Polecane posty

marcinek192    8

104 dzień - pieniędzy z tytułu MR na koncie brak i do tego w rozmowie tel. komentarz oburzonego pracownika ARIMR w pretensjonalnym tonie " no proszę cierpliwie czekać, o co panu chodzi "
Podwójne standardy, opieszałość, nierobstwo i arogancja, tylko takie określenia przychodzą na myśl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    563

Pod koniec lipca otrzymałem premię z MR 2015.Jednym z warunków do spełnienia jest 10% wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa.Wzrost muszę wykazać zwiększeniem ilości bydła. Co mam rozumieć przez okres wyjściowy (bazowy). Który to jest dokładnie moment -interesuje mnie dokładna data kiedy będą liczone do wyznaczenia tej wielkości zwierzęta. No i najważniejsze kiedy mogę już zwiększyć stado? Czy to przypadkiem nie będzie 31 grudnia 2015 roku i stan zwierząt i hektarów zgłoszonych do dopłat? Czy w takim wypadku mogę już żałużmy w styczniu 2016 roku zwiększyć stado do wymaganego wzrostu? Jak to interpretować?

 

Okres bazowy to stan średnioroczny bydła za okres od 01.01.2015 do 31.12.2015(musisz to mieć wpisane w biznesplanie). W roku bazowym (u mnie 01.01.2018 -31.12.2018) musisz mieć co najmniej 10 % bydła więcej w przeliczeniu na ESU(możesz też zwiększyć esu np. poprzez zmianę upraw, zakup ziemi). Bydło możesz spokojnie  zwiększać praktycznie po 31.12.2018 nikt ci tego nie zabroni. Jak zwiększysz ponad to co zakładałeś w biznesplanie to zrobisz korektę biznesplanu w odpowiednim momencie. Masz mieć minimum 10 % wzrostu ale możesz mieć i 20% , 50 % albo i 200% wzrostu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalma22    1

banalnie. u mnie nie brali żadnych próbek roślin ani nic. Przyjechał inspektor zobaczył szafkę na opryski zrobił ankiete i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Okres bazowy to stan średnioroczny bydła za okres od 01.01.2015 do 31.12.2015(musisz to mieć wpisane w biznesplanie). W roku bazowym (u mnie 01.01.2018 -31.12.2018) musisz mieć co najmniej 10 % bydła więcej w przeliczeniu na ESU(możesz też zwiększyć esu np. poprzez zmianę upraw, zakup ziemi). Bydło możesz spokojnie  zwiększać praktycznie po 31.12.2018 nikt ci tego nie zabroni. Jak zwiększysz ponad to co zakładałeś w biznesplanie to zrobisz korektę biznesplanu w odpowiednim momencie. Masz mieć minimum 10 % wzrostu ale możesz mieć i 20% , 50 % albo i 200% wzrostu

 

Jak ja się pytałem w agencji od kiedy mogę powiększać stado bo w biznesplanie w taki sposób mam wpisany wzrost esu to babka mi powiedziała, że już od momentu otrzymania decyzji mogę zwiększać, a zwiększyłem zaraz po złożeniu wniosku o I ratę zobaczymy jak w czasie kontroli do tego podejdą

 

 

Edytowano przez czesio1612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1887    0

Witam. Koledzy wpłyneły mi pieniadze na konto i pytanie czy wpisuje sie je do ksiegi przychodów i rozchodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Dziś minęło 90 dni od złożenia wniosku o płatność, 2 kontrole były, kasy brak.
Teraz mam pytanie: czy mogę teraz wycofać się z kilku rzeczy...? Mam ponad 21 punktów i nie spowoduje to spadku poniżej 15 punktów. Rozmawiałem z człowiekiem z odr i twierdzi że po złożeniu wniosku o płatność niemożliwe jest dokonywanie jakichkolwiek zmian. Tutaj chyba czytałem znowu że jest to jak najbardziej możliwe. Ktoś mi to powie tak na 100%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Zmień ODR. Ja robiłem zmiany wpływające na ilość punktów po otrzymaniu premii i nikt nie robił problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

No właśnie zacząłem aż kłucić się z gościem i parę niecenzuralnych słów poszło bo tutaj zawsze czytałem o zmianach po otrzymaniu pieniędzy ale wolałem upewnić się bo mogłem coś pomylić. W każdym razie chciałem między innymi zrezygnować ze szkoleń organizowanych właśnie przez odr (strata czterech dni i 400 zł) no i może o to im chodzi. W każdym razie poganiał mnie z wpisaniem się na listę i wybraniem pilnym terminów, usłyszał w zamian że powinien wiedzieć gdzie mam te szkolenia a o tym żeby zrobić zmiany mówiłem mu dawno. Krótko mówiąc nasłucha się jeszcze ode mnie zwłaszcza że moja kategoria wiekowa to kwestie szacunku względem starszych można sobie odpuścić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Jestem jeszcze przed złożeniem wniosku o płatność, jak mogę wyrzucić z biznesplanu plan nawozowy i szkolenia? Chodzi mi do kogo mam pisać podanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Witam. Koledzy wpłyneły mi pieniadze na konto i pytanie czy wpisuje sie je do ksiegi przychodów i rozchodów?

A wydałes je? Tak samo jakbym zapytał mam w portfelu 100zł a w banku 200zł czy mam je wpisac do ewidencji? NIE! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

No właśnie na zdrowy rozsądek... Przychód jest za coś a pieniądze z MR nie są zapłatą za żaden towar lub usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj