Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
anka81    0

Witam. Mam przyznana premie MR. Powiedzcie ile czasu(tygodni, miesiecy?) zajelo wam zalatwienie tego wszystkiego od poczatku do konca tzn od wyrobienia nr gosp, poprzez przepisanie u notariusza i ubezp. w KRUS? Gdzie i za czym najdluzej sie czeka? chodzi mi np o wydanie jakis zaswiadczen czy uprawomocnienie itp, nie znam sie na tym i nienawidze takich papierkowych spraw, ale musze sie zabrac, terminy gonia, czas leci.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

notariusz- jeden dzien, koszt ok 1600 zl(30ha gruntow, ok 15ha lasu, UZ 3ha, budynki i uzstanowienie rodzicom czesci domu)

nr gospodarstwa- to zlozenie wniosku i po 2 dniach juz mialem nadany nr

KRUS- troche to trwalo bo cos tam z systemem mieli po nowym roku nie tak

sad i kw to tam nie bylo problemu tez kilka godin i wszystko bylo a poa tym zasw z gmini o ha fizycznych i przeliczeniowych do KRUSu to tez zwykla formalnosc

no i jszce konto w banku-15 minut :P

 

W sumie to kasa(MR) tylko na tyle mi se przyda ze na lokate ja dam i niech rosnie. Zawsze mam jakas nadzieje ze bedzie nabor uzupelniajacy dla nie mleczarzy na MGR wiec czekam z inwestycjami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

A do mnie dzisiaj dzwonili żeby im dostarczyć wypis z rejestru gruntów omg a decyzja o przyznaniu przyszła mi jesienią :lol: Ah ta małopolska


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Z tego co mi si wydaje to najlepiej patrza jak masz srednia wojewodzka gruntow wtedy jestesna dobrej pozycji ale wymagna jest raczej krajoa tylko. Jak co zle mowie to nich inni poprawia :)

 

Z tego co wyczytałem na stronie arimr to jeśli średnia wojewódzka jest niższa od średniej krajowej to przejmowane może mieć tą średnią wojewódzką i w ciągu 3 lat musi zwiększyć powierzchnię do średniej krajowej.

Z tego co zrozumiałem to nie można w momencie przejmowania gospodarstwa mniej niż ta średnia wojewódzka.

 

Jestem ciekaw czy trzeba mieć coś na własność czy cała powierzchnia gruntów może być dzierżawiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

czy jak we wniosku mam wpisane że w 2011 roku mam kupić jedną maszynę a w 2012 drugą to czy mogę kupić ją w 2011?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

czy jak we wniosku mam wpisane że w 2011 roku mam kupić jedną maszynę a w 2012 drugą to czy mogę kupić ją w 2011?

dołączam do pytania


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anuska2507    0

A orientuje się może ktoś jak to jest z ta premią, gdy się studiuje na studiach dziennych?? Pani w ARIMR powiedziała mi, że ogólnie to zakazu studiowania nie ma, ale też postraszyła kontrolą (że mogą stwierdzić, że nie wywiązuje się z tego, do czego się zobowiązałam, że nie prowadzę samodzielnie gospodarstwa itp...) jak wogóle taka kontrola wygląda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

anuska2507 jak składasz wniosek to zobowiązujesz sie do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

No tylko to jest bezsens zeby rezygnowac ze studiow w ktore sie juz zainwestowalo tylko po to zeby dostac premie. Ludzie rozni robia a sa tez i tacy ktorzy w anglii zmywaja naczynia a staruszkowie dalej na hadziajstwie robia. Zawsze pry kontroli mozna cos na sciemniac ze studiuje sie 2-3 dni w tygodniu a reszte w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

a gdzie jest powiedziane ze studia zajmują nam 24godz na dobe?

i tak większość ma koło 20godzin zajęć tygodniowo, a pewnie przy tym prowadzi gospodarstwo 10-30ha - jaki problem to pogodzić?

Znam wiele osób które pracują na etacie i prowadzą gospodarstwa po 20-30ha i jakoś starcza im czasu na jedno i drugie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

yacenty to jest tylko gdybanie a realia sa zawsze inne, kto chce ten kombinuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56
Napisano (edytowany)

A jabym zaczal myslenie od zdefiniowania pojecia "samodzielne prowadzenie"!? Chodzi o zarzadzanie a nie prace na nim samodzielnie- zarzadzac mozna nawet za granica.

 

 

Tutaj troche na ten temat, co prawda dotyczy to gosp. domowego lecz mozna to wykorzystac pewnie i w tym kontekscie

Edytowano przez xsc

Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Hej ludziska przeczytałem ten temat cały w wzdłuż i wszerz, tak że teraz to ja matrix widze, ale nie doczytałem się wypowiedzi na pytanie które pada tu kilka razy, mianowicie czy korekte do wniosku lepiej złożyć przed wnioskiem o płatność czy po? A jak ju sie obkupie to to może wtedy dopiero i zaq przyczynę podać zmianę cen maszyn? To byłby niezły argument, napiszcie jak ktoś coś wie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saram    1

Kto z was złożył wniosek o płatność bez wypisu z rejestru gruntów i dostał kase? Czy jest to konieczne? Ja złozyłem bez tego wypisu, ponieważ musiał bym na niego czekać około miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

A jabym zaczal myslenie od zdefiniowania pojecia "samodzielne prowadzenie"!? Chodzi o zarzadzanie a nie prace na nim samodzielnie- zarzadzac mozna nawet za granica.

 

 

Tutaj troche na ten temat, co prawda dotyczy to gosp. domowego lecz mozna to wykorzystac pewnie i w tym kontekscie

zgadzam się z tym w 100 % , te przepisy są chore i nie do końca sprecyzowane i tak na prawde nie wiadomo co znaczy samodzielnie prowadzić gospodarstwo. To co mam 24 h na dobe siedzieć w domu i nigdzie się nie mogę ruszyć albo nikt nie może mi w tym gospodarstwie pomagać jak musze gdzieś wyjechać?? Kolejny przykład że nasi urzędnicy nie wiele wiedzą o rolnictwie.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam21    0

witam wszystkich mysle ze moim postem zaspokoje niecierpliwośc niejednego Młodego rolnika co do terminu wypłaty premii, a więc tak :

07.01.2011- złozenie wniosku o płatność

25.01.2011- mała poprawka wniosku co do nr konta ( rachunek musi byc kompatybilny z tym co sie podaje w biurach powiatowych agencji)

08.02.2011- pieniadze sa juz na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

driver 33 . ja też mam taki problem . otóż w MR mam ciągnik używany podany a w MGR podałem nowy . i Pani co mi robiła wniosek powiedziała , że jak coś bedzie pewnego z MGR , będę na liście albo po prostu bedę wiedział ,że kasy wystarczy to wtedy szybko poprawka do wniosku MR. o płatność złożyłem 2 tyg temu. z tą korektą we wniosku nie powinno być problemu w sumie w biznesplanie MR możesz wpisać i nowy kombajn za 300 tyś czy ciągnik 200KM . ja zamiast ciągnika miałem wstawić sprzęt uprawowy a ciągnik całkowicie przenieść do modernizacji. .. ale zostało tak jak było.

Pozdrawiam . ;)


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam21    0

a ja mam takie pytanie otóż czy mozliwa jest zmiana (korekta) biznesplanu bp mam podany zakup ciagnika uzywanego a teraz po głębszym przemysleniu zdecydowałbym sie na zakup ciągnika używanego, jak wygląda taka sytuacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

no to jest duży problem, ciągnik "uzywany" od "używanego" się bardzo różni ;) może to nie przejść ;)


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

a żeby strać się o premie dla młodego rolnika trzeba mieć skończone studia czy trzeba mieć tylko zaliczone ileś tam godzin o tematyce rolniczej,np produkcja roślinna ,bo jak bym dostał premię a później nie ukończył studiów a te godziny miałbym zaliczone to by było wszystko ok czy nie za bardzo,bo właśnie tak słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Ja w MR i MGR zadeklarowałem uzupełnienie wykształcenia a można było krus 3 lata wstecz opłacić. teraz muszę zapier.. jeszcze rok żeby tego inżyniera skończyć , ale przynajmniej motywacja jest do nauki ;)

Myślę, że nie jeden z tego forum jakby nie składał wniosków to by machnął ręką na wykształcenie.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

a ja mam takie pytanie otóż czy mozliwa jest zmiana (korekta) biznesplanu bp mam podany zakup ciagnika uzywanego a teraz po głębszym przemysleniu zdecydowałbym sie na zakup ciągnika używanego, jak wygląda taka sytuacja?

To raczej nie przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0
Napisano (edytowany)

no to jest duży problem, ciągnik "uzywany" od "używanego" się bardzo różni ;) może to nie przejść ;)

Nop ja np w PRG wpisałem w jednym miejscu "bezpieczeństwa pracy" a niżej "bezpieczeństwa produkcji" i korekte musiałem robić, choć sens ten sam ale inaczej się pisze...

 

PS. co ty masz na tym awatarze bo z 10 min się gapie i nie mogę się domyślić?

 

Ja w MR i MGR zadeklarowałem uzupełnienie wykształcenia a można było krus 3 lata wstecz opłacić. teraz muszę zapier.. jeszcze rok żeby tego inżyniera skończyć , ale przynajmniej motywacja jest do nauki ;)

Myślę, że nie jeden z tego forum jakby nie składał wniosków to by machnął ręką na wykształcenie.

Skąd jesteś? Bo w Płocku jest fajna dwulatka zaoczna, ja kończyłem, nauczyciele stawiają nie na teorie ale na twoje doświadczenia i nowinki. A w Łęczycy jeszcze niedawno była jednoroczna zaoczna kończyła się technikiem, ponoć też fajna sprawa.

 

 

Jutro jadę do ARIMR,bo moja żona ziemie wydzierżawiła 2 lata temu żeby do MR nie przeszkadzała i tera chce tą dzierżawę zerwać to będę miał 15,7ha i też mi esu końcowe skoczy, to o wszystkie korekty zapytam.

Edytowano przez Driver33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj