Polecane posty

Madzia20    16

30% uprawy jest dopuszczalne aby sie zmieniło..

czyli np.masz 20ha ziemi to te 30% to ok 6ha..\Więc o te 6ha uprawa może się zmienić.

Bo przecież ze wszystkim nie wiadomo co i jak..np.ja mam uprawę roślinną al nie wiadomo czy nie zechce w danym roku posiać więcej rzepaku niż pszenicy lub na odwrót...

 

 

A byłam dzisiaj w końcu złożyć wniosek :)

 

1. w jednym miejscu mi się pani z ODR pomyliła wypełniając wniosek ale nie było to bardzo istotne więc od razu poprawiłam.

2. Babka przyjmująca mój wniosek była jakaś nieogarnięta bo dała mi papiery do podpisania a nie wzięła mojego świadectwa ukończenia szkoły do papierów potrzebnych(zapomniała, gdybym jej nie przypomniała to poszłoby bez tego).

3. Mojej faktury pro-formy(o którą tak dobitnie prosiła pani z ODR) nie przyjęli bo nie jest potrzebne, we wniosku nic na ten temat nie piszą..

4. Dostałam lekką reprymendę że następnym razem jak przyjdę bez ksera papierów to mi wniosku nie przyjmą bo oni w arimr nie są od kserowania (a w ODR uporczywie twierdzili że mam jechac wyłącznie z orginałem bo oni mają skserować)..

5. A na koniec pani przyjmująca wniosek dała mi kopię zaświadczenia o przyjęciu wniosku zamiast orginału..

Też dobrze że to zauważyłam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

A czy ktoś mi może odpowiedzieć na pytanie odnośnie tabeli 2.2 w biznesplanie. Moja produkcja będzie oparta głównie na uprawie warzyw i skąd ja mam wiedzieć ile przykładowo kapusty czy marchwi będę uprawiał za 4, 5 lat skoro może się wszystko przydarzyć a ceny to już na pewno nie przewidzę. I przykładowo w biznesplanie napisze że za 3 lata będę miał 2 ha ogórków a rok wcześniej rynek może się załamać jak teraz niedawno i co na siłę będę musiał mieć te 2 ha ogórków?

Pod chmurką czy pod folią będziesz gospodarzył??:)


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

jeśli we wniosku wpisze rozbudowa obory to czy muszę mieć faktury na materiały i wykonawstwo czy mogę sam postawić a wystarczą tylko faktury za pustaki itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Cały ten biznesplan to jedna wielka bzdura i wymysł naszych "genialnych" urzędników ale dzięki za podpowiedzi.pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Witam,

Wiecie może jak w lubelskim idzie składanie wniosków i czy dużo jest chętnych?? Przejdzie MR z 11ha i średnim wykształceniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Zależy czy 11ha użytków rolnych czy fizycznych. Jak rolnych to OK. Wykształcenie musisz uzupełnić


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
in2dex    0

Jak papiery do szkoły już masz to jeszcze kilka lat żeby ją skończyć:P Pomoc możesz dostać, ale musisz zadeklarować, że uzupełnisz wykształcenie. Jeżeli będzie lipa to oddasz pieniądze z odsetkami


To nie forum magii i czarów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

niepodawaj nigdy dokladnie co bedziesz uprawial i na jakim areale tylko od do a dokladniej to ze bedziesz naprzyklad uprawiał warzywa rozne na areale od 1h do 20h bynajmniej ja dostałem taką rade w agencjii ja mam ciagnik i tez niemam podej mocy dokladnej jaka bedzie bo tego niewiem i pani w agencji powiedziala zebym wpisał od minimalnej do maxymalnej wiec sądze ze mozesz zrobic podobnie :)

 

 

Ale moc ciągnika to nie to samo co areał uprawy ;) przeciez musisz policzyc esu dokładnie a "od do" sie nie da , tak samo wpisac "warzywa" nie można bo przeciez np. marchew jadalna ma inną wartosc esu niz ogórki <_< Jedyne wyjscie dla kolegi który o to pytał to poźniejsza korekta biznesplanu .

 

 

@Madzia - u mnie to zaswiadczenie przyjęcia dokumentów jedno i drugie było identyczne wydrukowane z komputera w 2 egzemplarzach bez tytułów kopia-orginał :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Właśnie przyszły mi poprawki z arimr do wniosku ...

Czepiaja się o takie banaly że hej ;) coś im nie pasuje moje wykształcenie , błędnie według nich jest zaznaczona opcjia że przejmę gospodarstwo w ciągu 180dni od otrzymania decyzji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

witam. A jak to jest z kupnem ziemi?? U nas ziemia jest po 50 tys. a cena krajowa jest po 20 pare tys za hektar to wystarczy ze kupie hektar za 53tys czy bede misial kupic 2-3ha ziemi ??

2 sprawa czy jak ojciec da mi ziemie w dierzawe na 10 lat to bedzie mógl uprawiac buraki cukrowe na moim polu??? bo przeciez limit buraczany jest na ojca oraz cale doplaty do produkcji buraków na ojca jak to mozna polaczyc ??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Pawlus a kiedy składałeś wniosek?? Można gdzieś sprawdzić ile już jest złożonych wniosków i jaki jest limit na poszczególne województwo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Składałem 28kwietnia. Na stronie arimr w aktualnościach są najnowsze dane ile osób złożyło w polsce. A i to nie prawda że czepiaja się tylko takich błędów jak cyferka w nip albo zły adres ;) tabelki i biznesplan też sprawdzają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Były pytania o zainteresowanie w poszczególnych województwach poniżej liczba złożonych wniosków (stan na koniec 07/06/2011):

 

Dolnośląskie 55

Kujawsko-pomorskie 266

Lubelskie 292

Lubuski 20

Łódzkie 181

Małopolskie 74

Mazowieckie 379

Opolskie 73

Podkarpackie 43

Podlaskie 229

Pomorskie 103

Śląskie 41

Świętokrzyskie 127

Warmińsko-mazurskie 125

Wielkopolskie 494

Zachodniopomorskie 95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Może ktoś wie czy zaświadczenia z US i KRUS mają jakąś ważność? Coś słyszałem, że są miesiąc ważne?

Drugie pytanie jeśli chce kupić ziemie w 2012 to czy ją trzeba też wpisywać do biznes planu co na niej będę uprawiał itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Dzisiaj składałem wniosek w Łodzi i mam numer 193.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

witam powtarzam pytanie:

A jak to jest z kupnem ziemi?? U nas ziemia jest po 50 tys. a cena krajowa jest po 20 pare tys za hektar to wystarczy ze kupie hektar za 53tys czy bede misial kupic 2-3ha ziemi ??

2 sprawa czy jak ojciec da mi ziemie w dierzawe na 10 lat to bedzie mógl uprawiac buraki cukrowe na moim polu??? bo przeciez limit buraczany jest na ojca oraz cale doplaty do produkcji buraków na ojca jak to mozna polaczyc ???

3 czy moge siac trawe i baloty sprzedawac ?? oraz tak samo z kukurydza na pasze w pryzme ?? dodam ze nie bede mial krów tylko sama ziemie. pozdrawiam

Edytowano przez Superman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Możesz jak najbardziej produkować baloty , kiszonkę itp. Tak samo ja mam łąki a nie mam zwierząt (teoretycznie) i nikt się nie czepia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golas    0

Mam pytanie odnośnie zakupu sprzętu z młodego rolnika. Czy jak w biznesplanie mam napisane że zakup maszyn od 2012 roku do 2013 roku to czy mogę kupić wcześniej czyli w 2011? bo pieniądze już dostałem . Chciałem wpisać od 2011 ale doradca z ODR mi powiedział że lepiej od 2012 wpisać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U mnie tak samo z odr radzili , mówili równiez ze mogę kupic maszynę wczesniej a tylko rozliczyc się / udokumentowac w tym terminie który wpisałem w biznesplanie . Ale może warto przedzwonic do arimr i wiedziec na bank :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Mam takie pytanie czy ta pula 6500 wniosków to dla tych z naboru 2011 czy razem z tymi co w 2010 nie dostali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

to jest pula wniosków dla wszystkich az do 2014 roku, jak sie skończą teraz to potem już naborów nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golas    0

Mam jeszcze jedno pytanie . Mam wpisane w biznesplanie zakup silosu na zboże ale trafiła mi się okazja i kupiłem już używany wcześniej ,więc czy mogę zmienić coś w biznesplanie i przeznaczyć te pieniądze na inny cel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj