Polecane posty

waldii1    122

Przecież decyzje na dopłaty już dawno zrobili i wysłali, został jakiś ułamek osób które decyzji jeszcze nie ma. Chyba że teraz wysyłają jakieś nowe decyzje do wszystkich. Bo wcześniej przysyłali ze EFA zapłacą do końca czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no niestety nie wszyscy dostali i to dużo osób nie dostało jeszczę a zwłaszcza po kontrolach 


ale kasa ma być do konica maja bo powiedziałem ze mi się promocja koniczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

No ale dział finansowy raczej nie zajmuje się decyzjami.

Widzisz masz znajomości to i może kasę szybciej dostaniesz a ja szary ludek będę czekał i czekał a mam czas tylko do środy i rozsiewacz mi ucieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek15    7

chłopaki czy można jeszcze składać wniosek na młodego rolnika albo jakieś inne dofinansowanie ?? tylko bez nerwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale dział finansowy raczej nie zajmuje się decyzjami.

 

Widzisz masz znajomości to i może kasę szybciej dostaniesz a ja szary ludek będę czekał i czekał a mam czas tylko do środy i rozsiewacz mi ucieknie.

co do tego działu finasowego niema takiego w BP bo mnie to nurtowała i sie chciałem dowiedzieć jak to jest to okazuje się zę oni tylko wniosek do centrali wysłają i reszta zajmuje sie central nie oni czy szybciej to sie zobaczy dopiero co potrafi hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122
Napisano (edytowany)

Na zelesianie będzie nabór niebawem. MR MGR to pewnie pierwszy kwartał 2017r.

To Maniek Twój wniosek jeszcze nie trafił do centrali? Bo mi chodziło o dział finansowy w centrali.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na zelesianie będzie nabór niebawem. MR MGR to pewnie pierwszy kwartał 2017r.

 

To Maniek Twój wniosek jeszcze nie trafił do centrali? Bo mi chodziło o dział finansowy w centrali.

a ja myślałem ze tobie chodzilo o BP że w nim jest ten dział dlatego do niego dzwoniłem z takim zapytaniem i on mi powiedział co i jak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakobek    4
Napisano (edytowany)

Czy jest określony czas pomiędzy zakończeniem pobierania renty rehabilitacyjnej z ZUS a złożeniem wniosku o przyznanie pomocy MR w np przyszłym naborze ??

Edytowano przez jakobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Na dzień składania wniosku możesz być i w Honolulu. Nic nikomu do tego z czego aktualnie się utrzymujesz albo kto dopłaca, ani tym bardziej z czego przed naborem się utrzymywałeś. Dopiero jak otrzymasz decyzję i chcesz składać wniosek o płatność to musisz w KRUSie się ubezpieczyć.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Przedzwoń do BP i dowiedz się czy już wysłali decyzję czy nie. Ja po swoją musiałem jechać osobiście bo hrabiostwo zwlekało z wysłaniem decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrusik    0

Witam mam takie pytanie (może już gdzieś się pojawiło, to przepraszam że powtarzam) Czy przed otrzymaniem premii na konto mogę kupić sprzęt na młodego rolnika chodzi o ciągnik bo prace w polu w pełni a ciągniczka brak. Z góry dzięki za informacje Pozdrawiam

 

Najlepiej zadzwoń do swojego BP i spytaj czy taki ciągnik będziesz mógł rozliczyć. Ale wydaje mi się że po otrzymaniu decyzji możesz już inwestować. Przynajmniej tak słyszałem od dealera, od którego będę kupował rozsiewacz i w moim BP to potwierdzili.

Dzięki z tym BP to już pytałem niestety pytanie bez odpowiedzi w CDR również nie otrzymałem wiążącej odpowiedzi. Czy ktoś jest w podobnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ponoć nie będzie możliwości rozliczenia takiego zakupu. Mam klienta w podobnej sytuacji i czekamy na interpretację z ARiMR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie można. Tylko fabrycznie nowe maszyny i urządzenia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrowiktor    35

No to ja nie wiem http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/mlody-rolnik-moze-kupic-maszyne-starsza-niz-piecioletnia,55472.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tam jest artykuł o PROW 2007-2013. A w nowej perspektywie finansowej nie ma takiej możliwości.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ale to jest artykuł z czasów gdy jeszcze nie było nowego PROW i dotyczy poprzednich naborów. Ostatni 2014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzaca    2

Nie, wszelkie dotacje obejmują tylko nowy sprzęt. Przecież nie chcą inwestować w rzęchy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Muszę dostarczyć zaświadczenie o długości podlegania ubezpieczeniu w KRUS. Lepiej dostarczyć osobiście czy lepiej wysłać pocztą? Muszę pisać jakieś pismo przewodnie, czy tylko wrzucić to zaświadczenie w koperte i wysłać  poleconym do OR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@freetaxi Przyznano mi 100 tys na budowe wyciągów i płyty obornikowej. Czy mogę teraz zmienić to wszysto na zakup ziemi czy jest już za poźno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj