Polecane posty

marasp    7

obecnie czekam na decyzję o MR, i mam mały dylemat, muszę złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie ponieważ posiadam już pole, czy we wniosku mogę wpisać również działki dzierżawione które były podane również w biznesplanie MR przed podpisaniem umowy dzierżawy? Umowę dzierżawy z pewnych względów będę mógł podpisać końcem maja.

ktoś odpowie? bo do agencji się dodzwonić to graniczy z cudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Czemu byś nie mógł? Możesz składać na te co masz zadeklarowane jak i na te na które nie dostaniesz umowy z datą pewną. Do wniosku o płatność musisz mieć podpisane dzierżawy na 10 lat.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek12345    15

witam.. czy ktos kto skladal wniosek o platnosc moze mi podac zalaczniki jakie dodawal? bo bylem zlozyc dzisiaj wniosek ale nie bylo osoby odpowiedzialnej za ten dzial i nie moglem oddac.. ale nie wiem czy wszystko mialem.. dlatego prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam993    0
Napisano (edytowany)

Zaswiadczenie z krus ,akt notarialny ,i książkę rozchodów i dochoduw jest potrzebna do agencji wojtek

Edytowano przez adam993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Witam mam pytanie z mlodego rolnika 2015... w biznesplanie mam oswiadczone ze bede mial minimum konkretna ilosc bydla i chcialbym zapytac czy to liczy sie tak ze musze caly czas miec te minimum czy oni licza to jakos np na poczatek i koniec roku ? bo mam byska do zdania ale nie kupilem na jego miejsce cielaka i sztuka by mi brakowala wtedy.. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek12345    15

no wlasnie.. skąd bierzecie książke i co np w niej wpisujecie.. jak ja jeszcze nie zrobilem zadnej inwestycji.. mam oddac pustą karte ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2
Napisano (edytowany)

no wlasnie.. skąd bierzecie książke i co np w niej wpisujecie.. jak ja jeszcze nie zrobilem zadnej inwestycji.. mam oddac pustą karte ?

 

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/Pomoc_dla_mlodych_rolnikow/D2015000098201.pdf (na saym dole masz wzór jak ma to wyglądać) 

 

kup sobie worek np worek paszy albo nawozu, bańkie oprysku itp itd. wpisz cenę i nr rachunku i masz gotowe

Edytowano przez gelorolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w BP wystarczyło wypełnić pierwsza stronę książki przychodów i rozchodów i zrobić ksero. Jestem na Vacie więc później mam okazywać dokumenty księgowe gospodarstwa w razie kontroli i więcej nie będą wymagać. Taką otrzymałem informacje.  Oprócz tego jeszcze tylko akty własności lub dzierżaw działek i tyle. Nie wymagali nawet zaświadczenia z KRUSU. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol_365    8
Napisano (edytowany)

Panowie mam 1 hektar pola ten co był potrzebny do składania papierów na młodego i teraz mam problem bo nie wiem jak składać papiery na dopłaty.CZy ma składać tata razem ze swoimi  czy ja mam zakładać numer gospodarstwa i składać na ten 1 hektar czy w końcu ja mam złożyć na wszystko pole ale znów muszą mi rodzice przepisywać bydło itd bo przecież teraz też do zwierząt sa dopłaty

 

U mnie tata złożył wszystkie wnioski na siebie. Gdybym dał na siebie dopłaty i zrobił nr gospodarstwa, to powiedzieli , że zaczynam bawić się już jako ''kierujący''. Ja tak zrobiłem... ale i można też złożyć na siebie jak ktoś ma jakieś pewne zamiary.

Edytowano przez karol_365

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalsport    3

Freetaxi powiedz mi jak to jest z ta umowa bo dostalem mlodego rolnika a teraz moge podjac prace na umowe zlecenie jak to jest podpowiesz mi cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

uroslo może komuś dziś 80 tys  na koncie  kto składał wniosek o płatność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14
Napisano (edytowany)

Witam mam pytanie z mlodego rolnika 2015... w biznesplanie mam oswiadczone ze bede mial minimum konkretna ilosc bydla i chcialbym zapytac czy to liczy sie tak ze musze caly czas miec te minimum czy oni licza to jakos np na poczatek i koniec roku ? bo mam byska do zdania ale nie kupilem na jego miejsce cielaka i sztuka by mi brakowala wtedy.. ?

 

Z tego co się oriętuje to w roku docelowym musisz mieć ten określony limit bydła, mam tak samo z krowami,  wypełniając wniosek na młodego to była mowa tylko o bydle gdzie określona liczba bydła powinna być w roku docelowym czyli wychodzi to chyba 2018r o ile dobrze pamiętam

Edytowano przez xzibit0000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

uroslo może komuś dziś 80 tys na koncie kto składał wniosek o płatność

Raczej nikt jeszcze nie dostał bo zapewne ktoś by się pochwalił.

A Ty Maniek dzwoniłeś do BP? Dowiedziałeś się może czegoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niestety nie bo niedawno wruciłem do domu a nie zapisalem sobie numeru do nich zeby dzwonić 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Myślicie że już ktoś dostanie przelew jak w zeszłym tygodniu jeszcze nie działał panel do wpisywania wniosków o płatność? Ja to będę się cieszyć jak w 2 miesiącach się obrobią ;)

 

xzibit0000, stany sprawdzają albo na 31 grudnia albo na 1 stycznie (co właściwie jest i tak bez różnicy). Co pomiędzy się dzieje jest mniej ważne. Zresztą stany średnioroczne i tak są niższe niż początkowy i końcowy w danym roku.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Z tego co słyszałem to od 4maja wszystko działa. Więc teoretycznie pierwsze osoby powinny dostać przelew w 2 tygodnie. Wszystko zależy od BP czy się postarają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Rozmawiacie już kiedy kase dostaniecie, a ja jeszcze decyzji nie dostałem... Dzwoniłem, już kilka razy ale za każdym razem już mają wysłać, a decyzji jak nie było tak nie ma. Ostanio usłyszałem że nie wysłali decyzji z powodu braków kadrowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Żeby kasa wpłynęła na konto to najpierw musi przyjść decyzja a potem kasę w ciągu 2 tygodni tam mi powiedzieli w agencji 

Edytowano przez arek1996072705

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

No ale o jakiej decyzji piszesz? Bo każdy kto już czeka na kasę to decyzje dostał i złożył wniosek o płatność, po wniosku już nie ma żadnej decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44
Napisano (edytowany)

Freetaxi powiedz mi jak to jest z ta umowa bo dostalem mlodego rolnika a teraz moge podjac prace na umowe zlecenie jak to jest podpowiesz mi cos

 

http://www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/wazne-dla-osob-wykonujacych-umowy-agencyjne-umowy-zlecenia-lub-inne-umowy-o-swiadczenie-uslug/

 

możesz pracować na umowę zlecenie pod warunkiem, że wynagrodzenie nie przekroczy 50 % najniższej krajowej brutto.  ja np. miałem na umowie 800 zł brutto.

 

najlepiej wyjaśnij to w swoim oddziale Krus.

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

"A ta umowa o dzieło? Czyli jakbym miał umowę o dzieło w której była by zawsze kwota nie większa niż 925zł to nikt by się nie doczepił? Chodzi mi o prace jako przedstawiciel terenowy lub doradca."

 

Z tego co się orientuję to przy umowie o dzieło są inne warunki niż przy umowie zlecenie. Tam nie ma składek emerytalno rentowych. Może nie ma żadnego limitu. Najlepiej dopytać w KRUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Składając wniosek o kasę w agencji powiedzieli ze musza wydać do tego wniosku decyzje i dopiero kasa. Składałem 2 Maja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

W sprawie umowy o dzieło, to nie jest ona obwarowana żadnymi limitami jeśli chodzi o kwotę dochodu, podatek jest ale bardzo mały, bo nie odprowadza się z niej większości składek. Ja właśnie w czerwcu na taką przechodzę i składam papiery o wypłatę premii. Pani w agencji mówiła, że na sierpnia pieniążki powinny być na koncie, oby bo maszyny już zamówiłem na 3-4 tydzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj