Polecane posty

tomal17    0

u mnie nadanie numeru trwalo 10 min Mam pytanie czy w krusie mi wydadzą to zaswiadczenie i w jakim czasie obecnie jestem ubezpoieczony jako domownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

Eldo

Do ludzi którzy dostali już Sarę z MR

ile czekaliście od złożenia ostatecznego wniosku o płatność po jakim czasie na waszych kontach pokazała się Sara :lol: :lol:

Edytowano przez skoko

▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Wiem, że w przypadku darowizny od rodziców nie płaci się podatku, ale czy zgłaszaliście ten fakt w urzędzie skarbowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

tego faktu nie musisz zgłaszać ONI juz to wiedzą :)

ale jak chcesz mozesz złozyc wniosek o wydanie zaświadczenia o niepobraniu podatku

 

skoko - ja na kasę czekałem niecały miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

29 grudnia 2010 - składalem wniosek o płatność

11 stycznia 2011 - osobiście dowoziłem drobne poprawki o których zostałem poinformowany telefonicznie

31 stycznia 2011 czyli dziś - KASA jest na koncie

HURRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Cześć. Dziś otrzymalem odmowna decyzje w sprawie wsparcia MR z powodu braku funduszy (woj. mazowieckie)Ostatnia poprawka poszla 26.11.2010, otrzymalem pismo jakos jeszcze przed Swietami ze za 7 dni przyjdzie decyzja a przyszla dzis 31.01.20011 i odmowna. Czy ktos dostal odmowna decyzje z podobnych przyczyn???

 

Odmownej decyzji nie dostałem, ale czekam ciągle bo środni są "zamrożone". O mojej sytuacji pisałem w http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-mlody-rolnik-nowe-zasady/page__view__findpost__p__624759

 

Na dzień dzisiejszy niewiele się zmieniło, ciągle czekam.

 

Z drugiej strony może i lepiej bo jestem w o tyle dobrej sytuacji, że mogę składać w tym roku jeszcze raz, a po złożeniu biznesplanu na ten rok "na wariata" mam wiele wątpliwości co do niego, które teraz bym rozwiązał inaczej. Poza tym jak przewijają sie ploty że ma byc 100tys :D Oby tylko kryteria nie były inne - gorsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

29 grudnia 2010 - składalem wniosek o płatność

11 stycznia 2011 - osobiście dowoziłem drobne poprawki o których zostałem poinformowany telefonicznie

31 stycznia 2011 czyli dziś - KASA jest na koncie

HURRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

MAM ROZUMIEĆ ŻE TĄ SARE PRZEPIJEMY,przećpamy,prze melanżujemy razem z innymi Młodymi Rolasami :lol:


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

ja złożyłem o płatność 26 stycznia

W krusie jak chciałem sie ubezpieczyć to mi powiedzieli ,że 3 tyg , poprosiłem ,że potrzebne mi do MGR i miałem po tygodniu . i Nr gospodarstwa to po godzinie dostałem a nie jak to ktoś pisał , że 3 dni.

 

a propo jeszcze odmownych decyzji , kolega dostał takie pismo na początku grudnia i dzwonił do facetki do wawy i powiedziała ,że koniec kasy na ten rok , także w marcu kolejny nabór ale wg mnie będzie przesunięty .

pozdrawiam .


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0
Napisano (edytowany)

Ja też czekam na na kaskę :rolleyes: wniosek na platność zlożony 20 stycznia :D mam nadzieję że bez poprawki :P

Edytowano przez gabrys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

z Gminy pojechałem do BS założyć konto rolnicze myślałem że akt notarialny wystarczy , jednak nie, muszę dostarczyć decyzję nadania nr NIP , i zaświadczenie z gminy wyżej wspomniane, jutro dalsze załatwiania, min: dalej konto w BS, nr gospodarstwa, i ewentualnie ubezpieczenie w KRUS

 

Ja do założenia konta rolniczego w BS dałem zaśw. z KRUS o ubezpieczeniu jako domownik i to im wystarczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riddick    0

Odmownej decyzji nie dostałem, ale czekam ciągle bo środni są "zamrożone". O mojej sytuacji pisałem w http://www.agrofoto.pl/

 

Na dzień dzisiejszy niewiele się zmieniło, ciągle czekam.

 

Z drugiej strony może i lepiej bo jestem w o tyle dobrej sytuacji, że mogę składać w tym roku jeszcze raz, a po złożeniu biznesplanu na ten rok "na wariata" mam wiele wątpliwości co do niego, które teraz bym rozwiązał inaczej. Poza tym jak przewijają sie ploty że ma byc 100tys :D Oby tylko kryteria nie były inne - gorsze :)

 

To raczej kolego nie spodziewaj sie ze decyzja bedzie pozytywna, bo kasy poprostu nie ma, a to zamrozenie to tylko picowanie Agencji. Mam nadzieje ze w nowym naborze zgabniesz 100 tysia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

wiadomo juz kiedy ruszy nabór na MR w 2011?? i czy bedzie taki nabór w 2011? a jeszcze takie pytanko czy jak otrzymam powicmy w tym roku dof. MR to bede mógł go z jakimś innym programem powiazac żeby podwoic sume dof????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

wiadomo juz kiedy ruszy nabór na MR w 2011?? i czy bedzie taki nabór w 2011? a jeszcze takie pytanko czy jak otrzymam powicmy w tym roku dof. MR to bede mógł go z jakimś innym programem powiazac żeby podwoic sume dof????

 

 

Ma być nabór MR w tym roku . Sawicki mówił "ze chcą by odbył się w pierwszym kwartale roku" , ostatnio w agrobiznesie mówili ze będzie to pierwsza połowa roku , niektórzy z tematu pytali w agencjii i powiedziano im ze MR rozpocznie się gdy arimr upora się z MGR i odtwarzaniem produkcji (dla powodzian) . Konkretnego terminu nikt nie zna :(

 

Jaki masz na mysli program "podwajający dofinansowanie " ? jesli chodzi Ci o MGR 2012 to ma tego programu podobno nie byc , edycja 2011 była ostatnią do 2013 roku bo limit kasy się wyczerpał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0
Napisano (edytowany)

To fajnie gdyby ruszył w tym roku a tam w pierwszym kwartale to nie da rady dwa miesiace to juz by bylo cos wiadomo na en temat a nie wiadomo na jakich zasadach czy ma sie cos zmienic mowia ze pola z 75 na 100tys ale to pewnie bajki aby bylo te 75 :). tak sie zastanawiam czy bede mogł powiazac z jakims programem. z ta modernizacja to do konca nie wiadomo ja jestem z Lubelskiego mysle ze jeszcze funduszy zostanie tylko oby nie przyznawali mleczarzom bo ja mam tylko produkcje roslinna.a moze jakis program na różnicowanie jak ktos moze niech napisze na GG33217360 bo bo mam kilka pytan takich małych dotyczących tych wszystkich dopłat

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

dzisiejsze zmagania, odebrałem zaświadczenie z gminy i z aktem not, pojechałem ubezpieczyć się w KRUS, wszystko ok, tylko że ze względu na początek miesiąca, muszę czekać ze 2-3 tygodnie, konto założone, jutro jadę do arimr po nr. gospodarstwa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

ja nie wiem co wy wszyscy macie z tym kontem rolniczym i tym bankiem spółdzielczym ...... nie dość ,że jest tam drogo to jeszcze maja jakieś dziwne procedury ... ja założyłem konto jeszcze w sierpniu przed złożeniem wniosku trwało to raptem 15 minut .... bo agencje nie interesuje jakie ja mam konto i w jakim banku tylko mam je mieć ;) a jak mi bank nie będzie pasował zamknę konto i pójdę do innego ... proste ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@roger33 - a z kąd dokładniej jestes ? Witam ziomala :D

 

Ja nawet nie marzę o 100tys , byle udało się dostac te 75tys zł to już był bym uradowany ;) zobaczymy jak to będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

ja tez złożyłem wniosek o płatność 26 stycznia

teraz czekam na mamonę, ciekawe ile poczekam sobie,


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

@roger33 - a z kąd dokładniej jestes ? Witam ziomala :D

 

Ja nawet nie marzę o 100tys , byle udało się dostac te 75tys zł to już był bym uradowany ;) zobaczymy jak to będzie .

 

 

Ja dokładanie to okolice Krasnegostawu :):):):):)

 

Czas pokaże jak to wszystko wyjdzie ja cierpliwie czekam na nabór w tym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbi2501    2

czy do wniosku o płatnosc trzeba dołaczyc wypis z rejestru gruntów bo ktos tu pisał o takim czyms,bo ja wysłałem bez tego wypisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0
Napisano (edytowany)

nie trzeba.

potrzebny akt notarialny a dokładnie ksero sami robią jak nie masz.

z tyłu masz załączniki jakie trzeba i tylko to masz dać jeśli pisze że wypis z RG to dajesz jak nie to po jaką shize

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11
Napisano (edytowany)

wypis z rejestru gruntów jest potrzebny jeśli zmieniły się te działki , które miałeś podane we wniosku.

Ja coś takiego musiałem dorzucić . sytuacja wyglądała tak :

działka nr 45 i 46 we wniosku na młodego. Po podziale powstała działka 45/1 i 46/2 i z tych nowo powstałych działek był wypis.

 

Ja myślę , że kasa bedzie tak 5 tyg od złożenia o płatność , wg innych wnioskodawców:)

a nowy nabór jeżeli odbedzie się po rozpatrzeniu modernizacji to długo jeszcze nowi zaczekają ;)

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj