Polecane posty

karolu    3

Ja się pewnie się na MGR w tym roku nie załapie :D a szkoda bo w łódzkim jest 3,5 tys wniosków do wykorzystania po 115.000 zł średnio na osobę :/ nie zdążę bo nawet nie mam decyzji o przyznaniu MR, a święta tuż tuż, a decyzje pewnie dostanę na początku grudnia :/

 

Oby był kolejny nabór do roku 2013!

Gdybyś był "odpowiednio wykształcony" to wiedziałbyś że możesz przepisać ziemie przed decyzją MR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojoch7340    6

a jak jest w Małopolsce ja myślę złożyć w 2011r "kiedy będzie nabór"będzie jeszcze MR ile dają kasy i ile czeba mieć pola ja zajmował bym się uprwą roślinną czy potem mogę zgłosić jeszcze na ARiMR i wykorzystać te pieniądze z MR ile konny bym mógł wziąść ciągnik czy muszę się opłacać w krusie ob teraz chodzę do szkoły rolniczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Czyli jeśli rodzice przepiszą mi gospodarstwo i są w nim krowy mleczne a ja będę je miał 3 miesiące to i tak nic z dofinansowania :D no nic ale może i tak starczy.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Czy jesli zdobede zawod mechanika i operatora maszyn i urzadzen rolniczych to bede mogl sie ubiegac o premie MR ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Gdybyś był "odpowiednio wykształcony" to wiedziałbyś że możesz przepisać ziemie przed decyzją MR...

A skad wiesz czy kolega nie czeka na decyzje w sprawie RS??:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidof    0

witam mam maly proble bo skladam wniosek o młodego rolnika i mam ukończone technikum rolnicze ale bez egzaminu zawodowego! czy musze go miec zeby dostac ta dotacje? piszcie na gg plis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Czyli jeśli rodzice przepiszą mi gospodarstwo i są w nim krowy mleczne a ja będę je miał 3 miesiące to i tak nic z dofinansowania :D no nic ale może i tak starczy.

 

Podałem linki - wystarczy na początek poświęcić godzinę i poczytać. "...Produkcja mleczna prowadzona minimum rok - lecz jeśli ktoś w ciągu ostatnich 12 miesięcy przejął gospodarstwo, to i tak możesz starać się o MGR, jeśli poprzedni właściciel (czyli rodzice w twoim przypadku) prowadził produkcję mleczną (ty dalej kontynuujesz). No i minimum 20 000 kg kwoty mlecznej musisz posiadać..." - To tak w skrócie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1988    0

dostałem z agencji pismo o możliwości zapoznania się z moim wnioskiem i datą planowanej decyzji 16.11.2010, ale do tej pory nie przysłali mi decyzji. czy ktoś jeszcze jest w takiej sytuacji, że dostał to pismo a nie dosłał decyzji?? woj. wielkopolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

piotr1988 - to jest tylko data planowana i do niczego OR ARiMR nie zobowiązuje. Moja żona na tym pisemku miała datę 08.11.2010 a decyzję dostała 19.11.2010 roku - pewnie niedługo do Ciebie dotrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Kolego paul190 dzięki bardzo za objaśnienie nie chciało mi się tego czytać więc zapytałem. Niektórzy mają już decyzje a moja koleżanka w trakcie poprawek jest właśnie.A jeszcze jedno pytanie czy można całkowicie zmienić wykorzystanie MR np z obory na ciągnik ?


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Dzisiaj dostałem decyzje ufff.... myślałem że sie nie doczekam.łódzkie nr 20 ale decyzje mam nr 80

 

a to ciekawe, inny numer decyzji i inny numer wniosku, w takim przypadku może być tak, że jeśli ktoś nawet złożył wniosek jako 100 osoba i jeśli miał kilka poprawek to może wypaść poza 100% osób które dostaną decyzje - SZOK, nie podoba mi się to wszystko :D

 

Miała się liczyć kolejność a tu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

MR zamknołem już za sobą (tzn za żoną - bo to ona, mając skończone studja poszła do szkoły rolniczej aby mieć tytuł rolnika, przejmuje gospodarstwo - ja jako osoba kręcąca się w temacie robiłem jej papiery - a pracuję jako energetyk, lecz trzeba będzie kobicinie pomuc prowadzić tę schedę po teściach) - ale wracając do tematu, bo jeszcze conieco pamiętam. Możesz przy MR zmienić inwestycję jaką wpisałeś w PRG, ale o ile dobrze pamiętam to możesz to zrobić aneksem do umowy i najlepiej skontaktuj się z osobą, ktura w OR rozpatruje twój wniosek i dopytaj, bo oni muszą Ci zatwierdzić tą zmianę. Prawdopodobnie w naborze na MGR 2011 nie będzie można nic zmieniać - nie chcę wprowadzać w błąt ale coś takiego mi siedzi w głowie a myślę, że będę pewny gdy jeszcze raz przeczytam te papiery na temat naboru MGR 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ale mi chodzi o MR a nie o MGR bo mam wpisane budowa obory ale chciał bym zmienić na ciągnik. Wiem że brat robił coś podobnego ale odwrotnie miał maszyny z zrobił oborę ale to było kilka lat temu.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

zbigniewPGR

Według mojej wiedzy liczy się kolejność, lecz dopiero kompletnych wniosków - czyli po wszystkich poprawkach. Pamiętam jak z żoną zawieźliśmy poprawki do PRG, to miła pani z OR (przy okazji ją pozdrowię) mówiła, że już w tym dniu przyjmując poprawki wpisują nie tylko datę kompletności, lecz również godzinę, bo u nas już kończyły się pieniądze. Za parę dni jak do niej dzwoniłem, bo decyzja długo nie przychodziła - to powiedziała, że mamy pozytywnie rozpatrzoną sprawę i dodała, że z tego dnia wszyscy się załapali. Wiele osób się na tym przewiozło, bo myśleli, że jest tylko kolejność złożenia pierwszego wniosku (a ta kolejność liczy się tylko do tych 120% - i przestają przyjmować dokumenty, a i tak 120% wniosków nie dostanie kasy - chyba że Sawicki pokopie głębiej w kieszeni).

 

Ale mi chodzi o MR a nie o MGR bo mam wpisane budowa obory ale chciał bym zmienić na ciągnik. Wiem że brat robił coś podobnego ale odwrotnie miał maszyny z zrobił oborę ale to było kilka lat temu.

 

nasil90 - powoli przeczytaj jeszcze raz mojego posta. Dałem odpowiedź na temat MR a na końcu dodałem co mi się kołacze w tych sprawach na temat MGR. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszMewa    0

dostałem z agencji pismo o możliwości zapoznania się z moim wnioskiem i datą planowanej decyzji 16.11.2010, ale do tej pory nie przysłali mi decyzji. czy ktoś jeszcze jest w takiej sytuacji, że dostał to pismo a nie dosłał decyzji?? woj. wielkopolskie

 

a jaki masz nr sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

Ale mi chodzi o MR a nie o MGR bo mam wpisane budowa obory ale chciał bym zmienić na ciągnik. Wiem że brat robił coś podobnego ale odwrotnie miał maszyny z zrobił oborę ale to było kilka lat temu.

 

tak @nasil można zmienić aneksem do umowy. Już o to pytałem w ARiMR bo też będę zmieniał plan rozwoju gosp (ciągnik na inne maszyny)

 

DZIŚ DOSTAŁEM DECYZJE OCZYWIŚCIE POZYTYWNĄ WITAM W GRONIE MŁODYCH ROLNIKÓW :D:) :lol: B) :D


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

dostałem z agencji pismo o możliwości zapoznania się z moim wnioskiem i datą planowanej decyzji 16.11.2010, ale do tej pory nie przysłali mi decyzji. czy ktoś jeszcze jest w takiej sytuacji, że dostał to pismo a nie dosłał decyzji?? woj. wielkopolskie

odpowiem na moim przykładzie, gdybyś od razu pojechał się zapoznać, decyzję już dawno byś miał w domku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Ludzie piszcie jakie macie numery wniosków, numery decyzji z jakich województw jesteście!

 

Czy ktoś z łódzkiego dostaje jeszcze poprawki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladiator    143

Witam Czy do otrzymania premi MR jest potrzebny Egzamin Zawodowy czy wystarczy tylko swiadectwo ukonczenia szkoly? - Technikum Agrobiznesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandman    0

czytałem gdzieś niedawno , że po przepisaniu maszyn nie mogę ich sprzedać przez okres 5 lat czy ktoś spotkał się z takim prawem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A może zamiast nabijać kolejnego posta, wystarczyło by przeczytać kilka stron wstecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Wystarczy tylko swiadectwo ukonczenia szkoły :lol: pisalem e mail do ARIMR w tej sprawie oto odpowiedz jaką uzyskałem(wiem ze kilka stron wstecz byl podobny post)

 

Zasady przyznawania premii dla „młodych rolników” reguluje rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 października 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Dz.U. z 2007 r. Nr 200 poz. 1443 z późn. zm.). Szczegółowy wykaz kierunków studiów, zawodów i specjalności oraz tytułów kwalifikacyjnych z zakresie rolnictwa, a także rodzaje dokumentów potwierdzających posiadanie kwalifikacji zawodowych określa załącznik do rozporządzenia. Dokumentem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji zawodowych na poziomie wykształcenia średniego rolniczego jest świadectwo ukończenia szkoły kształcącej w zawodach wymienionych w wykazie zawodów i specjalności wykształcenia średniego zawodowego, w załącznikach do ww. rozporządzeń. Są to świadectwa potwierdzające ukończenie następujących typów szkół: technikum, technikum uzupełniającego oraz szkoły policealnej. Absolwenci szkoły policealnej, kształcącej w zawodach wymienionych w wykazie zawodów i specjalności wykształcenia średniego zawodowego, mogą legitymować się świadectwem ukończenia szkoły, jak i dyplomem ukończenia szkoły i w ich przypadku są to dokumenty równorzędne. W Pana przypadku ukończenie policealnej szkoły rolniczej z uzyskanym tytułem zawodowym technika rolnika bez zdawania egzaminu zawodowego będzie spełniało wymóg kwalifikacji zawodowych w działaniu „Ułatwianie startu młodym rolnikom”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj