Polecane posty

daremw    128

To punkty proporcjonalnie w dół, jak zależy ci na ułamkach punktów to idź do dilera niech pisze fakturę na tę sumę która była w papierach i zwyczajnie coś dobierz aby im sie kasa zgadzała z fakturą. W naszej okolicy przecież wszyscy dilerzy ugodowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter1111    0

Witam. Jestem młodym rolnikiem z 2015 i mam wpisany zakup ziemi. Czy mógł by ktoś dokładnie wyjaśnić procedure nabycia ziemi?

Jak to wyglada czy to notariusz wysyła pismo o pozwolenie warunkowe czy jak?

z gory dzieki za odpowiedz.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haharo    0

Musisz najpierw wystąpić o zgodę do odpowiedniej regionalnej ANR, wysłać im odpowiednie dokumenty,czekać ok. miesiąca na zgodę a nastepnie 2 tygodnie na uprawomocnienie decyzji.Później już z tym papierem do notariusza ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ponad 2 miesiące na pewno. W praktyce niepełne 3. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iamforsaken    0

Witam jestem młodym rolnikiem 2014, załapałem się z przesunięć w zeszłym roku. W tym miesiącu sfinalizowałem cel na który poszła pomoc. I tu pytanie czy mam to zgłaszać do ARiMR przedstawiając FV i dowód przelewu? Pieniążki przeznaczyłem na założenie sadu, udało mi się kupić więcej sadzonek niż przewidywałem czy muszę z racji tego zmieniać biznes plan? Proszę o pomoc co z tym zrobić. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Jak chce zmienić strukturę zasiewow powyżej 30% to muszę pisać nowy biznesplan i podanie o zmianę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

pawelwlosty, w MR2015 pierwsze pieniądze w czerwcu/lipcu zostały wypłacane (nabór się kończył we wrześniu). Jest chociaż lista z ostatniego naboru?

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

W poprzednim naborze ludzie czekali ponad 90 dni na przelew (mimo ustawowych 90) więc nie licz że tak szybko dostaniesz pieniądze.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robbbert516    0

Witam. Składałem wniosek na MR w naborze 2014, przyszła decyzja negatywna, lecz w roku 2015 z przesunięć załapałem się na dotację, dostałem decyzję pozytywną, lecz w związku ze zmianą planów (pracowałem za granicą) zrezygnowałem z premii. Czy mogę składać wniosek w następnym naborze, czy jednak moja rezygnacja z premii mnie dyskwalifikuje?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Nic się nie dzieje ponieważ oficjalnie nie skorzystałeś z premii, ale czy spełniasz inne kryteria? Dokładniej chodzi o to czy posiadasz już jakieś grunty powyżej 1ha i dłużej niż 18 miesięcy(chyba, zaglądać do rozporządzenia) na siebie?

Edytowano przez rafalo6200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Można. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

Hej. Pytanie do freetaxi.... choć nie tylko... a mianowicie... - krótki opis sytuacji:

    Tata wykorzystał cały PROW 2007-2013 chyba w  trzech naborach. umowę w ostatnim naborze podpisał 25 listopada 2011 roku. a ostatnia maszyna z tego wniosku/naboru została zakupiona wrzesień 2012 roku a płatność jeszcze później.

     W kwietniu 2016 roku byłem z tatą w Lublinie/Elizówce w ARiMR aby omówić sprawę. Chciałem przejąć zobowiązania po tacie odnośnie starego PROW-u  jednak mi to odradzono. Bo jeśli przejmę zobowiązania a w niedalekiej przyszłości gospodarstwo to jakbym składał wniosek na modernizacje w 2017 roku to nie mógłbym składać na takie maszyny jak np. rozrzutnik bo tata składał. Odradzono mi to bo powiedzieli że tata może już mi przepisać gospodarstwo po 25 listopada 2016 roku bo wtedy według nowych przepisów mija 5 lat od podpisania przez niego umowy o pomoc na Modernizację. Jednak taką informację i zapewnienie otrzymaliśmy tylko ustnie. Czy tak jest na pewno? I proponowali mi składać sobie wniosek na Młodego Rolnika w kwietniu 2016 roku i czekać na decyzję i po 25 listopada można przepisywać gospodarstwo i występować o premie. Tak też zrobiłem.

    Teraz decyzje już mam pozytywną w ręku. Czy zatem już może tata przekazywać mi gospodarstwo? Czy może jeszcze raz lepiej pojechać do ARiMR w Elizówce aby np wycofać jego WEKSEL który podpisał i się upewnić ? A jak by wydali Weksel to by znaczyło że już skończyły mu się tym samym zobowiązania? Lepiej może być ostrożnym aby nie musiał zwracać pomocy. 

 

Bardzo proszę o klarowną informacje i odpowiedź. 

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A umowę ojca z modernizacji przeglądałeś? Tam masz wszystkie zobowiązania wypisane. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak kolego. Tam będziesz miał wszystko opisane w zobowiązaniach. Nie wiem, którą wersję umowy ojciec podpisywał. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

panowie chce kupić  tablice info. na młodego rolnika możecie wysłać przykład takiej tablicy jak powinna być wypisana dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

ile trzeba czekać na zaakceptowanie zmian w BP ? bo planujemy zmienić numer działki ale dopiero w połowie grudnia będziemy mieli taką możliwość i moje pytanie jest czy sie wyrobimy z czasem ? decyzja została wydana pod koniec kwietnia 2016 (MR2015) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj