwijac .

 

Ty pewnie chciałbyś zeby padały jak muchy a większe gospodarstwa (być może i Twoje) miały od kogo pole kupowac , dzierzawic ...

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

pawlus224 kolega wyzej co Cie tak zbulwersował ma racje a otworzysz oczy za pare lat... rolnicy do 15-20 hektarów i tak splajtuja i tak i to sie powoli dzieje... cytuje kolege przedłuzenie agonii i ma racje widać ze masz siłe i werwe ale i dobrze szanowac takich ale ekonomia w rolnictwie + opłacalność jest jak najbardziej realna i widoczna... mały gospodarz a tym bardziej te minimum 11-12 heltarów co młody musi wziaśc nic mu nie da... i ani te 75tys...ten młody rolnik to jest cos na zasadzie jak były te dotacje dla gospodarstw niskotowarowych... co z tego ze kupisz sobie ciagnik jak do niego musisz osprzet mieć... a jak kupisz osprzet do do maszyn co obecnie posiada kazdy zreszta co tu sie rozpisywac kazdy rozsadny widzi jakie sa z roku na rok rosnace koszty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Ale ci którzy mają duże gospodarstwa przecież nie mieli ich od zawsze. Stopniowo je powiększali. Przykładowo mój sąsiad zaczynał od 10ha w 1999, a w tej chwili ma już ponad 120... Wiem, że nie każdego czeka taka przyszłość, ale niech nie odbierają nam "mniejszym gospodarzom" szansy na rozwój. W moich stronach można za te 75tyś kupić nawet do 10ha pola i z 20ha które mam teraz robi się 30 i już są większe możliwości. Ten program jest dla wszystkich, a nie tylko dla tych którzy mają szczęście, bo ich rodzice posiadają duże gospodarstwa i chcą je przepisać na młodego.

Pomysł z premią tylko dla tych którzy mają +50ha -> To tak jakby dać w pracy podwyżkę tylko bogatemu, bo biednemu i tak ona nie pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@Artur - Ja nie chcę gospodarzyć ze względu na to ,że jest premia MR ;) czy dostanę czy nie dostanę to itak gospodarzył będę , tylko ,że jesli dostałbym premię to wpadło by trochę grosza "na dokładanie" do gospodarstwa , usprawnienie go itp . a jesli nie dostane to trudno , ha itak mi przepiszą ale pójdę do jakiejs pracy i wtedy moje gospodarstwo faktycznie będzie tylko bytować a nie rozwijać się ;)

Inna sprawa ,że małe gospodarstwa rozwijały by sie dużo łatwiej gdyby nie trzebabyło dokumentowac tych pieniedzy , lub gdyby założenia w biznesplanie nie były traktowane tak dosłownie i rygorystycznie egzekwowane przez ARIMR , bo np. Ja zakładam ,że jesli dostanę premię to kupuje nowy ciągnik , ale szczerze ten ciągnik nie jest mi niezbędny bo do dyspozycjii mam inny tylko wiekowy i wolałbym te pieniądze przeznaczyc na przykład na budowę domu , lub zakup przyczep (które są sporo starsze niz 5 lat), zakup parku maszynowego który spokojnie obrobi te 10 ha i nie musi być przeciez nowy .

 

@pieter1991 - zgadzam się z Tobą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
profarmer    0

Witam własnie otrzymałem poprawki i czytajac to mam wrażenie ze dyplom potwierdzający kwalifikacje zwododowe nie jest potrzebny przeczytajcie to o to zdanie i powiedzcie czy mam racje:) :

,, z uwagi na fakt , iż w dostarczonym przez pana świadectwie ukończenia technikum brak jest informacji o zawodzie, nalezy dostarczyc dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe lub zaświadczenie potwierdzające w jakim zawodzie Pan sie kształcił"

wiec na mój rozum jak ktos ma dyplom to go dostarcza a jak nie ma, to zaswiadczenie ze szkoły. ja skończyłem technikum rolnicze wiec mam nadzieje ze mi przejdzie to zaswiadczenie i nie bede musiał dawac im dyplomu :)

piszcie:)

pawloxhxx

Na zakonczenie technikum rolniczego powinnienes dostac Swiadectwo ukonczenia szkoly jak i dyplom potwierdzajcy zdanie egzaminu zawodowego.Wiec chodzi im o o ten dyplom !

kubek258

CZy wystarczy zawodówka by dostać status młodego rolnika??

Tak jesli zdasz egzamin zawodowy.( oczywiscie zawodówka o profilu rolniczym).

Edytowano przez profarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja w tym roku też ukończyłem szkołę i na świadectwie jest tylko tytuł "swiadectwo ukończenia szkoły policealnej" tak jak pisali poprzednicy. Wszystko przez to, że ciągle zmieniają się przepisy. Ja na szczęście (chyba) dostałem od dyrektora potwierdzenie, że osoba taka i taka ukończyła szkołę policealną w zawodzie technik rolnik. Następny rocznik już czegoś takiego nie dostanie, bo będzie wymóg zdania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Ja taki egzamin pisałem i na wyniki przyjdzie mi jeszcze poczekać, ale facet który wypełniał mi wniosek zaznaczył, że mam odpowiednie kwalifikacje i póki co nie mam jeszcze żadnych poprawek. Wniosek był złożony chyba 20 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Listy mają być za niecałe 4 tygodnie.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSTERNPILZ    1

Wyniki w zach-pom będą dokładnie 08.09. A czy esu ma jakiś wpływ na punktację czy ogólnie rozpatrzenie za lub przeciw. Pozdro.

 

Bo mi wyszło niecałe 80 esu :blink:

Edytowano przez AUSTERNPILZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj