Polecane posty

klaas111    0

@pasiu66 przeczytaj dokładnie rozporządzenie, a potem się wypowiadaj i nie wprowadzaj ludzi w błąd ;)

 

"dokumentem potwierdzającym posiadanie wykształcenia rolniczego średniego jest świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły kształcącej w zawodach wymienionych w wykazie zawodów i specjalności wykształcenia rolniczego średniego zawodowego, wymienionych w ust.2 tego załącznika".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

2 mieś od złożenia wniosku o płatność, 1 mieś od polecenia do wawy, konto puste, a tak mnie zapewniał że pieniążki na 99% na początku kwietnia , a niech by ich ....!!

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

ja skadalem 21 lutego i nadal zero ale powiedzieli mi ze maja 2 miesiace to zobaczym czy sie wyrobia :) a tak wogole za nie wyrobienie sie w terminie mozna tych urzedasow pozwac do sadu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do agencji do Warszawy i powiedzieli mi że pieniądzę będą wypłacać 18 i 21 kwietnia zobaczymy bo ja już czekam od 10 lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Dzwoniłem dzisiaj do agencji do Warszawy i powiedzieli mi że pieniądzę będą wypłacać 18 i 21 kwietnia zobaczymy bo ja już czekam od 10 lutego

to mam nadzieje że tego dnia mi przeleją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

czy jest tu na forum ktos kto jeszcze nie składał wniosku o płatność mimo decyzji pozytywnej??


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

mam pytanie czy jeśli dziś sąsiad zadeklaruje się że sprzeda mi ziemie i ja złożę wniosek dostane opowiedz pozytywną a sąsiad się wycofa to mogę zmienić w wniosku od kogo i ile biorę ziemi jak znajdę kogoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Tak można zmieniać założenia biznesplanu.

 

Tylko zrobić zmianę przed zakupem. tj. podać w biznesplanie inne numery działek bo nazwisk od kogo się kupuje to się nie podaje.

 

 

Apropo zwracania premii i nie prowadzenia gospodarstwa to oczywiście można jednak trzeba się liczyć z odsetkami. Jak minął miesiąc czy dwa to spoko ale jak rok lub dwa to trochę gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

mam inne pytanie rodzice nie dostali renty wiec teraz zmieniam zalozenia biznesplanu, zostawiam sobie 11,86 ha a 7 maja oni, w tym 2,5 chcemy zalesic. z biznes planu wyrzucilem wszystkie maszyny i hodowle, to zostanie przy rodzicach, esu z 22 spadlo mi na 12. ktos teraz tez zmienia plan z zeszlego roku? jak za 2 tyg przepisza mi ziemie to jaka jest dalsza kolejnosc kiedy moge liczyc na przelew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

wie może ktoś jak wygląda proces rozliczania się w arimr??bo premia już wydana i chciałbym wiedziec jak teraz ją udokumentować w agencji, pozdro


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

12 ESU z 12 Ha bez zwierząt ??? To co będziesz uprawiał ?

kolego, jak zmienilem biznes spaln to zostala mi ziemia najwyzszej klasy, na ktorej obecnie w 100% mamy warzywa, stad to esu, a waracajac do mojego pytania ktos cos wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pewną wątpliwość, dotyczy ona ubezpieczenia KRUS. Ziemię dostałem w drodze darowizny, podczas nauki w trybie dziennym, do dziś się uczę i nie miałem przerw w nauce. Czy będąc ubezpieczonym w KRUS ( KRUS wymagał ubezpieczenia mnie od wtedy kiedy dostałem ziemię do dziś, a więc więcej niż 12 miesięcy) mogę się ubiegać o premię Młody Rolnik?

 

Za dzień rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej uznaje się :

4) w przypadku osób, które nabyły gospodarstwo po ukończeniu 18 roku życia, a przed zakończeniem nauki, dzień zakończenia lub zaprzestania nauki, jednakże najpóźniej dzień ukończenia 26 roku życia, pod warunkiem, że wnioskodawca nie miał przerw w nauce, a w przypadku kontynuowania nauki na uczelni – podjęcie nauki nastąpiło w roku uzyskania świadectwa dojrzałości lub świadectwa maturalnego;

 

7) dzień dokonania najwcześniejszej z następujących czynności:

g) ubezpieczenie się w KRUS na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników jako rolnik lub małżonek rolnika lub z tytułu prowadzenia działów specjalnych produkcji rolnej.

 

Widzę tu sprzeczności, ponieważ posiadając ziemię muszę być ubezpieczony w KRUSie jako rolnik, a ucząc się nie mam jak prowadzić działalności rolniczej.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez golfcabriofun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

i trzeba dalej czekać na kasę

 

Dzwoniłem dzisiaj do agencji do Warszawy i powiedzieli mi że pieniądzę będą wypłacać 18 i 21 kwietnia zobaczymy bo ja już czekam od 10 lutego

no i jak przelali ci

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Witam.... (Jestem nowy)

Śledzę już to forum bardzo długo ponieważ chcem zostać młodym rolnikiem. Miałem zostać w zeszłym roku ale niestety kłutnia z rodzicami i za późno złożony wniosek i niestety zabrakło mi kasy choć ojciec dostał rente. Teraz Sawicki pomyślał i dał sznse tym co nie dostali w zeszłym roku.Własnie dostaje pisma z Warszawy i Białegostoku. Działam tak jak chcą. Dziś dostałem oświadczenie na którym pisze że przewidywany termin wydania decyzjii przypada na 23. Czyżby chcieli wyrobić się z nami (młody rolnik 2010) przed nowym naborem? Jest ktoś w podobnej sytuacjii?? I jeszcze jedno kiedy moge zmienić w biznesplanie to co chcem kupić za dofinansowanie? Na szybkiego był wstawiony ciągnik ale ja chcem zająć się uprawą warzyw ekologicznych. Wole zakupić maszyny do tego potrzebne niż jeden ciągnik. Jeżeli jest osoba w podobnej sytuacjii jak (odnośnie młodego rolnika 2010 i dofinansowania) prosze o wypowiedź czy może jest troszke dalej niż ja w pisamach z Wa-wy i Białegostoku.

 

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

tak przelali około 15 godz kasa była napisałem czytaj posty na poprzedniej stronie

ty szczęściarzu , mam taką małą nadzieje że do końca miesiąca i mi przeleją, chodż pewnie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

ja mam pytanie do tych punktow ESU. Tzn nie licza mi sie uprawy zboz jesli tymi zbozami bede skarmial zwierzeta?? A co jesli ktos z znajomych napisal by mi oswiadczenie ze zboze "kupil" ode mnie?? Wystarczylo by to zeby te uprawy zaliczyc do ESU?? A zwierzeta teoretycznie karmil bym gotowa pasza. Czy wtedy potrzebowal bym faktore na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
ja mam pytanie do tych punktow ESU. Tzn nie licza mi sie uprawy zboz jesli tymi zbozami bede skarmial zwierzeta??

 

Źle kolego myślisz... Liczą się tobie te zboża, które są skarmiane do wartości ESU... Jeśli posiadasz tą tabele z wartościami ESU do danej uprawy zauważyłeś pewnie, że niektóre rośliny są napisane pochyłą czcionką to właśnie one się nie wliczają do ESU jeśli są przeznaczone na paszę... Typowy polak kombinuje aby coś ugrać chociaż nie wie, że może to zrobić legalnie... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

dla tego wlasnie pytam bo wydalalo mi sie ze tak gdzes wczesniej pisalo:)Wlasnie chodzi zeby to wszystko zrobic legalnie:p Ale dzieki za sprostowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj