Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Boniek    1

No i z tym stwierdzeniem trzeba się zgodzić w Agencjach jest sporo niekompetentnych pracowników, a najwięcej to się można dowiedzieć od sprzątaczki albo ochroniarza :huh:

Nam w szkole na pierwszym zjeździe zaraz powiedzieli, że "unia" wymaga tylko ukończenia szkoły rolniczej.

 

Edit

Jakoś posta godzinę pisałem :lol: i koledzy wyżej mnie wyprzedzili, ale mam takie same zdanie na temat 'pań z agencji'.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

mi w szkole na 1 zjezdzie powiedzilei ze trzeba miec technika rolnika zdanego ale sam juz w koncu nie wiem moze specjalnie straszyli zeby sie uczyc bo zdawlanosc słaba byla w ubiegłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Zastanówcie się, a nie interpretujecie przepisy na własną korzyść. Wykształcenie średnie rolnicze jest w momencie, kiedy masz zdany egzamin dyplomowy! Samo ukończenie szkoły o tym nie świadczy! Wymagają samego świadectwa, jeśli na nim jest napisane, że zdałeś egzamin przed państwową komisją i uzyskałeś tytuł technika! Podczas przyjmowania dokumentów nie sprawdzali zawartości świadectw, tylko po prostu czy ono jest czy go nie ma w załącznikach. Teraz podczas weryfikacji przyjdzie Ci pismo że musisz zaznaczyć X w punkcie Sposób uzupełnienia wykształcenia. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor87    0

Wie ktoś może jak to jest z ta decyzją,czy przynosi ją listonosz czy trzeba zgłosić się do agencji.Jak dzwonią z agencji że trzeba podpisać jakieś papiery to dobrze czy źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Wie ktoś może jak to jest z ta decyzją,czy przynosi ją listonosz czy trzeba zgłosić się do agencji.Jak dzwonią z agencji że trzeba podpisać jakieś papiery to dobrze czy źle.

Człowieku ja bym chciał, żeby zadzwonili do mnie z taka informacją, może po prostu brakuje jakiejś pierdółki i im się nie chce kserować i wysyłać do Ciebie, tylko chcą już twój wniosek zamknąć. A tak to wyślą ci poprawki, ty im znów odeślesz i znów minie ileś tam czasu na rozpatrzenie. Jeśli Ci nie zależy na jak najszybszym rozpatrzeniu wniosku to czekaj na list.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Też miałem telefon żeby przyjechać,miałem małe poprawki i musiałem tylko podpisać pierwszą stronę i po tygodniu dostałem decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

A tak w ogóle to ile procent kwoty pomocy zwraca się za niewywiązanie się ze zobowiązań ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No i dostaliscie decyzje i co dalej? kasy i tak nie mozecie ruszyc dopóki Ojciowie renty nie dostana? Ja nadal czekam :huh:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Zastanówcie się, a nie interpretujecie przepisy na własną korzyść. Wykształcenie średnie rolnicze jest w momencie, kiedy masz zdany egzamin dyplomowy! Samo ukończenie szkoły o tym nie świadczy! Wymagają samego świadectwa, jeśli na nim jest napisane, że zdałeś egzamin przed państwową komisją i uzyskałeś tytuł technika! Podczas przyjmowania dokumentów nie sprawdzali zawartości świadectw, tylko po prostu czy ono jest czy go nie ma w załącznikach. Teraz podczas weryfikacji przyjdzie Ci pismo że musisz zaznaczyć X w punkcie Sposób uzupełnienia wykształcenia. Tyle w temacie.

 

Ja się nie muszę nad niczym zastanawiać ja CZYTAM rozporządzenia.

To co piszesz miało miejsce, ale trzy lata temu. Co jakiś czas wychodziły nowe rozporządzenia zmieniające przepisy poprzednich.

Naprawdę nie warto z niektórymi wchodzić w polemikę bo to bezcelowe.

Każdego, zainteresowanego-niedowiarka, odsyłam do lektury aktów prawnych z kolejnymi zmianami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

to ja też się dopisze jako kolejny posiadacz decyzji na TAK woj. dolnośląskie, ale jak 90% kolegów czekam na ojca rentę więc nic nawet narazie nie załatwiam ..... :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Trzeba napisac list do agencji z zapytaniem o te wykrztalcenie- napewno rozwiaze to te kwestie.

 

:huh:


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

czyli ta decyzja nie jest narazie potrzebna nie majac decyzji na TAK ws. renty A jesli decyzja ws. renty bedzie na NIE to mozna przepisac na mlodego gospodarstwo?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

tomash mozesz ale najpierw musisz zrobic aneks do tego co napisales na poczatku w innej sytuacji mozesz miec problemy z rozliczeniem MR Yacenty a Twoja poprawka to pewni chodzi o to ze zbyt ogolnie nie ma pojemnosci rozsiewacza a jesli chodzi o plug to moze im chodzi o szerokosc robocza bo jakies parametry wpisac trzeba, tak przynajmniej mi sie wydaje

Dzięki za potwierdzenie.. teraz wiem napewno :huh:

 

ale powiedz mi jeszcze czy muszę to zmieniać już dopóki nie dostałem decyzji czy mogę to zrobić po jej otrzymaniu ?


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Trzeba napisac list do agencji z zapytaniem o te wykrztalcenie- napewno rozwiaze to te kwestie.

 

:huh:

@ XSC jak pisaliśmy wcześniej nie potrzeba zdanego egzaminu z ciekawości napisałem list do ARiMR a tu jest odpowiedz

 

Odpowiadając na e-mail skierowany do ARiMR informuję, że zgodnie z § 6 ust. 1 pkt 1-4 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 października 2007r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu udzielania pomocy w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego PROW 2007-2013 (Dz.U. nr 200, poz. 1443) „warunek dotyczący kwalifikacji zawodowych uznaje się za spełniony, jeżeli osoba fizyczna posiada:

 

1) wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe lub

2) tytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub

3) wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub

4) wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze i co najmniej 5-letni staż pracy w rolnictwie.”

 

Stosownie do ust.7 pkt.2 i 3 załącznika do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 marca 2009 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu udzielania pomocy w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego PROW 2007-2013 (Dz.U. nr 48, poz. 391) dokumentem potwierdzającym posiadanie wykształcenia rolniczego średniego jest świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły kształcącej w zawodach wymienionych w wykazie zawodów i specjalności wykształcenia rolniczego średniego zawodowego, wymienionych w ust.2 tego załącznika. Zawód technika agrobiznesu znajduje się w tym wykazie. Skoro, zatem posiada Pan świadectwo ukończenia technikum kształcącym w zawodzie technik agrobiznesu to należy uznać, że spełniony jest warunek dotyczący kwalifikacji zawodowych wymaganych dla uzyskania premii dla młodych rolników.


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Haaa i @piotr634 tym oto zdaniem rozwiał moje wątpliwości "dokumentem potwierdzającym posiadanie wykształcenia rolniczego średniego jest świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły kształcącej w zawodach wymienionych w wykazie zawodów i specjalności wykształcenia rolniczego średniego zawodowego, wymienionych w ust.2 tego załącznika. Zawód technika agrobiznesu znajduje się w tym wykazie. Skoro, zatem posiada Pan świadectwo ukończenia technikum kształcącym w zawodzie technik agrobiznesu to należy uznać, że spełniony jest warunek dotyczący kwalifikacji zawodowych wymaganych dla uzyskania premii dla młodych rolników"

 

Więc po ukończeniu szkoły mogę ubiegać się o MR. Nie potrzebny jest mi Dyplom. Aczkolwiek nie mówię że go nie zrobie. Ale jestem już dużooo spokojniejszy :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Jesli to prawda to to bede spał spokojnie bo szkołe powinienem skonczyc mam w koncu 3lata a szkola 2 :D letnia a z tym egzaminem roznie moze byc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbi2501    2

panowie czy ktos z woj, mazowieckiego kto składał bądż poprawiał wniosek po 17 wrezesnia dostał decyzje,ja miałem wniosek po 2 poprawkach i było to kompletne 17.07 i ciiiiiisza????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

To niech wypowie się osoba, która dostała decyzje o przyznaniu MR, a ukończyła tylko szkołę bez zdania egzaminu dyplomowego? - nie ma takiej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

To niech wypowie się osoba, która dostała decyzje o przyznaniu MR, a ukończyła tylko szkołę bez zdania egzaminu dyplomowego? - nie ma takiej osoby.

Ja dostałem decyzje o przyznaniu a składałem tylko ze świadectwem ukończenia technikum agrobiznesu, a w dniu składania wniosku nie miałem wyników z egzaminu zawodowego(który i tak zdałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki171    0

a dostał już ktoś pieniądze jak tak to ile czekaliście?

i o co chodzi Ci z tym krusem?

Ja w środę byłem w banku i kase mam już na koncie. Gospodarstwo przejąłem 29 września a 30 zawiozłem wszystkie załączniki do agencji. Narazie z wydawaniem kasy wstrzymam się bo chce załapać się jeszcze na modernizację. Jestem z mazowieckiego i miałem 40 numer wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Ja w środę byłem w banku i kase mam już na koncie. Gospodarstwo przejąłem 29 września a 30 zawiozłem wszystkie załączniki do agencji. Narazie z wydawaniem kasy wstrzymam się bo chce załapać się jeszcze na modernizację. Jestem z mazowieckiego i miałem 40 numer wniosku.

 

W jakim terminie przyjmują wnioski na modernizacje bo jak bym dostał młodego to też bym spróbował się załapać na modernizację .I jeszcze jedno pytanie ile kasy się zwraca za nieuzupełnienie w ciągu 3 lat wykształcenia bo koledze ostatni rok został i ma stracha :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

co do dyplomu to mowie odrazu ze jest niepotrzebny skonczylem technikum mechanizacji rolnictwa a egzamin oblalem i juz dostalem decyzje o przyznaniu dotacji wiec PanJoker ma racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki171    0

Jakie załączniki trzeba dołączyć do wniosku na płatność ,na młodego rolnika.

Trzeba dostarczyć akt notarialny, nr konta, zaświadczenie z krusu że jesteś ubezpieczony jako rolnik, wniosek o płatność i to chyba tyle. Jak ci przyślą decyzję to będziesz miał tam wszystko napisane co trzeba dostarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj