Polecane posty

dc231    0

Jak nie dotrze to też się nic nie stanie, bo liczy się data otrzymania pisma - poprostu po jakimś czasie do Ciebie zadzwonią i jedynie wnisek będzie trochę dłużej rozpatrywany.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Jak nie dotrze to też się nic nie stanie

 

To nie jest tak do końca jak przeleży na poczcie 2 tygodnie przesyłka prawidłowo zaadresowana to zgodnie z kpa uznaje się ją za dostarczoną i terminy lecą od ostatniego dnia na poczcie. Więc radzę uważać najlepiej zadzwonić do OR ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Witam. Ja z łódzkiego jestem, mój wniosek był jako 3 składany. Byłem dzisiaj zawieźć poprawiony wniosek, okazało się też, że potrzebne są zaświadczenia z Krusu i US odnośnie małżonki, a nie tylko same oświadczenia. Powiedziano mi, że w tych wnioskach, które były do tej pory rozpatrzone jest zaledwie kilka, które sa prawidłowo wypełnione i nic nie brakuje w nich, tak więc trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

witam, wczoraj przyszedł z arimr wniosek do poprawek, pare błędów, ale najważniejsze to zaświadczenie z krus , oni tam wydają i mają tylko takie druczki że ,, figuruje jako domownik, a agencja żąda ,, że nie figuruje jako rolnik, i co wy na to, jak tam uwas było z tymi zaświadczeniami, przecież wiadomo że jak jestem zarej. jako domownik, to niemoge być jednocześnie jako rolnik

 

dodam że woj, lubuskie, agencja gorzów wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki171    0

suzuki550e Dokładnie już nie pamiętam ale mnie z krusu odesłali do urzędu gminy tam mi wypisali zaświadczenie że nie posiadam gospodarstwa i na podstawie tego dostałem zaświadczenie w krusie o tym że nie podlegam ubezpieczeniu jako rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki171    0

chodzi mi o linie kredytową MR - czyli kredyt na 15lat oprocentowany na 2%

Z tego co mi się wydaje kredyt na młodego rolnika jest kredytem preferencyjnym bo tak mi powiedział koleś w agencji jak ostatnio gościu który prowadzi mój wniosek. Jeśli jest preferencyjny to nie można go wykorzystać razem z młodym rolnikiem. Jeśli ktoś wie coś więcej na ten temat to piszcie. W przyszłym tygodniu mam zamiar wybrać się do banku to wtedy będę wiedział na pewno co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

suzuki550e Dokładnie już nie pamiętam ale mnie z krusu odesłali do urzędu gminy tam mi wypisali zaświadczenie że nie posiadam gospodarstwa i na podstawie tego dostałem zaświadczenie w krusie o tym że nie podlegam ubezpieczeniu jako rolnik.

a czy ty w krusie byłeś i jesteś ubezpieczony jako domownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Jestem ciekaw jak agencja się wyrobi z rozpatrywaniem wniosków na MR, skoro w moim przypadku jestem 439 na liście i jeszcze żadnej odpowiedzi a minęło już 50 dni od złożenia wniosku, a ustawowo maja 90 dni na rozpatrzenie, to skoro w 50 dni nie doszli do 400 wniosku to ciekawe jak w 40 dni dojdą do 800 wniosku :) a w łódzkim jest ponad 1100 wniosków :huh: napisałbym do nich maila z zapytaniem jak wyglądają postępy w pracy :P ale nie znam maila ..., a na telefony szkoda pieniędzy ... bo będą odsyłać z numeru do numeru ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jony23    0

a ja byłem trzysta któryś w woj. podlaskim i już koło tygodnia wstecz dostałem decyzje o przyznaniu mi wsparcia . . .


Z E T O R 7 7 4 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

my byliśmy wczoraj rano zaniesc poprawki.

jakas parodia. 8 wrzesnia wysłali nam pismo, pismo nie przyszło - wróciło do nich, gdyby nie nasz telefon to czekalibyśmy dalej.

zobaczymy co teraz będzie się działo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

pytanie do tych ktuży przed złożeniem wniosku byli ubespieczeni w krusie jako domownik, jak załatwiliście potrzebne zaświadczenie o niefigurowaniu jako rolnik? już 2 razy byłem w krusie, i już mnie te baby wkurw___ją, mogą tylko wydać że figuruje jako domownik, tyle że arimr tego nie przyjmuje,???????????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peter07    0

Ja jestem ubezpieczony w krusie jako domownik i właśnie takie zaświadczenie mi wydali, bo przecież to jest jasne, że nie posiadam gospodarstwa i już wysyłałem poprawki ale odnośnie tego zaświadczenia nic nie było, czyli było dobre :huh: dodam,że jestem z Kuj-Pom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Kolego Suzuki!!! Bo co KRUS, to inne przepisy!!!! Ja jestem z łódzkiego, mój KRUS jest w Radomsku. Tutaj nie miałem żadnych problemów z uzyskaniem zaświadczenia. Moja żona mieszka jeszcze na Śląsku i tam pracuje. Teraz ARiMR zażadała zaświadczeń z KRUSU i US z miejsca zamieszkania Żony. W US nie było problemów, schody zaczeły się w kRUS. Nie chcieli wydać Żonie zaświadczenia, że nie była ubezpieczona jako rolnik, małożnek rolnika. Rodzice żony mają grunty w mojej miejscowości, ale mieszkają i pracują na Śląsku, kazali jej sie udać do kRUS Radomsko. Tylko, że Agencja chce z Katowic. Moje telefony nic nie pomogły, musiałem osobiście jechać. I też nie chciali wydać. Kłuciłem się z nimi godzinę, powiedziałem, ze jak nie chcą wydać, to niech mi napiszą, że nie chcą i ja bede wiedział, co z tym zrobić. I w końcu wydali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Słyszałem dziś od człowieka który składał wniosek w kujawsko-pomorskim że pula w tym województwie jest wyczerpana na półtorej roku do przodu, powiedział on też że UE będzie rezygnować z MR ze względu na brak środków. Na początku go wyśmiałem, lecz po zastanowieniu się.... Sam nie wiem, może ktoś wypowiedzieć się na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

Kolego Suzuki!!! Bo co KRUS, to inne przepisy!!!! Ja jestem z łódzkiego, mój KRUS jest w Radomsku. Tutaj nie miałem żadnych problemów z uzyskaniem zaświadczenia. Moja żona mieszka jeszcze na Śląsku i tam pracuje. Teraz ARiMR zażadała zaświadczeń z KRUSU i US z miejsca zamieszkania Żony. W US nie było problemów, schody zaczeły się w kRUS. Nie chcieli wydać Żonie zaświadczenia, że nie była ubezpieczona jako rolnik, małożnek rolnika. Rodzice żony mają grunty w mojej miejscowości, ale mieszkają i pracują na Śląsku, kazali jej sie udać do kRUS Radomsko. Tylko, że Agencja chce z Katowic. Moje telefony nic nie pomogły, musiałem osobiście jechać. I też nie chciali wydać. Kłuciłem się z nimi godzinę, powiedziałem, ze jak nie chcą wydać, to niech mi napiszą, że nie chcą i ja bede wiedział, co z tym zrobić. I w końcu wydali.

umnie w tym krusie są takie baby siedzą i mówią NIE! NIE! i NIE! wysłałem wniosek z zrobionymi poprawkami, z dołączonym pismem, po prostu opisałem moją wizyte w KRUSIE, żeby się oni zkontaktowali i wyjaśnili tą sprawe, bo ja nic nie moge zrobić, nie wydadzom mi zaświadczenia że nie figuruje jako rolnik, choć naprawde nie figuruje, TO JEST JAKIEŚ CHORE

 

młodzi rolnicy, opisujcie, z jakimi dziwnymi przypadkami wy się spodkaliście na tak wspaniałej drodze po 75tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Wiem z doświadczenia że w agencji najlepiej przy wszelkich wątpliwościach kontaktować się z osobą prowadzącą wniosek - telefonicznie lub osobiście - na końcu każdego pisma które przychodzi jest nazwisko i numer kontaktowy przynajmniej w mazowieckim. W taki sposób kiedy będziesz wszelkie sprawy załatwiał drogą listowną to się trochę zejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

Wiem z doświadczenia że w agencji najlepiej przy wszelkich wątpliwościach kontaktować się z osobą prowadzącą wniosek - telefonicznie lub osobiście - na końcu każdego pisma które przychodzi jest nazwisko i numer kontaktowy przynajmniej w mazowieckim. W taki sposób kiedy będziesz wszelkie sprawy załatwiał drogą listowną to się trochę zejdzie.

no właśnie poprawki mi przyszły, na kopercie jest tylko adres żadnego numeru, nawet do siedziby, a co dopiero do osoby prowadzącej, oczywiście w necie znalazłem numer, ale oczywiście nie można się dodzwonić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki171    0

a czy ty w krusie byłeś i jesteś ubezpieczony jako domownik?

Jako domownik byłem do lutego ale skończyłem szkołę i już nie mogłem być ubezpieczony przy rodzicach i zarejestrowałem się jako bezrobotny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

Gratulację:blink: a możecie pisać jeśli macie poprawki to jaki jest numer waszego wniosku i z jakiego jesteście województwa? mój to 1399:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj