Polecane posty

freetaxi    947

Tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukas1    0

Hejka wszystkim

Czy jako trzeci współwłaściciel gospodarstwa mógł bym sie ubiegać o Młodego Rolnika ? 

Ps

Dwa lata temu tata dostał dofinasowanie na MGR 2007-13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Według harmonogramu w kwietniu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka wszystkim

Czy jako trzeci współwłaściciel gospodarstwa mógł bym sie ubiegać o Młodego Rolnika ?

Ps

Dwa lata temu tata dostał dofinasowanie na MGR 2007-13

Nie.

Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9812

Jako ze w tym temacie jestem zielony to chcialbym was zapytać skoro nabór ma być od kwietnia to kiedy zacząć robić biznesplan i interesować sie cala reszta papierologii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Wymogami to już sie proponuje interesować, policzyć sobie wielkość ekonomiczną z upraw, ewentualnie zmienić plany dt. upraw żeby skoczyło esu albo punktacja co tam trzeba. A po ogloszeniu naboru robić papierki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Mi już powoli cierpliwość się kończy, 14 listopad złożony wniosek o wypłate, a pieniędzy jeszcze nie widać...


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Pytanie do tych co już składali wniosek o płatność, dokładnie chodzi mi o ewidencje przychodów i rozchodów mieliście tam wpisane wszystkie zdarzenia które nastąpiły po dniu doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy czy też wystarczy wpisać tam kilka pozycji, tak aby coś tam było, pytam dlatego że wszystkie faktury mam u księgowego i musiałbym je znowu od niego podebrać, myślę że na początek wystarczy wpisać tylko kilka pozycji np takich bieżących (zakup ropy, koncentratu) a po wypłacie wiadomo, trzeba będzie tego pilnować. Jak to wyglądało u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proal    0

Nabór 2016 -> czy jak mam punkty za strukturę zasiewu zbóż to te 66 % muszę pilnować już teraz od 2017 roku czy od roku docelowego (w moim przypadku 2019) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Ja złożyłem wniosek o wypłatę pierwszej raty 2 czy 3 stycznia i zastanawiam się czy w ogóle moje BR ruszyło coś odnośnie wypłaty czy stwierdzili, że nie będa już tego roztrzepywać skoro za chwilę papiery mają iść do oddziałów regionalnych. 

 

W ogóle widzę, że zmieniły się przepisy i od nowego roku można zarabiać minimalną krajową brutto i być nadal w krusie. Czy ktoś korzysta obecnie z tego udogodnienia? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Pieniądze na koncie


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Witam jestem w 4 klasie technikum grobiznesu, rok tmu zdałem egzaminy r.3 w tym roku pisałem r.6 i jestem pewien ze jednego z r.6 nie zdałem.Jesli nie zwazajac na pkt mając same swiadectwo ukonczenia technikum agrobiznesu moge sie starac o dotacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Ja złożyłem wniosek o wypłatę pierwszej raty 2 czy 3 stycznia i zastanawiam się czy w ogóle moje BR ruszyło coś odnośnie wypłaty czy stwierdzili, że nie będa już tego roztrzepywać skoro za chwilę papiery mają iść do oddziałów regionalnych. 

 

W ogóle widzę, że zmieniły się przepisy i od nowego roku można zarabiać minimalną krajową brutto i być nadal w krusie. Czy ktoś korzysta obecnie z tego udogodnienia? 

Raczej nie ruszyło od 2 lutego dopiero wszystkie dokumenty będą mieli w BR i ruszą z tym ale to pewnie mętlik będą mieć na początku. mi w ogóle kazali nie składać narazie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek9a1    12

Jakie dokumenty trzeba dostarczyć do agencji w przypadku konieczności zmiany w inwestycjach, nabór 2014 i pytanie czy agencja może nie akceptować zmian ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Jakie dokumenty trzeba dostarczyć do agencji w przypadku konieczności zmiany w inwestycjach, nabór 2014 i pytanie czy agencja może nie akceptować zmian ?  

2014 i sie nie rozliczyłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik7733    2

Witam wszystkich.

 

W jaki sposób zamierzacie udokumentować działanie "przygotowanie produktu do sprzedaży"? 

Możecie mi doradzić co mogę zrobić z tym skoro moje gospodarstwo jest nastawione na produkcję mleka krowiego i nie sieję żadnych zbóż? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek9a1    12

otrzymałem decyzję w marcu 2015, po przesunięciu środków na MR z innych programow, i 3 lata dopiero mija mi w 2018 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

jestem z naboru 2014 i miałem wpisane w wniosku uzyskanie tytułu technika aby rozliczyć się z wykształcenia. Słyszał ktoś o tym że starczy zdanie egzaminu r,03 plus wykształcenie średnie i wystarczy zwrócić się do OKE o wydaniu zaświadczenia i później złożyć wszystkie papiery w agencji i to powinno przejść zamiast tego tytułu technika. Praktykował ktoś takie coś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467

musisz zdac r3 i r16 i wtedy na podstawie swiadectw z r3 i r16 oraz swiadectwa sredniego wyksztalcenia otrzymujesz dyplom technika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj