Polecane posty

wojt    74

Też to słyszałem, teraz nie jestem pewien na 100% ale wydaje mi się ze powiedział tak: Ci co mają więcej ha to dostaną więcej kasy, 50tyś. trochę kasy jest ale w sumie jak się tak zastanowić to wcale to nie jest dużo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pytanie brzmi czy to kolejny demagog czy też nie? o premii w wysokości 100kzł mówiono już kilka lat temu, jednak ze względów czysto nikomu nieznanych pozostano przy połowie tej kwoty oraz jednocześnie wyśrubowano warunki; natomiast uzależnienie wielkości pomocy od powierzchni byłoby krzywdzące zarówno ze względu na położenie gospodarstwa (drastyczne różnice w średnich wojewódzkich powierzchniach gospodarstw) jak również ze względu na istotne różnice w cenach gruntów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Zamiast ułatwić start tym "mniejszym" ułatwią i tak tym (co raczej mają łatwo) start.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

czyli widzę że to co już kiedyś mówiłem - sprawdza się ... wystarczyło logicznie pomyśleć że jeśli podnosi się poprzeczkę to wiadomo, że chętnych będzie mniej. Za wzrostem wymagań powinna wzrosnąć premia. Znów zaczną grzebać w ustawach i rozporządzeniach żeby to zmienić a to strata czasu. Amiało być tak pięknie... wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

słyszałem o nowej zmianie...niby na początku przy przejmowaniu gospodarstwa wystarczy miec ten 1hektar a wymaganą srednia wojewodzką mozna osiągnąc dopiero w ciągu 5 lat...to jest o wiele lepsze juz, bynajmniej dla mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemmek    0

Skąd masz taką informację? Gdyby tak było to już dawno kasa na te działanie by się skończyła, poniewaz jest wielu młodych rolników nie spełniających kryterium wielkości gospodarstwa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

mlodzi rolnicy z 1 hektarem ziemi... marnowanie pieniedzy które daje nam UE... nie badzcie smieszni.

 

czyli kazdy kto ma 10 ha moze wyprodukowac 10 mlodych rolników. Powinna obowiązywac srednia wojewódzka (nie krajowa, bo krajowa czasem moze byc faktycznie za duza) Ale skoro daja pieniądze trzeba brac! Dlatego zycze powodzenia wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

panowie a czy słyszeliscie o zmianie przepisow dotyczacych mlodego rolnika przy wnioskach przyjmowanych od 1 lipca??

tzn moj kumpel mowi ze od 1 lipca do tych wymagan dojdzie jeszcze to ze jeden z rodzicow czy ktos kto bedzie mi ziemie przepisywal musi odejsc na emeryture czy tam rente. Jak myslicie czy w lipcu bedzie wiekszy szum wokol mlodego czy nadal ludzie z niechecia beda skladac wnioski. Bo ja mam dziwne przeczucie ze wszyscy na lipiec czekaja zeby ta ziemie bylo mozna skad zalatwic a do lipca to powinno sie dac rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dla mnie najglupsze w tym wszystkim jest to ze musze byc ubezpieczony w KRUS przez 5lat :lol:

niestety ale pracuje i firma mi oplaca ZUS wiec w tym momencie juz nie moge sie ubezpieczyc z KRUS i d*pa blada,

nie wazne ze moge przejac gospodarstwo o podwojnej sredniej wojewodzkiej, ze spelnia juz wymogi ESU, nie wazne ze mam wyksztalcenie wyzsze rolnicze, nie wazne ze gospodarstwo jest dochodowe i bede je prowadzil sam - waze jest to ze wg tych durny przepisow nie bede platnikiem KRUS

dla mnie to nie doplata dla mlodych rolnikow tylko dla mlodych krusowiczow,

ehh szkoda gadac bo mnie nerwyy szarpia :D


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w ramach sprostowania konieczny jest tylko 3 letni okres podlegania ubezpieczeniu rolników w KRUS z mocy ustawy (w pełnym wymiarze i jako rolnik oczywiście), najlepszą opcją jest bycie naprawdę młodym rolnikiem;D (znaczy się do 23 lat) i jeszcze studentem, w takim przypadku odpada nam ZUSowy problem (możemy pracować na umowę o dzieło, zlecenie czy też prowadzić własną działalność w inkubatorze), nawet jeśli już przekroczyło się próg 26 lat to również umowa o dzieło nie przekreśla ubezpieczenia w KRUS (dla pracodawcy też powinna być to ulga- w wypadku stosunkowo nieabsorbujących zawodów), można też zaryzykować i czekać na reformę KRUS zawieszając tymczasowo pracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Zgadzam się całkowicie z YacentY-m, MR w tej edycji tak naprawdę nie wiadomo do kogo jest skierowany. W założeniach miała to byc pomoc dla mniejszych gospodarstw, tak aby miały szanse na lepszy start i poprawienie konkurencyjności, albo mówiąc bardziej przyziemnie, mieli szanse na "przeżycie".

Natomiast zafundowali nam warunki, które eliminują wszystkich tych do których pomoc miała trafic. I jak nieraz oglądam telewizję i słucham, że politycy dziwią się dlaczego młodzi nie sięgają po te pieniądze to mnie krew zalewa :angry:

Wprowadzenie zapisu o ubezpieczeniu w Krusie przez MINIMUM trzy lata - załatwiło wszytkich "bez mydła". Ja mieszkam koło Skierniewic ( pomiędzy Łodzią a Warszawą ), u nas gospodarstwa są bardzo rozdrobnione i warunek posiadania średniej krajowej dyskwalifikuje 80% a pozostałe 20% dyskwalifikuje zapis o Krusie ).

W mojej sytuacji jest tak, że za niecały miesiąc bronię pracę magisterską na Politechnice Warszawskiej i muszę iśc do pracy, bo z tak małego areału (11ha) nie da się godnie życ. Chciałbym gospodarstwo utrzymac, bo lubie wieś, tak jak chyba wszyscy którzy na AF zaglądają, ale w takiej sytuacji wybór jest dla mnie tylko jeden - musze zrezygnowac z MR.

Tylko ze względu na zapis o Krusie, bo pozostałe warunki spełniam.

 

Pozdrawiam

jarekw


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

smutne jak cholera to co piszecie....

mi się udało i złożyłem wniosek i czekam od 3 marca na podpisanie umowy i strasznie sie denerwuję że to tak długo trwa czy już podpisał ktoś ta umowę?... od podpisania w ciągu 3 miesięcy kasa wpłynie na konto....


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remus    0
smutne jak cholera to co piszecie....

mi się udało i złożyłem wniosek i czekam od 3 marca na podpisanie umowy i strasznie sie denerwuję że to tak długo trwa czy już podpisał ktoś ta umowę?... od podpisania w ciągu 3 miesięcy kasa wpłynie na konto....

 

witam,

co do wniosku MR to nie podpisujesz umowy tylko dostajesz decyzję (z warunkami do spełnienia lub bez) a następnie składasz jeszcze wniosek o płatność - tak w wielkim skrócie wygląda ta przygoda. . . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalek    0

nie wiem czy dobrze wybrałem..ale mogli byście mi doradzić co mam zrobić aby móc mieć własne gospodarstwo rolne i korzystać ze wszystkich przywilejów rolnika..ubezpieczenie,dotacje itp.?

 

Nie mieszkam na wsi tylko w mieście.nie mam wykształcenia rolniczego.Czy mogę się starać o jakieś dotacje na kupno/rozwój gospodarki?.

 

za każda odp będę wdzięczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

kolejny wpadł na impreze co to ma byc "orzystać ze wszystkich przywilejów rolnika..ubezpieczenie,dotacje itp.?"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalek    0

no a co nie dostają rolnicy dotacji?ubezpieczenie tez się rożni od tego które posiadają miastowi..nie wiem o co ci chodzi..jeśli napisałem coś nie odpowiednio to przepraszam..ale sadze ze nie popełniłem błędu.

chce się tylko dowiedzieć czy nie mieszkając na wsi i nie mając wykształcenia rolniczego mogę dostać jakaś dotacje czy zapomogę na kupno i rozwój gospodarstwa rolnego..i czy później mogę starać się o dotacje i ubezpieczenie w KRUS...a zależy mi na byciu rolnikiem bo to jest moje marzenie od wielu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Kolego "Rafałek" zapomogi na kupno godpodarstwa to na pewno nie dostaniesz. Marzenie to może i Twoje jest, ale zacznij od tego, żeby zdobyc trochę wiedzy na temat prowadzenia gospodarstwa. A najlepiej jeśli byłaby to jakaś wiedza wynikająca z PRAKTYCZNEGO zetknięcia się z tematem.

W pełni rozumiem, że "tommy" jest oburzony, bo ja też jestem! Prawda jest taka, że nie musiałeś dopisywac, że jesteś z miasta bo po przeczytaniu pierwszego zdania w poście już to wiadomo.

Z takim podejściem i wiedzą na tym forum zwolenników nie zdobędziesz.

Praca rolnika to nie jest bajka!!! Jest to CIĘŻKA praca bez żadnych urlopów, przerw i wakacji. I jeśli to zrozumiesz to wtedy jeszcze raz zadaj sobie pytanie czy to nadal jest Twoje marzenie?

 

A że nie jest to forum filozoficzne to kończe już swoje wywody ;)

 

Napisz tylko jeśli możesz jakie są te przywileje rolników ??? Bo bardzo jestem ciekawy. Czy emerytura w wysokości 500zł (na miesiąc) dla rolnika to jest przywilej???

 

Pozdrawiam

jarekw


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalek    0

Drogi Jarku wiem co to rolnictwo bo przez 6 lat jeździłem do dziadków na wieś ;) ..ale sprzeczki rodzinne sie zdążają no i nie jeżdżę juz :angry: ..a co do tych przywilejów to zle napisałem..wiem i rozumiem ze was zezłościłem..przepraszam..co do emerytury to wiem ile jest..wiem jak trzeba zapierdzielać w polu aby cos zarobić..i ja właśnie to lubię...a co do rolnictwa to wiem wiele rzeczy..a to ze jestem z miasta nie znaczy ze len..i tłumok.

 

pozdro :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Ok Rafał :) Ja wcale nie uważam, że leń czy tłumok, bo sam znam trzy przypadki osób, które przyszły na wieś z miasta i w przeciwieństwie do Ciebie nigdy styczności ze wsią nie miały i radzą sobie znakomicie. A jedna z tych osób to nawet lepiej niż taki przeciętny rolnik na mojej wsi B)

 

Tak więc życzę powodzenia!!!

 

A może poznałbyś jakąś dziewczynę z hektarami i wtedy spełnisz swoje marzenia o prowadzeniu gospodarstwa. Tylko wtedy do teścia nie startuj z takim tekstem jak do Nas (forumowiczów) w pierwszym poście :):):)

 

Pozdrawiam

jarekw


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalek    0

No tez o tym myślałem..i to najrozsądniejsze wyjście..ale jak narazie jeszcze nie spotkałem żadnej dziewczyny ze wsi..a tam gdzie jeździłem to raczej juz wszystkie zajęte:)..ale poczekam może poznam..jak nie to świat do odważnych należy i sam spróbuje z czasem siły zacząć od zera..

 

pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zennek007    0

Niedawno skończyłem 18 lat i mam 7 ha ziemi, woj. łódzkie. Mam jakieś szanse żeby ubiegać się o młodego rolnika?? Chodzę do liceum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

A jaką na dotacje brak szans ponieważ musisz mieć gospodarstwo o areale średniej wojewódzkiej a jak ona jest mniejsza to musi być o średniej krajowej! A tak pozatym masz wykształcenie średnie rolnicze?

@Zennek007


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
a co do rolnictwa to wiem wiele rzeczy..

pozdro ;)

 

 

latwo zrobic test na to czy wiesz wiele o rolnictwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Niedawno skończyłem 18 lat i mam 7 ha ziemi, woj. łódzkie. Mam jakieś szanse żeby ubiegać się o młodego rolnika?? Chodzę do liceum

Masz już te 7ha czy dopiero możesz mieć? Musisz zobowiązać sie do zdobycia wykształcenia rolniczego w ciągu trzech lat od decyzji. Obecnie przyjmowane są wnioski od młodych rolników którzy jeszcze nie mają ziemi ale zobowiązują sie ją nabyć do pół roku od wydania decyzji, co trzeba też wykazać w biznespalnie (skąd i ile). No i oczywiście minimlana powierzchnia gruntów o której pisał @GSX.

 

Jeśli sie myle to prosze mnie poprawić ;)

 

O tu ładnie popisali http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=80&id1=0&id2=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj