Polecane posty

janczar810    302

Witek z tymi studiami to jesteś pewien??

Hmm ale chyba jest to do przejscia ponieważ z dniem decyzji moge sie przenieść na te kilka miesiecy na studia zaoczne i powinno byc OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacooo    0

Niestety kolego muszę Cię zasmucić ale nie można otrzymać premi bedąc na studiach stacjonarnych :/ Bo kto wtedy prowadził by gospodarstwo? Niestacjonarne mogą być ale stacjonarne nie wchodzą w gre. Chyba że tobie nie chodzi o ten rok tylko w przyszłości jak zrobisz szkołę.

 

 

 

Facet nie wprowadzaj ludzi w błąd <_< ja jestem na stacjonarnych zootechnika i składałem wniosek MR ,a mój kumpel z roku(który już dostał dopłat) też jest na tym kierunku 2 semestr. Więc można studiować i składać na MR tylko trzeba uzupełnić wykształcenie w ciągu 3 lat co też robię :P



Klub Posiadaczy Kumurunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

A wiec super :)

A jeszcze jedno moze mi ktoś powiedziec czy Technik Architektury Krajobrazu zalicza sie do wykwalifikowanego "rolnika"

ps. Szukałem tej całej rozpiski ale jakoś nie mogłem znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja też tak mam, kolega z roku składał rok temu i miał taką samą sytuację i dostał już pieniądze. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

a czy ktos z naboru 2010 rozliczał juz sie z zakupów.???


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

A wiec super :)

A jeszcze jedno moze mi ktoś powiedziec czy Technik Architektury Krajobrazu zalicza sie do wykwalifikowanego "rolnika"

ps. Szukałem tej całej rozpiski ale jakoś nie mogłem znaleźć

Tak, tytuł ten kwalifikuje się na rolnika:)

 

Wzmianka o tym w pierwszym rozporządzeniu z 17października 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Witam, ja przedstawię swoją sytuację.

Mam jeszcze 17 lat, w grudniu 18, mam miec przepisane na siebie 2,6 ha i wybieram się na studia ogrodnicze/rolnicze, pewnie Warszawa, czyli ok 100km od miejsca zamieszkania, chciałbym dzienne, jakby wyglądała sprawa o wniosek dla MR?

Pozdrawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek2405    0

Aby rozwiać wątpliwości powiem wszystkim, że jestem na studiach rolniczych STACJONARNYCH i tutaj co druga osoba ma złożony wniosek na MR lub już otrzymała pieniądze z poprzedniego naboru. Można studiować stacjonarnie i korzystać z premii !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

koledzy mam szybkie pytanko. Czy składając wniosek o MR muszę zwiększyć ilość ESU.

Bo chcę nie zaznaczyć w BP tylko "poprawę sytuacji w zakresie warunków higieny i bezpieczeństwa produkcji"

bez zaznaczania "zwiększenie ekonomicznej wielkości gospodarstwa wyrażonej w ESU"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

ale jeśli na stracie będę maił powyżej 4 ESU to chyba już nie trzeba zwiększyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Najlepiej żeby esu rosło ... Nie wiem jak na to spojżą jeśli by Ci nie rosło ;) napewno przez 6lat nie może spaść poniżej liczby w roku bazowym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

panowie jeśli się ma 5h a na młodego trzeba średnią woj. np. 10h do wniosku to pozostałe 5h może stanowić dzierżawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

całość może stanowić dzierżawa, lecz tylko notarialna i na 10lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Nie musi być notarialna. Jest to jakoś tam tak napisane : "notarialnie lub data pewna" co oznacza że można też w gminie.

 

Co do studiowania dziennie jak dzwoniłem na infolinie to powiedziano mi że nie ma mowy aby wziąść premie będąc na takich studiach. Także pewnie tak wiedzą też tam ...


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

a czy ktos z naboru 2010 rozliczał juz sie z zakupów.???

no ja się zbieram, pierwszy wolny dzień i odwiedze ARIMR w Gorzowie Wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

to potem napisz tutaj co i jak :D

Jakie pisma i dokumenty są potrzebne i jak wygląda ta cała procedura.


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Kiedy można liczyc na pieniądze z tegorocznego naboru? Czy musze składac wniosek o dpłaty ja czy może to zrobić osoba która dzierżawi mi ziemie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Suzuki - a zakup w bp miałeś zaplanowany na 2011rok ?

tak .

tomash ale myślę że nic skomplikowanego nie będzie, skserują faktury i potwierdzenia przelewu , sobie wezmą kopię mi oryginały i wsio, tak myślę ale się okaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

Ja mam pytanie znaczy chcę się upewnić czy mając 18 lat można zapłaćić krus 5 lat do tyłu jako domownik? i skożystać z MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Mógłbyś zapłacić wstecz ale jeśli wtedy nie chodziłeś do szkoły dziennie.

 

 

"Od początku naboru do Agencji wpłynęło 4249 wniosków od młodych rolników." - Jak myślicie do piątku będzie ponad 6500 ? Mam pytanie może ktoś wie czy jest to jakoś podzielone na województwa ilość wniosków jakie można przyjąć? Bo np w 15 woj. będzie złożonych po 800 wniosków a w jednym np. 100 i co wtedy ci z tych 15 woj. będą tak samo liczeni jak ci w tym jednym woj?

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie znaczy chcę się upewnić czy mając 18 lat można zapłaćić krus 5 lat do tyłu jako domownik? i skożystać z MR

 

 

nie jestem pewien ale Krus liczy się od 16 lat


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj