Polecane posty

xsc    56

Czy istnieja nadal kursy przysposobienia rolniczego? Wyczytalem w

rozporzadzeniu odnosnie mlodego rolnika i wlasnie ukonczenie zespolu

przysposobienia rolnczego spelnia wymagania dot. wykrztalcenia

rolniczego. Jeszzce mam jedno pytanie czy moge uzupelnic wykrztalcenie

szkola rolnicza zaoczna? Narazie chodze do tech. rolniczego dziennego,

ale w razie poslizgu warto miec asa w rekawie:p


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcajs9    6

mam pytanie jak trzeba doprowadzić gospodarstwo do standardów unijnych po wzięciu premii na młodego rolnika np jeżeli nie mam płyty obornikowej czy muszę ją budować moje obszary nie są w onw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@xsc nie orientuję się w obecnych formach kształcenia, w tym celu skontaktuj się z sekretariatem w swojej szkole oraz jakimś okolicznym centrum kształcenia ustawicznego, a najodpowiedniejszym podmiotem będzie MEN tam z pewnością po kilku godzinach spędzonych na linii dowiesz się wszystkiego

 

@rumcajs9 najłatwiej jest nie przejmować hodowli, wszystkie wymogi są określone odpowiednimi rozporządzeniami, płyta najprawdopodobniej jest niekonieczna (chyba, że to OSN)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcajs9    6

a gdy wuja chce iść na ręte strukturalną to musi przekazać gospodarstwo w całości razem z hodowlą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

raczej musi przekazać całe, tzn nie może na rencie prowadzić działalności rolniczej, ale wszystko zależy od pogłowia stada, szczegóły w ARiMR (nie w ODR)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

a czy studiując zaocznie 4 lata rolnictwo, mogę w drugim roku ubiegać się o premię z oświadczeniem ze w ciągu 36 miesięcy uzupełnię wykształcenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

witam ja chcialbym sie dowiedziec czy premie mlodego rolnika moge przekazac jako wklad wlasny w modernizacje?? tzn te 50tys przekazal bym na wklad do kredytu ktory bral bym na sprzet po zlozeniu wniosku na prow czy to nie bedzie wykorzystanie srodkow w dwoch dofinansowaniach??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

te 50 tys mozesz wydac na zwrot na zakup maszyny w prow jesli jej nie zakupiłesss a na kredyt który masz zaciagniety juz z kupna na prow w ubiegłych latach to chyba nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

nie nie zle mnie zrozumiales nie mam zadnego kredytu tylko zamierzam wziac na prow na maszyny kredyt i czy te moje 50tys moge dac jako wklad wlasny do tych maszyn na prow


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

prawdopodobnie nabur bedzie od stycznia i chyba jak słyszalem to 75tys i te kwote bedzie mozna wykorzystac jako wkład własny przy zakupie na prow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zamiast snuć przypuszczenia proponuję śledzenie zmian w zakresie projektu rozporządzenia (możliwe jest również zgłaszanie swoich opinii do Ministerstwa)

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Projekty RozporzÄdzeĹ

 

natomiast jeśli macie pytania, na które odpowiedź w temacie została wielokrotnie udzielona to proponuję jej odnalezienie, bądź przestudiowanie aktualnego rozporządzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub992    0

Witam

mam pytanie czy po dostaniu premii dla młodego rolnika można się ubiegać jeszcze o kredyt dla młodego rolnika i część premii wykorzystać jako wkład własny proszę o szybką odpowiedź :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Witam. Mam kilka pytań dot. MR.

 

1. Czy dopłaty można dostac nie mając gospodarstwa, ale w planach jest przejęcie.

2. Czy dobrze zrozumiałem czytając na stronie AMiMR, że można dostać kase z MR już w 2 kl. techinkum rolniczego, tzn. nie mając skończonych 18 lat i być 36 miesięcy przed ukończeniem szkoły i w przyszłości objąć gospodarstwo, i czy już wtedy musi być na mnie przepisane gospodarstwo.

3. Czy z tych pieniędzy można dzieżawić ziemię.

 

No to się trochę nazbierało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

premia może stanowić wkład własny dla kredytów preferencyjnych

 

premię można otrzymać na utworzenie/przejęcie gospodarstwa, konieczne jest ukończenie 18 roku życia (możliwe jest jedynie nabycie gospodarstwa w drodze spadku bądź darowizny wcześniej), 75% premii należy przeznaczyć na inwestycje w gospodarstwie (wskazane szczegółowo w rozporządzeniu) nie wchodzą w ten zakres czynsze dzierżawne, ale 25% premii można jak najbardziej przeznaczyć na pozyskanie dzierżaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

@ kissmy... jak to jest z tym wykształceniem??trzeb miec wykształecenie rolnicze czy wystarczy opłacić ten Krus za 3 lata wstecz??


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czytajcie proszę wątek zanim zapytacie o kwestie poruszone już wielokrotnie, konieczne jest wykształcenie bądź doświadczenie = opłacaniu składek KRUS przez 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

a ktos cos wie kiedy dokładnie rusza naburrr bo mi juz tyle dat muwili ze juz nie wiem która prawdziwaa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nabor trwa do konca grudnia a nowy bedzie prawdopodbnie od konca marca a nie od stycznia

 

co do tego czy mozna wziasc nie majac ukonczonych 18 lat, nie mozna

mozna wziasc jako wklad wlasny w modernizacji, sam tak zrobilem w tym naborze

jesli jakies pytania to moge pomoc gdyz dostalem płatnosc w sierpniu


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Wiem że pewnie ktoś napisze że odpowiedź na moje pytanie pojawiła się już w temacie, ale pytam bo ja jej nie widzę: czy są już jakieś konkrety w sprawie podwyższenia kwoty pomocy do 75 tys, i co polecacie składać wniosek czy czekać? Mam dylemat bo może gdybym złożył teraz to załapałbym się na prow 2010, a w 2011 prow może już nie być....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Jak to jest z tą kasą co się dostaje na start ? Znajomy mówił że on się nie załapie, bo unia nie ma kasy a już jego czas się kończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj