Polecane posty

robercikj100    1010

pewnie ze tak przez takich jak ty

Mógłbyś bardziej rozjaśnić swoją wypowiedź ????


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

panikę robicie i już


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Wiesz ja tam żednej paniki nie robie ale wiem jak wyglądały inne nabory w przeszłych latach i myśle że teraz może być podobnie.

Poza tym nie dziw się ludziom że chcą dostać w końcu nie małą kase, a jak wiadomo w tym roku to może jej nie starczyć dla wszystkich.

Ale to już nie wina "takich jak ja" tylko rządu że tak gospodaruje tymi środkami z uni


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

A w województwie kujawsko-pomorskim? Średnia powierzchnia jest większa niż krajowa więc krajową muszę mieć chyba wcześniej

 

mi się wydaję, że musisz mieć ogólnie średnią krajową. W chwili wypłacania pieniędzy, lub po upływie 3 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki171    0

Może mi ktoś powiedzieć czy wniosek na młodego rolnika trzeba złożyć wcześniej czy mogę razem ze wszystkimi dokumentami i czy wszystkie dokumenty mogę złożyć jednego dnia? Z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Mam pytanie czy w tegorocznym naborze pieniądze które uzyskam z ,,Młodego Rolnika" mogę przełożyć na ,, Modernizacje gospodarstw " również która będzie w tym roku bo jeden koleś mnie postraszył ze nie

 

A dokładnie to wygląda tak ja składam wniosek 17 lipna na młodego pole przepisuje mi tata który 1 września będzie składał papiery na rentę strukturalną ja te pieniądze chce przenieś na modernizacje aby więcej kupić sprzętu ale ten koleś powiedział mi że nie bo w tym momencie kiedy ma być modernizacja (podobno w listopadzie)jeszcze nie będę miał pola na siebie

Proszę o odpowiedź


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

Ja powiem tak dokumenty które są potrzebne do uzyskania premii na młodego rolnika to takie jak:

 

-zobowiązanie że ciągu 3 lat od złożenia wniosku zdobędzie sie wykształcenie rolnicze

-zaświadczenie z urzędu skarbowego o nie figurowaniu w działach specjalnych podatników

-zaświadczenie z KRUS o nie figurowaniu ewidencji rolników którzy opłacają składki

-świadectwo ze szkoły lub zaświadczenie o uzyskaniu wykształcenia

-ksero dowodu osobistego potwierdzonego za zgodność z oryginałem

-zaświadczenie o nadaniu numeru NIP (czyli trzeba iść do US i złożyć wniosek po nadanie NIP u)

 

A teraz zobowiązania jakie MR musi spełnić

 

-uzyskać wykształcenie rolnicze w ciągu 3 lat od daty złożenia wniosku

-zobowiązać sie że będzie prowadził gospodarstwo przez 5 lat i opłacaniu KRUS

-zainwestować min 70 % w rozwój gospodarstwa

-posiadać gospodarstwo o odpowiadające średniej krajowej w województwach gdzie średnia gruntów jest mniejsza od średniej krajowej jest brana średnia wojewódzka ale trzeba się zobowiązać że uzyska się średnią krajowa

 

no i to byłoby na tyle mogłem coś pominąć ale nie sposób wszystko zapamiętać koszt wypełnienia wniosku to ok 500 zł (bynajmniej u mnie w ODR może wypełnić ktoś inny nie koniecznie ODR)Myślę że w jakiś sposób pomogłem.


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

ja mam pytanie czy dotację z "MR" można przeznaczyć na zakup używanych maszyn nie starszych niż 5 lat? jeśli tak to gdzie tak pisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Witam wszystkich:) Mam do Was drodzy użytkownicy takie pytanie... Tata ma gospodarstwo rolne i jest objęty pakietem dopłat rolnośrodowiskowych. I tam jest taki zapis ze przez 5 lat nie może pomniejszyć areału pod groźbą kary. Czy w tym przypadku może przepisać mi 10,15 ha ( co wiąże sie z pomniejszeniem areału jego gospodarstwa) a ja dostać pieniądze na Młodego rolnika? Mam nadzieje ze zrozumiecie o co mi chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

maszyny mozna kupic nie starsze niż 5 lat musisz poszukać w to rozporządzeniach

 

po złożeniu wniosku masz 180 dni na uzupełnienie powierzchni wiec jeżeli do upływu minie to 5 lat to nie ma problemu chyba że masz jakieś działki nie objęte rolno środowiskowymi nie zagłębiałem sie w tym więc nie wiem do końca może ktoś sie wypowie kto wie więcej na ten temat


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek   
Gość pawelek

@krzysiek89 niestety, ale jeśli nie upłynęło 5 lat nie może

@Maciek5290 gdzie wyczytałeś o numerze NIP (wydaje mi się, ze nie trzeba). Umieszcza się go we wniosku wraz z innymi danymi osobowymi. Ja wniosek sam robie i już zrobiłem ok 60 %, nie jest to takie trudne jak się wydaje. przeczytaj dokładnie instrukcje zamieszczone na stronie ARiMR, a wszystko stanie sie jasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

w tygodniku rolniczym chyba pisało że jeśli przejmuje się gospodarstwo w którym realizowany jest program rolnośrodowiskowy to przejmujący przejmuje jego zobowiązania ale to chyba było przy rencie a przy MR nie wiem jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

mi robił wniosek odr i musiałem dostarczyć zaświadczenie o nadaniu NIPu


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemia23    0

NIP musi być, a co rolnośrodowiskowych i ONW to wystarczy oświadczenie, że Ty przejmiesz te zobowiązania i nie będzie żadne kary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Nie, nie trzeba mieć konta bankowego, dopiero jak bedziesz skałdał wniosek o płatnosc to wtedy trzeba mieć. Ja też nie miałem konta jak składałem wniosek o oprzyznaniu premi MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

a jeszcze mnie ciekawi czy obowiązuje kolejność zgłoszeń czy będzie losowanie jak w przypadku modernizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

do opłat za wniosek tj. tych 500 zł , trzeba doliczyć jeszcze 350 za tzw biznesplan :) a z tym NIP-em to jak go wyrabiacie kto wam się wbija we wniosku o wyrobienie . bo urząd skarbowy wymaga na wniosku pieczątki tego instytucji która wymaga wyrobienie NIP-u ?? konopjio niema żadnej kolejności zgłoszeń tylko są jakieś punkty które pewne gospodarstwa robią uprzywilejowane a inne nie ..... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

punkty są w rentach strukturalnych, a MR jest kto pirwszy ten lepszy


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

tylko ze mi mówili w ODR że maja być preferowane te gospodarstwa które łącza młodego rolnika z renta tj przekazywanie gospodarstwa następcy lub na powiększenie innego gospodarstwa , bo jaki ma to sens jak komuś przyjmą wniosek na młodego rolnika a rentę strukturalną odrzucą to co on ma zrobić z rodzicami ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek   
Gość pawelek

Termin składania wniosków o przyznanie pomocy w danym roku realizacji PROW 2007-2013 upływa z końcem dnia roboczego następującego po dniu podania do publicznej wiadomości na stronie internetowej www.arimr.gov.pl informacji określającej, że zapotrzebowanie na środki finansowe wynikające z już złożonych wniosków w danym oddziale regionalnym ARiMR osiągnęło co najmniej 120% dostępnych środków w danym województwie, lecz nie później niż w dniu 31 grudnia br.

 

źródło:http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/inne-formy-pomocy/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

widać w moim odr są niedoinformowani ...... a czy w MR , jeśli chce się premie przeznaczyć na zakup ciągnika też konie mechaniczne przeliczają na ha jak w przypadku wzięcia dofinansowania na modernizacje ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek   
Gość pawelek

nie, możesz kupić ciągnik jaki chcesz :)

z premi należy wydać na cele rolnicze min 70 % i należy to udokumentować, a resztę możesz nawet przepić :) i nikogo to nie obchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jaki chcesz pod warunkiem ze w dniu realizacji inwestycji będzie miał mniej niż 5 lat!!!


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

A czy można kasę z premi spożytkować na sfinansowanie zakupu nowego ciagnika po prow ?


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj