Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ENDURAK91    22

dobre pytanie .. czy można wydzierżawi od rodziców i brata pole żeby dostać MR???? nie mając gospodarstwa jedynie w planach :)

 

dzierżawa jest możliwa.

tylko mi chodzi o to czy można od rodziców, rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba85    0

dzierżawa jest możliwa.

tylko mi chodzi o to czy można od rodziców, rodziny

Nie ma możliwości od najbliższej rodziny czyli rodziców, dziadków, braci i sióstr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaniuka125    0

dzisiaj dostałem decyzje a pole mam od mamy-15ha,panowie czy można zmienić maszyny które wpisało sie we wniosku na inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2011    0

1.Koledzy czy wystarczy świadectwo ukończenia szkoły rolniczej? Czy trzeba zdać ten egzamin zawodowy?

2.Czy można mieć tylko 1ha pola lae trzeba miec 4 esu na młodego rolnika?jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11
Napisano (edytowany)

Oczywiście że możesz zmienić maszyny które miałeś wpisane prędzej w biznesplanie.

Edytowano przez PREZES91WLKP

KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

kaniuka125 ... pole masz dzierżawione od mamy ???? oprócz tego swoje też masz czy nie ???? czyli można od rodziny czy nie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

nie można od rodziny .

a ten 1ha pola to co masz obsiane??


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacy123    0

Witam. Dzisiaj dostałem list z ARiMR w sprawie zapoznania się z aktami sprawy odnośnie Młodego Rolnika. Czy aby się dowiedzieć jaką decyzje mi wystawili muszę jechać do ARiMR w moim przypadku do Poznania czy mogę gdzieś telefonicznie się o tym dowiedzieć, oraz kolejne pytanko jak długo się czeka aż przyjdzie decyzja na tak lub nie? Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Zwiększ wydajność krów/plonów,wydaje mi się że to najprostszy sposób. Przemo moim zdaniem pakując się w MR powinieneś najpierw przeczytać rozporządzenie ministra na temat MR albo chociaż z ostatnie 40 str. forum bo w końcu podpisując wniosek zaświadczamy że zapoznaliśmy się z warunkami. Żeby nie było że pusta gadka to jak możesz mieć jeden ha pola jak po 3 latach musisz wyrównać stan do średniej krajowej bodajże 10 ha z hakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Witam. Dzisiaj dostałem list z ARiMR w sprawie zapoznania się z aktami sprawy odnośnie Młodego Rolnika. Czy aby się dowiedzieć jaką decyzje mi wystawili muszę jechać do ARiMR w moim przypadku do Poznania czy mogę gdzieś telefonicznie się o tym dowiedzieć, oraz kolejne pytanko jak długo się czeka aż przyjdzie decyzja na tak lub nie? Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam

Możesz sie dowiedziec telefonicznie,a na decyzje sie czeka w granicach 7 dni,zresztom na tym piśmie powinieneś mieć napisane kiedy jest planowane wydanie decyzji.


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

Witam, czy może ktoś wie czy można przejąć najpierw inną ziemie niż się zadeklarowało we wniosku, bo pozostało mi niewiele czasu na przejęcie ziemi od starszego a on jeszcze nie dostał decyzji na RS. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2011    0

no wiem wiem lukaskurp ...pytałem tylko bo coś mi się o uszy obiło o tym esu..

 

do lukaskurp!! z z tym wykształceniem orlniczym to wystarczy mieć świadectwo ukończenia szkoły rolniczej?czy treba zdawać ten egzamin zawodowy?bo ja chodze do agrobiznesu 2 letniego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Na to pytanie ci nie odpowiem bo aktualnie nie wiem, ale jak chodzisz do szkoły to zapytaj jak to jest, chodzisz do zawodówki czy do technikum? Jak kończysz maturą to to jest dokument stwierdzający ukończenie szkoły, a egzamin zawodowy to taki dodatek zaświadczający o poznaniu podstaw danego zawodu którym kończący liceum nie mogą się pochwalić. Na zdrowy rozum powinno podobnie być w zawodówce tyle że zamiast matury komplet pozytywów na świadectwie, tak jak w "8-smej" klasie, ale po prostu zapytaj w szkole. Albo dzwoń do regionalnego ARiMR, i jak się dodzwonisz do wsparcia inwestycyjnego to z kierownikiem najlepiej rozmawiaj bo pracownik nie zawsze ci pomoże. A tak poza tematem co czemu wszyscy się tak martwią tym egzaminem, jak tam zdawalność jest 100%-owa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2011    0

ja chodze na studium dwóletnie...egzamin to kosmos jest...pełno rachunowości matematyki i wyliczeń...dużo osob tego nie zdaje...a kolega juz MR wziął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44
Napisano (edytowany)

@lukaskurp powiem ci, że ja się bardziej cieszyłem ze zdanego egzaminu zawodowego niż z matury, mimo iż byłem rocznikiem gdzie wchodziła matma, więc sobie wyobraź, a leniem nie byłem. Miałem 79%.

Martwią się martwią, bo zdawalność egzaminu zawodowego nie jest 100%centowa , kto ci takich rzeczy naopowiadał? W mojej klasie zdało na 22 osoby tylko 8, a każdy się uczył nie byle jak, bo jak się za pierwszym razem nie zaliczy to później będzie kłopot.

 

Co do tematu wniosek o płatność złożyłem 14.01 a poprawki jak przyszły niedługo zresztą to poprawiłem 28, czyli muszę czekać od nowa tak?, ok miesiąc jak ktoś wcześniej pisał.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Skoro tak to nie na miejscu była ta moja uwaga bo sam ogólniak skończyłem, po prostu miałem paru kolegów w technikach i znam to z ich relacji, aczkolwiek oni kształcili się w różnych zawodach.

Odnośnie premii to wniosek o płatność złożyłem i mam nadzieje że przejdzie bez poprawek. A z tym studium to raczej musisz pytać władz uczelni na która uczęszczasz jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaniuka125    0

widicznie można od rodziny skoro wniosek przyznali :rolleyes: a żeby zmienic maszyny na inne z biznesplanu to trzeba jakieś pismo do agencji wysyłać???

 

na młodego trzeba mieć średnią krajową 10.15 ha i ESU min.4 z tendencją wzrostową w ciągu 5 lat. a nie 1 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

u mnie ze zdawalnością to było tak,jak byłem w 3 TR , to z całej klasie 4 zdała tylko 1 osoba, to mnie przeraziło, ale o dziwo ja zaliczyłem zdobyłem 97%, a zdawalność w mojej klasie wyniosła 36%, a 100% zdawalności to ja słyszałem ale w zawodówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

 

na młodego trzeba mieć średnią krajową 10.15 ha

 

teraz już 10.23 ha. 10.15 było w 2009 roku. to po pierwsze.

po drugie nie jest wymagane żeby była to średnia krajowa. Wystarczy, żeby była to średnia dla województwa: "powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie będzie nie mniejsza niż średnia powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym W WOJEWÓDZTWIE, W KTÓRYM POŁOŻONE JEST GOSPODARSTWO, oraz nie większa niż 300 ha" (Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Dz.U. z 2007 nr 200 poz. 1443, paragraf 2.1, pkt. 1)

Edytowano przez TomcioPaluszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Ja mam pytanie, jak to jest ze zmianą struktury zasiewów, która została opisana w tabeli 2.2 biznesplanu. Rozumiem że ważny jest rok docelowy bo na jego podstawie jest obliczane ESU, ale ja już w 2011 chciałbym zmienić 1 hektar i obsiać czymś innym. W tym celu muszę pisać korektę i wysyłać ją do agencji? Czy ktoś robił taką zmianę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

witam. mam takie pytanko odnośnie czekania za pieniędzmi za młodego rolnika. ile trzeba czekać za kasą od złożenia wniosku o płatność w woj.wielkopolskim???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czy jeśli posiadałbym 6ha dzierżawy na 10lat i budynek inwentarski w użyczeniu to mogę starać się o MR? Oczywiście zobowiązałbym się w ciągu 3 lat powiększyć areał do co najmniej tych wymaganych 10.23.

 

Czy taki wniosek ma szanse być pozytywnie rozpatrzony? Czy lepiej odrazu mieć te wymagane 10.23? I czy muszę mieć grunty na własność czy 100% gruntów może być dzierżawiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj