Polecane posty

karolu    3

Ja nie zawieszam, dopiero jak będzie blisko przyznania premii i będzie coś wiadomo na temat wyższej stawki to się zastanowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanecki    0

Tak sie sklada ze ostatnio ze ostatnio mialem przyjemnosc byc na spotkaniu z osobami z bliskiego otoczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Z ich ust padla deklaracja ze 75 tys bedzie napewno, niestety nie bylo mowy o zadnym konkretnym terminie, z wyjatkiem stwierdzenia "w pierwszym kwartale 2010". ...::: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa :::... . Myslicie, ze po co zostala wprowadzona ta nowelizacja rozporzadzenia???? Oczywiscie po to, zeby osoby ktore juz zlozyly wniosek na 50 tys mogly ubiegac sie o 75 tys.....Czy jesli nie byloby jakis istotnych zmian jej wprowadzenie mialoby jakikolwiek sens????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

To byłoby bez sensu. składać wniosek jeszcze raz??? To rozporządzenie jest dla tych którzy dostali decyzję a z różnych względów nie wzięli premii, takich przypadków jest sporo. Jeśli wejdzie 75 tys to przecież mogą ogłosić że Ci którzy nie złożyli już wnioski a nie dostali pomocy dostaną 75. Ale miejmy nadzieję że wejdzie 75, bo 25 kawałków to trochę kasy mimo wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

moim zdaniem za bardzo sie rozpędzają z tym rozporządzeniem no daje mozliwość tym co nie dostali 50tyś wziąć ja jeszcze raz i to o połowe powiększoną ale takze osób które złozyły wniosek a nie skozystały na przestszeni lat 2007-2010

 

moim zdaniem teraz kasy zabraknie zobaczycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taszarek    0

to Jak skończe tą sete rolniczą to mogę sie ubiegać o MR??

 

jak nic się nie zmieni to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Tak szczerze to już sam niewiem co robić. Ci co siedzą na stolkach kombinują jak koń pod góre. Życze wsszystkim i sobie również aby weszlo te 75tyś ale z drugiej strony dziwi mnie to że do MR chcą dolożyć 25tyś a na renty strukturalne nie mają kasy?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

renty sa nawet wazniejsze od MR i to ich brak spowodował że tak mało ludzi skorzystało z MR

trudno żeby ktoś po studiach np rolniczych czy z zapału szukał ziemi i brał się za MR

przeważnie młody rolnik nabywa gospodarstwo w drodze sukcesji po rodzicach, a żaden rodzic nie przepisze nikomu gospodarstwa jak ma jeszcze do emerytury normalnej 10 lat pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Ma pytanie odnośnie MR. Obecnie posiadam własne grunty od roku w ilości 1,7 ha, zakupione. Czy mam jakiekolwiek szanse starać się premię, jeśli bym chciał obecnie przejąć gospodarstwo od rodziców i spełniać wtedy kryteria wielkości gospodarstwa. Wykształcenie średnie rolnicze posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Do kiedy ma być w ogole MR?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

@korbi555 nie musisz skończyć szkoły żeby złożyć papiery na młodego rolnika

jeśli zdążysz skończyć szkołę rolnicza w ciągu 3 lat to już od razu możesz składać wniosek z tym ze musi być 18 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidM    1

Jak sądzicie, składając wniosek o dofinansowanie na młodego rolnika i nie mając doświadczenia w tego typu sprawach warto wynajmować firmę do poprowadzenia całości? Koszt takiej pomocy to około 2000zl brutto i wtedy proces kierowany jest przez wyspecjalizowaną firmę. Mam zamiar starać się o dofinansowanie z UE, jednak kolejną kwestią jest to, że nie wiem konkretnie na co mogę przeznaczyć te pieniądze akurat w mojej sytuacji. Posiadam ok 50ha, produkcja wyłącznie roślinna. W gospodarstwie jest komplet niezbędnych maszyn. Gospodarstwo miałoby być podzielone z tym że oprócz podziału teoretycznego nic by się nie zmieniło w jego funkcjonowaniu. Myślałem nad większym ciągnikiem, jednak w mojej sytuacji ekonomicznie nieuzasadnione byłoby kupno drogiego nowego ciągnika, dlatego w rachubę wchodziłby tylko używany i koło się zamyka, bo używany może mieć max 5 lat. Może jakieś podpowiedzi, ewentualnie podzielenie się ze strony użytkowników informacjami w jaki sposób oni wykorzystali tego typu dofinansowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanecki    0

Dwa tys za "Mlodego rolnika" to duzo. Moim skromnym zdaniem za duzo... Nawet uwzgledniajac iz bedzie to kompleksowa usluga i ktos, ze tak powiem bedzie prowadzil Cie za raczke, czyli przygotowywal korekty na wezwania, podpowiadal stosowne wyajsnienia kwestii, do ktorych objekcje bedzie miala Arimr, a nawet podwiezie Cie pod Oddział Regionalny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidM    1

To była pierwsza firma, w której pytałem się o cenę takiej pomocy. Nie wiem jak wyglądają ceny w innych miejscach, ale Twoja odpowiedź daje już mi jakiś pogląd na sprawę. Może ogólnie powinienem zadać pytanie czy warto używać usług takich firm w przypadku "Młodego rolnika"? Pytanie to odnoszę oczywiście do siebie, czyli osoby mającej pierwszy raz kontakt z takimi sprawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Może kupno ziemi? Idź do odru popytaj jak wypełnić i wypełnij sam i pisz na af jak będziesz miał jakieś problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidM    1

Ziemia byłaby najlepsza ale w mojej okolicy raczej żadne oferty sprzedaży w najbliższym czasie nie są spodziewane... Właśnie się nad tym zastanawiam czy sam dałbym radę to zrobić. Dokumenty nie wydają się być zbyt skomplikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

@korbi555 nie musisz skończyć szkoły żeby złożyć papiery na młodego rolnika

jeśli zdążysz skończyć szkołę rolnicza w ciągu 3 lat to już od razu możesz składać wniosek z tym ze musi być 18 lat

to wiem:)

ale czy po zawodówce rolniczej bede mogł dostac młodego rolnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

Witam panowie :)rolleyes.gif Być może już ktoś pytał na ten temat ale strasznie tego dużo i jak tak się zacznie czytać to można się pogubićrolleyes.gif

Moja sytuacja jest taka że :

Ojciec kończy 55 lat w 2012 roku, ja w tym roku kończe studia rolnicze(Inzynier wydział rolniczo-ekonomiczny),nie mam na siebie gospodarstwa, wiec uważam że spełniam podstawowe warunki na MR. Wieć jeśli możecie doradzić co mam zrobić , czy czekać na ojca lata, czy może są jakieś inne sposoby żeby skorzystac ze środków. i jeśli dało by się to jakoś połączyć z PROW tez chętnie bym skorzystał. Ogólnie moje pytanie dotyczy tego czy w 2012 roku będa wypłacane renty strukturalne i czy wiadomo co z tym wogóle będzie bo jeśli nie to nie ma się co zastanawiać chyba???rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Ciezko ogarnac to wszystko tu a wiec przedstawie swoja sytuacje itd, licze takze na pomoc w wyjasnieniu mi wszystkiego czego nie wiem.

No wiec tak:

Mam ukonczone 19lat juz niedlugo 20.

Jestem po szkole zawodowej nie zwiazana z rolnictwem.

Ojciec chce mi przepisać 20-30ha ziemi rolnej, jednym slowem stane sie posiadaczem gospodarstwa rolnego,

chcialbym sie zalapac na program mlodego rolnika aby dostac dofinansowanie(w tym roku ma byc podobno 75tys zl) oraz zalapac sie na "zwroty" tzn kupuje maszyne rolniczą nową lub używaną do 5lat i agencja oddaje mi połowę sumy.

Do tego potrzebuję średniego wykształcenia w zawodzie rolnik. Dokumentację można dostarczyć bodajże do 3lat od wypisania wniosku(mam rację?) Wiadomo że uzyskanie tego wykształcenia zajmuje 4lata, z tego co się orientowałem mogę ukończyć liceum zaocze 2letnie które da mi średnie wykształcenie dodatkowo musiałbym ukończyć szkołę dającą zawód rolnik. Tak się składa że znalazłem szkołę Technikum uzupełniające zaoczne w zawodzie rolnik która trwa 1rok tak więc zdążyłbym w te 3lata zdobyć te wykształcenie ale wiadomo jest to kłopotliwe w związku z tym pytam czy są jakieś kursy rolnicze dające wykształcenie średnie?

Wiem że są kursy zawodowe dające mi tylko zawód rolnik który trwa około 2-4miesięcy.

Czy jeżeli ukończyłbym Liceum zaoczne 2letnie, do tego zawodowy kurs rolniczy kwalifikowałbym się do tych programów?

Czy po 3latach opłacania KRUSu+kurs zawodowy Rolnik spełniałoby te warunki?

Jezeli tak to czy mogę złożyć wniosek o dopłaty i zwroty, w międzyczasie zrobić ten kurs zawodowy,opłacać 3lata KRUS? Czy KRUS musi być opłacany przez 3lata zanim złożę te wnioski? Może mi ktoś to wytłumaczyć? Wiem że można opłacić KRUS wstecz z tym że mógłbym dopiero udokumentowane to mieć od września gdyż wcześniej byłem ubezpieczony w ZUSie jako pracownik w swoim zawodzie.

 

 

 

Podsumowując:

Czy istnieję kursy dające zawód TECHNIK ROLNIK

CZY Mogę już składać wniosek o te dopłaty itd czy najpierw muszę uregulować to w KRUSie czy mam na to 3lata, czy w ogole krus da mi średnie uprzywileja mnie do spelnienia warunkow.

Czy moim jedynym rozwiazaniem jest zdobycie średniego wykształcenia + zdobycie zawodu ROLNIK.

 

Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

czy teraz uczęszczasz do szkoły? czy tylko masz skończoną szkołe zawodową?

no musiał bys miec średnie wykształcenie i w tedy kursy

nie musisz opłacać krusu bo nie jesteś rolnikiem więc tylko wystarczył by technik rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko ukończoną szkołę zawodową, obecnie się nie uczę.

Czyli muszę zdobyć średnie wykształcenie+zawód innego wyjścia nie ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka19    0

Żeby można było skorzystać z PROW musowo mieć wykształcenie rolnicze albo być rolnikiem

 

Co do renty strukturalnej to ma być jeszcze 1 nabór ale kiedy i czy na pewno będzie nikt nie potrafi powiedzieć

Jeśli robisz inżyniera na AR a masz wykształcenie rolnicze to możesz składać kwity o młodego rolnika i jeszcze przed 2012 rokiem skorzystać z PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli dobrze rozumiem to rolnikiem bede po 3latach oplacania KRUSu? Czyli wiosek bede mogl skladac dopiero bedac rolnikiem czyli nie ma opcji by teraz zlozyc wniosek i po 3latach oplacania KRUSu bede formalnym rolnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

więcej do 2013 roku nie bedzie rent to sobie tszeba powiedzieć i ja bym sie nie łudził ze bedzie ten nabór

oni kasy nie mają na nabór z 2009 roku i dostali od uni zeby ich spłacić tych co złożyli wnioski i chyba koniec albo bedzie tak ze otworzą nabór na jeden dzień i koniec

a wniosek mozesz złożyć juz @rutek22kret bo masz srednie i w ciągu 3 lat skończysz ta AR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj