Polecane posty

freetaxi    947

Po ponad miesiącu od złożenia wniosku?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Szybko coś. Czyżby już nie blokowali wniosków tak jak wcześniej na 60 dni. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

zlecenie płatności z bp wyszło po ponad 3 tygodniach bo miałem jeszcze drobne poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek714    0

Witam. Coś mnie przed chwila tkneło aby sprawdzić stan konta i patrze a tam 80 000+ :D Nabór 2016 wniosek składany 22.11 a kasa była 22.12 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Witam, Panowie proszę o pomoc: dostałem mr i mam zamiar kupić maszyny i co musi być na fakturze? rok i numer maszyny czy coś jeszcze by móc to rozliczyć? kupując maszynę dealer najpierw wystawia mi fakturę z np 7 dniowym terminem płatności i dopiero to opłacam czy jak to z tym jest? oraz faktury z zakupu maszyn mogę już teraz zawiesc do Arimr czy muszę czekać jeszcze 2 lata aż wszystko spełnię i dopiero z wnioskiem o 2 ratę? z góry dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no to panowie koniec cyrków BP wnioski teraz londują w BR i oni beda sie nimi zajmować

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

ale to dotyczy tylko nowych naborów czy też te stare zostaną przeniesione z bp do br?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Szybko coś. Czyżby już nie blokowali wniosków tak jak wcześniej na 60 dni. 

 

Ja złożyłem wniosek o płatność I raty w maju, czekałem grzecznie 3 miesiące, sprawdzam konto i pieniędzy nie ma. Zadzwoniłem do BP, mówię jak sytuacja wygląda, słyszę, że to niemożliwe, ale Pani zbada sprawę i da znać co i jak. Po kilku godzinach telefon z informacją, że centrala nie otrzymała z BP polecenia przelewu w mojej sprawie (podobno zawiniła poczta), ale będzie robione wszystko, żeby pieniądze jak najszybciej znalazły się na moim koncie. Pieniądze po trzech dniach od interwencji były na koncie.

Jak chcą, to potrafią :)


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszczu90    1

Witam pytanie mam jeżeli mam tylko ukończony kurs R.3 jak jest liczony staż pracy ? Czy tylko na podstawie opłacanaia składek, czy to, że cały czas jestem przy rodzicach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszczu90    1

Kolego wystarczyło napisać, że na podstawie składek ;) . Nie musiałeś aż tak się wysilać z tą odpowiedzią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

witam czy kurs r3 i ukończone wykszt. średnie wystarczy do młodego rolnika bez stażu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale to dotyczy tylko nowych naborów czy też te stare zostaną przeniesione z bp do br?

BR potwierdziło że według nowego wymysłu to oni mają sie po nowym roku tym wszystkim zajmować nowymi jak i starymi wnioskami

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

Czyli wnioski z naboru 2016 od razu po Nowym Roku przeniosą do regionalnych agencji? Bo chcę złożyć zmiany do BP i teraz juz nie wiadomo gdzie.
Robicie już szkolenia? U nas pojawiły się te dla naboru 2015, a dla naboru 2016 nic nie wiadomo.
Ogółem szkolenie o tym samym ale jedno brzmi rachunkowość a drugie prowadzenie rachunkowości. Jest szansa na zmianę tego w BP?

Edytowano przez Maniaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

ja dziś robiłem zmianę w BP i pytałem się co z tym przeniesieniem to mówili że to na pewno nowy nabór ma być przeniesiony a z tymi już rozpoczętymi to nie wiadomo ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek714    0

Witam. Ja mam pytanie odnośnie przetargów na maszyny z mr 2016. Czy już to wprowadzili czy jeszcze nie? Bo kasa na koncie i chciałbym złożyć zamówienie na maszyny a przy zamówieniu 3msc dostanę zniżkę 2% a fajnie by było wiosną polatać nowym siewnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego postępowania ofertowego w młodym rolniku nie ma.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj