Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrek2405    0

Witam, jeszcze raz chciałbym nawiązać do punktów za wykształcenie. Moja sytuacja wygląda tak: ukończyłem liceum ogólnokształcące (czyli nie mam żadnego zawodu) a teraz jestem na drugim roku studiów rolniczych. Na ile punktów Waszym zadaniem mogę liczyć ? Biorąc to na logikę to powinienem dostać 5 punktów ponieważ jeżeli braliby pod uwagę stan aktualny to w ogóle po co byłaby ta możliwość uzupełniania wykształcenia, a jeżeli nie ukończę szkoły to i tak będę musiał zwrócić kasę więc już tym faktem jestem zmuszony do uzupełnienia. Przecież bez jakiegokolwiek wykształcenia rolniczego oraz bez stażu pracy w gospodarstwie w ogóle nie mógłbym składać wniosku. Jak wy to widzicie ? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Moim zdaniem 0 punktów. Nie masz żadnych kwalifikacji. Co z tego że studiujesz, zacząć to nie problem, gorzej skończyć, napisać pracę i ją obronić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Witam.Dostał ktos juz Pieniądze na MR z woj KUJ-POM?Składałem wniosek 31 Stycznia i do tej Pory Pusto na kacie:/..miałem jedna poprawke któregos tam Marca ale dostarczyłem ja osobicie no i ciekawe ile mam jeszcze czekac.a pieniadze potrzebne

To zależy jaki mają burdel u was w ARIMR w KUJ-POM. U nas w WLKP jak dostarczyłem poprawkę to jeszcze tydzień czasu leżała,zanim łaskawie ta,,pani,,zweryfikowała dokumenty,i wtedy dopiero wysyłają do Warszawy a znowu zależy jak tam daleko są z dokumentacjami,Warszawa czas ma niby do 4 tygodni(bynajmniej mi tak ta babka w ARIMR powiedziała)a jak jest w rzeczywistości to każdy wie,jak im sie spodoba to możesz na drugi dzień kase mieć a jak nie to maksymalnie przedłużą aby z tej kasy im odsetki na koncie rosły


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek100    0

1.koledzy czy czy mozna wydzierżawic odpowiednią ilość pola przez notariusza na młodego rolnika i to bedzie brane pod uwage?2.Czy jak wydzierzawie np.dana ilosc pola by tylko sie zalapac na srednia wojewodztwa to potem przez ile bede musial to dzierzawic?3.czy swiadectwo ukonczenia szkoly agrozbiznesu studium wystarczy?4.czyli nie trzeba miec pola na własnosc wystarczy dzierzawa notarialna?bo tak cos pisaliscie wczesniej.. neich ktos sie wypowie na ten temat solidnie prosze:)

 

5.Jesli ktos od młodego pomaga w gospodarstwie, rodzice sa w krusie a ja tez niby jakos podlegam pod krus ale nie oplacam...wiec ten staz jakos sie bedzie liczyl?nie będe musial oplacac 3 lata krusu pozniej i mam juz zalatwiona sprawe krusu i wystarczy tylko wyksztalcenie tzn swiadectwo ukonczenia studium agrobiznesu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

kolego heniek, wystarczy dzierżawa pod warunkiem, że:

 

- jest to dzierżawa z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego, jeżeli umowa została zawarta na czas nieoznaczony lub na okres co najmniej 5 lat, jednak nie krótszy niż do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty pomocy, albo

 

- dzierżawa od podmiotów innych niż wyżej wymienione, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta w formie aktu notarialnego lub ma datę pewną na okres co najmniej 10 lat.

 

Solidniej chyba się nie dało ;-)

Ten Twój KRUS nie liczy się jako staż w rolnictwie. Co do szkoły niech się wypowie ktoś inny, ja nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Załatwiaćie już coś w sprawie tegorocznego MR ? Czy w powiatowym arimr można dostać komplet papierów wniosek , instrukcje do wniosku itp ? Ile u was w tym roku cenią za biznesplany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Ja za 400zł będę miał wniosek+biznesplan no i do tego dojdą zaświadczenia. W tym tygodniu będzie gotowy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek2405    0

Moim zdaniem 0 punktów. Nie masz żadnych kwalifikacji. Co z tego że studiujesz, zacząć to nie problem, gorzej skończyć, napisać pracę i ją obronić.

No właśnie niby tak nie jest. Facet z ODR który robi mi wniosek i biznesplan twierdzi, że dostane 5 punktów, tylko teraz to w moim interesie będzie ukończenie studiów bo jeśli nie ukończę to zwracam całą kwotę z odsetkami. Chyba zatelefonuję jeszcze do agencji

Edytowano przez Piotrek2405

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

koledzy powiedzcie mi jakie dokumenty notariusz potrzebuje przy odpisywaniu dzialki budowlanej z zabudowaniami?? jest roznica w kosztach przepisu samej budowlanej a budowlanej z rolnym??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho027    0

Witam!

 

Jak to jest jeżeli na gospodarstwo jest nałożona hipoteka? Czy można je wtedy przepisać? Czy nie koliduje to z zasadami MR?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

kolego heniek, wystarczy dzierżawa pod warunkiem, że:

 

 

- dzierżawa od podmiotów innych niż wyżej wymienione, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta w formie aktu notarialnego lub ma datę pewną na okres co najmniej 10 lat.

 

 

Jak umowa będzie na 10lat to może być pisana między sobą bez notariusza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja za 400zł będę miał wniosek+biznesplan no i do tego dojdą zaświadczenia. W tym tygodniu będzie gotowy B)

 

i to w odr Ci robią czy ktoś prywatnie ? Tanio ;) u mnie biorą procent od kwoty biznesplanu a wniosek samemu trzeba wypełnić ...

 

@Eryko - nie , musisz notarialnie czy tak czy tak ;)

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ja cały wniosek łącznie z biznesplanem załatwiam przez dilera i jest on liczony w cenie kupowanej maszyny ;) Myślę że jeśli ktoś za premie kupuje maszynę to jest to najlepszy sposób bo i temu kto robi biznesplan zależy wyjątkowo aby było wszystko w jak najlepszym porządku. Wczoraj rozmawiałem z kolesiem który się tym zajmuje w Agro-Plusie i mówił że juz jest w temacie. Tylko teraz nie mam czasu na załatwianie bo robota w polu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Prywatnie zrobi mi to pracownik ODR :lol: typ z agencji polecił mi tą osobę.

Edytowano przez pieter1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

a ja z innej beczki zacznę....wie może ktoś jak wygląda procedura udokumentowania poniesionych kosztów??


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekalf    0

jeszcze 3 tygodnie biznesplan i wniosek sam napisze i mam w nosie pośredników co mi za 400 napiszą albo i więcej

w odr proponowali mi że wypełnią i nie musze sie o nic martwić ale podziękowałem i wyszedłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oxalis    0

Jak umowa będzie na 10lat to może być pisana między sobą bez notariusza?

wydaje mi się, że może byc bez notariusza, ale musi miec datę pewną. o ile dobrze zinterpretowałam "datę pewną" z Art.81.§2 KC to może byc poświadczone np. w urzędzie gminy. tak więc można troszkę zaoszczędzic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

koledzy powiedzcie mi jakie dokumenty notariusz potrzebuje przy odpisywaniu dzialki budowlanej z zabudowaniami?? jest roznica w kosztach przepisu samej budowlanej a budowlanej z rolnym??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Witam!

 

Jak to jest jeżeli na gospodarstwo jest nałożona hipoteka? Czy można je wtedy przepisać? Czy nie koliduje to z zasadami MR?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

możesz przejąć ziemię z nałożoną hipoteką, z zasadami MR to się nie gryzie, tylko musisz tą ziemie przez 5 lat posiadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

wydaje mi się, że może byc bez notariusza, ale musi miec datę pewną. o ile dobrze zinterpretowałam "datę pewną" z Art.81.§2 KC to może byc poświadczone np. w urzędzie gminy. tak więc można troszkę zaoszczędzic:)

 

I teraz moje pytanie polega na tym ...

jezeli omijamy notariusza to robimy na 10 lat dzierżawe...

a jeżeli robimy wszystkoz notariuszem to tez na 10 lat...

 

Dzowniac do agencji powiedzeli mi ze na 10 lat ...

ale wydaje mi sie ze oni jesczce sami nie wiedza... ?? ktos cos wie wiecej na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oxalis    0

Nie ważne czy z notariuszem czy bez, ale jeśli nie jest to dzierżawa z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwaagencji ani od jednostek samorządu terytorialnego to musi byc zawarta na co najmniej 10 lat.

 

oj... wkradł się błąd- chodziło mi o Zasób Własności Rolnej Skarbu Państwa. Poleciałam początkowo na skróty i wpisałam "agencji" a później zapomniałam tego wykasowac. W każdym bądź razie umowa od osób prywatnych musi byc na co najmniej 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielskoq7    0

MAM PYTANIE jak i co musze zrobić żeby dzierżawić ziemię od osoby prywatnej która ma ziemię na własność. Mysze przepisywać notarialnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Uciekne trochę od tematu.

Macie u siebie agro-doradców którzy dobrze piszą wnioski i biznesplany pod młodego rolnika?Bardziej chodzi o Wielkopolskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

takie pytanie do użytkowników którzy przerabiali już zmianę maszyn w ramach MR. Otórz mam wpisany w biznes palnie ciągnik rolniczy ale uznałem że lepiej kupie za swoje pieniądze jakiś ciągnik używany a za pieniądze z MR maszyny do tego ciągnika (agregat uprawowo-siewny, pług, ładowacz czołowy itp.)

kiedy taką zmianę najlepiej przeprowadzać? i czy nie ma z tym problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3856

co w sytuacji kiedy wpisaliśmy, że w tym roku posiejemy 10ha rzepaku a część zaoraliśmy i posialimy 9.80 a reszte obsialiśmy jarym jęczmieniem?

podobną sytuacje mamy z ziemniakami, obiecane 20 arów a posiane 35


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj