Polecane posty

Zygmunt1991    2

Witam robił ktoś zmiany do biznesplanu? Chodzi mi o rezygnację z planu nawozowego jak ma wyglądać podanie i jak argumentować rezygnacje z tego planu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ja jak rezygnowałem z przygotowania do sprzedaży jak się dowiedziałem jakie dokumenty na to wymagają. To napisałem w podaniu że nie ma wpływu na uzyskanie celów końcowych a wysoki poziom agrotechniczny sprawia że uzyskane płody rolne są jednorodne i o wysokiej jakości.

A czy uda się zrezygnować z planu nawozowego to nie wiem. Tu ciężko to jakoś poprawnie argumentować.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Umowy przedwstępne, np napisane tydzień przed sprzedażą w której będzie zawarte że w określonym czasie przygotujesz partię materiału. Fakturę z usługi czyszczenia zboża lub fakturę na czyszczalnie, lub sortownik do okopowych itp. itd. W decyzji jest tylko że dokumenty z przygotowania ale rozmawiałem na ten temat w BP i ze względu na te dokumenty zrezygnowałem bo i tak punktów mi wystarczyło.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam panowie ma ktoś coś już nowego 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

ja dziś złożyłem wniosek o płatność. Pani prowadząca mój wniosek rozmawiała z głównym Panem zajmującym się naborem 2015 MR żebym składał szybko wniosek i tu zacytuje słowa ,,niech młody składa szybko wniosek, bo niedługo będą wypłacać pieniądze'' ile w tym prawdy to się okaże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Z nieoficjalnego źródła wiem że mają wypłacać premię do 6 tygodni po otrzymaniu zlecenia przelewu. Ile w tym prawdy ciężko powiedzieć mi właśnie idzie 6 tydzień to zobaczymy czy dostane kasę do końca tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

witam panowie ma ktoś coś już nowego

 

A Ty Maniek nic nowego się nie dowiedziałeś od znajomego? Podziel się jakimiś dobrymi wiadomościami:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

troszkę cierpliwości doczekacie się ja swoją kaskę ja dostałem po ponad dwóch miesiącach 

a wczoraj minął trzeci miesiąc jak czekam na decyzję o zmianach w założeniach biznesplanu (akurat to mnie już wk...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To zadzwoń i się przypomnij to coś się ruszy w temacie zmian. A jak Ty miałeś dostać kasę to od Ciebie nie wymagali umowy przedwstępnej, nie miałeś w chwili składania wniosku podpisanych zobowiązań że zakupisz dany sprzęt i to w terminie wygodnym dla dealera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzwonię do nich co tydzień zawsze to samo bla bla bla... po prostu zastanawiają się co ze mną zrobić ponieważ to co chcę kupić jest nowością i jeszcze nikt w Polsce tego nie ma   (nabór z 2014r) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To pochwal się co chcesz kupić:-) też może bym kupił jakąś nowość jeśli mi się przyda w gospodarstwie. Niektóre rzeczy są całkiem przydatne a nie wiemy o ich istnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

coś wiem ale nie wolno mi tego mówić powiem tyle już nie długo 


ja dziś złożyłem wniosek o płatność. Pani prowadząca mój wniosek rozmawiała z głównym Panem zajmującym się naborem 2015 MR żebym składał szybko wniosek i tu zacytuje słowa ,,niech młody składa szybko wniosek, bo niedługo będą wypłacać pieniądze'' ile w tym prawdy to się okaże

 

jeżeli chodzi o tego pana z centrali to ten pan ma już mnie żywcem dość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

coś wiem ale nie wolno mi tego mówić powiem tyle już nie długo 

 

jeżeli chodzi o tego pana z centrali to ten pan ma już mnie żywcem dość 

 

Być może wiemy o tym samym, że to już nie długo,

i nie chodzi mi o ,,pana z centrali'' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tacy tajemniczy jesteście. To że już niedługo to wie chyba każdy kto na przełomie kwietnia i maja złożył wniosek o płatność. Wpienia mnie tylko zachowanie urzędasów bo nic konkretnego nie można się dowiedzieć a do centrali to na otwartą linię trzeba trafić większe szanse sa w teleturnieju gdzie blondyna udaje że rozmawia z osobą która się dodzwoniła.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Być może wiemy o tym samym, że to już nie długo,

i nie chodzi mi o ,,pana z centrali'' :)

tylko nie długo to tydzień dwa czy miesiąc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Mój znajomy, Pan pod 90 to by powiedział że niedługo to rok. A miesiąc czy dwa to szybciutko, że nawet nie zauważysz jak zleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale jak bym jutro zobaczył 80 kawałków to bym chyba za kierownice  nie siadł przez tydzień marzenia nie do spełnienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

Czasami nie rozumiem Waszego podniecenia z związku z dotacją rzędu 80 + 20 tys. Przecież to nie są wielkie pieniądze a wiążą nasze gospodarstwa  co najmniej na okres 5 - u lat. Sam dostałem pozytywną decyzją ale raczej skłaniam się ku rezygnacji z tej kasy. Przejąłem gospodarstwo hodowlane około 40 sztuk bydła(w tym 20 krów mlecznych). Aby osiągnąć wzrost muszę jeszcze zwiększyć stado a obora już pęka  w szwach. A i najważniejsze przez 5 lat nie ma możliwości rezygnacji z krów bo nie da się niczym innym utrzymać ESU a mleko może na rok dwa będzie po 0,7 zł. Do tego każdy z nas ma zobowiązania, które też kosztują a w dodatku praktycznie przez półtora roku nie dorobisz legalnie nic poza gospodarstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

To ja nie rozumiem takich osób jak Ty. Po co wogole wykladales pieniądze na wniosek a nie przemyslales tego co teraz piszesz przed pisaniem wniosku. Typowe podejście polaka nic się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

Gospodarstwo zostało mi przepisane 8 września czyli 8 dni przed końcem naboru a kosztów nie poniosłem żadnych (tylko kilkanaście złoty w skarbówce za zaświadczenie) bo sam opracowałem wniosek. a i jeszcze jedno nie zdecydowałem jeszcze definitywnie że rezygnuje. Mam czas do lutego. Czekam jak rozwinie się sytuacja na rynku mleka i podejmę decyzję. Choć czarno to widzę. Jak cena jeszcze spadnie to nie mam zamiaru dokładać do interesu i zmienię profil gospodarstwa na bardziej opłacany dla mnie. Pozdrawiam zdecydowanych


a i jeszcze jedno od momentu złożenia wniosku do wydania decyzji cena mleka poleciała u mnie o 20 groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1912    43

Kolego dla kogoś kto nie dostał dobrze prosperujacego na duża skale gospodarstwa 100 tyś to bardzo dużo . Ja dzięki temu moge doinwestować produkcje w porządne srodki i nawozy plus kupić jakiś sprzęt a to bardzo dużo bo zamiast 4-5 ton zborza moge osiągnąć 8-9 a pieniadz robi pieniądz . Wiec jak chciałeś się pochwalić gospodarstwem to jestem pełen podziwu i życze ci opłacalności w produkcji i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj