Polecane posty

majkel207    21

Czy jak ktoś był wnioskodawcą w pierwszym naborze z nowego Prowu,w 2015r ale nie może skorzystać z premii i nie złożył wniosku o płatność, to ten trochę ponad hektar który wziął w dzierżawę jako urządzanie gospodarstwa, wykluczy go z przyszłych naborów?

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

A czy składałeś wniosek o dopłaty bezpośrednie na ten hektar?

Bo jeśli tak to chyba Cię wyklucza.

 

Nie składałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo17    2

Wybiera się może ktoś na szkolenia uzupełniające punktację MR 2015r do Końskowoli ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Proszę o radę.

MR z września 2015. Na dniach będę składał wniosek o płatność. Mam taki problem, że w biznesplanie mam zakup ciągnika 75 km marki farmtrack. Z tym że traktor już kupiłem ale inny - kubota 7060 74 km. Wziąłem go w finansowaniu fabrycznym na 5 lat. Mój udział to 45 tys reszta przez bank na kredyt. Czy te 45 tys mogę rozliczyć w środkach trwałych w młodym rolniku. Czy Arimir uwzględni mi to do rozliczenia mimo że maszynę kupiłem przed otrzymaniem kasy ale już po otrzymaniu decyzji? Jak to zrobić dobrze jeśli się da? Czy na razie złożyć wniosek tak jak było(mało czasu) czy robić od razu zmiany?

Nie jest dla mnie wielkim problemem w ogóle odpuścić te 45 tys i złożyć zmieniony biznesplan z planem zakupu innych maszyn ale jakby się udało rozliczyć te 45 tys to zostaje mi tylko do rozliczenia na nowe maszyny 25 tys a reszta to już mogłaby być używana a i nie trzeba by było kombinować czy dana maszyna jest za mała czy za duża na moje gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2137    0

Wybiera się może ktoś na szkolenia uzupełniające punktację MR 2015r do Końskowoli ??

ja się wybieram. nareszcie zorganizowali coś konkretnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

może ktoś powiedzieć konkretnie jak to jest z tą księgą przychodów i rozchodów czy tam księgą rachunkową muszę ją zakładać jak jestem na Vacie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo17    2

ja się wybieram. nareszcie zorganizowali coś konkretnie

oo a już myślałem, że sam jak kołek tam będę ;d ciekawi mnie czy ktoś  z okolic Kraśnika będzie ? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo17    2

Ja też się wybieram pewnie na drugiego marca :)

tak 2,9,16 cztery szkolenia posiedzi się trochę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Jeśli sprzęt, który zadeklarowałem że kupię w MR kosztuje teraz mniej niż wcześniej to mogę go kupić po tej niższej cenie czy trzeba robić jakieś zmiany??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

tak 2,9,16 cztery szkolenia posiedzi się trochę .

 

Wie ktoś może czy takie szkolenia odbędą się gdzieś bliżej Warszawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agat94    0

To akurat nieprawda.  Zgodnie z ustawą wszystko jest przenoszone do OR (http://dziennikustaw.gov.pl/du/2017/5/D2017000000501.pdf)

 

Art. 8. 1. Do postępowań w sprawach dotyczących pomocy w ramach poddziałań, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 6 lit. a i c ustawy zmienianej w art. 1, w tym w sprawach o przyznanie i wypłatę tej pomocy, wszczętych i niezakończonych decyzją ostateczną do dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, stosuje się przepisy ustawy zmienianej w art. 1 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą.

2. Właściwy kierownik biura powiatowego Agencji przekazuje właściwemu dyrektorowi oddziału regionalnego Agencji:

1) akta prowadzonych spraw dotyczących pomocy w ramach poddziałań, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 6 lit. a i c ustawy zmienianej w art. 1, zakończonych decyzją ostateczną przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy,

2) akta prowadzonych spraw dotyczących pomocy w ramach poddziałań, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 6 lit. a i c ustawy zmienianej w art. 1, wszczętych i niezakończonych decyzją ostateczną przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy

 – w terminie 14 dni od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.

 

Ustawa wchodzi w życie 18 stycznia. Więc najpóźniej na początku lutego wszystko wyląduje w OR.

 

Wszystkie wnioski składane w BP zostają tam a dopiero nowy nabór jest przeniesiony do OR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrlubelskie    0

Wszystkie wnioski składane w BP zostają tam a dopiero nowy nabór jest przeniesiony do OR.

 

Dzwoniłem dzisiaj do BP w trochę innej sprawie ale przy okazji dostałem informacje, że wszystkie wnioski ( mój z 2015 również) do końca miesiąca wędrują do OR.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Od nie dawna dzierżawię ziemię od ojca 6ha ponad 3 ha truskawek i 2 ha malin. Czy istnieje taka możliwość żeby starać się o dofinansowanie na młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Od 29.12.2016 Na dopłaty do truskawek wniosek sładany był w marcu i pierwsza część już wpłynęła na konto. Co do malin to chyba już nie było do nich dopłat.

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

przeczytaj rozporządzenie to się dowiesz wszystkiego to takie trudne pare stron przeczytac  ? Kase by sie chcialo tylko szkoda pare minut poświęcić na zapoznanie sie z tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj