Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Challenger    4

Powiedzcie mi czy jak bedzie kolejny nabor na MR i jesli zloze wniosek o przyznanie premi to moge uzupelnic wyksztalcenie pozniej czy jak to jest?Mam skonczona szkole rolnicza ale nie mam dyplomu czyli nie podchodzilem do egzaminu z tego wzgledu ze mialem poprawke z jednego przedmiotu i mnie nie dopuscili!Mam nadzieje ze mozna to uwzglednic we wniosku?

Prosze o pomoc!!!

Prosze odpowiedzcie mi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ale nie dopuścili Cię do egzaminu potwierdzającego kwalfikacje zawodowe ? Nie możliwe ;)

chyba że nie zdałęś do ostatniej kasy ?

Ja tu widzę dwa rozwiązania albo idziesz zaocznie / eksternistycznie / wieczorowo robisz technika rolnika albo podchodzisz do egzaminu potwierdzającego kwalfikacje zawodowe (jak dobrze pamiętam to można chyba 3 razy )

tak jak kolega wyżej pisze od złożenia wniosku masz 3lata na uzupełnienie wykształcenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

ja na podstawowe narzedzie pracy rolnika czyli na ciągnik :P a kolega na co?

 

mam takie pytanie o premie MR mogą sie ubiegać osoby planujące przejecie gospodarstwa a mogą sie ubiegać osoby planujące wydzierżawić urzytki orne np.10 lat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Prosze odpowiedzcie mi :(

powiem ci na moim przykladzie

ja chodzilem do szkoly po reformie (czyli gim i dopiero licemu) i zrolilem sobie szkole policealna w zawodzie technik rolnik i na podstawie swiedectwa ukonczenia szkoly nie zdania egzaminu agencja uznala ze posiadam wyksztalcenie rolnicze. wiem ze ci co chodzili starym systemem musza miec dyplom

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Ale nie dopuścili Cię do egzaminu potwierdzającego kwalfikacje zawodowe ? Nie możliwe ;)

chyba że nie zdałęś do ostatniej kasy ?

Ja tu widzę dwa rozwiązania albo idziesz zaocznie / eksternistycznie / wieczorowo robisz technika rolnika albo podchodzisz do egzaminu potwierdzającego kwalfikacje zawodowe (jak dobrze pamiętam to można chyba 3 razy )

tak jak kolega wyżej pisze od złożenia wniosku masz 3lata na uzupełnienie wykształcenia .

Dlaczego technik rolnik sam rolnik nie wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

MR musi miec wyksztalcenie srednie rolnicze lub wyzsze rolnicze

jesli ma sie zawodowke rolniczą to jest to za malo


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

A jeżeli mam wykształcenie średnie inne niż rolnicze to tez muszę robić drugiego technika rolnika?

Edytowano przez MFJD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

ja mam wyzsze nie rolnicze i musialem robic zaocznie technika rolnika


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Kurcze chłopaki przeczytajcie jakieś 15 stron temu było o tym ... Jest gdzieś jakiś wykaz w internecie z jakim wykształceniem możesz ubiegać się o premie .

 

P.S. Może utworzmy nowy temat młody rolnik 2011 , bo tak to się wątki mieszają - jedni pytają już o końcowe sprawy MR. A niektórzy dopiero o początek ... Co wy na to ? Najlepiej niech moderator powie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

tak musisz robić tego technika rolnika ja też taką sytuacje.

Edytowano przez ENDURAK91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

do tych co skladali wnioski w 2010

macie wpisaną w akt sluzebnosc osobista czy cos podobnego?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Dzięki paul czyli po rocznej policealnej (tytuł rolnik)szkole uzyskam te kwalifikacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

ja na podstawowe narzedzie pracy rolnika czyli na ciągnik :P a kolega na co?

 

mam takie pytanie o premie MR mogą sie ubiegać osoby planujące przejecie gospodarstwa a mogą sie ubiegać osoby planujące wydzierżawić urzytki orne np.10 lat???

 

Jeśli są to grunty dzierżawione przez dłuższy okres czasu nie wiem dokładnie ile ale coś mi się wydaje ze przez 5 albo 10 lat minimum i dzierżawa ta jest udokumentowana notarialnie oraz gdy są to grunty np. Agencji lub Skarbu państwa. Byś musiał się dokładnie dowiedzieć bo ja sam nie wiem jak to wygląda w 100%

 

 

 

do tych co skladali wnioski w 2010

macie wpisaną w akt sluzebnosc osobista czy cos podobnego?

 

Nie wiem czy ci o to chodzi ale spróbuje wytłumaczyć jeśli nie wiesz co to jest

To od ciebie zależy czy będziesz miał służebności wpisane czy nie, jeśli chodzi o nowe to np. dotyczące tego ze ktoś będzie mógł się poruszać po twoim gospodarstwie bez żadnych przeszkód do końca życia. Jeżeli już są jakieś wpisane służebności do tego odnoszące się lub czegoś innego to jeżeli chcesz je wycofać to te osoby muszą się zgłosić do notariusza aby je osobiście wycofać lub jeżeli już nie żyją to należy dostarczyć akt zgonu.

Edytowano przez Krzysiek89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

to wiem ale chodzi mi o to ze jako MR musze byc wlascicielem a nie wspolwlascicielem lecz sluzebnosc nie jest prawam wlasnosci lecz wpisem w ksiedze na podstawie prawa wlasnosci czy jakos tak...

 

 

juz moi znajomi napisali pismo do Warszawy w tej sprawie

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

@krzysiek89 po co sie udzielasz jak dwa razy napisales, ze nie wiesz? Posty nabijasz?

Ja bym to uznal jakos SPAM i wyprocetnowal

 

 

 

Wracajac, do tych kwalifikacji- kilkadziesiat stron temu stanelo, ze wystarczy samo ukonczenie szkoly, potwierdzeniem tego byly odpowiedzi na listy przyszlych beneficjentow, ktorych jest napisane, ze nie jest potrzebny POTWIERDZONY tytul kwalifikacyjny ( zdany egz. zawodowy). Po ukonczeniu szkoly, ma sie tytul tech rol.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xcs napisał ,,Po ukonczeniu szkoly, ma sie tytul tech rol. ,,

Aaaa to ciekawe bo jakoś wydawało mi się, że ukonczenie szkoly rolniczej daje średnie wykształcenie o profilu rolniczym.

Hehe to po co jest egzamina na technika rolnika po ukończeniu szkoły, skoro każdy kto zaliczy 4 klasy ma ten tytuł???? I napewno same ukończenie technikum nikomu żadnego tytułu nie daje !!!

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

To trochę nie sprawiedliwe że nie musowo zdać egzaminu zawodowego , wogóle po co go wymyślili skoro nie jest wymagany przy składaniu wniosku na MR ...

P.s. Prze chwilą w agrobiznesie mówili że nabór na MR odbędzie się w marcu , ale nie powiedzieli dokładnie kiedy , tylko że chcą to przeprowadzić w marcu (nie wiadomo czy im się uda )

Nie wiem jak wy ale mi MR spędza sen z powiek ;)

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ukończenie technikum rolniczego bez zdania egzaminu zawodowego na pewno nie daje tytułu technika rolnika! Na zakończenie samej szkoły dostajesz normalne świadectwo ukończenia szkoły, aby otrzymać dyplom technika rolnika musisz zdać egz. zawodowy. Nawet na logikę wziąć to się dojdzie.

Nie wiem jak to jest przy MR-czy jest potrzebny czy nie, z tego co słyszałem to brak uzupełniać wykształcenie do rolniczego jeśli takiego się nie ma(zaznaczam że tylko to słyszałem), mówił mi to kolega który brał MR i ma niezaliczony egz zawodowy. Mówił że musi zdać ten egzamin bo inaczej lipa.

 

Właśnie ktoś się orientuje czy zasady przy tegorocznym naborze będą jak ostatnio czy coś się zmienia?

I jeszcze jedno pytanko mam-jak ruszy MR tata mi przekazuje część gospodarstwa i zwierzęta, jednak działkę z budynkami chce sobie zostawić, nie będzie problemu abym miał siedzibę stada w budynkach leżących na działce nie swojej tylko taty?

Edytowano przez versus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Zacytuje

 

[# wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe lub

# tytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i co najmniej 3-leni staż pracy w rolnictwie

 

Dlaczego LUB?

 

Egzamin zawodowy jest to tylko POTWIERDZENIEM kwalifikacji... samo ukonczenie daje ci ten tylul bez potwierdzenia kwalifikacji.

Edytowano przez xsc

Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja wzruszam po niedzieli do agencji , lepiej za wcześno niż by za późno się za to brać ...

Panowie a wnioski na MR skałada się do oddziału powiatowego arimr czy wojewódzkiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj