Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

wszystko by było dobrze jakby tych z 2010 roku obowiązywały kryteria pkt. Może będzie minister w minikowie na wystawie to się go zapytam publicznie dlaczego faworyzuje tych z 2010 roku jak mi się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano89    0

Ja dziś składałem w lubelskim ARiMR gdzies tak o 14.00 (w samą pore :lol: )Ludzi było tak średnio, niektórzy juz z poprawkami :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

ja się pytam skąd w lubelskim 812 młodych rolników.... i dlaczego jak ich tylu jest to średnia wojewódzka jest niższa niż krajowa... to jest jakieś chore tyle ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

wczoraj w zbliżeniach mówił Dyrektor ARIMR TORUŃ że w kujawsko pomorskim jest kasy dla 360 wnioskodawców czyli dla polowy także będzie ciężko się załapać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

ja dziś byłem od 7 do 9 to tłumów nie było zobaczymy jak to będzie . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Jeszcze pocztą spokojnie około 500-600 wniosków dojdzie w następnym tygodniu. Może ktoś się orientuje jaka jest pula na podkarpackie?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

ja się pytam skąd w lubelskim 812 młodych rolników.... i dlaczego jak ich tylu jest to średnia wojewódzka jest niższa niż krajowa... to jest jakieś chore tyle ;[

 

 

Jak to skąd ? Ty złożyłes , Ja złożyłem i już tłok :lol:

 

A na powaznie to rzeczywiscie dziwne :unsure: zastanawia mnie tylko fakt jakie gospodarstwa ludzie deklarują ? czy więcej niż srednia krajowa czy tylko srednią wojewódzką + zobowiązanie uzupełnienia wykształcenia ...

 

U mnie na wsi składało 2 osoby z tego co wiem i to chyba jedyni młodzi rolnicy z krwi i kosci którzy chcą gospodarzyc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

pawlus224 bez przypału może damy radę :P ale wkur**a mnie takie coś jak córusie biorą wniosek na tatusia a same nie wiedzą nawet co się w polu sieje lub sadzi w gospodarstwie... tylko tyle żeby dopłatę wziąść.. z mojej wsi nikt chyba nie złożył ale z okolicznych sporo ale to może na 10/3 naprawdę chce gospodarować na ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

nhfan masz racje powinno się liczyć to że ktoś przejmuje cale gosp a nie część.

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Myślę ,że @nhfan chodziło o to ,że do wniosku podstawiane są tylko osoby (synowie , córki) a później itak w praktyce gospodarzy dawny własciciel a młody rolnik rolnikiem jest tylko na papierze ;) I to mnie też szczerze irytuje <_<

 

... najgorsze jest to ,że napewno będą osoby które chcą być rolnikami bo to lubią i umieją gospodarzyc,posiadają dużą wiedzę a jednak nie dostaną premii z różnych względów i będą też osoby wspomniane wczesniej (rolnicy na papierze) których gospodarstwo nie wiele obchodzi , no ale kase trzeba wyrwac jak jest okazja , które dostaną dotację ;)

 

Ale nic nikt nie poradzi - takie życie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSTERNPILZ    1

A wie ktoś może czy przyznano jakąś pulę na Zachodniopomorskie. To chyba jedyne województwo o którym się nic nie mówi. A wniosków jest niewiele ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

Również nie jestem za tym żeby premie dostali "rolnicy na papierze" ale w dzisiejszych czasach jeśli ktoś dobrze nie kombinuje to nic nie ma, więc trzeba wykorzystać każdą okazje na dodatkową gotówkę.

Edytowano przez mimcio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon3    0

A wie ktos moze dla ilu mlodych rolnikow jest pieniedzy w woj. wielkopolskim?? lub ile wynosi pula srodkow dla tego wojewodztwa? Prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuniec    1

Ja mam takie pytanko może ono już było ale może przegapiłem a więc czy można dostać dofinansowanie na używany ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko może ono już było ale może przegapiłem a więc czy można dostać dofinansowanie na używany ciągnik

 

możesz ale trzeba wpisać we wniosku, nowy czy uzywany


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekrolnik    0

Hej :) Moga mi rodzice przepisac gospodarstwo jesli nie dostalem jeszcze decyzji o przyznaniu MR? Bo wiem ze mozna bylo przepisac rok wczesniej niz byl nabor i 180 dni po otrzymaniu decyzji. A jak jest w tym okresie od zlozenia do otrzymania decyzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Człowieku jeszcze nikt nie wie ile osób dokładnie dostanie premie w tym roku , a Ty nas pytasz czy za X lat bedzie 125tys ? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Nawet nie wiadomo czy w ogóle będzie premia dla młodego rolnika. Dopiero się zastanawiają nad budżetem na następne lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Kto w tym roku nie uzyska premii będzie musiał sobie poczekać i to przynajmniej 2 lata. Gdyż kasa się skończyła na MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrUrSuS912    0

Ja tam mam nadzieje że jak ja będę składał wniosek to jeszcze będą dopłaty ;) bo to jeszcze troche lat :lol: a tak na boku to też słyszałem że za kilka lat będą dawali więcej , bo podobno coraz mniej rolników jest a ci co nabrali kredytów to będą mieli teraz ciężko ... ziemie za grosze nie długo będą sprzedawać żeby po płacić :D . Wtedy trzeba brać ile wlezie ;) Bo jak to mój tata powiada , "Ziemia sama na siebie zarobi" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj