Polecane posty

pawlus224    2624

Ale ta marchew musi być konsumpcyjna ? Nie pastewna ?

 

A esu liczy się w roku bazowym i docelowym czyli w między czasie można mieć mniejsze esu bez żadnych problemów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

Wbiję się w temacik jak pawel6485 zasiej Pietruszki ja tak mam jak co roku nie będzie wychodzić dodaj 0.30a pietruszki czy jak tam wyjdzie i będzie GIT Malina nie musisz jej sprzedać jak nie znajdziesz zbytu wystarczy że w polu będzie pietruszka przy kontroli jak będzie lipa że nie ma tego co powinno być na pewno będziesz gadał że było ale sie zmyło (itd) TYLKO ŻE BĘDZIESZ NA DOTACJE na sare CZEKAŁ .."WYJ....BIĄ NA SAM KONIEC PAPIERY "

//ale dostaniesz//

nie musisz sprzedać mimo wszystko pomyśl zbytu nie będzie nie sprzedaż za grosz na marne jak masz zwierzynę to dasz dla niej niż dla jakiegoś pajaca że przyjedzie i da 20 groszy

musisz mieć kontrakt ale to da się załatwić powiesz że sie nie narodziła na zbyt:)


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

skoko skąd dokłądnie jesteś?? równiez jestem z tych stron ..:)


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

brokułów se po sadz a nie pietruszkę która zaraz Ci zarośnie :lol: w brokułach nie ma pielenia i pewne że to sprzedaż! za dobrą kasę i będziesz miał ESU na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

Jestem dokładnie z Janowa Podlaskiego a swoją '' hadziajkę '' mam kilka kilosów od Janowa :)w stronę Białej Podlaskiej jak jesteś blisko zapraszam na ściepę browarek lekki melanżyk :lol: :lol: pogadamy o wszystkim i wogóle PW B)

 

u mnie hmmmm nie spotkałem się z kimś takim że jakiś brokuł ogarniał czy coś podobnego po prostu na dużo zachodu kasy i nerwów lepiej się inwestuje w potrzebne fanty marchewke pietruszkę kapustę ogóreczki itp,itd B) :)

 

tomasz może u ciebie lepiej schodzi taki specyfik ale u mnie z tym lipa ludzie wolą obracać w inne warzywo ESU można nabić też na innych bajerach na takich dla kogo będzie zbędne na wszystkie strony nie na samo ESU ale i na zbyt ...

Edytowano przez skoko

▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Jak myślicie, czy nie będzie problemu jeśli nie nabędę działki o powierzchni 0,25ha która była uwzględniona w biznesplanie MR?? Działka wraz z budynkami. Nie mam już czasu składać poprawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Też mam problem z działkami, tylko że chodzi o zamiane, czy orientuje się ktoś co robić gdy zadeklarowałem działki A1 i B i przejąłem je, jednak musze się zamienić z sąsiadem, tak abym miał działki A1,A2, i działkę B o zmniejszonej powierzchni o powierzchnię działki A2 i wtedy wyjdą te ha które deklarowałem ale dojdzie nowa działka a jedna z deklarowanych się zmniejszy. Kurde alem zadanie matematyczne stworzył :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiem ze może sie zmienic plan o 30% a najlepiej zadzwonic i sie spytac w Arimr i bedziesz na 100% wiedział czy można nie przejmowac tej działki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

w jakiej formie mage nabyć grunty orne może to być po przez zakup od ojca czy tylko w formie darowizny :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

z tego co się orientuje to w grę wchodzi spadek lub darowizna... o kupnie od ojca pierwszy raz słyszę... :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawi    0

CZY KTOŚ COŚ SŁYSZAŁ KIEDY DOKŁADNIE RUSZA MR 2011 :)

WNIOSEK MAM PRAWIDŁOWY ALE ZABRAKŁO DLA MNIE ŚRODKÓW ;[

I NIE WIEM CZY PISAĆ ODWOŁANIE BO MAM ZIEMIE PO SPADKU I MAM CZAS DO KOŃCA KWIETNIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

mam pytanko czy może wie ktoś na forum czy w internecie można znaleźć liste kto stara sie o te 75 tyś albo czy kto dostał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2013    0

witam wszystkich uzytkownikow i administratora forum :)mam pytanie kiedy rusza nabor na mlodego rolnika?:)pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Witam wszystkich, jak miło że w końcu znalazłam porządne forum na ten temat :)

 

A więc mam 20 lat,chodza słuchy że w drugiej częsci marca znów będzie nabór(oczywiście pewnie się to przeciągnie) w każdym razie chciałabym się starać o te najprawdopodobniej 75tys(żałuję że nie złozyłam wniosku na jesień ubiegłego roku).

Wykształcenie mam ok, jestem po technikum rolniczym z tytułem technik rolnik, teraz zaocznie tez studiuję ale to w niczym nie przeszkadza.

I mam po 1 pytanie które nie raz się przewija ale jakoś nie mogę konkretnej odpowiedzi na nie dostać.

Jak to jest z pracą gdy się wejdzie w Młodego Rolnika, wiadomo że przez 3 lata to w ogóle nierealna pewnie bo trzeba płacić KRUS, a po tych 3 latach? Gospodarstwo mamy mieć 5 lat, ale to chyba w niczym nie przeszkadza aby po 3 latach móc normalnie pracować czy pójść na staż.

Oni chyba powinni wiedziec że z gospodarstwa np.15ha to do końca wyzyć się nie da i przy tym mozna spokojnie pracować. No ale jak to jest, zna ktoś konkretną odpowiedź na to?

 

A po 2.,znalazłam taki zapis:

budynki i budowle znajdujące się w gospodarstwie, wykorzystywane do produkcji rolnej, oraz uzytki rolne w gospodarstwie wykorzystywane do prowadzenia działalności rolniczej nie będą stanowiły przedmiotu współwłasności lub współposiadania z wyjątkiem małżeńskiej wspólnoty majatkowej.

I u mnie jest tak, że powiedzmy 15ha przepisałby mi tato,ale budybki czy maszyny przecież musze mieć wspólne z nim, tak samo jak i np.podwórko na którym będą stały te maszyny taty czy moja nowo zakupiona maszyna. Dlatego nie bardzo rozumiem ten zapis o współposiadaniu i współwłasności.

Ktos wie o co tu chodzi?

I jeszcze dodam że niestety mieszkamy na wspólnocie, każdy ma jakąś tam 1/11 podwórka(my mamy z tego 3/11)i też nie wiem czy to nie będzie problemem.

 

Jakby ktos umiał mi odpowiedzieć na te pytania to byłoby super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

@Madzia20 ja ci nie pomoge bo nie wiem.

 

witam chcial bym sie was zapytac o :

1 ile w tym roku beda dostawac mlodzi rolnicy ?? Slyszalem taka plotke ze podobno 110-150 tys a to dlatego ze nie ma juz rent strukturalnych i dlatego mlodzi dostana wiecej.

2. Czy za te pieniadze mozna postawic np obore i jak to wyglada ( czy musza byc wymogi unijne np ze korytarz musi miec jakas tam szerokosc czy oswietlenie) ??

3. Musze miec przepisane od ojców dom, garaz, podwórko, maszyny itp ??

4. No i kiedy rusza mlody rolnik w tym roku czt to prawda ze w marcu ??

 

Za wszystkie odpowiedzi bede bardzo wdzieczny, Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas111    0

Madzia20

 

Hej, twój opis jest bardzo zbliżony do mojej sytuacji, z tym że ja studiuję dziennie. Wniosek o przyznanie premii na MR składałem na jesieni ubiegłego roku. Na dzień dzisiejszy już tą premię mam na koncie. Miałem problem takiej kwestii, że po otrzymaniu pozytywnej decyzji dotyczącej premii musiałem przejąć od rodziców gospodarstwo. Całe gospodarstwo zostało mi przekazane notarialnie, a mianowicie 30 ha. Problemem okazało się śmieszne 0,32 ha, którym to byłem współwłaścicielem oraz działka na której był dom oraz budynki gospodarskie również były współwłasnością. Dopiero na etapie złożenia wniosku o płatność doczytało to ARiMR i nakazało mi to przepisać na rzecz rodziców. Więc musiałem znowu notarialnie przepisywać tą współwłasnościową działkę wraz z budynkami i znowu bulić u notariusza kolejną mamonę. Ale zły mogłem być tylko do siebie gdyż bezgranicznie zaufałem pani z ODRu i nie czytałem żadnych rozporządzeń do starania się o MR. Jeśli chodzi o bycie rolnikiem to ja jestem nim jedynie na papierku, ponieważ do domu wracam przy dobrych wiatrach raz w miesiącu, a całe gospodarstwo nadal jest zarządzane przez rodziców. Więc w twoim przypadku nie będzie raczej żadnych problemów. Piszę ,,raczej" bo jak dotychczas nie miałem żadnej kontroli.

pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2013    0

hye koleżanko :)dobrze trafiłas na to forum bo to najlepsze w internecie:)ja tez chce skorzystac z tego programu i tez chce pracowac na panstwowej robocie...więc tak :)jak skorzystamy z tego programy to przez 3 lata placimy krus...bo jak się idzie do roboty to jest ZUs..ale jesli masz gospodarstwo do wybierasz co masz oplacac krus / zus...i po 3 latach placenia krusu przechodzisz na zus (jesli bedziesz chciala)Drugie pytanko to ja wiem osobiscie u mnei w okolicy koledzy poprali pieniązki i maja jedno podworko z rodzicami..wspolny sprzet... i nic sie nie dzieje:)jedyne co to pole maja odrębne ale sprzet i podworko wpsolne..co do budynkow to w jendym trzymaja wzystko tylko to tego a to tego..tak na papierze..a w realu to jest jedno wzystko wpsolne tylko rozbite :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Z tego co ja wiem to

Ad1:

można po 3 latach przejść na ZUS ale z powodu konkretnej przyczyny i za zgodą ARMIR, jednak dokładnie nie wiem jak to wygląda.

Ad2: może ci tata przepisać samą ziemię bez współwłasności, a maszyny i budynki będą na niego, a ty będziesz je pożyczać, tak rozumiem te przepisy ale lepiej w Armir zapytać.

 

PS. nie wiem kiedy pojade do ARMIR, więc jak ktoś się orientuje to niech odpisze na moje pytanie zamieszczone kilka postów wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

Tak jak mówilem z plotki a dokladnie to kolega ma kolege który ma brata w agencji który mówi ze bedzie taka kwota, wiec dlatego mówie ze to plotka. Z tego linku za duzo to nie mozna zrozumiec, jak by ktos cos wiedzial to bede wdzieczny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bububear    1

Najlepsze plotki rozsiewa Sawicki, a skoro on nic na ten temat nie wspominał to możesz sobie tylko pomarzyć.

 

a to dlatego ze nie ma juz rent strukturalnych i dlatego mlodzi dostana wiecej.

 

Kasa na MR jest niezależna od RS, jest limit na każdy rok. W tym roku Sawicki chce uwolnić cały pozostały limit do roku 2013, więc co najwyżej przyjmą więcej wniosków (jeśli będą chętni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj