Polecane posty

muoodyy    2

ja dostałem 30 listopada pismo że można zapoznać sie z aktami sprawy i że decyzja będzie wydana 1 grudnia no i 7 grudnia dostałem pozytywną decyzje więc jest nadzieja :lol:. teraz tylko pozałatwiać wszystkie sprawy i czekać na kase. na dodatek dostałem już obszarówke więc całkiem gra gitarka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A ktorego poprawiałes wniosek bo jeden user mowi ze jak po 8 listopada to sie nie dostanie, a przeciez u nas w województwie jeszcze nie wykozystali wszystkich wniosków


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

A ktorego poprawiałes wniosek bo jeden user mowi ze jak po 8 listopada to sie nie dostanie, a przeciez u nas w województwie jeszcze nie wykozystali wszystkich wniosków

 

jeżeli nie wykorzystano jeszcze całej puli to napewno dostaniesz nawet jak poprawki były po 8 listopada. oczywiście jeśli sie w terminie tych poprawek zmieściłeś (ja miałem 21 dni na poprawki a inni kumple osobiście musieli jechać do poznania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

radzikus Może nie będzie tak żle, ja decyzję dostałem z numerem ponad 200, a początkowo w opolskim miało być kasy jedynie na bodaj 160 wniosków czyli wynika na to że zwiększyli pulę o te dodatkowe 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

qr** Panowie normalnie chyba sie pochlastam.

Oto czego sie dzisiaj dowiedziałem: poprawka mojego wniosku została przyjęta dokładnie 10 listopada a ostatnie pozytywne decyzję na kompletne wnioski bedą tylko rozpatrywane do 9 listopada max.....

 

1 dzień róznicy i mogę pozegać sienie tylko z 75tys.

 

Żadnego przesuniecia środków o których mówił sawicki nie będzie.

 

A wszystko przez to, że wniosek do wypełnienia dałem jakiemuś pseudo znachorowi który spierniczył go dokładnie.

 

Jestem tak zdemotywowany, że qźwa nawet do obory sienie chce wchodzić. A plany były wielkie; starszy idzie na rentę, ja przejmuję ranczo, modernizacja, nowa obora itp.

Nie ma co rozpaczać - może jeszcze Ci się uda może ktoś zrezygnuje itp, poza tym poprawki ma większość wniosków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

A ktorego poprawiałes wniosek bo jeden user mowi ze jak po 8 listopada to sie nie dostanie, a przeciez u nas w województwie jeszcze nie wykozystali wszystkich wniosków

 

jeżeli nie wykorzystano jeszcze całej puli to napewno dostaniesz nawet jak poprawki były po 8 listopada. oczywiście jeśli sie w terminie tych poprawek zmieściłeś (ja miałem 21 dni na poprawki a inni kumple osobiście musieli jechać do poznania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Ja już być może we wtorek wyruszę złożyć wniosek o platność. Mam dużo problemów z załatwianiem załączników do niego, jednak na wszystko trzeba czasu, ciekaw jestem ile będę czekał na pieniądze od złożenia. A wie ktoś może konkretnie jak to jest z łączeniem MR i MGR, bo słyszałem że mgr moge zaczynac dopiero jak kasa z mr bedzie na koncie, czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki171    0

Dostalam pozytywna decyzje z mlodego rolnika(1 poprawka), mazowieckie. Moze ktos wie w jakim terminie od decyzji przelewaja kase ? I ile kosztuje przepisanie 12 ha gospodarstwa w spadku po rodzicach? Pozdrawiam

Najpierw odpisz gospodarstwo potem zbierasz załączniki i składasz wniosek o płatność. Na przelanie kasy mają czas do miesiąca od daty złożenia wniosku o płatność. Koszty przepisania mogą być różne ja za 11,53 ha zapłaciłem 2200 ale odpisywaliśmy samo pole ale kolega odpisywał tego samego dnia coś ponad 11 ha z budynkami i zapłacił 2800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Najpierw odpisz gospodarstwo potem zbierasz załączniki i składasz wniosek o płatność. Na przelanie kasy mają czas do miesiąca od daty złożenia wniosku o płatność. Koszty przepisania mogą być różne ja za 11,53 ha zapłaciłem 2200 ale odpisywaliśmy samo pole ale kolega odpisywał tego samego dnia coś ponad 11 ha z budynkami i zapłacił 2800zł.

 

Na przelanie kasy ARiMR ma 60 dni (dwa miesiące) od złożenia wniosku o płatność - więc nie do miesiąca marecki171 - wiele osób pisało, że po miesiącu dostali kasę. Proponuję lekturę. - strona 8 - i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Moze nie w temacie ale jednak powiazane, Czy juz na 100% postaniowiono, ze RS beda w puli ogólnokrajowej czy jeszcze to nie jest zmienione?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Narazie jest przygotowane rozporządzenie - jak przejdzie i Sawicki podpisze, to napewno będzie głośno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

kiedy wyslales wniosek ?????????? miales poprawki ???

 

 

jaki miales nr wniosku ?????????

jakies popawki ??????

,,seboss,,Niewiem dokładnie jaki numer miałem bo wysyłałem pocztą,a co do poprawek to niestety miałem jakoś na początku pażdziernika mi przysłali aby opisać dokładniej maszyny które planuje zakupić,bo,,babce,,która mi to robiła nie chciało sie za bardzo na początku tego zrobić:/ No ale miejmy nadzieje że decyzja będzie pozytywna:)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Czyli jeszcze 11 dni, oby nie zdążył bo wtedy male szanse ojca na RS ...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Tak niech daja po 200 tys, ile by człowiekowi nie dali wiecznie malo, nie mowie bezpośrednio do Ciebie @Pawlus224, ale ludziom wiecznie malo, je to sie ciesze, ze wogole cos daja.

Dalej czekamy na decyzje :rolleyes:

 

 

Masz rację :rolleyes:

Inna sprawa ze niech nie dają nic dotacji , tylko zeby rolnictwo było oplacalne/bardziej opłacalne - ale to temat na inną dyskusję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chris    0

Masz rację :rolleyes:

Inna sprawa ze niech nie dają nic dotacji , tylko zeby rolnictwo było oplacalne/bardziej opłacalne - ale to temat na inną dyskusję .

 

ja uważam że jakby nie dawali dotacji to by była lipa, bo wtedy towar byłby droższy a w takiej sytuacji sprowadzano by z zagranicy to co tańsze. W sumie to już tak jest :rolleyes:. Sęk w tym że dotacje są za małe, ok. 3 krotnie mniejsze niż powinny być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Własnie jak by dotacji nie byłlo to ceny byłyby nizsze , a tak sprzedawcy wiedzą ze itak jakąś część pieniędzy na nowy "unia da " więc windują ceny bez obaw o sprzedaz :rolleyes: był taki artykuł w prasie ze sprzedaz nakręca PROW ...

 

 

To ile % dotacji na MR dostają polscy rolnicy w stosunku do krajów starej 15" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

21 dni na 100% nie przekroczyłem. Jedyne co otrzymałem jak do tej pory to, że wniosek po przesłaniu poprawek ok, oraz, że jest kompletny.

 

Po jutrze dowiem sie czy decyzja na"Tak" czy też bedzie na "Nie". Trzeba iść na mszę i pomoflić sie tym razem o wniosek ;)


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba    1

Witam otrzymałem już decyzję o przyznanie premii lecz mam problem ze szkołą bo zamknęli kierunek na który chodziłem, czy po otrzymaniu decyzji mogę pokazać agencji zaświadczenie o płaceniu za KRUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

Ja otrzymałem decyzje 9 grudnia oczywiście pozytywną :);) ;) :P Zachodniopomorskie


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

Witam otrzymałem już decyzję o przyznanie premii lecz mam problem ze szkołą bo zamknęli kierunek na który chodziłem, czy po otrzymaniu decyzji mogę pokazać agencji zaświadczenie o płaceniu za KRUS?

 

rozmawiałem z takim gościem co wnioski robi że jeżeli zamkneli Ci kierunek i to nie zależało od Ciebie to musisz zmienić szkołę i uzupełnić tylko że chyba ten okres 3 lat Cie juz nie obowiązuje pozdrawiam i oczywiście kontakt z ARIMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR33    0

koledzy otrzymałem już decyzje o przyznaniu premii.w biznes planie napisałem że premie przeznaczę na zakup nowych tuneli foliowych jednak teraz chciałbym zmienić te tunele na zakup nowego ciągnika i kilku maszyn.czy jest taka możliwość i jeśli tak to jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

mozesz zmienic co Ci sie podoba B)

musisz tylko zawiadomic agencje ze chcesz cos zmienic i uzasadnic swoja decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR33    0

no ok tylko że jeśli bym zmieniał na ciągnik to wtedy muszę całkiem nowy biznes plan napisać tak ? a i jeszcze w jaki sposób można połączyć MR z MGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj