Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
audi80b4    1

chce własnie na młodego rolnika złożyć wniosek o płatność ale czy wystarczy sam akt notarialny czy musi być też potwierdzenie o wpisie do ksiąg wieczystych

 

a z tym krusem to wystaczy decyzja o byciu na krusie bo przyszła mi decyzja o zapłaceniu składki i to moze być czy trzeba u nich jakieś zaświadczenie dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

złożyłem wniosek o płatność ale wczoraj dostałem pismo żeby donieść wypis z rejestru gruntów więc akt ci nie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Może ktoś co złożył wniosek o płatność napisałby dokładnie jakie załączniki trzeba dołączyć do tego wniosku :)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Mi przysłali odrazu wniosek o płatność, na jego końcu są wyszczególnione potrzebne załączniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

No jasne są tam wyszczególnione, ale różnie to bywa...

@bialy1989 pisał o wypisie z rejestru gruntów, a we wniosku nie ma nic o tym. A poza tym lepiej już wszystko w komplecie złożyć, żeby znowu nie trzeba do Wa-wy z byle papierkiem jechać.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

ja mam wypisy z rejuestru gruntów 2 tyg temu brane bo były potrzebe do notariusza tylko ze wypisy są na mojego tate i mame bo jeszcze 2 tyg temu oni byli to jak teraz mam barć nowe wypisy juz na mnie czy tamte mogą być?

 

w tej decyzji co datałem nie ma mowy o zadnych wypisach tylko jest napisane ze trzab dostaczyć akt notarialny

Edytowano przez audi80b4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

widze że część osób dostała decyzję a nawet niektórzy czekają juz na $$$

 

Dzwoniłem wczoraj do Agencji, tam mi powiedziano że moj wniosek został wypełniony prawidłowo ale że na razie niema środków. Powiedziano mi że jest grupa osób które napisały odwołania do warszawy i to własnie te osoby "blokują" kase. Gdy się wyjaśni ich sprawa, będzie wiadomo czy dostanę pieniądze.

Troche się zdziwiłem bo już przy składaniu wniosków został określony próg do którego przyjmowano wnioski by było z czego wypłacić pieniądze a teraz nagle środków brak.

 

Czy ktoś z Was jest w podobnej sytuacji? Jak myślicie czy jest szansa jeszcze na te pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Mi powiedzieli że mogą być rodziców. Chodzi im o sprawdzenie czy na danych działkach nie ma nie użytków i rowów co mogłoby spowodować nie osiągnięcia wymaganej wielkości gosp. Najlepiej jest zadzwonić i zapytać człowieka który prowadził wam sprawę.

Ja dostarczyłem jeszcze zaświadczenie z KRUSu,akt notarialny,oświadczenie o samodzielnym prowadzeniu gosp.

teraz muszę donieść te wypisy z tabelą oświadczającą posiadanie działek i oświadczenie gdzie studiuje, jakim systemem i ksero indeksu. paranoja

 

Pieniądze dostaniemy, spokojnie trzeba czekać ;)

Edytowano przez bialy1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

@bialy1989, dokładnie ten sam problem miałem. Wczoraj do mnie zadzwonili z agencji a dziś o 8 rano już byłem w ARiMR w Warszawie, zawiozłem im poprawioną ta tabelę, popatrzyli w moje wypisy z rejestru gruntów, podpisałem jakies 18 milionów dokumentów i powiedzieli że już bedzie wszystko ok. Mam taką nadzieję! A i jeszcze sam wniosek o płatnośc wypełniałem na nowo bo WPROWADZONO NOWY FORMULARZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Czy może ktoś napisać gdzie trzeba się udać po kolei do jakich urzędów i jakie dokumenty pobrać i przygotować, w momencie kiedy opuszczamy KANCELARIĘ NOTARIALNĄ. Czyli np że z Aktem Notarialnym udajemy się do KRUS tam bierzemy .... potem idziemy do Agencji i bierzemy .... następnie do wydziału geodezji i bierzemy ... Potem wypełniamy wniosek o płatność i taki komplet dokumentów zawozimy do agencji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek   
Gość pawelek

po podpisaniu aktu bierzemy wypisy i idziemy do wydziału geodezji, następnie ze zmianą geodezyjną do referatu podatkowego, później z uzyskanym zaświadczeniem o pow gosp ha fiz i przel idziemy do KRUS, gdzie się ubezpieczamy i płacimy składkę oraz występujemy o wydanie zaświadczenia o podleganIu obowiązkowemu ubezpieczeniu; później już tylko do ARiMR, a następnie do... BANKU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    4

nie wiem o jaką umowę ci chodzi

ja złozyłem wniosek o płatność wraz z wymaganymi załącznikami 15 grudnia

a przed chwilą dowiedziałem sie w banku ze kasa wpłynęła na konto 10 stycznia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

Pandanus a przyszło cos ci do domu jakes zawiadomienie czy cos jak złozyłeś wniosek o płatność czy dopieru sie dowiedziałes jak ci na konto wpłyneło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    4

nic nie przyszło

dopiero dzisiaj się w banku dowiedziałem przypadkiem ze kaska juz 3 dni lezy na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

A wie ktoś może ile może potrwać od zlożenia poprawek do wniosku o płatność do wpłynięcia kasy na konto? Bo to chyba już nie długi czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ecik89    0

Jak to w grudniu składałeś wniosek ? Z tego co kojarzę to nabór był gdzieś w sierpniu. I decyzja przyznaniu Ci przecież musiała jakaś przyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    4

15 grudnia złozyłem wniosek o płatność

sorki ale jakbys był w temacie to bys wiedział ze to juz ostatni krok w ubieganiu sie o premie

wniosek składałem 17 sierpnia

24 wrzesnia dostałem wezwanie do usuniecia braków

16 listopada dostałem decyzje o przyznaniu premii

potem przepis pola i reszta papierków

15 grudnia złozyłem wniosek o płatność bo 2 tyg czekałem na zaśw z KRUS

i 10 stycznia kasa na koncie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ecik89    0

Widocznie nie jestem do końca w temacie. Ale faktycznie dosyć sprawnie Ci to poszło, u mnie w okolicy wszyscy są dopiero na etapie dostawania decyzji <_< A i co to za zaświadczenie że tyle musiałeś czekać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    4

Widocznie nie jestem do końca w temacie. Ale faktycznie dosyć sprawnie Ci to poszło, u mnie w okolicy wszyscy są dopiero na etapie dostawania decyzji <_< A i co to za zaświadczenie że tyle musiałeś czekać ???

 

chodzi o zarejestrowanie w KRUS jako rolnik

miałem pecha i spózniłem sie jeden dzien bo byłem w krus 1 grudnia i babka mi powiedziała ze gdybym przyszedł 30 listopada to by mnie zarejestrowała od ręki a teraz to juz zamykają miesiąc i nowe zaświadczenia bedą wydawać w połowie miesiąca :( ot biurokracja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Ja też czekam na decyzje z KRUS. Pewnie też ze 2 tygodnie zejdzie z tym.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj