Polecane posty

michalk    22

tak jest rumcajs premie mozesz wykorzystac na wszystko zwiazane z gospodarstwem:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a mi przysłali pismo że mam oddać premię razem 77 000 z groszami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

jasne! Czemu?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja i mój kolega mamy taki sam przypadek.mieliśmy uzupełnic wykształcenie.mieliśmy średnie nie rolnicze zaczelismy robić technikum rol. ale po pierwszym zaliczonym semestrze rozwiązali nam klase z powodu braku frekwencji wysłali nas do opola i tam eksternistycznie zrobiliśmy tytuł zawodowy w zawodzie rolnik. pytaliśmy w agencji czy to nam wystarczy ,powiedzieli że tak. a tu kupa. żeby opisać cała tą sytuacje do to ze trzy posty bym musiał napisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no ale nie gadaj ze bedziesz musial oddawac...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

A gdzie ja napisałem że chce tą pomoc otrzymać dwa razy? Ja dostałem rok temu a teraz stara się o tą dotacje moja pani nie wiem w czym problem. A oglądałem gdzieś, kiedyś o chłopaku który złożył papiery na MR ale, że renty się odwlekają to ojciec nie przepisał ziemi i chłopak ugotowany a papierów dwa razy na MR nie można składać ale nie wiem czy on podpisał umowę czy nie

 

byłem przekonany, iż krótka odpowiedź jest bardziej zrozumiała, jednak jest jak widać na opak;D po pierwsze w tym działaniu nie podpisuje się umowy, zostaje jedynie wydana decyzja (często warunkowa) składa się wniosek o płatność i przelane zostaje wsparcie, jak już wskazałem premii nie można otrzymać dwukrotnie, oznacza to dokładnie, że nie można dwukrotnie złożyć wniosku (jednak wniosek wycofany jest wnioskiem niezłożonym czyli praktycznie można złożyć wniosek nieskończenie wiele razy, jeśli chce się zapełnić archiwum OR),

 

@iron i pozostali beneficjenci ARiMR czasami wydaje błędne decyzje nie wspominając o ustnych wskazówkach, zawsze żądajcie opinii/wskazówek na piśmie (najprościej mailem, najszybciej listownie)warto również korzystać z usług radców prawnych, gdyż oni interpretują akurat rozwiązania legislacyjne zgodnie z ich treścią nie zaś zgodnie z interpretacją MinRol (zdarza się, iż wyssaną nie wiadomo z czego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

moją sprawą zajmuje sie prawnik i jeszcze jedna osoba która powiedziała mi że według przepisów unijnych warunek wykształcenia spełniam,to po prostu nasi urzędasy sobie coś ubzdurali.ręce opadają aż nic sie nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no domyslam sie jak sie czujesz... czlowiek szczesliwy cos mu sie w zyciu udaje a oni o byle co klody pod nogi... trzymam kciuki zebys to załatwil jak nalezy!! nie lam sie dasz rade i bedzie ok!!!


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

No to jak kissy wytłumaczysz sytuację tego chłopaka który nie może złożyć drugi raz wniosku bo po pierwszym złożeniu wniosku ojciec nie przepisał mu ziemi(czekał na nabór wniosków na RS). Było o tej sytuacji w agrobiznesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie znam tego przypadku, lecz jeśli została wydana decyzja oraz przyznane zostało wsparcie a beneficjent nie spełnił warunków to ponowne złożenie wniosku byłoby nadużyciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Jeśli chcemy dostać dofinansowanie, to musimy spełnić wymagania dotyczące wykształcenia... Wybierając opcje: wykształcenie średnie inne niż rolnicze + 3 lata praktyki w gospodarstwie...

Teraz moje pytanie... Czy wykształcenie średnie liczone jest jako: technikum, tytuł (technik, itp) + matura (czyli średnie, pełne) , czy wystarczy ukończyć 4 klasę technikum (tzw. średnie niepełne) ???

I jeszcze jedno... Jak to jest z tym naliczaniem praktyki w gospodarstwie??? Od ilu lat to się zalicza. Gdzieś mi się o uszy obiło że wystarczy zaświadczenie z gminy że miałem praktykę u ojca na gospodarstwie..czy to prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kwalifikowalność wykształcenia zależy od interpretacji ARiMR, początkowo upierali się przy tytule technik rolnik, teraz już sam nie wiem na czym stanęło, proponuję wystosować pisemne zapytanie do ARiMR, natomiast jako staż liczy się podleganie ubezpieczeniu jako domownik w KRUS, te wskazane zaświadczenia były konieczne do uzyskania tytułów zawodowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

witam.chcialbym przejac gospodarswo po rodzicach i wziac dofinansowanie ale jest przepis ze nie moge byc przez 3 lata ubezpieczony w zus-ie, tylko w krus-ie w zwiazku z tym nie moge nigdzie legalnie pracowac. przede mna ostatni rok studiow i pytanie ma czy rok nauki liczylby sie do tych 3 lat ktore musza minac zeby moc byc ubezpieczonym w zusie???czy mozna wziąc dofinansowanie i studiowac???pozdrawiam


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pracować możesz na umowę o dzieło pozostając tym samym ubezpieczonym w KRUS, nie ma przeciwwskazań do studiowania w czasie prowadzenia gospodarstwa rolnego (musisz jednak prowadzić gospodarstwo osobiście czyli samodzielnie podejmować decyzje i odpowiedzialność za nie), jeśli jesteś studentem to proponuję rozejrzeć się za inkubatorem przedsiębiorczości można w nich założyć coś na kształt własnej działalności gospodarczej jednak bez obowiązku podlegania ubezpieczeniu społecznemu w ZUS (jednak jest to opcja tylko na 2 lata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

ale jako student podlegam chyba ubezpieczeniu ZUS choc nie obowiązkowemu.a idąc na staż to jak ominąc zus??

sa inkubatory tu w liblinie ale jaki miały by związek z moim gospodarstwem???


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

student nie podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu społecznemu, rolnik natomiast podlega ubezpieczeniu w KRUS z mocy ustawy o ile nie podlega ubezpieczeniu w ZUS (czyli jeśli nie pracuje na podstawie umowy o pracę bądź niektórych innych umów); nie rozumiem jednak dlaczego oczekujesz związku między inkubatorem a gospodarstwem, inkubator pozwala na ominięcie ZUS dla każdego rodzaju zatrudnienia (pracodawca pozbywa się znacznej części kosztów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

mysle ze to bedzie dobre miejsce na zadanie tego typu pytania

 

do tej pory mielismy z ojcem taki plan ze on idzie na strukturalna a ja przejmuje gospodarstwo MR i modernizacja i wszystko skumulowane razem, ale jak wiadomo ostatnio renty stoja a nabory na PROW to gdzies slyszalem ze nie wiadomo czy beda do konca do 2013 robione z braku kasy jedynie na MR kasa zdajesie jest

W zwiazku z tym zastanawiam sie czy nie zaczac dzialac osobno, wydzierzawic ziemie i zlozyc MR i modernizacje i swoja czesc mialbym zalatwiona i jak by pozniej renty uruchomili to ojciec by przekazal , no bo jak na niego bede czekal to nie wiadomo jak to bedzie bo on dopiero w 2011 konczy 55 lat

 

poza tym mamy bydlo mleczne wiec jak bym dostal caly inwentarz to wtedy agencja ma wiecej rzeczy do ktorych mozna sie przyczepic a tak jak bym mial sama roslinna produkcje to chyba lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

to już po ptakach bo jak jeszcze nie złozyłeś na MR i chcesz złożyć w nowym naborze który bedzie po modernicacji to niemożesz złożyć wniosku na modernizacje skoro nie jesteś rolnikem czyba że nie bedziesz czekał na premię dla młodego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Rolnik, któremu została przyznana pomoc na „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, lecz nie została wypłacona, może ponownie złożyć wniosek o jej przyznanie. Możliwość taką stworzyło obowiązujące od 10 grudnia br. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 26 listopada 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania Ułatwianie startu młodym rolnikom objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 opublikowane w Dzienniku Ustaw Nr 209, poz. 1611.

 

Zgodnie z przepisami §1 ust. 1 pkt 1 i 4 tego rozporządzenia osoba fizyczna, która wystąpiła o przyznanie premii dla młodego rolnika i pomoc taka została jej przyznana z zastrzeżeniem dopełnienia pewnych warunków wskazanych w § 15 ust. 3 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 października 2007 r. (Dz. U. Nr 200 poz. 1443 z późn. zm.), a która wymagań tych nie spełniła co spowodowało, że nastąpiło wygaśnięcie decyzji o przyznaniu pomocy, może ponownie złożyć wniosek o wsparcie na „Ułatwianie startu młodym rolnikom”.

 

Pomoc będzie mogła zostać ponownie przyznana pod warunkiem, że nie zaistniał żaden inny z przypadków uznanych w §1 ust. 2 tego rozporządzenia za prowadzenie działalności rolniczej.

 

Zmiana ta ma zastosowanie także do osób, które wystąpiły o przyznanie pomocy na "Ułatwienie startu młodym rolnikom" objętej PROW 2007-2013 przed dniem wejścia w życie nowelizującego rozporządzenia.

 

Departament Komunikacji Społecznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

mam małe pytanie

mam 2 ha, wniosek złożyłem i dostałem decyzję w pażdzierniku o przyznaniu pomocy, niestety nie mogę na razie uzyskać średniej wojewódzkiej :) i dlatego nie składam wniosku o płatność, nieszczęsny termin 180 dni na zdobycie ziemi już mi leci ;) ,

 

czy można go jakoś zawiesić, wstrzymać?

czy moja sytuacja zmieniła się w związku ze zmianą rozporządzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Na poczatek zycze wszystkim wesołych swiat.

Chcialbym dowiedziec sie czy po przekazaniu na mnie gospodarstwa beda nalezala mi sie dotacja na mlodego rolnika.Sytuacja wyglada tak:gospodarstwo przyjmuje od brata(wiecej niz sr w woj.)wyksztalcenie mam srednie nie rolnicze,nie bylem wczesniej na KRUSie,mam zone ktora ma gospodarstwo od kilku lat na siebie(dostala 6 lat przed slubem).W ODRze pytalem ale tam kazdy muwi co innego,dlatego prosze o odpowiedz kogos kto jest w temacie albo przerabial ten temat.Z gory dzieki.PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

kolego miroM1984 budżet na modernizacje jest do 2013 roku wiec nie mogą nagle go skrócić np do 2010 roku wiec nie masz co się martwić mogą się martwić ci co złożyli wniosek na 3 John Deera bo oni już raczej nie dostana na modernizacją pieniędzy ponieważ teraz będą mieli pierwszeństwo Ci co składają pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

a ja mam takie pytanie czy jakos dzienny student 4 roku przepisalbym gospo na siebie to stane sie jego wlascicielem w dniu skonczenia nauki czy to nie przeszkadza w tym?? bo w rozporzadzeniu ministra jest napisane ze chyba stałbym sie wlascicielem w dniu skoncczenia nauki dopiero. po drugie czy staz pracy mozna odbyc z pominęciem ZUS??


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj