Polecane posty

xzibit0000    14

Szkoda że właśnie każdy krzyczy w internecie że do TV itp. a jak przyjdzie co do czego to nic się nie odezwie...ludzie zejdzcie na ziemie i zrozumcie, że mają te 90 dni na przelew więc tyle czekamy. ja również czekam, miałem mieć przyczepe na żniwa a będe mieć po więc trzeba się pogodzić z tym nygustwem tych co siedzą za biurkiem i nic nie robią a z tych nudów robią przelew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a u Ciebie maniek20 ile jeszcze maja?

umnie mają albo 6 dni albo 10 niewiem jak liczą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tą przyczepę to możesz kupić przed żniwami, później ją normalnie rozliczysz.

To moja kasę tez się drukuje bo tylko dzień później złożyłem wniosek od Ciebie Maniek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niewiem prawdo podobnie tak mnie zrobili w ciula bo okazało sie że zlecnia nie było dopiero jak zrobiłem burdę typu odwiedziłem kierownika itp  i kobita z departamętu do nich zadzwoniła to zrobili odrazu na drugi dzień rano już było dziś 9 dzień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Maniek to nie tak, system źle działał i dla tego tak się to przeciągnęło. Od tygodnia wszystko działa tzn od wtorku i wtedy poprawne zlecenia trafiły do centrali. Do następnego wtorku powinni wypłacić chyba że znów się coś poniszczy w systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to moje trafiło już jako poprawne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Zadzwoń do osoby prowadzącej i spytaj jak Ci nie powiedzą w BP to dzwoń do centrali do działu finansowego. Jak tam też nic nie powiedzą bo np. Twojego zlecenia tam nie ma, to dzwoń do kierownika w BP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

a kiedy móglbym kupić maszyny i się z nich rozliczyć? jak dopiero dostane kasę na konto czy od czasu kiedy mam decyzje o przyznaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tak jak już wcześniej pisałem to infolinia arimr mówi że po otrzymaniu decyzji można robić inwestycje. W moim BP po konsultacjach z innymi oddziałami powiedzieli to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladko119    0

Witam Pany czy ktoś powie o co chodzi z wartością ekonomiczną gospodarstwa to jest tak że np. ile jet warte nasze gospodarstwo ? Czy jakoś inaczej a jeżeli nie będziesz miał wartości ekonomicznej powyżej 13 tyś. euro ale zadeklarujesz że np. wybudujesz stajnie i ci się powiększy wartość to będzie ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

znajoma ma problem, jest z pierwszego naboru nowego PROWu, dostała decyzje, niedawno złożyła wniosek o płatność i kilka dni temu zadzwonił do niej człowiek z powiatowego ARIMR, że jeżeli skończyła technikum, ma na dyplomie tytuł technika-ogrodnik, ale nie podeszła do tego egzaminu zawodowego i powiedział jej, że muszę jej odjąć 2 pkt za wykształcenie i już jej się premia nie należy, dziwne że koleś który robił jej wniosek nie wytłumaczył dobrze. bo mogła by również złożyć w ostatnim naborze, za co są pkt, koleś z powiatówki ma rację, dziwne że toi nie wyszło odrazu i dostała decyzje o premii?

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

majkel207, sprecyzuj pytanie bo z tego opowiadania nic nie wynika oprócz żalu do agencji i osoby robiącej wniosek.

 

wladko119, wielkość ekonomiczna to obrót gospodarstwa liczony wg kryteriów agencji. Możesz sobie ściągnąć biznesplan, znajdziesz tam arkusz wielkości ekonomicznej i sobie spokojnie policzysz czy łapiesz się w 13k euro.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

to nie mnie dotyczy więc nie ma żalu, pytania można wywnioskować z mojego postu, czy możliwe jest dostać decyzje o przyznaniu premii i na etapie wniosku o płatność odmówić przyznania premii i zmniejszenia przyznania punktów choć nic się nie zmieniło do tamtego czasu? kwestia wykształcenia czy choć ma się na dyplomie tytuł technik-ogrodnik ale nie zdało się egzaminu zawodowego to nie ma punktów za wykształcenie? w ogóle jak wygląda kwestia pkt, bo znajoma miała na pewno ponad 15, bo coś było słychać, że zmniejszyli do 12pkt to jak jej odejmą 2 pkt to i tak powinna się w takim wypadku łapać na premię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Egzamin musi być zdany bo inaczej nie będzie zaliczone bo bez zdania egzaminu to ma średnie bez zawodu a punktowane jest/było wykształcenie o kierunku rolniczym, tutaj temat był drążony z każdej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

To jest nielogiczne co pisze @majkel bo na przecie nie ma w ogóle dyplomu z tytułem technika jeśli sie nie zdało zawodowego :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladko119    0

Mam pytanie jeżeli mam ukończone 18 lat i jest na mnie przepisana gospodarka ale nie skończyłem jeszcze technikum mogę składać wniosek i starać się o MR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

dopytam się jak wygląda tam kwestia kwalifikacji, pisze tylko to co ktoś mi powiedział

idąc dalej  jezeli koleś z agencji ma rację i jeżeli nie należy jej się premia, a przez agencje nie złożyli znowu wniosku w następnym naborze, na przyszły pewnie się nie załapie bo zbyt długo będzie posiadać gospodarstwo, to być może przez agencje może jej przepaść szansa na premię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Mam pytanie jeżeli mam ukończone 18 lat i jest na mnie przepisana gospodarka ale nie skończyłem jeszcze technikum mogę składać wniosek i starać się o MR ?

Możesz, tylko musisz uzupełnić wykształcenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladko119    0

Możesz, tylko musisz uzupełnić wykształcenie.

Czyli muszę tak jakby zadeklarować że ukończę szkołę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Witam. ,Mam pytanie jestem MR z naboru 2014 w planie obsiewu na rok 2017 mam podane 4 ha rzepaku 2 pszenicy 2 owsa 5 zyta ,a w tym roku wziałem 5 ha w dzierzawe i mam takie pytanie czy zamiast u siebie zasiac 5 ha zyta zasieje 3ha a 2 ha łubinu a na tej dzierrzawi bym dał zyto, Mysle ze nie powinno byc problemu bo wielkosc w ha sie bedzie zgadzała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Czyli muszę tak jakby zadeklarować że ukończę szkołę ?

Tak, Masz chyba na to 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Czyli muszę tak jakby zadeklarować że ukończę szkołę ?

Tak, Masz chyba na to 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

maxi93, jeśli masz dzierżawę z datą pewną (10lat) to musisz pisać zmianę do biznesplanu o powiększoną powierzchnię upraw, jeśli zaś nie masz z datą pewną to tego nowego pola nie możesz rozpisać w biznesplanie i jeśli dalej chcesz zostawić to tak jak rozpisałeś i tak musisz zrobić zmianę.

 

wladko119, w naborze 2015 punktacja została na poziomie 15 punktów i to się nie zmieniło. 12p obowiązuje od 2016.

Z tym wykształceniem to w starym prow by jej wystarczył świadectwa ukończenia szkoły rolniczej, teraz bez zdanego egzaminu zawodowego nie przejdzie. Pozostaje jej się odwołać od decyzji. Szkoda tylko że ludzie nie dali sobie czasu przeczytać rozporządzenia, choćby po łepkach tych fragmentów które ich mają dotyczyć.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj