Polecane posty

Piochu    8

A kolejność rozpatrywania wniosków zależy od wartości ESU czy wg. kolejności składania wniosku? Bo ja sobie odliczyłem że z ziemi którą otrzymam będzie zaledwie około 5,7 ESU.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Kolego @Challenger jak nie jesteś pewien to po prostu zadzwoń do twojej regionalnej ARiMR i rozwiejesz wszystkie swoje wątpliwości, a tak niewiedza jest najgorsza i ogranicza twoje działanie.

Ale sam kolego widzisz.Kolega @versus byl w agencji i tam mu powiedzieli ze bez zdobytych kwalifikacji nie otrzyma sie premi(oczywiscie trzeba je uzupelnic przy poz. rozpatrzonym wniosku w ciagu trzech lat).Ale dobra musze sie naprawde przejechac do ARiMR i tam sie raczej czegos dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Najlepiej zrobicie jak złożycie pytanie na piśmie. U mnie to wyglądało w ten sposób że spotkałem osobę odpowiedzialną za MR na korytarzu i się podpytywałem(że znajomy to nie było problemu). On tymi sprawami zajmuje się od pierwszego naboru, obyty jest i ja mu ufam :) Osobiście mnie ten problem nie dotyczy bo ja mam technika zdanego ;)

 

Może jeszcze warto przypomnieć, że przy pierwszym naborze była mowa że z wykształceniem miały wystarczyć krótkie (kilkutygodniowe czy kilkumiesięczne? Nie pamiętam już) kursy, wiem że co najmniej 4 osoby z okolicy po takich kursach premie oddały. Więcej osób z takimi kursami nie znam. Niech to będzie jakaś przestroga na przyszłość dla innych :)

 

Ja mam pytanie z innej bajki-wie ktoś od ilu ESU była przyznawana premia w tym roku w mazowieckim? Ewentualnie czy można to gdzieś sprawdzić... ;)

Edytowano przez versus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie wpisałes od razu przy pierwszym wniosku areału 17,25 ? przecież powierzchnia gospodarstwa to nie tylko użytki orne ?

Błąd w sztuce :rolleyes:

 

Tak musisz przynieść wypisy na wszystkie działki (niekoniecznie aktualne) i będziesz pisał oświadczenie dlaczego masz przepisane więcej.

Dzięki kolego a Ty miałeś podobną sutację? Gdy napisze to oświadczenie będzie już dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Jestem z mazowieckiego i dostałem pozytywna decyzję na MR, ale żadnej bariery ESU nie było. Ja, w biznesplanie mam zaplanowane że w 2014 roku osiągnę te minimalne 4 ESU.

Edytowano przez robert812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

ja miałem 6.30 na młodego wpisane. mazowieckie woj . decyzja nr 123x z dnia 15.11.2010.

teraz na MGR to 10Esu doszło.

a te 3 lata na uzupełnienie wykształcenia to liczy sie od otrzymania decyzji czy od płatności ??

mi jeszcze rok inżyniera został ale warunki mam i się przedłuży;p

Edytowano przez vicia1223

wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

3 lata od otrzymania decyzji, zreszta podpisywales to wraz z wnioskiem o platnosc- ten ciemny tekst napisany malym druczkiem, jakby sie cyrograf podpisywalo


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

@vicia1223 A wiesz czy na młodego nadal obowiązuje minimum 4 ESU czy też już 10? Ja bym miał wyłącznie produkcję roślinną z tego względu że z biedą spełniłbym wymagania dotyczące budynków inwentarskich...


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

ESU to byle było wyższe od 4 i nie mniejsze jak w roku bazowym. Bez hodowli przy tradycyjnych uprawach na 10 ESU to by trzeba z 40 ha uprawiać.

Edytowano przez Boniek

Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@Piochu

Jakie są wymagania dot. budynków?

 

 

Czy jest jakaś górna granica ESU? Powiedzmy, że miałbym 11ha i chlewnię na 600szt. esu wychodzi 46, za pieniądze z MR zmodernizowałbym oborę na chlewnie na kolejne 200szt, i wtedy esu wyjdzie 61. Na obornik miałbym umowę, ze go sprzedaję.

 

Czy takie coś bez problemu przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Według mnie spełnienie wymagań wykształcenia wygląda tak:

-szkoła wyższa - potwierdza to dyplom ukończenia szkoły

-szkoła średnia - świadectwo ukończenia szkoły lub dyplom zdanego egzaminu zawodowego

-szkoła zawodowa - jest świadectwo ukończenia szkoły z uzyskanym tytułem wykwalifikowanego robotnika lub dyplom ukończenia szkoły z tytułem wykwalifikowanego robotnika albo dyplom uzyskania tytułu zawodowego lub dyplom potwierdzajàcy kwalifikacje zawodowe, w zawodzie wymienionym w ust. 3

-studia podyplomowe-świadectwo ukończenia studiów z wykazem przedmiotów i ich wymiarem godzinowym

 

moją wypowiedź mogę podeprzeć rozporządzeniem ministra rolnictwa http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/544/Rozp_USMR_260309_a.pdf

 

a więc teraz niech każdy sobie powie do jakiego typu szkoły chodzi i będzie wiedział co potrzebuje żeby potwierdzić swoje wykształcenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

ESU to byle było wyższe od 4 i nie mniejsze jak w roku bazowym. Bez hodowli przy tradycyjnych uprawach na 10 ESU to by trzeba z 40 ha uprawiać.

Albo zioła pod osłonami z 0,2 ha masz 38 esu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

@vicia1223 A wiesz czy na młodego nadal obowiązuje minimum 4 ESU czy też już 10? Ja bym miał wyłącznie produkcję roślinną z tego względu że z biedą spełniłbym wymagania dotyczące budynków inwentarskich...

 

 

ja jak miałęm w MR na początku ok 4.50ESU to dzownił facet z arimr , że trzeba zwiększyć , jak dołożyłem prawie 2 , było ok pożniej .

Z uprawy to ESU nie podgonisz .:)

Na MGR jeżeli masz wstawioną trzodę to roślin zbożowych ( pszenżyto, owies , mieszanki ) nie wliczasz do ESU , traktowane są jako skarmiane w gospodarstwie.

Zboża szlachetne , jęczmień pszenica wliczają się.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Albo zioła pod osłonami z 0,2 ha masz 38 esu.

Zioła fajna sprawa :) Jakby jeszcze wszystkie były legalne to ESU niepotrzebne :lol:

Edytowano przez Boniek

Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Dzięki kolego a Ty miałeś podobną sutację? Gdy napisze to oświadczenie będzie już dobrze?

Miałem identycznie i pracownik agencji kazał mi takie oświadczenie i było ok., a wyszło to po złożeniu wniosku o płatność, więc jeśli będziesz taki składał to od razu zapytaj osoby która Ci prowadzi wniosek co napisać, albo poczekaj na telefon z agencji w sprawie wyjaśnienia czemu więcej Ci przepisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Ja we wniosku też miałem mniej ha wpisane niż w akcie notarialnym, ale akurat miałem wypis z rejestru gruntów i go dołączyłem do wniosku o płatność. Pewnie też się do tego przyczepią. Pożyjemy zobaczymy...


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

... aby skończyć wszystkie spory odnośnie wykształcenia to podam swój przykład:

 

Otóż technikum rolnicze kończyłem w maju 2010,uzyskałem ŚWIADECTWO UKOŃCZENIA SZKOŁY i to właśnie świadectwo i tylko je dołączyłem do wniosku.

 

Jeżeli chodzi o egzamin zawodowy który zdawany był w czerwcu to wyniki otrzymałem dopiero we wrześniu czyli po złożeniu wniosku na MR. (pozytywne oczywiście) :P i ich nie dołączałem.

 

I do tej pory nie było żadnego wezwania do uzupełnienia dokumentacji ani na decyzji nic nie pisze o uzupełnieniu wykształcenia.

Ale w razie co dyplom leży w domu :P


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

również dorzucałem do wniosku o płatnośc MR wypis z rejestru gruntów.

koledzy na kasę czekali 4-5 tygodni.

Pani co mi robiła wniosek na MGR powiedziała ,że np w mazowieckim teraz sie przedłuży bo pracowników przerzuca do księgowania MGR żeby te 5 tyś wniosków w kolejności ustawić.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

A ja wypisu z rejestru gruntów NIE dołączałem, miałem ze sobą jak i potwierdzenie z banku i rozmawiałem z osobą którą rozpatruje wnioski przed złożeniem i powiedziała że nie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saram    1

Witam. Ja mam taki problem. Dziś przepisaliśmy ziemie na mnie i nie wiem czy musze sie przemeldować, aktualnie mieszkam w innym miejscu niż położone jest gospodarstwo. Pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj