Polecane posty

damian40000    86

A czy jest taka możliwość żeby podzielić gospodarstwo. Mój tata ma dopiero 47lat mamy 19ha. Czy można zrobić tak że ojciec zapisuje mi kilka działek bez budynków i ja występuję o premię mając gołe pole? (bez sprzętu bez budynków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Całą kasę przeznaczył bym na ciągnik który obrabiał by oczywiście pola moje i taty jak myślicie w agencji nie będą robili problemów? Bo gołym okiem będzie widać że podział jest fikcyjny i chodzi tylko o uzyskanie premii. I drugie pytanie czy część ziemi którą bym otrzymał może być 300km od naszego gospodarstwa u moich dziadków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ważne jaka jest odległość, posiadając ziemie o powierzchni powyżej 1 hektara(nie wiem czy normalnego czy przeliczeniowego) stajesz się rolnikiem i musisz płacić krus, nie powinni robić problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Bo gołym okiem będzie widać że podział jest fikcyjny i chodzi tylko o uzyskanie premii.

Wcale nie fikcyjny, skoro będziesz miał ziemie i będziesz ubezpieczony w KRUS to jesteś pełnoprawnym rolnikiem i żadna to fikcja ;) Z takim podziałem nie ma żadnych problemów, abyś tylko spełnił wymogi do programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

damian 40000 po śmierci ojca w ubiegłym roku podzieliliśmy gospodarstwo na pół między braci obaj dostaliśmy młodego rolnika obaj złożyliśmy wnioski na modernizacje jeden jest na Vacie drugi na ryczałcie korzyści każdy zna także papier wszystko przyjmie i każdy przepis prawa da się obejść a i każdy z nas za***prza jak dzika świnia. Jak ziemia będzie Twoja to może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

technikum rolnicze albo kurs rolniczy on trwa 2 tygodnie :)Wiec macie do wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

czyli jesli dostalbym MR i chcialbym wziasc maszyny na modernizacje a niemialbym jeszcze skonczonej szkoly ( bylbym dopiero w II/III klasie TR) to moge isc na jakis kurs i spelnialbym wymog kwalifikacji rolniczej przy modernizacji? Tylko bym musial najpierw skonczyc kurs a pozniej zlozyc wniosek na modernizacje gosp. rolnych?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu6011    1

z tego co mnie wiadomo to od czasu złozenia wniosku na młodego farmera jest 3 lata do uzupelnienia zawodu takze jezeli bedziesz w 3 klasie to spokojnie mozesz złozyc wniosek na młogedo i potem cieszyc sie przyznana kasa , tylko abys zdazył ukoncyc szkołe w ciagu tych 3 lat.

Edytowano przez deer
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

ze tak jest na MR to wiem, tylko rozchodzi mi sie o modernizacje- tam podczas skladania wniosku trzeba juz miec wykrztalcenie rolnicze:/ Troche nasi urzednicy nie przemysleli sprawy !


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Nie trzeba mój wujek tak ze był w trakcie robienia szkoły rolniczej i dostał

Edytowano przez deer
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koledzy po to jest rozporządzenie żeby je czytać. Kolega z góry ma racje jeżeli jesteś beneficjentem działania pt. młody rolnik to nie musisz mieć wykształcenia rolniczego aby złożyć wniosek na modernizację( nawet jest takie okienko gdzie zaznaczasz że młodego bierzesz) aczkolwiek termin uzupełnienia wykształcenia w obu przypadkach będzie taki jak w młodym rolniku czyli 3 lata od dnia wydania decyzji o przyznaniu pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

A mam takie pytanie czy mozna wziąść MR i modernizacje czy tylko jedną z tych??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

jak to wreszcie jest z tymi studiami? Dlaczego piszecie że trzeba być na stacjonarnych? Czyli że jak ja np jestem na zootechnice niestacjonarnej (czyli kierunku rolniczym ale nie na dziennych) i nie opłacam składek KRUS to coś jest nie tak? Co byście radzili? Bo do przejęcia gosp. zostały mi tylko dwa lata. Studia kończę za 3. Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu6011    1

ja nie wiem jak to jest z tymi studiami czy stacjonarne czy nie ale napewno jak skonczysz te studia i zaczniesz prace jako zootechnik i przypuscmy ze nie bedziesz podlegał ubezpeczeniu w kurs to automatycznie tracisz wszystkie przywileje na kase z unii typu PROW,to jest sprawdzone bo moj znajomy jest po agronomii i uczy w szkole i nie jest ubezpieczony w krus tylko w zus i nie przysługuje mu z unii nic..

Edytowano przez deer
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

trochę zasialiście zamęt i niekoniecznie prawdziwe informacje

 

* przede wszystkim beneficjent "modernizacji" nie musi posiadać odpowiedniego wykształcenia przywileje dla MR jednak przysługują;d

* "modernizację" można łączyć z MR

* studia stacjonarne dotyczyły spadku i okresu, w którym można otrzymać premię dla MR, studia niestacjonarne są lepsze, gdyż nie ma problemu z ubezpieczeniem się w KRUS (zachęcam do zapoznania się z rozporządzeniami dotyczącymi MR http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=80&id1=0&id2=0 na samym dole strony)

* ubezpieczenie w ZUS przyczynia się jedynie do ograniczenia zakresu wsparcia jedynie z programów "Ułatwianie startu młodym rolnikom" oraz "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" z "Modernizacji gospodarstw rolnych" można korzystać będąc ubezpieczonym w ZUS, podobnie otrzymujemy płatności bezpośrednie, pomoc de minimis, zwolnienia podatkowe i wiele wiele innych form wsparcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

aż sprawdzałem 3 razy hehe ja nadal obstaje przy swoim tzn. że "jeżeli jesteś beneficjentem działania pt. młody rolnik to nie musisz mieć wykształcenia rolniczego aby złożyć wniosek na modernizację( nawet jest takie okienko gdzie zaznaczasz że młodego bierzesz) aczkolwiek termin uzupełnienia wykształcenia w obu przypadkach będzie taki jak w młodym rolniku czyli 3 lata od dnia wydania decyzji o przyznaniu pomocy", A nawet Dwa okienka tzn okienko nr 11.5 i 12.1.5 w formularzu wniosku i ich treść należy rozumieć wprost.

Pozdrawiam Sokol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@SOKOL masz rację ale dotyczy to tylko osoby która podpisała umowę na MR ,a nie osób które złożyły wniosek na MR.Takie jest moje zdanie.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys8118    0

Mam pytanie czy jest ktoś pewien od kiedy jest przyznawana ta wyższa płatność 75 tys na MR ??????? bo nie wiem od kiedy składac wniosek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@SOKOL biję się w pierś istotnie § 2 ustęp 3, którego uprzednio nie zauważyłem (rozporządzenie z 17.10.2007) wskazuje, iż beneficjenci działania "ułatwianie startu młodym rolnikom" nie muszą spełniać wymogów dotyczących wykształcenia w dniu złożenia wniosku i dodatkowo mogą liczyć na znacznie szerszy zakres kosztów kwalifikowanych

 

@krzys8118 pewny nie jest nawet minister rolnictwa, chociaż już jesteśmy po wyborach, więc powinien nabrać pewności proponuję wystosowanie zapytania do MinRol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duru90    0

witam

mam pytanie po ilu dniach ( miesiacach) dostaliscie kaske na konto? chodzi o mlodego rolnika ja juz czekam 2 miesiace od zlozenia platwnosci ;/ tylko ze mialem jaks poprawke i sie wydluzy to o 2 tygodnie a mowila mi babka ze po okolo miesiaca bedzie kaska a tu lipa i maszynki dalej stoja u dealera na placu ;/

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kissmy... jak zawsze respekt.

ferdek 1 masz racje na modernizacje można składać jak się ma wydaną decyzję o przyznaniu MR; aczkolwiek byłbym skłonny postawić flaszkę że nawet po złożeniu wniosku na MR a przed wydaniem decyzji o przyznaniu premii można złożyć wniosek na modernizację i co najważniejsze dostać dofinansowanie tylko należałoby trafić na myślącego urzędnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

mam pytanie do osób które złożyły wniosek na MR: czy w biznes planie deklarowaliście zakup maszyn starszych jak 5 lat?

 

ostatnio dzwoniłem oddziału regionalnego i pytam kiedy kasa itd i od słowa do słowa i pani mi powiedziała że tak jak w przypadku modernizacji nie mogą być to maszyny starsze jak 5 lat. trochę mnie zamurowało bo miałem zamiar kupić kilka takich! w rozporządzeniu nie ma o tym słowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

oczywiście można zakupić maszyny starsze niż 5 lat jednak 70% premii należy przeznaczyć na inwestycje będące kosztem kwalifikowanym w działaniu "modernizacja gospodarstw rolnych" (oraz zakup gruntów i zwierząt) traktuje o tym § 18 ust. 2. rozporządzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj