Polecane posty

PREZES91WLKP    11

Ale ta agencja się uwija ze normalnie szlak człowieka trafia ;[ Wniosek wysłany 22 luty a dopiero dziś 28 marzec poprawka a dokładniej poprosili o dostarczenie "nowego wypisu z rejestru gruntów" Aie o tym nigdzie nit nie wspominał ze trzeba. A wy musieliście coś takiego im dostarczać?? Z tym pytaniem zwracam się do tych co już otrzymali kasę ;)

Ja jeszcze kasy nie dostałem,ale wypis z rejestru gruntu im też dostarczyłem bo troche mi sie powierzchnia działek zmieniła,oststnio jak mi przysłali do poprawki to właśnie sie tych działek już nic nie czepiali,chyba że teraz na nowo coś wymyślą i przyślą jeszcze raz :/


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

kto byl tak madry i sial zamet ze oni mja 5 tyg na wplate pieniedzy na konto otoz nie ja dzis dzonilem i maja na to 2 miesiace. dziwne tylko ze zmienili mi pania ktora obsluguje moja sprawe. przez caly czas mialem jedna a do wniosku dostalem jakas inna

 

 

herbi miales poprawke ??

Edytowano przez jopi1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

kto byl tak madry i sial zamet ze oni mja 5 tyg na wplate pieniedzy na konto otoz nie ja dzis dzonilem i maja na to 2 miesiace. dziwne tylko ze zmienili mi pania ktora obsluguje moja sprawe. przez caly czas mialem jedna a do wniosku dostalem jakas inna

 

 

herbi miales poprawke ??

powiem ci jedno, ża jak osobiście byłem na poprawce to mi powiedzieli 3 tygodnie, ty mówisz 2 mieś, inni 5 tyg. to chyba zależy od pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

1. Czyli mozna przejac ziemie od rodzicow w dzierżawe?? Nie majac nic na wlasnosc?? 2. czy moge te pieniadze przeznaczyc na zakup silosa zbozowego?? 3. czy silos ten moge postawic przy granicy z sasiadem czy musze tak jak przy budynkach inwentarskich zachowac pewna odleglosc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Nie za dużo na raz chciałbyś wiedzieć :D możesz za pieniądze MR kupić silos .

A wydzierżawić od rodziców gospodarstwo na MR CHYBA nie możesz (Ja tego nie jestem pewien więc pytaj dalej ) a o szczegóły odnośnie budowy musisz się dowiadywać z arimr - jakieś przepisy są co do tego napewno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2311    0

jeżeli silos przekracza 5m wysokości to potrzebne jest zezwolenie na budowę. od rodzicow nie mozesz wydzierzawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kto byl tak madry i sial zamet ze oni mja 5 tyg na wplate pieniedzy na konto otoz nie ja dzis dzonilem i maja na to 2 miesiace. dziwne tylko ze zmienili mi pania ktora obsluguje moja sprawe. przez caly czas mialem jedna a do wniosku dostalem jakas inna

 

 

herbi miales poprawke ??

5-6 tyg. z tego co sobie przypominam to było od złożenia poprawek a nie od złożenie wniosku(czyt. ze zrozumieniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

zależy od tego w jakich województwach składacie wnioski Zależne od oddziału

ja czekałem 16 dni i kasa była

zadnych poprawek i wypisów z rejestrów gruntów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

no i to sa wlasnie chore zasady albo sa one rowne dla wszystkich albo nie ma ich wcale. polskie urzedasy jak zwykle robia co chca ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas111    0

Ale ta agencja się uwija ze normalnie szlak człowieka trafia ;[ Wniosek wysłany 22 luty a dopiero dziś 28 marzec poprawka a dokładniej poprosili o dostarczenie "nowego wypisu z rejestru gruntów" Aie o tym nigdzie nit nie wspominał ze trzeba. A wy musieliście coś takiego im dostarczać?? Z tym pytaniem zwracam się do tych co już otrzymali kasę ;)

Miałem podobnie złożyłem wniosek o płatność 5.01, a poprawkę dostałem dopiero 7.02. Agencja też chciała jakieś wypisy z rejestrów gruntów. Ale po złożeniu tej poprawki to już tylko nie całe 3 tyg. i kasa była na koncie. Nie powiem W-M ARiMR nie należy do najszybszych, ale max miesiąc i kasa powinna w twoim przypadku już być.

Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

A jak to jest z zakończeniem nauki? Jak to liczą od dnia zakończenia czyli od kiedy dokładnie jak szkołe skończyłem np. 23 kwietnia a matura się nie liczy? Wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Chyba od daty zakończenia nauki na świadectwie ;)

kurde robota się w polu zaczęła , wiosną w koło a tu trzeba będzie latać po urzędach i odr . ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

witam

fajnie że już wiadomo dokładnie kiedy rusza nabór :D :rolleyes: a ja mam teraz takie pytanko wiem że to bujanie w obłokach ale nie wiem co zrobić bo ciągnik jest mi potrzebny na ok. 1 sierpnia jest jakaś szansa ze mogę sie wyrobic i kupic za MR nowy ciagniczek czy raczej takiej opcji nie ma złożę wniosek do konca kwietnia i wogóle czy mam szanse??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

maj, czerwiec, lipiec - 3 miesiące, obecny nabór był od sierpnia 2010 i wiele osób jeszcze nie dostało pieniążków na konto (dla przypomnienia mamy koniec marca 2011), co prawda umowy już są, ale pieniążka fizycznie nie ma.

Ja bym tak optymistycznie do tematu nie podchodził, że składając wniosek na koniec kwietnia uda ci się realizować inwestycje na koniec lipca TEGO SAMEGO roku

Edytowano przez yacenty

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Miałem podobnie złożyłem wniosek o płatność 5.01, a poprawkę dostałem dopiero 7.02. Agencja też chciała jakieś wypisy z rejestrów gruntów. Ale po złożeniu tej poprawki to już tylko nie całe 3 tyg. i kasa była na koncie. Nie powiem W-M ARiMR nie należy do najszybszych, ale max miesiąc i kasa powinna w twoim przypadku już być.

Pozdrawiam:)

Dzieki za pocieszenie ;) Ja tu już co drugi dzień do banku o kasę pytałem a tu tata dzwoni ze poprawka i dokumenty wybieraj, no szok dosłownie był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

A są gdzieś wnioski na tegoroczny nabór ?????? bo można by sobie powoli wypełniać:)

 

A powiedzcie jak zrobić z dopłatami bezpośrednimi ???? ponieważ nabór na MR jest do 24 czerwca a wnioski o dopłaty trzeba złożyć do 30 maja .A Pole trzeba przejąc dopiero po otrzymaniu odpowiedzi a to pewnie będzie w połowie lipca ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

Witam, co do wniosku to jest już na stronie ARIMR ale na razie wersja pod długopis.

Może wie ktoś jak to jest z dzierżawami bo biorę od gościa 5ha a działka ma 10ha jak to zapisać na MR czy trzeba brać geodetę żeby podzielił działkę, i jeszcze jedno pytanko dzierżawie od wuja 2ha i oprócz ziemi są zabudowania w których mieszkają dziadkowie i czy mogę podąć że dzierżawie całość bo nie chcę żeby podatek im od nieruchomości dowalili.

Ja miałem MR przyznanego tylko przez długi brak decyzji na RS nie zdążyłem w 180 dni się wyrobić , mam nadzieję że dostanę drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

A są gdzieś wnioski na tegoroczny nabór ?????? bo można by sobie powoli wypełniać:)

 

A powiedzcie jak zrobić z dopłatami bezpośrednimi ???? ponieważ nabór na MR jest do 24 czerwca a wnioski o dopłaty trzeba złożyć do 30 maja .A Pole trzeba przejąc dopiero po otrzymaniu odpowiedzi a to pewnie będzie w połowie lipca ??

 

O dopłaty to powinien ojciec jeszcze złożyć, bo one są przecież za poprzedni rok, a nie za rok z góry. :) No chyba, że wyrobisz się z wszystkim do połowy maja, ale to jest chyba nie możliwe.

Edytowano przez Boniek

Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

chciałbym odświeżyć pytanie ; panowie mam takie pytanie czy przy składaniu wniosku wpisuje się dokładnie ile i od kogo chce się wydzierżawić lub kupić ziemię,,, i czy jest taka możliwość że np pisze że od pana kowalskiego chce kupić i dostać premię, ale za 2 miesiące on się rozmyślił i pan Nowak mi chce sprzedać to czy można tak zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Ja licze że jak się dostanie decyzje pozytywną to pewnie ewentualnie na kase można liczyć w okolicach grudnia/stycznia albo i później ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bububear    1

Dopłaty są za rok obecny, ale jak złoży ojciec to później możesz przepisać na siebie, tak mówił mi pracownik ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj